REKLAMAA1-SanGiovanni--01-10----31-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lipca 2020, 08:09 komentarzy 49

  (MZ)

  Wybory prezydenckie na Ursynowie zakończyły się zwycięstwem Rafała Trzaskowskiego. Frekwencja wyniosła ponad 80 proc. Doniesienia i komentarze na żywo.


  19:56: PKW podała oficjalne wyniki głosowania:

  Frekwencja - 68,18 proc. Wyniki: Andrzej Duda - 51,03 proc. Rafał Trzaskowski - 48,97 proc.

  Liczba głosów nieważnych: 177 724, w tym z powodu postawienia dwóch "X" - ponad 102 tys., z powodu braku znaku "X" - ponad 75 tys. 


  17:40: Wybory komentuje dla nas Antoni Pomianowski, socjolog, radny Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa:

  Ten wyniki mnie osobiście nie zaskoczyły, właśnie takie przewidywałem. Na Ursynowie rezultat wyborów już od lat jest inny niż w całym kraju. Zaskoczyła mnie natomiast frekwencja na Mazowszu - ponad 70%, i to wcale nie z powodu Warszawy.

  Rafał Trzaskowski zapewne zostanie prezydentem Warszawy do końca kadencji, i mam nadzieję że teraz skupi się tylko na zarządzaniu miastem.

  Trochę się obawiam, że wygrana Dudy może pozwolić PiS na dalszą centralizację władzy, co osłabi samorząd. Mam jednak nadzieję, że nadchodzący kryzys gospodarczy skupi uwagę rządu na naprawdę ważnych sprawach, a nie przepychankach o władzę.


  14:28: Rafał Trzaskowski podziękował swoim wyborcom za głosy i wydaje się, że pogodził się z przegraną. Pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa.

   


  11:55: Czy Andrzej Duda zyskał czy stracił na Ursynowie w porównaniu do 2015 roku? Otóż stracił, i to mimo dużo wyższej frekwencji. Z danych PKW wynika, że ubyło mu 7,5 punkta. Liczba głosów oddana na urzędującego prezydenta była niższa o 4,5 tys niż 5 lat temu. 

  Z kolei kandydat PO zyskał ponad 11 tys. głosów i 7,5 punkta w porównaniu do wyników Bronisława Komorowskiego na Ursynowie sprzed 5 lat, co oznacza, że nasza dzielnica jest jeszcze bardziej "platformerska" niż była.

  • DUDA 2015 - 34,15% - 28,4 tys. głosów
  • DUDA 2020 - 26,59% - 23,9 tys. głosów
  • KOMOROWSKI 2015 - 65,8% - 54,8 tys. głosów
  • TRZASKOWSKI 2020 - 73,4% - 65,9 tys. głosów

  10:49: Komentarze i opinie. Radny miejski z Ursynowa Michał Szpądrowski (PiS):

  O przyszłości R. Trzaskowskiego:

  Mam nadzieję, że Rafał Trzaskowski zamiast snuć polityczne plany wróci do zarządzania miastem, tak jak zobowiązał się w 2018 roku. Otrzymał ogromny kapitał społeczny, należą mu się za ten wynik gratulacje, które niniejszym składam.

  Ale przed Warszawą stoi sporo wyzwań, sporo obietnic pozostało do zrealizowania, Warszawa musi mieć włodarza zaangażowanego 24h na dobę w jej sprawy. Tego oczekiwałbym od Rafała Trzaskowskiego po niedzielnych wyborach.

  Jak wygrana wpłynie na samorządy, Warszawę?

  Myślę, że na pewno wpłynie pozytywnie na samorządy. Mówiliśmy wiele w kampanii o inwestycjach, wzmocnieniu Funduszu Dróg Samorządowych, powołaniu funduszu na wkłady własne dla samorządów. Chcemy, by receptą na odbicie się gospodarki była fala inwestycji, oczekuje tego również Komisja Europejska.

  Jeśli tylko będzie wola współpracy to każdy samorząd, od najmniejszego do największego, na tym skorzysta. Mam nadzieję, że po wyborach Rafał Trzaskowski wyciągnie rękę do opozycji w Radzie Miasta i wreszcie usiądzie z nami do stołu żeby porozmawiać o sprawach miasta, Mieszkanek i Mieszkańców.

  Wiele punktów z jego programu czeka na realizację. Myślę, że wszystkim nam zależy na jak najszybszej likwidacji „kopciuchów”, nie tylko tych w zasobie miejskim.

  Chciałbym również usłyszeć od Prezydenta Warszawy konkretny plan zrównania płac kobiet i mężczyzn w ratuszu i spółkach miejskich, plan wdrożenia biletu seniora dla kobiet od 60. roku życia. Mam nadzieje, że po długim maratonie wyborczym zostawimy za sobą wielką politykę, którą za często zajmujemy się na Radzie Miasta i wrócimy do dyskusji o naszym mieście. W końcu do tego zostaliśmy wybrani.


  10:28: Jak wyglądają wyniki z Ursynowa w porównaniu do Warszawy, Mazowsza i całej Polski?


  10:01: "Polska Dudy" i "Polska Trzaskowskiego" - wg danych PKW:


  9:50: Burmistrz Ursynowa Robert Kempa komentuje wyniki wyborów:


  9:41: Komentarze do wyników:

  Wynik jest, jaki jest. Lud zadecydował i trzeba to zaakceptować z pokorą. Utrwala się podział na wyborców, którzy popierają PiS w mniejszych miejscowościach i anty PiS - elektorat wielkomiejski. Ja osobiście spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia, mimo iż łudziłem się, że może być inaczej.

  Rafał Trzaskowski osiągnął bardzo dobry wynik. To wielki kapitał na przyszłość. Pytanie, czy będzie potrafił to wykorzystać? Będzie miał trudne zadanie, bo jest prezydentem Warszawy, a jednocześnie politykiem nr 1 na opozycji, politykiem, który daje ludziom nadzieję. Będzie musiał szukać wyważenia tych dwóch aktywności. Myślę, że jednak Trzaskowski dzięki tej kampanii bardziej rozumie Polskę i jeżeli wyjdzie poza interes partii, to za 5 lat zostanie prezydentem RP.

  - mówi radny Piotr Skubiszewski, lider stowarzyszenia "Otwarty Ursynów", były działacz SDPL i SLD.


  9:36: Gdzie na Ursynowie urzędujący prezydent zyskał największe poparcie? Wśród pacjentów Instytutu Hematologii i Transfuzjologii przy Gandhi - 54,4 proc. A w "cywilnych" komisjach: w przedszkolach przy Teligi i przy ZWM, w szkołach na Wokalnej, Sarabandy, Teligi i Cybisa. Dostał w nich 33-37 proc.


  9:30: Jak głosował matecznik Rafała Trzaskowskiego, czyli komisja nr 621 z Wilczego Dołu? Poparcie dla prezydenta Warszawy wcale nie było tu największe na Ursynowie. W szkole nr 16 zagłosowało 94,19%. Na Trzaskowskiego oddało głos 77,8 proc, a na Andrzeja Dudę 22,2 proc.

  Rozmawialiśmy z wyborcami.

  To wybory bardzo ważne, które zdecydują o kierunku, w którym pójdzie nasz kraj. Mam nadzieję, że wygra opcja ograniczenia obecnej władzy i zapewnienia przeciwwagi

  powiedziała nam pani Paulina. - Czy wierzy Pani, że Rafał Trzaskowski wygra? - Szczerze mówiąc nie bardzo - odpowiadała wyborczyni.


  9:25: A oto 5 obwodów z najniższą frekwencją. 


  9:10: Frekwencja na Ursynowie była bardzo wysoka - 82,29 proc. Ale w 28 komisjach była jeszcze wyższa! Oto TOP 5 obwodów:


  9:02: Ursynów na drugim miejscu w Warszawie jeśli chodzi o frekwencję. Wilanów znów nas wyprzedził :)


  8:27: Ostateczne wyniki z Ursynowa:

  • Frekwencja 82,29%
  • Rafał Trzaskowski 73,41%
  • Andrzej Duda 26,59%

  8:20: Wyniki z Ursynowa (60/64 komisji): Frekwencja 81,4% - Rafał Trzaskowski 73,4%, Andrzej Duda 26,6%

  Brakujące cztery protokoły czekają w miejskiej komisji wyborczej na zatwierdzenie.


  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 291

  • 38
   BARDZO PRZYDATNY
  • 28
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 38
   OBOJĘTNY
  • 47
   NIEPRZYDATNY
  • 95
   WKURZONY
  • 40
   BRAK SŁÓW

  49Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 49 3 miesiące temu

   Przy tak wysokiej migracji rozkochanych nad morze wynik (liczbowy) zadziwia. Chyba 1 punkt % za dużo dostał, warto przeliczyć.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bąk34 48 3 miesiące temuocena: 39% 

   Duda wygrał ,Legia mistrzem ,pochantke odchodzi z tvn .Ludzie koniec świata tyle szczęścia.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LekarzRodzinny 47 3 miesiące temuocena: 63% 

   Pochanke przynajmniej ma gdzie odejść. I to jej prywatna i przemyślana decyzja, nikt jej nie wyrzucał. Poza tym dobrze jest co jakiś czas zmienić zajęcie. Ale ja dziś już współczuję reżimowej "buźce" TVPiS, Danucie Holeckiej (52l) - jak ją wyrzucą kiedyś z TVP to z takimi dokonaniami będzie miała szansę na pracę tylko za granicą! W Korei. Północnej!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 38 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 46 3 miesiące temuocena: 56% 

   Jakże łatwo cię uszczęśliwić bączusiu. A próbowałeś innych prostych przyjemności jak spacer po lesie czy po nadwiślańskiej plaży? Takie tam fanaberie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 20 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 45 3 miesiące temuocena: 62% 

   niestety znowu wygrał ciemnogród

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heyah 44 3 miesiące temuocena: 93% 

   @ Mela. A zatem będą wciskać ciemnotę, prawda ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hipolit 43 3 miesiące temuocena: 100% 

   wygrał rozum którego tobie brakuje,

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 42 3 miesiące temuocena: 60% 

   Szanowne pisowskie trolle. Głosowaliście na dudę i system który współtworzy i wygraliście. Czas byście się przekonali o jego zaletach. Dlatego z całego serca wam życzę, abyście poczuli go na własnej skórze. Np. byście podpadli jakiemuś synalkowi ważnego pisowca. Głupie zarzuty i kulsony pojawiają się u was. Usłużny prokurator i sędzia sprawią, że na 3-6 m-cy trafiacie do aresztu. A tam już czeka sympatyczny pan, który z waszego młodego odbytu zrobi sobie źródełko rozkoszy. Siedzicie za niewinność? To pewnie wyjdziecie z aresztu po kilku miesiącach, ale nic już nie będzie takie samo. Kupka będzie wypadała wam szybko i bez oporów. Poczujcie na sobie zalety systemu, który fundujecie ludziom. A potem raz jeszcze zagłosujecie na dudę. Powodzenia!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wal 41 3 miesiące temuocena: 35% 

   Przypomnij sobie jak scigano za czasow Komorowskiego, nie mowiac juz o obecnej cenzurze na wszelkich POpapranych portalach. Straszysz jak diabel Bogiem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 40 3 miesiące temuocena: 64% 

   @Wal - kotek, za czasów Komorowskiego byłem niemal bezrobotny, niemal nikogo nie ścigano bez powodu, jak dzisiaj. Cenzura w mediach... cóż prywatne portale mają własną cenzurę - ci z prawej kasują tych z lewej, a ci z lewej tych z prawej. Jest inaczej?? Ale prywaciarzom wolno. A to, że publiczna to szmata to inna sprawa. I nie pisz, że ja jestem diabeł, mam wiele innych imion... Szatan, Mefisto, Upadły. Więc uważaj kotku.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 25 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do jako 39 3 miesiące temuocena: 0% 

   taki ze mnie pisowski troll jak z ciebie bydło bez ambicji i honoru

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wnuk 38 3 miesiące temuocena: 35% 

   A przy okazji to Duda ulaskawil Jana Spiewaka, "znanego PiSowca", ktory od wielu lat walczy z ukladem warszawskim, ale co mnie to obchodzi - ja jestem z tych 70% ktorym jest dobrze, a reszta mnie nie obchodzi, skoro ludzie sobie nie radza, to znaczy ze fajtlapy. Byle kaska z EU i laptopik. Warszawa dzis rzadza zagraniczni developerzy i korpo, oplacaja od lat kilku urzednikow w ratuszu, ktory pilnuja aby byl dosteony odpowiednio sformatowany zasob ludzki. O takiej Warszawie myslal Starzynski ? No tak, a kto to taki...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 37 3 miesiące temuocena: 67% 

   kto cię skrzywdził chłopcze? czyżbyś został sformatowany w zasób ludzki? Fajnie było? A czemu wypłakujesz się tutaj? prawicowe portaliki się zawiesiły?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 42 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wnuczka 36 3 miesiące temuocena: 59% 

   Śpiewak śpiewa co mu zagrają, a potem go najwyżej ułaskawią. Co się dziwić, że plecie juz trzy po trzy

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 35 3 miesiące temuocena: 66% 

   Oburzające, premier państwa, zamiast zająć się swoją pracą - politykuje i jeździ z agitacją przez całą kampanię wyborczą prezydenta. Rozdaje bezprawnie (!) tekturowe czeki bez pokrycia w Państwie z tektury. Ogłupieni mieszkańcy zaczynają skandować "Mateusz, Mateusz!" a on ich prosi z lekkim zażenowaniem "Andrzej Duda, Andrzej Duda!". No to ogłupiały tłum skanduje na życzenie "Andrzej Duda, Andrzej Duda!" a premier Mateusz zadowolony potakuje i się uśmiecha - może go ze stanowiska nie posuną. Taka jest Polska właśnie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 68 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wnuk 34 3 miesiące temuocena: 34% 

   Wyksztalcona warszawka zaglasowala na "nie", po czym poleciala na bazarek kupowac warzywka od PiSowskiego rolnika. Bo kazdy zrec musi, a jak glod zajrzy w oczy (co w czasach pandemii jest bardzo realne), to i szacunek wroci. Niektorym sie wydaje, ze sa tak madrzy, ze rzadza tym swiatem - nie, nie rzadza i cale szczescie. Ale dociera to do niewielu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 65 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LekarzRodzinny 33 3 miesiące temuocena: 69% 

   Niedouczeni z wykształceniem podstawowym głosowali na "tak", po czym polecą zaraz do tych nielubianych przez nich, bardziej wykształconych, światłych ludzi (m.in. lekarze, nauczyciele, architekci, farmaceuci itp), jak im potrzeba zajrzy w oczy (co w czasach pandemii jest bardzo realne), to i uznanie i szacunek do nich wrócą. Niektórym beneficjentom pincet+ i wyznawcom ruchu "mam horom curke" z niedokończoną szkołą ponadpodstawową wydaje się, że są tak mądrzy, że rządzą tym światem - nie, nie rządzą i całe szczęście. Ale dociera to do niewielu, jak przez tę władzę są wykorzystywani, ogłupiani i zastraszani ("o matko, bo zabiorą ci pińcet+, o matko, bo nie będzie emerytury, o matko, bo wszystko zabiorą Niemce")

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 68 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zofia Kopytlankówna 32 3 miesiące temuocena: 73% 

   Rolnicy to ludzie inteligentni, czemu więc zakładasz, że głosują na PiS? A pieniążki na plusy sie skończa niedługo, a to, co zarobimy to inflacja zeżre. I wtedy, jak słusznie piszesz, "dociera to do niewielu". Zdrowych kolan życzę,bo o reszcie szkoda nawet wspominać. Obyś na własnym tyłku doświadczył "dobrodziejstw" maliniaka i całych tych pisiorskich szumowin!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 46 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 31 3 miesiące temuocena: 73% 

   Rozumiem Wnuku , że jak się rozchorujesz to pójdziesz do znachora , a nie do wykształconego lekarza ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 46 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wnuk 30 3 miesiące temuocena: 16% 

   Odpowiadajac: Wies: 64% Duda, 36% Trzaskowski - dane Fakt albo TVN, co za roznica A reszta wypowiedzi potwierdza tylko pogarde o ktorej napisalem, Moze w takim razie niedouczonym wiesniakom odebrac prawa glosu ? Zapomnial wol jak cieleciem byl - sugeruje spojrzec na swoje zycie i rodziny i gdzie bylo sie pare lat temu. Ale marza widac sie czasu dworu i panszczyzny, bo nam musi byc dobrze a innym niekoniecznie. Czysty egoizm i tyle.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek39 29 3 miesiące temuocena: 75% 

   Wnuk - ty może żresz, jak być może i twoja trzoda. Ja siadam i jem. Jestem wykształcony, nie pracuję w korpo. Mieszkam wygodnie, spłacam kredyt. Znam języki. Jestem i chcę być Europejczykiem. Nie głosuję na PIS, jestem zaradny, nie wyciągam ręki po plusy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 39 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 28 3 miesiące temuocena: 75% 

   to po jaką cholerę ten wspaniały pisowski rolnik tutaj przyjeżdża ze zbiorami? Nie może sam zjeść? Chce kasiurkę od tych obrzydliwych plattformerskich lemingów?? Fuj! Odebrać rolnikom głos? Nie, ale obecna demokracja to czysty kretynizm. Głos idioty (z miasta czy ze wsi) jest tyle samo warty co głos osoby mądrej (z miasta czy wsi). Niestety mądrości zmierzyć się nie da. Można by spróbować mierząc iloraz inteligencji, ale w praktyce to nie do wykonania. Tak czy inaczej głos idioty nie powinien być równy głosowi osoby mądrej i wykształconej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 39 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 27 3 miesiące temuocena: 80% 

   >>>>po czym poleciala na bazarek kupowac warzywka od PiSowskiego rolnika. płacąc mu korporacyjnymi "pieniążkami" i przepłacając kilkukrotnie wartosć ... Tak to działa wnusio. My zapewniamy "rolnikowi' leczenie, telewizor i rozrywke przed telewizorem, pzzę i piwo, traktor i sprzet, samochód, a rolnik sprzedaje na kartofle

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NadchodząPodwyżk 26 3 miesiące temuocena: 26% 

   Oburzające, urzędnik samorządowy, zamiast zająć się swoją pracą - politykuje. Do tej pory nie wszyscy mieszkańcy - którzy was utrzymują - otrzymali zaświadczenie o własności gruntu (1,5 roku spóźnienia). Panie Kempa, jak chce pan zająć się polityką, proszę wygrać wybory do parlamentu lub zatrudnić się w biurach swojej partii.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin-Stokłosy 25 3 miesiące temuocena: 69% 

   A interweniowałeś w urzędzie w swojej sprawie, czy tylko żalisz się w internecie i na fb? Może wyślij też na insta :-))))

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 38 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kempka 24 3 miesiące temuocena: 100% 

   Śmieszny jesteś Marcinie - setki osób interweniowały w swoich sprawach i nic. Weź się do roboty.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hołowik 23 3 miesiące temuocena: 52% 

   Gdyby Trzaskowski wystąpił z PO i całkowicie się od nich odciął, wystąpił jako niezależny to by wygrał.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heyah 22 3 miesiące temuocena: 36% 

   A to całkiem możliwe. Myślę że Trzaskowskiego najbardziej obciążalo logo platformy. Ale z drugiej strony w ten sposób odciąłby się od kasy :(

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 16 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 21 3 miesiące temuocena: 33% 

   A za co ja, jako mieszkaniec Ursynowa miałbym na niego głosować? Za zrobienie dobrze dzielnicy Wilanów przelotką, która kompletnie zablokowała moją dzielnicę? Za autostradę do lasu? Za decyzje o inwestycjach na WZ-ki i nieuchwalenie choćby namiastki planów? Przecież Trzaskowski jest kontynuatorem wizji (jeśli taka jest) rozwoju miasta realizowanej przez poprzednią ekipę. Dlaczego na poziomie kraju miałoby być lepiej?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 28 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa38 20 3 miesiące temuocena: 73% 

   @jac- masz rację, hehe. Najlepiej głosuj na PIS i jego ludzi. To wojewoda PIS długo blokował dokończenie Rosoła ("bo tak i już"!), to PIS robi wałki w Warszawie (Srebrna itp.) oraz w kraju (narciarz, maseczki, respiratory widmo, obejmowanie stanowisk po to by wziąć odprawę - "bo im sie należało"!). Ale grunt, że trochę kasy masz od nich (dają pińcet+ i inne plusy - nie ważne, że pewnie więcej zapłacisz za to niż dostaniesz - rząd swoich pieniądze nie ma!)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 46 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 19 3 miesiące temuocena: 21% 

   @Warszawa38 Ja napisałem, co mnie boli. A Ty jak katarynka - skoro krytykuje 'moich' to trzeba zacząć od 'a w USA to biją murzynów', potem zarzucić, że bierze 500+. No i na koniec ulubiony bon-mocik tych z przerostem samouwielbienia - cytat z Thatcher. Czyli sprowadzić dyskusję do walki w budyniu, bo tam sobie dobrze radzę. To robi się już po prostu nudne.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa38 18 3 miesiące temuocena: 80% 

   jac - napisałem co mnie boli. A Ty jak katarynka... Walki w budyniu nie ruszam, bo budyń mi się z Dudą kojarzy - to chyba jego ksywa, co? Pasuje :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 17 3 miesiące temuocena: 38% 

   Panie Burmistrzu, przecież jest przepięknie i normalnie, więc po co te nieuzasadnione uszczypliwości. Polacy zdecydowali, że nie chcą prezydenta grającego pod dyktando zachodnich elit. Niech żyje Polska!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 52 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zofia Kopytlankówna 16 3 miesiące temuocena: 77% 

   PiSowski dzbanie, te "Zachodnie elity" nas finansują (na szczęście już niedługo, bo na Zachodzie ciemnego ludu nie ma i pisowska retoryka nie działa). Nie mamy prezydenta grającego pod dyktando zachodnich elit. Mamy prezydenta grającego pod dyktando ponad 70-letniego prawiczka mieszkającego z kotem i gówno wiedzącego o codziennym życiu. Wie za to jak z Polski zrobić dyktaturę, Rosję bis, przy poklasku takich dzbanów, jak Ty. "Niech żyje Polska!" - zgadzam się, ale dzisiaj przyznanie się do bycia Polakiem w cywilizowanym świecie jest obciachem niestety. Tam pisu nie ma, tam tylko obiektywne fakty o naszym biednym kraju widac

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 46 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Analityk 15 3 miesiące temuocena: 33% 

   PO już nigdy nie wygra wyborów w Polsce.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 73 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 14 3 miesiące temuocena: 67% 

   a numerki w lotto też znasz? Podziel się młody, nie bądź sępem

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tylko Andrzej! 13 3 miesiące temuocena: 40% 

   Brawo Andrzej! Rafał do roboty w Warszawie, tylko uczciwie do roboty, obietnice czekają!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 65 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 12 3 miesiące temuocena: 72% 

   A jak z obietnicami Andrzeja ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 53 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaty24 11 3 miesiące temuocena: 40% 

   Głosowałem za przyszłościom ,popatrzyłem na córki obu kandydatów i wybór był prosty .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 10 3 miesiące temuocena: 69% 

   W słownik ortograficzny lepiej popatrz! Współczuję...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 34 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek39 9 3 miesiące temuocena: 62% 

   A te minusy to za co powyżej? Strach przed ortografią? Duda powinien obiecać, że jak wygra, zasad ortografii nie będzie - bo nam się należy! Po co RZ jak wystarczy Ż. Też by to „chycilo” przy jego „elektoracie”

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 8 3 miesiące temuocena: 61% 

   Ursynów pokazał, że mieszkają tu mądrzy i proeuropejscy ludzie. Dane pokazują, że prezydenta w kraju wybrali nam głównie Ci z wykształceniem podstawowym - to wiele mówi, również o tym, że PiS-owi się "po prostu opłacało".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 75 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mmy 7 3 miesiące temuocena: 40% 

   Uff Trzaskowski zostaje prezydentem Warszawy, będzie realizował swoje obietnice lokalnie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~imielin 6 3 miesiące temuocena: 41% 

   w sensie które? podniesie nam jeszcze opłaty za parkowanie i komunikacje? :D

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 34 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Katana11 5 3 miesiące temuocena: 41% 

   Zobaczycie teraz ile wyniesie podwyżka podatku od nieruchomości ,ktòry świadomie nie był wysyłany przed wyborami.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 34 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa38 4 3 miesiące temuocena: 72% 

   @Katana11 - no zobaczymy, nie kłam. Rozumiem, że odszczekasz? Ja decyzję o podatku dostałem, opłaciłem i już. I chyba taka sama kwota jak w zeszłym roku - niecałe 100 PLN za cały rok (spore mieszkania + komórka lokatorska)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 38 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin-Stokłosy 3 3 miesiące temuocena: 80% 

   Przypominam, że większe opłaty za śmieci to efekt ustawy PIS. Zrzucone to zostało na samorząd, który musi jakoś sobie z tym poradzić - wiadomo, że wyższe koszty (przy zmniejszonych wpływach np. z podatków lokalnych) to wyższe opłaty dla mieszkańców. To celowe działanie partii niestety rządzącej by obrzydzić Polakom samorząd. Warszawa opłaty podniosła, podniosły inne miasta też (znam takie miasta mniejsze dużo, gdzie opłaty są b.wysokie lub bedą lada tydzień), w różnym stopniu i w różny sposób opłata ta jest naliczana. ale to wszystko jest efektem działania ustawy

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 49 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4461 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020