REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  kadr z wizualizacji 3D

  kadr z wizualizacji 3D (urząd dzielnicy)

  Park o długości ponad 2 kilometrów z miejscami spotkań dla mieszkańców, pawilonami, bazarkiem, sceną, boiskami, placami zabaw, rolkowiskiem i punktami widokowymi. W ursynowskim ratuszu przedstawiono koncepcję nowego miejsca. - To będzie duma Warszawy - zapowiada burmistrz dzielnicy. Początek budowy - w 2020 roku.

  Na prezentacji koncepcji w urzędzie zjawiło się około 100 osób. Mieszkańcy obejrzeli wystawę z wizualizacjami przyszłego parku oraz kilkuminutowy wirtualny spacer. Katarzyna Łowicka, szefowa zespołu, który przygotował koncepcję, kadr po kadrze opowiadała co znajdzie się w parku.

  Park w kształcie szarfy o szerokości ok. 100 metrów ma się ciągnąć od ul. Pileckiego aż do Nowoursynowskiej - połączy przedpola Lasu Kabackiego ze skarpą warszawską - przebiegać będzie dokładnie nad tunelem, który do 2020 roku ma wybudować na Ursynowie włoska firma Astaldi. Szczegółowo wstępną koncepcję parku opisujemy w osobnym artykule.

  ZOBACZ WIZUALIZACJĘ PARKU NAD POW PRZEDSTAWIONĄ W RATUSZU:

  - Park jest przepiękny, mam nadzieję, że rzeczywiście zostanie wybudowany - komentowała jedna z mieszkanek. Jej zdanie podzielała większość, ale były pytania o szczegóły.

  - Jaka jest gwarancja, że ten to wszystko powstanie? - dopytywali mieszkańcy, zwracając uwagę, że w 2018 roku są wybory samorządowe.

  - Trzeba wybrać tego samego burmistrza - żartował Robert Kempa. - To nie są decyzje jednoosobowe. Będą uchwały radnych miasta, będą pieniądze w rezerwie miasta. Ja nie mam żadnych obaw - przekonywał burmistrz. Dodał, że park powstawać będzie na zlecenie różnych miejskich instytucji. Projekt budowlany będzie gotowy w 2018 a w 2019 roku dzielnica chce uzyskać pozwolenie na budowę. Realizacja etapami do 2022 roku.

  Powstanie parku jest też uzależnione od porozumienia miasta z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. W kontrakcie na budowę tunelu zapisane jest, że wykonawca musi odtworzyć to co zniszczy, a więc... musi posiać trawę i odbudować parkingi. - My jako miasto nie oczekujemy prac odtworzeniowych, które są niezgodne z zaprezentowaną dziś koncepcją parku - mówił burmistrz. W najbliższym czasie powstanie spis rozbieżności między projektem GDDKiA a koncepcją parku. "Oszczędności" mają być oddane przez Astaldi w postaci prac na rzecz parku.

  Co z bazarkiem i miejscami parkingowymi?

  Ważnym tematem dla mieszkańców były miejsca parkingowe. - Dziś nie protestujemy, bo wiemy, że to tymczasowe, ale nie wyobrażam sobie, aby bałagan z parkowaniem przy bazarku wrócił po zakończeniu budowy - mówili mieszkańcy rejonu dzisiejszej "Giełdy Na Dołku". - Nie można dziś wejść w ul. Braci Wagów, w Wasilkowskiego, Warchałowskiego, bo wszystko jest pozastawiane! - skarżyli się ludzie. W czasie budowy tunelu POW większość obecnych parkingów zniknie. 

  Projektanci odpowiadali, że nie da się ulokować miejsc parkingowych w parku. - Albo park, albo miejsca postojowe - stwierdzili architekci. W rejonie Braci Wagów ma jednak powstać ich około 20. - Dodatkowo w rejonie osiedla Kazury będzie parking na 206 miejsc a kolejnych 90 miejsc - na zachód od Cynamonowej - mówił projektant rozwiązań komunikacyjnych, inż. Zygmunt Użdalewicz.

  Wzdłuż parku i ul. Płaskowickiej zaprojektowano również ogólnodostępne miejsca postojowe - zamiast "trzeciego pasa". Ile ich będzie? To zależy od ostatecznej decyzji miasta w sprawie szerokości tej ulicy. Ostatnio władze zarzuciły pomysł, aby droga miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

  Emocje wzbudziła przyszła lokalizacja bazarku, do którego mieszkańcy Ursynowa się już przyzwyczaili. - Dla mieszkańców to podstawa zaopatrzenia. Gdzie będziemy robić zakupy? - pytali.

  W koncepcji "Parku nad POW" teren handlowy został zaprojektowany pomiędzy al. KEN a Braci Wagów, ale to ok. jedna trzecia obecnego terenu bazarku. - Będzie kilkadziesiąt miejsc stałych do handlu od poniedziałku do piątku a handel weekendowy znajdzie się pod dachem - mówił burmistrz Kempa. Zapewniał, że bazarek nie zniknie, ale kwestią do dyskusji jest to, kto będzie go prowadził. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  28Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Paweł W-wa 28 ponad rok temuocena: 0% 

   Pięknie będzie :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gerard 27 ponad rok temuocena: 100% 

   Park wzdłuż przelotowej ulicy - to ma być park? Komu się będzie chciało przebywać wśród hałasu i spalin? Pomysł z tą ulicą Orszady to już coś.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mark 26 ponad rok temuocena: 96% 

   Strasznie dużo asfaltu - dwupasmówka, miejsca parkingowe, boiska, strasznie mało zieleni. Trochę słabo, piszą , że to ma być park...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J23 25 ponad rok temuocena: 82% 

   A co się dziwisz? A po co słoikom zieleń? Żeby im wieś przypominała? Obwodnica, autostrada, smród samochodów to jest prawdziwe miejskie życie!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Refleksja 24 ponad rok temuocena: 93% 

   Park, leży w granicach administracyjnych Urynowa i kończy się na granicy z Wilanowem. Jego lokalizacja która wręcz prosi się aby otworzyć go na większą część Warszawy. W miejscu gdzie ulica F. Płaskowickiej ma swój koniec zaczyna się skarpa i biegnąca nią w dół do Wilanowa ulica Orszady. Przedłużenie parku do Wilanowa ulicą Orszady nadałoby przedsięwzięciu rzeczywistego charakteru parku. To dzięki zielonym terenom skarpy ursynowskiej którymi biegnie ul. Orszady Park mógłby być faktycznie parkiem a tak będzie tylko ładnym deptakiem wzdłuż ruchliwej ulicy. Wymaga to jednak współpracy dwóch dzielnic ponieważ ul. Orszady leży w granicach administracyjnych Wilanowa lub zaangażowanie się w przedsięwzięcie władz miasta. Warto, mogłoby to być jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc do rekreacji stolicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Magdalena 23 ponad rok temuocena: 23% 

   Wszystko pięknie, tylko po co ten bazarek?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J23 22 ponad rok temuocena: 77% 

   TAK! DLA PARKU, NIE DLA POW!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janóż 21 ponad rok temuocena: 17% 

   NIE dla hejterów, TAK dla POW

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kevin Sam Na Natolinie 20 ponad rok temuocena: 57% 

   NIE dla hejterów takich jak Janóż, TAK dla legalizacji marihuany!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karolina 19 ponad rok temuocena: 88% 

   Nie widzę w tym projekcie nic ciekawego ! Najtańsza, najprostsza , wręcz amatorski projekt. Spójrzcie np. na zagospodarowanie placu Grzybowskiego ! Bajkowy przepiękny ogród w środku miasta. Wygoda połączona z estetyką .Świetne warunki do rekreacji dla młodych i starszych. Mimo , że w środku miasta. Lepiej oglądać latem osobiście, ale na razie na zdjęciach : https://www.google.pl/search?q...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zygzak 18 ponad rok temuocena: 25% 

   No tak, ale to jest poziom koncepcji a nie projektu budowlanego albo wykonawczego! Koncepcja Placu Grzybowskiego, który jest przecież 20x mniejszy od terenu nad POW też nie wyglądała tak jak skończona realizacja. Przecież to zupełnie normalne że przechodzi się od ogółu do szczegółu, projektanci mieli zalewdie 4 tygodnie na opracowanie tego olbrzymiego tematu. Tutaj Plac Grzybowski w fazie koncepcji: http://grafik.rp.pl/grafika_zw...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KT 17 ponad rok temuocena: 88% 

   Widok bazarku to najsłabsza część tej wizualizacji. Stragany - tandeta jak za czasów stadionowych - brakuje tylko szczęk. Czy nie można tego ucywilizować aby nie raziło w oczy? Prosimy o przemyślenie aby jeśli koniecznie bazarek musi być w tym miejscu to niech to jakoś wygląda.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlkj 16 ponad rok temuocena: 95% 

   Pieknie wyglada. Gdzie sa wyrzutnie spalin z tunelu? Gdzie wyjscia bezpieczenstwa spod ziemi? Jak beda wygladaly?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zygzak 15 ponad rok temuocena: 80% 

   Nie będą, bo - jak wyjaśniali projektanci, oraz przedstawiciel projektanta tunelu - wyrzutnie spalin będą tylko na wlocie i wylocie tunelu, czyli daleko poza parkiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kevin Sam Na Natolinie 14 ponad rok temuocena: 63% 

   Wygląda to bardzo ciekawie, ale taka inwestycja pochłonie dziesiątki milionów złotych i za kadencji 'przyjezdnych' to się bankowo nie zmaterializuje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 13 ponad rok temuocena: 78% 

   Jadę sobie Doliną Służewiecką i co widzę drzewa sadzą! Zaczytuje info z 2005 roku " Urzędnicy zdecydowali: w Dolinie Służewieckiej, która w przyszłości stanie się ważnym fragmentem warszawskiej obwodnicy, prawdziwego tunelu nie będzie. Zamiast niego zostaną wybudowane wiadukty i niezadaszone zagłębienia w jezdni,którymi kierowcy bezkolizyjnie, bez konieczności zatrzymywania się na światłach,ominą często zakorkowane skrzyżowania Doliny z ulicami poprzecznymi - Idzikowskiego, Sobieskiego, Bonifacego, al. Wilanowską oraz Nowoursynowską i Rosoła. - Wiadukty i zagłębienia będą budowane na przemian - wyjaśnia Urszula Nelken, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich. inwestycja ruszy w przyszłym roku, a zakończy się na przełomie 2008 i 2009 roku." Tak samo jak te wiadukty widzę ten park. Wszystko w temacie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~judyta 12 ponad rok temuocena: 43% 

   To było za PiSu. Kłamać to oni potrafili.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KABACIARA 11 ponad rok temuocena: 67% 

   Powstanie jak Centrum Kultury Ursynów. Kłamać też trzeba umieć panie Kempo i Ciołko.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matica 10 ponad rok temuocena: 67% 

   Nie wierze w to, ze to pwostanie. Za dwa lata wybory! Wycofaja sie. Zawsze tak sie konczy...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krzysztof 9 ponad rok temuocena: 35% 

   Jak powstanie choćby w 3/4 taki jak na wizualizacji to rzeczywiście będzie duma Warszawy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zuzia 8 ponad rok temuocena: 96% 

   ciekawe czy pomyśleli o kiblach czy jak zwykle ustawią toitoje?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zygzak 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Na terenie parku jest równomiernie rozmieszczonych 6 stałych, ogrzewanych obiektów wyposażonych w toalety publiczne, w tym toalety dla osób poruszających się na wózkach oraz przebieralnie dla opiekunów z dziećmi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 6 ponad rok temuocena: 41% 

   Trzymam kciuki by powstal. To moze byc jedno z najpiekniejszych miejsc w Warszawie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gonzo 5 ponad rok temuocena: 77% 

   XXIw i czas najwyższy aby przy okazji budowy POW ten syfiasty bazar wywalić na obrzeża. To co się dzieje co weekend to armagedon. Na ulicach jeden wielki korek i unoszące się wszędzie spaliny,na parkingach burdel,rozjeżdżone trawniki,pozastawiane wjazdy,wyjazdy,samochody,hałas ze szczekaczek bazarowych i śmiecie,torby,gazety,kartony przynoszone z wiatrem na okoliczne osiedla.A zamiast parku to co?Hala jak obora powstanie+pawilony?W tyg.nikt tu nie kupuje a w weekendy i tak nikt nie przyjdzie bo nie będzie pseudo"rolników"(co mają ziemniaki,pomarańcze i arbuzy na stoisku wszystko przywiezione prosto z Makro).Powstanie coś na kształt "nowego bazarku" przy wałbrzyskiej.Czyli pawilony z kebabem i alkoholowe+dodatkowa szpetna wiata/obora szpecząca widoki.Ludzie jeżdżą tu samochodami i autobusami więc gdzie indziej też dojadą,a przynajmniej całkowita likwidacja syfu da żyć okolicznym mieszkańcom.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fro 4 ponad rok temuocena: 62% 

   POPIERAM!!! bazar na wioche!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 40 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Re 3 ponad rok temuocena: 61% 

   W pełni popieram, imielin/natolin zyska bez tego dziadostwa!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 31 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 2 ponad rok temuocena: 38% 

   A ja się nie zgadzam z tymi opiniami. Uwielbiam zakupy na Dołku i nie wyobrażam sobie życia bez niego! A na żadną wiochę nie będę miała czasu jeździć!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 1 ponad rok temuocena: 100% 

   To może skoro nie parking nad tunelem a nadal pod ziemią, to może bazar - deszcz nie napada, zima cieplejsza, lato chłodniejsze, miejsce to samo, a nad tym park.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.313 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020