REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lipca 2022, 11:29 komentarzy 1
  Na polance w Parku Kultury w Powsinie

  Na polance w Parku Kultury w Powsinie (NAC/Z. Siemaszko)

  Skuter "Osa", tłumy czekające na rzadko jeżdżący autobus, parking pełen historycznych dziś "gablot", a dla wszystkich - relaks i beztroskie chwile. Zobaczcie jak 50 lat temu wypoczywano w Parku Kultury w Powsinie.

  Park Kultury w Powsinie, leżący na skraju Ursynowa to popularne miejsce odpoczynku, nie tylko ursynowian, ale wszystkich warszawiaków. W plebiscycie „Życia Warszawy” na najlepsze miejsce zabaw dla dzieci zajął 3. pozycję oraz 2. - wśród stołecznych basenów odkrytych. Tuż przed wojną działał tu klub golfowy, po wojnie tereny przejęło miasto i w 1948 roku utworzono Ośrodek Wczasów Świątecznych. Od 1963 roku park funkcjonuje pod obecną nazwą.

  W latach 60. postawiono tu pierwsze domki letniskowe, atrakcją był basen pod gołym niebem z bardzo chlorowaną i zimną ponoć wodą. Przez lata mieszkańcy Ursynowa odbywali pielgrzymki do parku po wodę oligoceńską i tłumnie dojeżdżali autobusem nr 139 (linia wprowadzona w 1957 roku).

  Dziś stali bywalcy wspominają choćby... zabawne kosze na śmieci - grzybki "muchomorki", które stały się symbolem Powsina. W ubiegłych latach park przechodził renowację, postawiono nowy plac zabaw, wymieniono ławki, stoliki do gry i kosze na śmieci. Wreszcie - zmodernizowany został basen.

  Zobaczcie jak wyglądał przed laty, gdy wypoczywali w nim nasi rodzice i dziadkowie! Unikalne zdjęcia wykonali w latach 60-tych i 70-tych XX wieku: Zbyszko Siemaszko - legendarny fotograf powojennej Warszawy oraz Grażyna Rutkowska - fotografka PRL-u.

  TAK WYPOCZYWANO W PARKU KULTURY W POWSINIE!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 224

  • 161
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 24
   PRZYDATNY
  • 13
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Erwin 1 21 dni temuocena: 100% 

   Piękne zdjęcia. Widać, jak bardzo to porosło - i dobrze. Tylko ten "1 MAJ" - odrażająca komunistyczna nowomowa, a niektórzy nadal tak piszą :D

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3777 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022