REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2023 - 31.12.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Widok na Park Polskich Wynalazców z góry

  Widok na Park Polskich Wynalazców z góry (urząd dzielnicy)

  Ursynowski ratusz pokazał, jak będzie wyglądał planowany Park Polskich Wynalazców na tzw. Psiej Górce. Znajdą się tam: plac zabaw, miejsca widokowe, zjeżdżalnia, podjazd dla niepełnosprawnych oraz schody. Budowa tego najmniejszego parku w naszej dzielnicy ma pochłonąć ok. 4,5 mln złotych.

  O parku i kontrowersjach związanych z tą inwestycją dyskutowali w czwartek radni. O dość burzliwym przebiegu spotkania w terenie, na którym pojawili się mieszkańcy protestujący przeciwko zbyt dużej ingerencji w naturalny charakter górki "Na Skraju", napiszemy w osobnym artykule w sobotę.

  W drugiej części posiedzenia radnych wiceburmistrz Bartosz Dominiak przedstawił wizualizacje przyszłego parku. Wreszcie możemy zobaczyć, jak wyglądać będą zaplanowane przez projektantów elementy zagospodarowania tzw. psiej górki w kwartale ulic Szolca-Rogozińskiego, Gandhi, Rosoła i Grzegorzewskiej.

  Niedługo dzielnica ma uzyskać pozwolenie na budowę i ogłosić przetarg. Pieniądze są zabezpieczone - to ok. 4,5 mln złotych, z czego milion dołożył parę dni temu marszałek mazowiecki. Budowa parku ma ruszyć w 2022 roku i zakończyć się w 2023 roku.

  Jak będzie wyglądał Park Polskich Wynalazców? Zobaczmy na pokazanych przez urząd dzielnicy wizualizacjach.


  To widok z góry w kierunku bloków ursynowskiego "Manhattanu". Od strony ul. Grzegorzewskiej górka ma zostać zagospodarowana drewnianymi podestami oraz alejkami z mineralnego podłoża, staną ławki, pojawią się kolorowe krzewy i pojedyncze nowe drzewa. Tu też będzie się zaczynał podjazd dla osób niepełnosprawnych.


  To widok od strony "Manhattanu". Jest wejście do parku schodami, które zdaniem dzielnicy jest potrzebne. Są też podesty widokowe. Zbocze górki nie zostanie zagospodarowane, tak aby mogły tam biegać psy. 


  Na szczycie górki znajdą się siedziska ze stolikami. Na podłożu wyrysowany zostanie spirograf.


  Wejście do parku od strony Grzegorzewskiej 3. Znajdą się tu drewniane kubiki do siedzenia, zaczyna się podest drewniany. - Jasna nawierzchnia alejek to przepuszczalna nawierzchnia mineralna, czyli naturalna - mówi wiceburmistrz Bartosz Dominiak.


  Widok na plac zabaw u podnóża Psiej Górki. Latarnie są ustawione tak, aby światło padało na alejki, a nie na drzewa. To z tej strony będzie można wejść na górkę po schodach.


  Przy placu zabaw ma się znależć także krytykowana przez przeciwników dużej ingerencji w górkę zjeżdżalnia dla dzieci. 


  - A to jest to słynne, podnoszone przez część mieszkańców "betonowanie" górki - kilkadziesiąt metrów kwadratowych trylinki przy siedziskach - komentował wiceburmistrz Dominiak. Intencją projektanta było to, aby siedząc na siedzisku można zachować suche buty. Zdaniem Dominiaka w innym wypadku przy stolikach szybko pojawiłaby się wydeptana trawa.


  Plac zabaw - widok od strony Grzegorzewskiej, w tzw. lasku u podnóża górki. - Nawierzchnia będzie bezpieczna, wykonana ze zrębków drewna, czyli elementu naturalnego - podkreślał Bartosz Dominiak.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 155

  • 90
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  44Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bob 44 ponad rok temuocena: 71% 

   W niedzielę pod Służewskim Domem Kultury córka wjechała rowerem w psie gówno. Nie będę opisywał co i jak się ubrudziło, bo nie tylko opona ale serdecznie dziękuję śmierdzącemu brudasowi, który po swoim psie nie posprzątał, za czas zmarnowany na czyszczenie. I wcale nie dziwię się niechęci ludzi do właścicieli psów, bo nawet jeśli tacy syfiarze stanowią mniejszość to wyrabiają opinię dla wszystkich. Dlatego cieszy mnie park, bo psia górka kojarzy mi się głównie z obsranym trawnikiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 43 ponad rok temuocena: 70% 

   Zgadzam się w 100% z tym że jeszcze należy dodać że właściciele psów tworzą coś w rodzaju towarzystwa wzajemnej adoracji w przypadku zwrócenia uwagi któremuś z nich z powodu gówna lub hałasu. Być może dotkliwy podatek od tego towarzystwa opamięta nową modę na te szkodniki społeczne zwane "pupilami" :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dark 42 ponad rok temuocena: 67% 

   Najwyższa pora, żeby pogonić psy z przestrzeni publicznej, nigdzie się nie można ruszyć, bo albo hałas, albo g... w trawie. Jak ktoś ma potrzebę dominacji, to niech się zapisze na sztuki walki, albo kupi sobie Cavię. A na rogu parku widzę, że jednak jest rezerwa na piękny, narożny wysokościowiec?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uwaga 41 ponad rok temuocena: 60% 

   Czy osoby poruszające się o kulach i na wózkach będą mogły poruszać się po "przepuszczalnej nawierzchni mineralnej"? Jeśli to będzie żwir lub jakieś kamyki to makabra! Nikt niepełnosprawny nie będzie w stanie sforsować przepuszczalnej nawierzchni mineralnej! Musi być równe, stabilne podłoże!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yoda 40 ponad rok temuocena: 100% 

   Ta górka jest wg mnie obecnie najlepszym miejscem do zjeżdżania na sankach w okresie zimowym na Ursynowie, tysiące dzieci z całej dzielnicy w okresie zimowym mają tam dużo radości i uciechy. Jestem jak najbardziej za zagospodarowaniem górki ale tylko w taki sposób żeby sport zimowe nie ucierpiały na tym. W obecnej wizualizacji jakoś tego nie widzę...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sylwia-Imielin 39 ponad rok temuocena: 65% 

   Znam tą górkę bardzo dobrze i pokazywane wizualizacje nierealne. Na niektórych zdjęciach widać drzewa, których nie ma. Czyli rozumiem, ze istniejące sie wytnie...a dosadzi sie młode drzewka, które może za jakiś czas wyrosną (10-15 lat...) Takich instalacji, które są pokazane nie da się zrealizować na 100%, a poza tym zniszczy się przy tym istniejącą przyrodę, w tym lasek. W lasku gnieżdżą się ptaki, na górce bytują w spokoju różne zwierzęta, jeże, myszy, owady piękne motyle. W przypadku gdy górka straci naturalność one się wyniosą i stracimy jedyne, niepowtarzalne, piękne, naturalne miejsce...mam wielki żal. Ja też mam dzieci i uważam, że w takiej formie, która jest górka jest przyjazna dzieciom, jest wiele pola do zabawy, leżakowania, nawet grilowania, gry w piłkę, puszczania latawcy, zjeżdżania na nartach. Ps. uważam, że obrażanie osób na tym forum nie powinno mieć miejsca. Jeżeli ktoś używa słów np. idiota powinno się usuwać takie komentarze.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 38 ponad rok temuocena: 58% 

   Kol jna kasa do wydania... Już chłopcy z ratusza zacierają łapki. A może Lenarczyk te 5 baniek przeznaczyć na wykup działek od właścicieli. Bo wreszcie się któryś wkurzy i ogrodzie swoją działkę i zostaniecie z palcem w...nchyba, że tu jak zwykle chodzi po prostu o wydanie tych pieniędzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miejscy Alkoholicy 37 ponad rok temuocena: 62% 

   To będzie park, który znacząco podniesie kulturę picia na Ursynowie. Brakuje takich imprezowni. Dziękujemy Ci Panie Radny Lenarczyku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arn 36 ponad rok temuocena: 60% 

   Wiem, że trollujesz, ale jak już się za coś bierzesz, to staraj się to robić porządnie, a nie jak Pan Wiesio. To co napisałeś można odnieść do dowolnego parku, a nawet do dowolnej ławki w mieście i od dowolnego placu zabaw też. Spartoliles robotę panie trollu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PrezesTrzeciegoBazarku 35 ponad rok temuocena: 77% 

   Szczerze to cokolwiek będzie lepsze niż obsrana przez pieski górka. Na Ursynowie jest tylko jeden przyjazny mieszkańcom PRL - na bazantarii, wiec może w końcu coś się zmieni na plus.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~real 34 ponad rok temuocena: 75% 

   Myślisz że pieski przestaną obsrywać górkę po wybudowaniu tam parku? Pobożne życzenia

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OloOlo 33 ponad rok temuocena: 71% 

   Ile to będzie 10% ? 450 tysi ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick jak każdy inny 32 ponad rok temuocena: 70% 

   W końcu jakaś konkurencyjna miejscówka dla lumpów się znajdzie. Może część z nich się przeniesie spod ul. Wasilkowskiego przy Ratuszu. Choć z drugiej strony tu mają lodówkę pełną żarcia, Żabkę, Biedronkę więc przy okazji parę groszy wpadnie. A potem libacja na ławce, załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych (sikanie to najmniejszy problem, są grubsze sprawy) w pobliskich krzakach. Dobrze, że się podcierają po wszystkim, gorzej, że wyrzucają papier na trawnik. Może tym się ktoś zajmie, bo widok menela robiącego pod krzakiem jest średnio przyjemny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~grzesiek 31 ponad rok temu

   eee tam. już i tak tam siedzą. zdarza się nawet ognisko.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • operator_hermitowski 30 ponad rok temuocena: 60% 

   Wizualizacja świetnie się przedstawia i trzymamy kciuki za możliwie najsprawniejszą szybką realizację zagospodarowania Parku Polskich Wynalazców!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bob 29 ponad rok temuocena: 58% 

   Całkiem ładnie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 28 ponad rok temuocena: 78% 

   Przez całą zimę , każdego roku ,na tej górce jest tłum dzieciaków z sankami . Gdzie to jest w nowym planie ? Wszystkie boiska szkolne pozamykane, w okolicy brak jakichkolwiek miejsc gdzie można pograć w koszykówkę czy w piłkę. Teraz nawet górki zabraknie . Szykuje się piękne uwieńczenie szlaku meneli z tanim winem . Zaczynamy na tyłach kościoła na Dereniowej , potem w stronę metra przed Cynamonową , dalej ławki za 15 piętrowymi blokami przy Szolca-Rogozińskiego ( tak tak wszystko niedawno robione ,a co się tam dzieje mieszkańcy wiedzą ) .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krrisss 27 ponad rok temuocena: 50% 

   serio? grałeś kiedyś w koszykówkę? zapewne na trawie... menele to jest temat dla straży miejskiej każdy straszy tymi menelami a po górce nie da się przejść żeby w psie gów...o nie wdepnąć. wystarczy lekki deszczyk i kalosze konieczne, bo jest bagno, itd

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 26 ponad rok temu

   @krrisss Serio !!! Proszę o czytanie ze zrozumieniem . Inwestycja ta jest pozbawieniem dzieci kolejnego miejsca aktywności , w tym przypadku sanek. Nie pisałem, że na górce grają w koszykówkę , tylko , że nie ma w okolicy miejsc , gdzie mogły by to robić.. A straż miejska , może i powinna robić różne rzeczy , ale w tym przypadku jest to nieskuteczne , takie są fakty i wie to każdy kto mieszka przy trasie którą opisałem . Psa nie mam, a na górce jestem kilka razy w tygodniu , nawet po deszczu. Do spacerów bez błota i kałuż polecam trasę już istniejącą opisaną wyżej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łotr26 25 ponad rok temuocena: 54% 

   Extra. Czy to jest ten park przeciwko, któremu jest Pomianowski? Jeżeli tak, to brak słów. To jest idiota.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka Polka 24 ponad rok temuocena: 54% 

   Ale czad! Nareszcie będę miała gdzie wyjść z moim dzieckiem na porządny plac zabaw. Trzymam kciuki za jego realizację. Ursynów rządzi!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 23 ponad rok temuocena: 41% 

   A gdzie tam widzisz porządny plac zabaw? Wizualizacja pokazuje jakieś małe badziewie (poza zjeżdżalnią) - huśtawki, jeden drewniany domek i kilka palików na linach do chodzenia. Ja tu widzę mało atrakcji dla dzieciaków. Co do placu zabaw to mógłby być lepiej zaopatrzony i lepiej wykorzystać walory górki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sylwia-Imielin 22 ponad rok temuocena: 70% 

   Oprócz tego, że planowany plac zabaw spowoduje wyniesienie się z lasku ptaków, owadów i innych zwierząt to nawierzchnia, która miała by się znajdować pod huśtawkami jest ze zrębek drzewa. Niestety może to spowodować urazy u dzieci (drzazgi). Ten pomysł i pomysł tworzenia parku na już istniejącym, pięknym, naturalnym terenie jest bezsensowny. Tu będziemy inwestować a planowany park nad POW nigdy nie powstanie i będzie tam betonowa pustka... Tam przydał by się park, tam nie zniszczy się natury a stworzy się wszystko od nowa. Dlaczego tam nie ma na to pieniędzy? Albo na filtry powietrza? Chodzę na górkę codziennie jest odskocznią od stresującej pracy i pozwala się zrelaksować... przykro mi to mówić ale o osobach które chcą po prostu posiedzieć w ciszy nikt nie pomyślał. :( Plac zabaw mógłby powstać, ale po prostu w innym miejscu. Nie jestem przeciwko dzieciom, bo sama je mam. Dzieci też potrzebują kontakt z przyrodą, a nie tylko gotowych zabawek, które nie rozwijają wyobraźni.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie ma sprawiedliwości 21 ponad rok temuocena: 57% 

   Szkoda, że w reprezentacyjnym centrum Ursynowa z gęstą zabudową (gdzie mieszkańcy przez parę lat byli dotknięci budową POW) planują jeszcze dodatkowo wtrynić targowisko miejskie (z niezbędnymi parkingami), a na zapleczu duży, niewidoczny park. Ciekawe, kto wpływowy mieszka w okolicy?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 20 ponad rok temuocena: 67% 

   Bo bazar to pieniądze. Dla władz Ursynowa tylko to się liczy a nie dobro mieszkańców. Likwidacja pętli - bo bazar, zamiast wykorzystać szansę atrakcyjnej zabudowy nad POW - bazar, zamiast odzyskać miejsce po pętli bo się najem skończył - bazar. Widać co się liczy dla "sołtysa" Ursynowa - pieniądze i własne interesy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 19 ponad rok temuocena: 47% 

   Gozno, a dla kogo jest ten bazar? Czy czasem nie dla mieszkańców? Czyżby ich interes się nie liczył? Jakoś bazarek nie świeci pustkami w weekendy, wiec spełnia swoją rolę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pijany 18 ponad rok temuocena: 67% 

   Idealne miejsce do ostrego chlania

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 17 ponad rok temuocena: 54% 

   Precz z betonozą na Psiej Górce! Lenarczyk zajmij się dziurawą al. KEN przy Wąwozowej, którą zniszczyły autobusy wyjeżdżające z pętli koło Tesco.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • operator_hermitowski 16 ponad rok temuocena: 38% 

   @Stanisław, jaka betonoza? Zapoznałeś się z wizualizacją? Matka wie że ćpiesz?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Supcio 15 ponad rok temuocena: 47% 

   Piękny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michu 14 ponad rok temuocena: 79% 

   Czyzby prezent dla wlasciciela bocznych działek by bylo co wpisac w broszury i pokazywac na renderach? W dobie gdzie w budżecie dzielnicy, a tym badziej w budzecie miasta, "brakuje" pieniedzy tworzy sie park na natrualnym terenie zielonym, zamiast stworzyc park, na terenach gdzie tej zieleni bylo jak na lekarstwo. Czy ktos w urzedzie zna takie haslo jak prawidlowa gospodarka budzetem i okreslanie priorytetow do wykonania? według mojej opinii to razacy przyklad niegospodarnosci dzielnicy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 13 ponad rok temuocena: 60% 

   Super. Trzymam kciuki za szybką realizację.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hochitef_developer 12 ponad rok temuocena: 61% 

   My również. Pozdrawiamy przyszłych sąsiadów :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 11 ponad rok temuocena: 38% 

   Z tego co kiedyś czytałem to od strony Gandhi był planowany zakład opiekuńczy dla starszych osób. Nie mam przeciwwskazań do takiej zabudowy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brakuje 100m 10 ponad rok temuocena: 49% 

   A kiedy wizualizacja łącznika Belgradzkiej do Pileckiego ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 9 ponad rok temuocena: 67% 

   wprawdzie 650 m, ale 24 m szerokości istniejacej działki drogowej wystarcza na dwujezdniową drogę Z lub G, tym bardziej że nie potrzeba tu sieci miejskich, a przeciwny jestem dodatkowej zabudowie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~akurat 8 ponad rok temuocena: 35% 

   Nic to nie pomoże - i tak się wszyscy spotkamy przy rondzie obok Auchana, a dalej w korku na Puławskiej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 7 ponad rok temuocena: 32% 

   Nigdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Może ci jeszcze JAŚNIE PANIE zrobić parking z Lasu Kabackiego?????? Korków juz nie ma. Łapy precz od przedpola naszego lasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Nieprawda, połowa kierowców jedzie do Puławskiej przez Pileckiego, a nie Płaskowickiej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 5 ponad rok temuocena: 75% 

   "24 szerokości szerokości istniejącej działki drogowej?" miedzy parkingiem a górką Kazurką ? absurd, albo nigdy tam nie byłeś nie widziałeś albo świadomie wprowadzasz ludzi w błąd. Pomijając że zawody mistrzostw polski MTB i sanki kończyły by się wtedy na "pasie drogowym" u podnóża górki ...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 4 ponad rok temu

   hehe, chyba łącznika Puławskiej z Ghandi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dlaczego tak mało nowych drzew? 3 ponad rok temuocena: 65% 

   "Pojawią się POJEDYNCZE nowe drzewa". Dlaczego na tak dużym terenie nie zaplanowano dosadzenia większej liczby drzew? Przecież to drzewa redukują zanieczyszczenie powietrza, hałas i zmniejszają skutki opadów nawalnych i długotrwałych upałów. Skąd ta awersja władz dzielnicy i projektantów do DRZEW?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mimi 2 ponad rok temuocena: 81% 

   We wszystkich materiałach Urzędu jest mowa o 65 drzewach..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 1 ponad rok temuocena: 83% 

   Na wizualizacji widać raczej grubo ponad 100 drzew , a nie 65 . Może to jakiś nowy gatunek jedno drzewo , dwa pnie .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4673 sekundy
  REKLAMAA2 PIS (M.Rojewski) 26.01.2023 - 30.01.2023