REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 lutego 2018, 09:02 komentarzy 4

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (PJ)

  REKLAMA

  Kilkanaście walizek zostało uprzątniętych wraz z kilogramami śmieci z ulicy Ciszewskiego. Nikt nie sprawdził czy znalezione rzeczy nie pochodzą z włamań. – Prosiłem służby sprzątające o kontakt. Teraz nie odbierają ode mnie telefonu – mówi jeden z poszkodowanych.

  Z kradzieży? Z kampusu SGGW? Czy z samolotu? Mieszkańcy snują różne domysły dotyczące pochodzenia śmieci, które w połowie stycznia pojawiły się przy ul. Ciszewskiego, na wysokości basenów SGGW. Nielegalne śmietnisko uprzętnęła miejska firma porządkowa. Skąd jednak kilkanaście walizek w jednym miejscu?

  Z zapewnień SGGW wiemy, że uczelnia z wysypiskiem nie miała nic wspólnego, a walizki nie zostały porzucone przez studentów. Także żaden samolot nie zgłosił zaginięcia zawartości luku bagażowego.

  - Ósmego stycznia w trakcie patrolowania ul. Ciszewskiego funkcjonariusze straży miejskiej zlokalizowali duże nielegalne wysypisko śmieci, o czym poinformowano Zarząd Oczyszczania Miasta – mówi Jolanta Borysewicz ze Straży Miejskiej. - Z naszych informacji wynika, że na wysypisku znajdowały się typowe odpady komunalne – dodaje.

  Złodzieje pozostawili tu "fanty"?

  W ostatnim czasie na Ursynowie - właśnie w niedalekiej okolicy dochodziło do włamań i krzedzieży mieszkaniowych, w których ginęły właśnie walizki. Nic dziwnego, że poszkodowani, przychodzili na dzikie wysypisko szukać swoich rzeczy.

  - Kiedy dotarłem na miejsce, poinformowano mnie, iż część rzeczy wywieziono już dzień wcześniej – mówi pan Przemysław, syn okradzionych mieszkańców z ul. Kopcińskiego. – Poprosiłem sprzątające osoby, aby dały znać, jeśli zobaczą np. dokumenty. Teraz nie odbierają telefonów – opowiada.

  Mieszkańcy pytają czy ktoś sprawdził zawartość walizek i kto jest za to odpowiedzialny. Zarząd Oczyszczania Miasta tłumaczy, że utylizacja zanieczyszczeń zebranych z terenów podlegających ZOM jest obowiązkiem firm wykonujących na ich zlecenie prace porządkowe i odsyła do wykonawcy.

  Firmy sprzątające tłumaczą natomiast, że trafiają do nich tak różnorakie odpady, że partia konkretnego rodzaju opakowań nie jest powodem do alarmowania służb.

  - Oczywiście, jeśli zgłasza się do nas osoba wskazując rodzaj opakowania, bądź okoliczności, w którym mogą znajdować się cenne dla niej rzeczy, staramy się na ile to możliwe, zwrócić uwagę, czy tego typu rzecz nie znajduje się w przywożonych do nas odpadach – tłumaczy Karol Wójcik z firmy BYŚ, zajmującej się m.in. wywozem śmieci na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta. – Ale nie jest to łatwe, bo nasza instalacja przetwarza około 20 ton odpadów na godzinę – dodaje.

  W przypadku znalezienia dokumentów, firma deklaruje, że zawsze albo stara się bezpośrednio skontaktować z ich właścicielem, albo też przekazuje je policji.

  Na razie w przypadku znaleziska z Ciszewskiego, nic nie wskazuje na to, by były to przedmioty pochodzące z kradzieży. Przynajmniej w opinii służb miejskich.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 69

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 27
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick 4 ponad rok temu

   Głupszej teorii dawno nie słyszałem. haha

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Carlos 3 ponad rok temu

   Po za tym Szerloku walizki nadane do luku bagazowego posiadając identyfikujące naklejki!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DKK 2 ponad rok temuocena: 67% 

   Obok w krzakach urzędowali bezdomni i to pewnie ich gadżety. Ktoś posprzątał siedlisko ale nie wywiózł tego. Sam widziałem panów, którzy sprzątali i składali to w jednym miejscu kilka tygodni temu. Nie róbcie afery z byle czego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AS 1 ponad rok temuocena: 75% 

   pasują te walizki do opisu włamania na Kopcińskiego i nawet to blisko

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3557 sekundy
  REKLAMA