REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Pomimo wakacji i mniejszego ruchu na ulicy Puławskiej przed wjazdem na trasie S2 tworzą się długie korki. To efekt rozpoczęcia przebudowy zawrotki na POW. Utrudnienia czekają też na kierowców w centrum Ursynowa - zamknięta już została część ul. Płaskowickiej. 

  W poniedziałek przy wjeździe na trasę S2 nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Na pół roku została zamknięta północna część zawrotki, czyli nitki do zjeżdżania z trasy do ul. Puławskiej. Drogowcy zablokowali część wiaduktu, przekierowując dużą część ruchu na znajdujące się pod nim rondo. Na S2 wjeżdża się teraz z dwóch pasów lewych, a nie jak dotychczas skręcając w prawo. Nowe zasady pociągnęły za sobą gigantyczne korki.

  - Tak źle jeszcze nie było, przynajmniej nie pamiętam takiego korka. Zaczynał się już od Karczunkowskiej, to jakieś trzy kilometry. Jak zwykle postawione na głowie i nieprzemyślane zmiany - nie szczędzi słów krytyki pani Alina. 

  Sytuacja na Puławskiej rozgrzała do czerwoności internetowe fora, na których kierowcy wylewają swoje żale szukając przyczyn zaistniałej sytuacji. 

  - Korek jest dlatego, że ludzie nie ogarnęli zmiany i ci, co jadąc od Piaseczna chcą wjechać na obwodnicę, jadą z przyzwyczajenia prawnym pasem, ci co chcą jechać prosto Puławską jadą lewym, który jest teraz tylko do skrętu i przed rondem nagle każdy chce zmienić pas - uważa pan Tomasz.

  Inni, a jest ich zdecydowanie więcej, winą obarczają drogowców, którzy m.in. niewystarczająco poinformowali kierowców o zmianie organizacji ruchu. 

  - Pierwszy znak informujący jest 20 metrów przed skrzyżowaniem. Przejechałam właśnie tę trasę, by się upewnić. Wygląda to tak, jakby nie dostosowano też cyklu świateł, mimo, że na skrzyżowanie wjeżdża więcej pojazdów - tych, które wcześniej skręcały w prawo na S2. No a zjeżdżający z S2 w lewo, w stronę centrum, mają niedostępny skrajny lewy pas, służący teraz tylko do jazdy w lewo. Bo tak jak patrzyłam przez chwilę, to nie widziałam specjalnie dużo manewrów zmiany pasów, po prostu relatywnie mało samochodów przejeżdżało przez to skrzyżowanie. Najbardziej przerąbane mieli ci z kierunku S2 w stronę centrum - twierdzi pani Justyna. 

  Obecne zmiany nie są ostatnimi. Roboty na Puławskiej, które prowadzi Astaldi - wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie, potrwają około 6 miesięcy. W tym czasie, w obrębie węzła będzie zmieniała się jeszcze nie raz organizacja ruchu.

  Drogowcy tłumaczą, że połączenie istniejącego odcinka S2 z budowanym przedłużeniem trasy będzie wymagało m.in. rozebrania części tymczasowej zawrotki, wykonania nasypu, na którym znajdą się poszczególne warstwy nawierzchni drogowej. Do tego trzeba wybudować kanalizację deszczową, nowe oświetlenie drogowe, a także uzupełnić ekrany akustyczne 

  Na Rosoła i Płaskowieckiej też zmiany

  Rozpoczęły się też roboty na skrzyżowaniu Rosoła i Płaskowickiej. Mają one na celu przygotowanie tego miejsca do stanu, jaki będzie po oddaniu do użytku Południowej Obwodnicy Warszawy. Aby drogowcy mogli pracować ruch w obydwu kierunkach na ulicy Rosoła został przeniesiony na tymczasową jezdnię, z jednym pasem ruchu w każdym kierunku. Zamknięty dla ruchu został również fragment ul. Płaskowickiej pomiędzy ul. Cynamonową a Rosoła. Objazdy prowadzą ulicami: Gandhi – Cynamonowa; Gandhi do al. KEN lub ul. Dereniowej oraz al. KEN do ul. Belgradzkiej. 

  Zmiany te, na szczęście dla kierowców, nie powodują większych problemów, ale nie będą one ostatnimi w obrębie ul. Rosoła i Płaskowickiej. Do końca budowy na pewno jeszcze kilka razy zmieni się tam organizacja ruchu ponieważ skrzyżowanie obu ulic będzie docelowo częścią węzła Ursynów Wschód. O jego wielkości świadczy fakt, że Płaskowickiej-bis - tuż przy blokach na Nowoursynowskiej - będzie miała aż 5 pasów ruchu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 134

  • 33
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 29
   WKURZONY
  • 32
   BRAK SŁÓW

  35Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Balnina 35 miesiąc temuocena: 100% 

   Balbina pisze się z dużej litery - fakt - jestem stara

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 34 miesiąc temuocena: 54% 

   Dziwi mnie brak buspasa na Puławskiej aż do metra Wilanowska.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 33 27 dni temuocena: 100% 

   No tak wipy muszą swój zacny tyłek przewieźć do warsiawy w interesach- tylko nie narzekajcie na korky.

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Facepalm 32 miesiąc temuocena: 78% 

   Trzeba było zrobić trzypoziomowe skrzyżowanie skoro juz był wykop. Ale lepiej było zasypać bo to nie decydentów pieniądze idą przez te decyzję codziennie na marne tylko nasze.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 31 miesiąc temuocena: 100% 

   A co z dojazdem do Bołtowicza ?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 30 miesiąc temuocena: 100% 

   Chyba jest od Cynamonowej, widziałem strzałki. Aczkolwiek dzisiaj masa kretynów (bo inaczej nie można ich określić) dalej jeździła po wyłączonym z ruchu odcinku i na końcu próbowali nawet skręcić w lewo!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 29 miesiąc temuocena: 79% 

   99,9 % nie ma pojęcia iż......... jeździła wąskotorówka krańcami Puławskiej. Od Wilanowskiej - do Piaseczna - i jeszcze dalej. To były czasy. Na każdym przystanku zielona buda z cukierkami - dla mnie to była najlepsza atrakcja, Z oranżadą, biletami, gazetami - były też grzebienie, lusterka i wszystko kto co chciał. Lusterka miały na odwrocie piękne Panie. TO BYŁY CZASY. - tekst przeznaczony dla aktualnych zaborców tych okolic.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 28 miesiąc temuocena: 67% 

   99,9 % nawyraźniej nie jest tak stara, jak ty, balbina...Nie wiem, czego chcesz dowieść...?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 27 29 dni temuocena: 67% 

   A Warszawa konczyła sie na Chełmskiej. No i co z tego?

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 26 9 dni temu

   Ciuchcia jezdzilo sie do Pyr i do Dabrowki na grzyby... Dzisiejsi, prawie warszawiacy, pamietaja tylko swoje wioski i nie potrafia uszanowac wspomnien. Ojciec sprzedal krowe i kupil mieszkanie w Warszawie, a teraz sloiki wyruszaja po "zapasy" w piatki... Najpiekniejsza jest na Ursynowie sobota... wszedzie mozna zaparkowac...

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawa 25 miesiąc temuocena: 32% 

   Warszawa jest ciagle na etapie, ze skoro ma sie BMW to trzeba nim wozic swoja d... wszedzie gdzie tylko trzeba. Pomaga w tym slaba komunikacja podmiejska. Ale to kwestia czasu, w koncu wszystko sie zatka, albo zadymi tak, ze trzeba bedzie wprowadzac zakazy i ograniczenia.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 24 miesiąc temuocena: 27% 

   Trafiłeś w punkt- oki niech ma BMW czy inne Reno,tylko jak jest zbyt dużo chętnych to niestety są korki

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 23 miesiąc temuocena: 86% 

   Zadymia to palenie węglem i śmieciami w zewnętrznych dzielnicach i na przedmieściach Warszawy, a nie ruch uliczny. Gdzie są teraz te normy przekroczone o kilkaset % zimą? Jakoś alerty smogowe skończyły się wraz z sezonem grzewczym.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 22 miesiąc temuocena: 23% 

   Po części to prawda, a po części mit. Polecam obserwację odczytów pyłów PM10 i PM2,5 z rożnych stacji w Wawie. Nawet teraz. Odczyty w centrum, a odczyty "na peryferiach", jak Wokalna na Ursynowie. Zimą jest podobnie. Jaki z tego płynie wniosek?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 21 miesiąc temuocena: 100% 

   Jaro - Plac Grzybowski PM2,5 7% normy, PM10 też 7% normy, Wokalna 1 - odpowiednio 9% i 10% teraz. Instalujesz sobie Kanarka w telefonie i widać co się dzieje w okolicy. Niezmiennie al. Niepodległości 227/233 ma wyższe odczyty na poziomach 49% normy, ale to nic w porównaniu do ponad 1000% zimą.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 20 miesiąc temuocena: 70% 

   czy ktoś jest zaskoczony poza decydentami?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 19 miesiąc temuocena: 95% 

   Najlepsze jest to, że w ciągu Puławskiej miał być tunel pod tym skrzyżowaniem, a gotowe rynny leżą zagrzebane w ziemi, bo ktoś chciał zaoszczędzić.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ssddz 18 miesiąc temuocena: 25% 

   A kiedy on powstanie?????????

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 17 miesiąc temuocena: 19% 

   Bardzo dobrze- dalej wozcie 4 litery wszystkimi pasami naraz wożąc puste miejsca.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 16 miesiąc temuocena: 22% 

   Blablabla nie tylko rowerem unikniesz korków fanie dizla,tylko nie parkuj mi na przejściu bo odholują.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 15 miesiąc temuocena: 23% 

   Co by nie mówić to Ty stoisz w korku nie ja;) Ja sobie pracuje zdalnie a Ty latasz po mieście z wywieszonym ozorem

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 14 miesiąc temuocena: 83% 

   Typowa polaczkowatość w komentarzach... nigdy nie będzie dobrze w tym kraju gdzie społeczeństwo jest posrane do reszty.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 13 miesiąc temuocena: 19% 

   Typowa polaczkowatosc bo każdy Janusz musi wszędzie samochodem no MUSI! Nieważne carpooling,buspasa nie ma, a umiejętności za kółkiem pozostawiają wiele do życzenia,aha jest coś takiego jak kierunkowskaz- warto używać

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Favepalm 12 miesiąc temuocena: 38% 

   Carpooling przy covidzie... No trzymajcie mnie:)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 11 miesiąc temuocena: 89% 

   Sam się trzymaj- przed pandemia było to samo- każdy najważniejszy w swoim aucie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 10 miesiąc temuocena: 57% 

   Drogowcy zawsze mieli kierowców dupie. Zmiany organizacji ruchu są robione, żeby im było wygodnie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 9 miesiąc temuocena: 46% 

   Szczerze? W porównaniu z podejściem organizacyjnym dowolnej budowy do pieszych i rowerzystów, to kierowcy mają naprawdę luksus.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbawix 8 miesiąc temuocena: 72% 

   No wlasnie widac ten luksus dla kierowców. A w miescie trzeba budowac ulice. Nie tylko dla kierowcow, ale pasażerów utobusów, transportu, dostaw, służb. Z tych ulic korzysta 95% spoleczeństwa. Wszystko co masz na sobie przyjechało do sklepu autem, a nie na piechote ani rowerem. Nikt rowerzystom nie broni jezdzic ulucą. W przeiwienstwie do wydzielanych im sciezek ktore slużą tylko i wyłącznir kilku procentom mieszkańców przez kilka miesięcy w roku. Przez pół roku stoją puste i marnują naszą przestrzeń.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 7 miesiąc temuocena: 29% 

   Jestem żywo zainteresowany jeżeli ktoś uparcie forsuje swój błędny tok myślenia bo na tym polega demokracja - ścierają się opinie- płacisz te podatki w Warszawie czy nie?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbawix 6 miesiąc temuocena: 75% 

   No nie pogadamy, nie bede na ciebie marnowal czasu, jak mnie potem kasujecie. Nie pierwszy raz ten portalik pokazuje swoją tendencyjność

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 5 miesiąc temuocena: 43% 

   No niestety ale zawsze możesz sobie umilić czas pisząc w korku, w sumie nie trzeba dużych umiejętności żeby tak jechać 10-15 kmh

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 miesiąc temuocena: 81% 

   Przy każdej dużej reorganizacji ruchu jest tak samo - paraliż przez kilka dni, potem poprawki, nauczenie się kierowców i względna poprawa. Wczoraj patrzyłem jak ślepi kierowcy wjeżdżają na zamknięty odcinek ul. Płaskowickiej - idealny przykład jazdy na pamięć.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 3 miesiąc temuocena: 61% 

   Tak się składa, że tu to nie będzie kilka dni tylko cały czas tak będzie a nawet i gorzej do czasu zakończenia prac więc nie pisz głupot. Tam jest gigantyczny tranzyt! a ten, który zakopał podziemne trasy powininen do paki trafić na długo teraz by znacznie by pomogły. Miasto absurdu - nie od dziś.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 70% 

   Pasztet, a czy nagle trafił tam jakiś dodatkowy ruch pojazdów? Nie, zmienił się tylko sposób wjazdu i zjazdu na S2.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 miesiąc temuocena: 79% 

   I na dodatek Google Maps źle prowadzi kierowców. Inne nawigacje już wprowadziły zmiany.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.326 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020