REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Widok na Park Polskich Wynalazców z góry

  Widok na Park Polskich Wynalazców z góry (urząd dzielnicy)

  Ursynowski ratusz pokazał, jak będzie wyglądał planowany Park Polskich Wynalazców na tzw. Psiej Górce. Znajdą się tam: plac zabaw, miejsca widokowe, zjeżdżalnia, podjazd dla niepełnosprawnych oraz schody. Budowa tego najmniejszego parku w naszej dzielnicy ma pochłonąć ok. 4,5 mln złotych.

  O parku i kontrowersjach związanych z tą inwestycją dyskutowali w czwartek radni. O dość burzliwym przebiegu spotkania w terenie, na którym pojawili się mieszkańcy protestujący przeciwko zbyt dużej ingerencji w naturalny charakter górki "Na Skraju", napiszemy w osobnym artykule w sobotę.

  W drugiej części posiedzenia radnych wiceburmistrz Bartosz Dominiak przedstawił wizualizacje przyszłego parku. Wreszcie możemy zobaczyć, jak wyglądać będą zaplanowane przez projektantów elementy zagospodarowania tzw. psiej górki w kwartale ulic Szolca-Rogozińskiego, Gandhi, Rosoła i Grzegorzewskiej.

  Niedługo dzielnica ma uzyskać pozwolenie na budowę i ogłosić przetarg. Pieniądze są zabezpieczone - to ok. 4,5 mln złotych, z czego milion dołożył parę dni temu marszałek mazowiecki. Budowa parku ma ruszyć w 2022 roku i zakończyć się w 2023 roku.

  Jak będzie wyglądał Park Polskich Wynalazców? Zobaczmy na pokazanych przez urząd dzielnicy wizualizacjach.


  To widok z góry w kierunku bloków ursynowskiego "Manhattanu". Od strony ul. Grzegorzewskiej górka ma zostać zagospodarowana drewnianymi podestami oraz alejkami z mineralnego podłoża, staną ławki, pojawią się kolorowe krzewy i pojedyncze nowe drzewa. Tu też będzie się zaczynał podjazd dla osób niepełnosprawnych.


  To widok od strony "Manhattanu". Jest wejście do parku schodami, które zdaniem dzielnicy jest potrzebne. Są też podesty widokowe. Zbocze górki nie zostanie zagospodarowane, tak aby mogły tam biegać psy. 


  Na szczycie górki znajdą się siedziska ze stolikami. Na podłożu wyrysowany zostanie spirograf.


  Wejście do parku od strony Grzegorzewskiej 3. Znajdą się tu drewniane kubiki do siedzenia, zaczyna się podest drewniany. - Jasna nawierzchnia alejek to przepuszczalna nawierzchnia mineralna, czyli naturalna - mówi wiceburmistrz Bartosz Dominiak.


  Widok na plac zabaw u podnóża Psiej Górki. Latarnie są ustawione tak, aby światło padało na alejki, a nie na drzewa. To z tej strony będzie można wejść na górkę po schodach.


  Przy placu zabaw ma się znależć także krytykowana przez przeciwników dużej ingerencji w górkę zjeżdżalnia dla dzieci. 


  - A to jest to słynne, podnoszone przez część mieszkańców "betonowanie" górki - kilkadziesiąt metrów kwadratowych trylinki przy siedziskach - komentował wiceburmistrz Dominiak. Intencją projektanta było to, aby siedząc na siedzisku można zachować suche buty. Zdaniem Dominiaka w innym wypadku przy stolikach szybko pojawiłaby się wydeptana trawa.


  Plac zabaw - widok od strony Grzegorzewskiej, w tzw. lasku u podnóża górki. - Nawierzchnia będzie bezpieczna, wykonana ze zrębków drewna, czyli elementu naturalnego - podkreślał Bartosz Dominiak.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 153

  • 88
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  44Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bob 44 11 miesięcy temuocena: 71% 

   W niedzielę pod Służewskim Domem Kultury córka wjechała rowerem w psie gówno. Nie będę opisywał co i jak się ubrudziło, bo nie tylko opona ale serdecznie dziękuję śmierdzącemu brudasowi, który po swoim psie nie posprzątał, za czas zmarnowany na czyszczenie. I wcale nie dziwię się niechęci ludzi do właścicieli psów, bo nawet jeśli tacy syfiarze stanowią mniejszość to wyrabiają opinię dla wszystkich. Dlatego cieszy mnie park, bo psia górka kojarzy mi się głównie z obsranym trawnikiem.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 43 11 miesięcy temuocena: 70% 

   Zgadzam się w 100% z tym że jeszcze należy dodać że właściciele psów tworzą coś w rodzaju towarzystwa wzajemnej adoracji w przypadku zwrócenia uwagi któremuś z nich z powodu gówna lub hałasu. Być może dotkliwy podatek od tego towarzystwa opamięta nową modę na te szkodniki społeczne zwane "pupilami" :-)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dark 42 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Najwyższa pora, żeby pogonić psy z przestrzeni publicznej, nigdzie się nie można ruszyć, bo albo hałas, albo g... w trawie. Jak ktoś ma potrzebę dominacji, to niech się zapisze na sztuki walki, albo kupi sobie Cavię. A na rogu parku widzę, że jednak jest rezerwa na piękny, narożny wysokościowiec?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uwaga 41 11 miesięcy temuocena: 60% 

   Czy osoby poruszające się o kulach i na wózkach będą mogły poruszać się po "przepuszczalnej nawierzchni mineralnej"? Jeśli to będzie żwir lub jakieś kamyki to makabra! Nikt niepełnosprawny nie będzie w stanie sforsować przepuszczalnej nawierzchni mineralnej! Musi być równe, stabilne podłoże!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yoda 40 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ta górka jest wg mnie obecnie najlepszym miejscem do zjeżdżania na sankach w okresie zimowym na Ursynowie, tysiące dzieci z całej dzielnicy w okresie zimowym mają tam dużo radości i uciechy. Jestem jak najbardziej za zagospodarowaniem górki ale tylko w taki sposób żeby sport zimowe nie ucierpiały na tym. W obecnej wizualizacji jakoś tego nie widzę...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sylwia-Imielin 39 11 miesięcy temuocena: 65% 

   Znam tą górkę bardzo dobrze i pokazywane wizualizacje nierealne. Na niektórych zdjęciach widać drzewa, których nie ma. Czyli rozumiem, ze istniejące sie wytnie...a dosadzi sie młode drzewka, które może za jakiś czas wyrosną (10-15 lat...) Takich instalacji, które są pokazane nie da się zrealizować na 100%, a poza tym zniszczy się przy tym istniejącą przyrodę, w tym lasek. W lasku gnieżdżą się ptaki, na górce bytują w spokoju różne zwierzęta, jeże, myszy, owady piękne motyle. W przypadku gdy górka straci naturalność one się wyniosą i stracimy jedyne, niepowtarzalne, piękne, naturalne miejsce...mam wielki żal. Ja też mam dzieci i uważam, że w takiej formie, która jest górka jest przyjazna dzieciom, jest wiele pola do zabawy, leżakowania, nawet grilowania, gry w piłkę, puszczania latawcy, zjeżdżania na nartach. Ps. uważam, że obrażanie osób na tym forum nie powinno mieć miejsca. Jeżeli ktoś używa słów np. idiota powinno się usuwać takie komentarze.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 38 11 miesięcy temuocena: 58% 

   Kol jna kasa do wydania... Już chłopcy z ratusza zacierają łapki. A może Lenarczyk te 5 baniek przeznaczyć na wykup działek od właścicieli. Bo wreszcie się któryś wkurzy i ogrodzie swoją działkę i zostaniecie z palcem w...nchyba, że tu jak zwykle chodzi po prostu o wydanie tych pieniędzy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miejscy Alkoholicy 37 11 miesięcy temuocena: 62% 

   To będzie park, który znacząco podniesie kulturę picia na Ursynowie. Brakuje takich imprezowni. Dziękujemy Ci Panie Radny Lenarczyku.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arn 36 11 miesięcy temuocena: 60% 

   Wiem, że trollujesz, ale jak już się za coś bierzesz, to staraj się to robić porządnie, a nie jak Pan Wiesio. To co napisałeś można odnieść do dowolnego parku, a nawet do dowolnej ławki w mieście i od dowolnego placu zabaw też. Spartoliles robotę panie trollu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PrezesTrzeciegoBazarku 35 11 miesięcy temuocena: 77% 

   Szczerze to cokolwiek będzie lepsze niż obsrana przez pieski górka. Na Ursynowie jest tylko jeden przyjazny mieszkańcom PRL - na bazantarii, wiec może w końcu coś się zmieni na plus.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~real 34 11 miesięcy temuocena: 75% 

   Myślisz że pieski przestaną obsrywać górkę po wybudowaniu tam parku? Pobożne życzenia

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OloOlo 33 11 miesięcy temuocena: 71% 

   Ile to będzie 10% ? 450 tysi ?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick jak każdy inny 32 11 miesięcy temuocena: 70% 

   W końcu jakaś konkurencyjna miejscówka dla lumpów się znajdzie. Może część z nich się przeniesie spod ul. Wasilkowskiego przy Ratuszu. Choć z drugiej strony tu mają lodówkę pełną żarcia, Żabkę, Biedronkę więc przy okazji parę groszy wpadnie. A potem libacja na ławce, załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych (sikanie to najmniejszy problem, są grubsze sprawy) w pobliskich krzakach. Dobrze, że się podcierają po wszystkim, gorzej, że wyrzucają papier na trawnik. Może tym się ktoś zajmie, bo widok menela robiącego pod krzakiem jest średnio przyjemny.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~grzesiek 31 11 miesięcy temu

   eee tam. już i tak tam siedzą. zdarza się nawet ognisko.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • operator_hermitowski 30 11 miesięcy temuocena: 60% 

   Wizualizacja świetnie się przedstawia i trzymamy kciuki za możliwie najsprawniejszą szybką realizację zagospodarowania Parku Polskich Wynalazców!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bob 29 11 miesięcy temuocena: 58% 

   Całkiem ładnie

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 28 11 miesięcy temuocena: 78% 

   Przez całą zimę , każdego roku ,na tej górce jest tłum dzieciaków z sankami . Gdzie to jest w nowym planie ? Wszystkie boiska szkolne pozamykane, w okolicy brak jakichkolwiek miejsc gdzie można pograć w koszykówkę czy w piłkę. Teraz nawet górki zabraknie . Szykuje się piękne uwieńczenie szlaku meneli z tanim winem . Zaczynamy na tyłach kościoła na Dereniowej , potem w stronę metra przed Cynamonową , dalej ławki za 15 piętrowymi blokami przy Szolca-Rogozińskiego ( tak tak wszystko niedawno robione ,a co się tam dzieje mieszkańcy wiedzą ) .

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krrisss 27 11 miesięcy temuocena: 50% 

   serio? grałeś kiedyś w koszykówkę? zapewne na trawie... menele to jest temat dla straży miejskiej każdy straszy tymi menelami a po górce nie da się przejść żeby w psie gów...o nie wdepnąć. wystarczy lekki deszczyk i kalosze konieczne, bo jest bagno, itd

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 26 11 miesięcy temu

   @krrisss Serio !!! Proszę o czytanie ze zrozumieniem . Inwestycja ta jest pozbawieniem dzieci kolejnego miejsca aktywności , w tym przypadku sanek. Nie pisałem, że na górce grają w koszykówkę , tylko , że nie ma w okolicy miejsc , gdzie mogły by to robić.. A straż miejska , może i powinna robić różne rzeczy , ale w tym przypadku jest to nieskuteczne , takie są fakty i wie to każdy kto mieszka przy trasie którą opisałem . Psa nie mam, a na górce jestem kilka razy w tygodniu , nawet po deszczu. Do spacerów bez błota i kałuż polecam trasę już istniejącą opisaną wyżej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łotr26 25 11 miesięcy temuocena: 54% 

   Extra. Czy to jest ten park przeciwko, któremu jest Pomianowski? Jeżeli tak, to brak słów. To jest idiota.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka Polka 24 11 miesięcy temuocena: 54% 

   Ale czad! Nareszcie będę miała gdzie wyjść z moim dzieckiem na porządny plac zabaw. Trzymam kciuki za jego realizację. Ursynów rządzi!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 23 11 miesięcy temuocena: 41% 

   A gdzie tam widzisz porządny plac zabaw? Wizualizacja pokazuje jakieś małe badziewie (poza zjeżdżalnią) - huśtawki, jeden drewniany domek i kilka palików na linach do chodzenia. Ja tu widzę mało atrakcji dla dzieciaków. Co do placu zabaw to mógłby być lepiej zaopatrzony i lepiej wykorzystać walory górki.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sylwia-Imielin 22 11 miesięcy temuocena: 70% 

   Oprócz tego, że planowany plac zabaw spowoduje wyniesienie się z lasku ptaków, owadów i innych zwierząt to nawierzchnia, która miała by się znajdować pod huśtawkami jest ze zrębek drzewa. Niestety może to spowodować urazy u dzieci (drzazgi). Ten pomysł i pomysł tworzenia parku na już istniejącym, pięknym, naturalnym terenie jest bezsensowny. Tu będziemy inwestować a planowany park nad POW nigdy nie powstanie i będzie tam betonowa pustka... Tam przydał by się park, tam nie zniszczy się natury a stworzy się wszystko od nowa. Dlaczego tam nie ma na to pieniędzy? Albo na filtry powietrza? Chodzę na górkę codziennie jest odskocznią od stresującej pracy i pozwala się zrelaksować... przykro mi to mówić ale o osobach które chcą po prostu posiedzieć w ciszy nikt nie pomyślał. :( Plac zabaw mógłby powstać, ale po prostu w innym miejscu. Nie jestem przeciwko dzieciom, bo sama je mam. Dzieci też potrzebują kontakt z przyrodą, a nie tylko gotowych zabawek, które nie rozwijają wyobraźni.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie ma sprawiedliwości 21 11 miesięcy temuocena: 57% 

   Szkoda, że w reprezentacyjnym centrum Ursynowa z gęstą zabudową (gdzie mieszkańcy przez parę lat byli dotknięci budową POW) planują jeszcze dodatkowo wtrynić targowisko miejskie (z niezbędnymi parkingami), a na zapleczu duży, niewidoczny park. Ciekawe, kto wpływowy mieszka w okolicy?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 20 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Bo bazar to pieniądze. Dla władz Ursynowa tylko to się liczy a nie dobro mieszkańców. Likwidacja pętli - bo bazar, zamiast wykorzystać szansę atrakcyjnej zabudowy nad POW - bazar, zamiast odzyskać miejsce po pętli bo się najem skończył - bazar. Widać co się liczy dla "sołtysa" Ursynowa - pieniądze i własne interesy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 19 11 miesięcy temuocena: 47% 

   Gozno, a dla kogo jest ten bazar? Czy czasem nie dla mieszkańców? Czyżby ich interes się nie liczył? Jakoś bazarek nie świeci pustkami w weekendy, wiec spełnia swoją rolę.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pijany 18 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Idealne miejsce do ostrego chlania

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 17 11 miesięcy temuocena: 54% 

   Precz z betonozą na Psiej Górce! Lenarczyk zajmij się dziurawą al. KEN przy Wąwozowej, którą zniszczyły autobusy wyjeżdżające z pętli koło Tesco.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • operator_hermitowski 16 11 miesięcy temuocena: 38% 

   @Stanisław, jaka betonoza? Zapoznałeś się z wizualizacją? Matka wie że ćpiesz?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Supcio 15 11 miesięcy temuocena: 47% 

   Piękny.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michu 14 11 miesięcy temuocena: 79% 

   Czyzby prezent dla wlasciciela bocznych działek by bylo co wpisac w broszury i pokazywac na renderach? W dobie gdzie w budżecie dzielnicy, a tym badziej w budzecie miasta, "brakuje" pieniedzy tworzy sie park na natrualnym terenie zielonym, zamiast stworzyc park, na terenach gdzie tej zieleni bylo jak na lekarstwo. Czy ktos w urzedzie zna takie haslo jak prawidlowa gospodarka budzetem i okreslanie priorytetow do wykonania? według mojej opinii to razacy przyklad niegospodarnosci dzielnicy

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 13 11 miesięcy temuocena: 60% 

   Super. Trzymam kciuki za szybką realizację.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hochitef_developer 12 11 miesięcy temuocena: 61% 

   My również. Pozdrawiamy przyszłych sąsiadów :-)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 11 11 miesięcy temuocena: 38% 

   Z tego co kiedyś czytałem to od strony Gandhi był planowany zakład opiekuńczy dla starszych osób. Nie mam przeciwwskazań do takiej zabudowy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brakuje 100m 10 11 miesięcy temuocena: 49% 

   A kiedy wizualizacja łącznika Belgradzkiej do Pileckiego ?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 9 11 miesięcy temuocena: 67% 

   wprawdzie 650 m, ale 24 m szerokości istniejacej działki drogowej wystarcza na dwujezdniową drogę Z lub G, tym bardziej że nie potrzeba tu sieci miejskich, a przeciwny jestem dodatkowej zabudowie

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~akurat 8 11 miesięcy temuocena: 35% 

   Nic to nie pomoże - i tak się wszyscy spotkamy przy rondzie obok Auchana, a dalej w korku na Puławskiej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 7 11 miesięcy temuocena: 32% 

   Nigdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Może ci jeszcze JAŚNIE PANIE zrobić parking z Lasu Kabackiego?????? Korków juz nie ma. Łapy precz od przedpola naszego lasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 6 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Nieprawda, połowa kierowców jedzie do Puławskiej przez Pileckiego, a nie Płaskowickiej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 5 11 miesięcy temuocena: 75% 

   "24 szerokości szerokości istniejącej działki drogowej?" miedzy parkingiem a górką Kazurką ? absurd, albo nigdy tam nie byłeś nie widziałeś albo świadomie wprowadzasz ludzi w błąd. Pomijając że zawody mistrzostw polski MTB i sanki kończyły by się wtedy na "pasie drogowym" u podnóża górki ...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 4 11 miesięcy temu

   hehe, chyba łącznika Puławskiej z Ghandi.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dlaczego tak mało nowych drzew? 3 11 miesięcy temuocena: 65% 

   "Pojawią się POJEDYNCZE nowe drzewa". Dlaczego na tak dużym terenie nie zaplanowano dosadzenia większej liczby drzew? Przecież to drzewa redukują zanieczyszczenie powietrza, hałas i zmniejszają skutki opadów nawalnych i długotrwałych upałów. Skąd ta awersja władz dzielnicy i projektantów do DRZEW?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mimi 2 11 miesięcy temuocena: 81% 

   We wszystkich materiałach Urzędu jest mowa o 65 drzewach..

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 1 11 miesięcy temuocena: 83% 

   Na wizualizacji widać raczej grubo ponad 100 drzew , a nie 65 . Może to jakiś nowy gatunek jedno drzewo , dwa pnie .

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3742 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022