REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 maja 2020, 10:59 komentarzy 4
  Na polance w Parku Kultury w Powsinie

  Na polance w Parku Kultury w Powsinie (NAC/Z. Siemaszko)

  Skuter "Osa", tłumy czekające na rzadko jeżdżący autobus, parking pełen historycznych dziś "gablot", a dla wszystkich - relaks i beztroskie chwile. Zobaczcie jak 50 lat temu wypoczywano w Parku Kultury w Powsinie.

  Park Kultury w Powsinie, leżący na skraju Ursynowa to popularne miejsce odpoczynku, nie tylko ursynowian, ale wszystkich warszawiaków. W plebiscycie „Życia Warszawy” na najlepsze miejsce zabaw dla dzieci zajął 3. pozycję oraz 2. - wśród stołecznych basenów odkrytych. Tuż przed wojną działał tu klub golfowy, po wojnie tereny przejęło miasto i w 1948 roku utworzono Ośrodek Wczasów Świątecznych. Od 1963 roku park funkcjonuje pod obecną nazwą.

  W latach 60-tych postawiono tu pierwsze domki letniskowe, atrakcją był basen pod gołym niebem z bardzo chlorowaną i zimną ponoć wodą. Przez lata mieszkańcy Ursynowa odbywali pielgrzymki do parku po wodę oligoceńską i tłumnie dojeżdżali autobusem nr 139 (linia wprowadzona w 1957 roku).

  Dziś stali bywalcy wspominają choćby... zabawne kosze na śmieci - grzybki "muchomorki", które stały się symbolem Powsina. W ubiegłych latach park przechodził renowację, postawiono nowy plac zabaw, wymieniono ławki, stoliki do gry i kosze na śmieci. Wreszcie - zmodernizowany został basen.

  Zobaczcie jak wyglądał przed laty, gdy wypoczywali w nim nasi rodzice i dziadkowie! Unikalne zdjęcia wykonali w latach 60-tych i 70-tych XX wieku: Zbyszko Siemaszko - legendarny fotograf powojennej Warszawy oraz Grażyna Rutkowska - fotografka PRL-u.

  TAK WYPOCZYWANO W PARKU KULTURY W POWSINIE!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 188

  • 134
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 21
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KACZKALEWACZKA 4 2 miesiące temuocena: 57% 

   Mój dziadek nie wypoczywał nigdzie. Całe życie pracował na utrzymanie dzieci, poświęcił życie i zdrowie dla swojego zakładu pracy, który produkował tylko na eksport narzędzia i urządzenia budowlane, niestety upadł PRL fabrykę zamknięto, dziadka zwolniono, zmarł ze zgryzoty w nędzy. Upadek Polski Ludowej był największą katastrofą w historii Polski.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komuna - zło świata 3 2 miesiące temuocena: 50% 

   Komuchu.......przypomnij sobie ocet na półkach i BUBLE jakie produkowały polskie zakłady - dlatego upadły. Co powiesz rodzinom ,którym twoja komuna zamordowała ojców,mężów, synów? Gdzie była twoja rodzina ,gdy twój dziadek umierał???? Rodziny pomordowanych przez NKWD nawet nie miały szans pomóc swoim pomordowanym bliskim. Wy taką szansę mieliście pomóc twojemu dziadkowi.....ale nie pomogliście. Pretensje do wszystkich ,tylko nie do siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 2 2 miesiące temuocena: 75% 

   Kaczko Lewaczko masz dużo racji. Tylko jedna uwaga. Termin komuna zawiera w sobie kilka okresów, s jednak różnica między stalinizmem a rządami np. Gierka jest większa niż miedzy rządami Rakowskiego (PRL) a Mazowieckiego (już 3 RP)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   @ komuna zło świata. Masz sporo racji, ale czy ktoś zrobił szacunki ile ofiar pochłonęły solidarnościowe przemiany po 89 ? Setki rolników popełnialy samobójstwa przygniecieni uwolnieniem oprocentowania kredytów, tysiące ludzi w PGR przegrało życie przez te "reformy", setki tysięcy biednych dzieci straciło szansę na to by się wybić bo dla nich zabrakło stypendiów, a kilka milionów wyjechało z Polski. Ja nie mam powodów by wielbić komunę, brata mojego dziadka wykończyło UB, ale to co zrobiła Solidarność to byla zbrodnia

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3208 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020