REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Na polance w Parku Kultury w Powsinie

  Na polance w Parku Kultury w Powsinie (NAC/Z. Siemaszko)

  REKLAMA

  Skuter "Osa", tłumy czekające na rzadko jeżdżący autobus, parking pełen historycznych dziś "gablot", a dla wszystkich - relaks i beztroskie chwile. Zobaczcie jak 50 lat temu wypoczywano w Parku Kultury w Powsinie.

  Park Kultury w Powsinie, leżący na skraju Ursynowa to popularne miejsce odpoczynku, nie tylko ursynowian, ale wszystkich warszawiaków. W plebiscycie „Życia Warszawy” na najlepsze miejsce zabaw dla dzieci zajął 3. pozycję  oraz 2. - wśród stołecznych basenów odkrytych. Tuż przed wojną działał tu klub golfowy, po wojnie tereny przejęło miasto i w 1948 roku utworzono Ośrodek Wczasów Świątecznych. Od 1963 roku park funkcjonuje pod obecną nazwą.

  W latach 60-tych postawiono tu pierwsze domki letniskowe, atrakcją był basen pod gołym niebem z bardzo chlorowaną i zimną ponoć wodą. Przez lata mieszkańcy Ursynowa odbywali pielgrzymki do parku po wodę oligoceńską i tłumnie dojeżdżali autobusem nr 139 (linia wprowadzona w 1957 roku).

  Dziś stali bywalcy wspominają choćby... zabawne kosze na śmieci - grzybki "muchomorki", które stały się symbolem Powsina. Aktualnie park szykuje się do renowacji, miasto planuje gruntowny remont ośrodka - w ciągu kilku lat obiekt ma zostać unowocześniony.

  Zobaczcie jak wyglądał przed laty, gdy wypoczywali w nim nasi rodzice i dziadkowie! Unikalne zdjęcia wykonali w latach 60-tych i 70-tych XX wieku: Zbyszko Siemaszko - legendarny fotograf powojennej Warszawy oraz Grażyna Rutkowska - fotografka PRL-u.

  TAK WYPOCZYWANO W PARKU KULTURY W POWSINIE!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1266 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018