REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 czerwca 2019, 09:46 komentarzy 8

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Basen w Powsinie w ubiegłym roku skończył 60 lat i z tej okazji zafundowano mu gruntowny lifting. Po niespełna roku wraca z licznymi udogodnieniami i atrakcjami dla najmłodszych użytkowników. Tylko na Haloursynow.pl zobaczysz zdjęcia całego kompleksu po remoncie.

  Zmiany widać już od progu Parku Kultury w Powsinie – przy głównym wejściu pojawił się duży parking dla rowerów, sąsiadujący przez siatkę z kolorowym statkiem, który zacumował na terenie zmodernizowanej pływalni.

  Nikt nie przechodzi obojętnie obok zamkniętego jeszcze basenu. Ludzie zatrzymują się przy ogrodzeniu, oglądają i pytają kiedy otwarcie. Uwagę przykuwa przede wszystkim wodny plac zabaw – murowany hit, z którego dzieci nie będą chciały wychodzić.

  Remont generalny

  Prace budowlane na terenie basenu trwały od października ubiegłego roku do czerwca i objęły cały teren i budynki  – ostały się jedynie betonowe niecki basenów i ściany oraz dach pawilonu. Wymieniono elementy niewidoczne dla użytkowników m.in. stację uzdatniania wody i rurociągi oraz te widoczne - pokrycie niecek basenów. Wybudowano też nowy wodny plac zabaw oraz zjeżdżalnię przy głównym basenie.

  Na całym terenie pojawiły się liczne nasadzenia, ławki, stoliki i ławki z przewijakami dla matek karmiących. Postawiono się także „suchy” plac zabaw dla dzieci, nawiązujący do wodnego charakteru miejsca.

  Najbardziej wyczekiwana przemiana dotyczy budynku z szatniami i toaletami. Pojawiły się tu nowe bezobsługowe szatnie, w tym jedna rodzinna (dostępna także dla osób z niepełnosprawnościami), zwiększono liczbę toalet i pryszniców. Pawilon oprócz nowego wnętrza, zyskał też elewację z elementami z drewna.

  Duże wrażenie robi strefa, w której można odpocząć i poopalać się tuż przy basenie. Zainstalowano tu drewniane leżanki, a dalej kilka plażowych koszy do siedzenia.

  - Teren został zakomponowany tak, by strefy relaksu przenikały się z miejscami przeznaczonymi do aktywności. Zainstalowano dwa przewijaki, ławki i stoliki z siedzeniami – opowiada Marcin Osuch z Parku Kultury w Powsinie. - Dzieci mogą korzystać z dwóch placów zabaw, jednego wodnego z zamgławiaczami, drugiego oddalonego nieco od niecek basenowych, gdzie ustawiono suchą zjeżdżalnię z siatkami do wspinania, zaprojektowane w formie barwnego statku – dodaje.

  Basen w liczbach

  Zespół basenów w Powsinie składa się z głównej niecki o wymiarach 12,5x25 m i głębokości od 110 cm do 190 cm oraz brodzika o głębokości od 20 cm do 40 cm.

  Podczas prac modernizacyjnych, które kosztowały w sumie blisko 10 milionów zł, posadzono 309 drzew i krzewów ozdobnych. Zainstalowano stojaki na ok. 200 rowerów.

  Po modernizacji temperatura wody, w zależności od czynników atmosferycznych, będzie mogła osiągnąć do 28 stopni. Basen będzie otwarty w godz. 10:00-20:00, wydłużenie godzin pracy kompleksu, jest gestem w kierunku osób, które pracują do godz. 16:00 czy 17:00, a także chciałyby mieć możliwość skorzystania z basenu w tygodniu.

  Cena całodziennego biletu normlanego będzie wynosić 20 zł, a ulgowego 12 zł. Planowane są też tańsze bilety rodzinne i tzw. happy hours w godzinach popołudniowych. Honorowana będzie karta FitProfit, prowadzone są negocjacje z Multisportem.

  Cały kompleks jest już po odbiorach technicznych, czeka jedynie na pozwolenie na użytkowanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, basen zostanie otwarty najpóźniej pod koniec czerwca, o czym na pewno poinformujemy na Halorusynow.pl.

  W GALERII ZDJĘCIA BASENU PO REMONCIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 252

  • 163
   BARDZO PRZYDATNY
  • 33
   ZASKOCZONY
  • 29
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Grażyna 8 3 miesiące temu

   Uf, nareszcie będzie gdzie się wysikać - przez te komary nawet kucnąć spokojnie się nie da!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 7 4 miesiące temuocena: 93% 

   Może bym i skorzystał. Ale tylko pod warunkiem, że wszyscy korzystający przed wejściem do basenu umyją się pod prysznicem (a przynajmniej krocza i dupy) a w basenie nie będą sikać.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~talencio 6 3 miesiące temuocena: 100% 

   według amerykańskich naukowców połowa ludzkości szcza w basenach i nic tego widocznie nie zmieni

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~-jaga 5 3 miesiące temu

   A myślicie, że na pływalniach krytych jest inaczej? Trzymając sie tego stwierdzenia, Pana/Pani noga, pupa czy całe ciało, nie powinno zawitać w żadnym aquaparku czy zwykłym basenie w Polsce. Brak poszanowania publicznej własności jest w Polsce niestety szeroko rozpowszechniona. Obowiązek wzięcia prysznica (jak na pływalniach krytych) powinien być normą, do której każdy się stosuje. Od nas zależy "w czym" się kąpiemy. A baseny po remoncie i ich właściwa konserwacja będą chyba o wiele łatwiejsze nić dotychczas. Ale dużo zależy od nas.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kpnkk 4 4 miesiące temuocena: 50% 

   Otworza jak bedzie zimno, teraz za wczesnie :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wwa ntl 3 4 miesiące temuocena: 83% 

   Super wygląda na zdjęciach. Dla mnie kultowe miejsce. Jako dzieciak w latach 90tych często bywałem.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bn 2 3 miesiące temu

   Tylko wtedy woda była zimna, że aż bolało

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bn 1 3 miesiące temu

   Tylko wtedy woda była zimna, że aż bolało

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2704 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019