REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Kierowcy będą mieli na Ursynowie swoją obwodnicę Warszawy, to może też potrzebna jest tramwajowa? Na taki pomysł wpadła partia Razem, która chce budowy szynowej obwodnicy, przechodzącej przez środek Ursynowa. Główny cel to zmniejszenie tłoku w środkach komunikacji miejskiej w centrum miasta. Sprawdziliśmy czy to realny pomysł i jak oceniają go mieszkańcy dzielnicy.

  Idea budowy tramwajowej obwodnicy Warszawy zrodziła się podczas konsultacji do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy. Według partii Razem obwodnica ma mieć trzy koncentryczne kręgi, które poprzecznie przetną się z liniami metra i kolei - od Śródmieścia po krańce miasta. 

  - W stołecznym Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego złożyliśmy naszą propozycję trasy tramwajowej wokół Ursynowa i Wilanowa z odnogą na Zawady. Obejmowałaby ona również trasy lokalne - mówi Maciej Borowski-Monkiewicz z Razem.

  Wedłu planu na ursynowskim odcinku tramwaje kursowałyby od strony Galerii Mokotów, przez ul. Puławską w stronę Pileckiego (obok Centrum Onkologii). Następnie skręt w ul. Gandhi, aż do stacji metra Imielin, skąd tramwaj pojechałby aleją KEN, a potem w kierunku Wilanowa - wzdłuż ul. Płaskowickiej i Kokosowej przy POW.

  Plany są, gorzej z pieniędzmi

  Czy budowa torowiska przez środek Ursynowa jest możliwa? O to zapytaliśmy Tramwaje Warszawskie, które decydują w tej sprawie.

  - Musielibyśmy przede wszystkim sprawdzić, czy dość kręta trasa przyniosłaby pasażerom podstawową korzyść, czyli skrócenie czasu przejazdu. Analizujemy, gdzie mogłyby i powinny zostać zbudowane kolejne linie tramwajowe i nie wykluczamy budowy nowych tras na Ursynowie - informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

  O wpuszczeniu tramwajów na Ursynów, mówił też w swojej kampanii wyborczej obecny prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski. Pokazał nawet mapę linii tramwajowej "M", która zaczynałaby się na pętli przy Wyścigach, a kończyła na granicy miasta. Tory biegłyby pośrodku ul. Puławskiej, między jezdniami. 

  Na razie Tramwaje Warszawskie opracowały studium wykonalności budowy linii wzdłuż ul. Puławskiej. Czy i kiedy nową trasą pojadą tramwaje to będzie zależało, jak zwykle, od budżetu przewidzianego na inwestycje komunikacyjne. Na pewno nie jest to inwestycja pierwszoplanowa dla miasta.

  A co o takich pomysłach sądzą mieszkańcy? - To nie wchodzi w grę. To jakiś absurd. Mamy metro i autobusy, którymi można dojechać wszędzie i na lotnisko, na dworzec i na drugą stronę Wisły. Jeszcze nam jakieś linie zlikwidują. Bez przesady! - denerwuje się pani Jadwiga.

  - Na Zielony Ursynów można zbudować linię, ale nie przez centrum dzielnicy. Tramwaje nie kopcą spalinami, ale przecież z czegoś prąd się robi do ich napędu. Nie podoba mi się ten pomysł. Jestem też kierowcą i nie wyobrażam sobie na naszych zakorkowanych ulicach jeszcze tramwajów, nie wspominajac o budowie torowiska - mówi pan Rafał.

  MAPA INWESTYCJI PRZYGOTOWANA PRZEZ RAZEM:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 540

  • 110
   BARDZO PRZYDATNY
  • 80
   ZASKOCZONY
  • 51
   PRZYDATNY
  • 38
   OBOJĘTNY
  • 46
   NIEPRZYDATNY
  • 74
   WKURZONY
  • 141
   BRAK SŁÓW

  56Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pablito 56 15 dni temu

   Pomysł tramwaju na Puławskiej jest chory. Czekanie aż do końca 2021 roku na planowaną na modernizację torowisk Dworca Zachodniego, w celu utworzenia połączenia SKM Piaseczno - Legionowo też jest bez sensu. Należy natychmiast wykorzystać istniejącą linię radomską dla SKM łączącej Piaseczno z Mordorem i Dworcem Zachodnim, oraz sprawnie skomunikować lokalne tereny do tej linii. Modernizacja torowisk Dworca Zachodniego będzie mogła być

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jasioo 55 15 dni temu

   A może lepiej Ciszewskiego? Byłoby uzasadnienie do budowy Ciszewskiego-Bis no i jest tam cały czas zapas terenu na torowisko.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zett 54 21 dni temuocena: 75% 

   Tramwaje sa mile, ale bardzo mocno blokuja ruch kolowy zwiekszajac korki, a same poruszaja sie wyjatkowo powoli. Jak rozumiem tramwaj ma byc dla Miasteczka Wilanow, zeby moglo jechac do Mordoru i przesiasc sie do jedynej linii metra w dwumionowym miescie? Metro trzeba planowac i budowac na potege, a nie tramwaje!!! Jest jedna linia i fragment drugiej na dwa miliony ludzi, wiec smogi i korki.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NWP 53 22 dni temuocena: 50% 

   Trzaskowski jednak myśli.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OverLord 52 24 dni temuocena: 100% 

   A kiedy puszcza autobusy po pow? To dopiero byla by komunikacja obwodowa...

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ Wał Kuski 51 25 dni temuocena: 77% 

   eee tam. Zobaczycie pomysły moje i Krisa, to wam kapcie z nóg spadną!

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~unicorn 50 25 dni temuocena: 82% 

   Pomysł połączenia Ursynowa z Mordorem dobry i potrzebny - kto jeździ tam w szczycie ten dobrze to wie. Natomiast nie wiem gdzie ten tramwaj się zmieści, do Centrum Onkologii na pewno tak, ale w KEN trudno mi sobie to wyobrazić. Najlepsza była by trzecia linia metra.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~biomasa 49 26 dni temuocena: 100% 

   chyba Zoidbergi przesadziły. A tramwaj wzdłuż Puławskiej to staaary pomysł.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zgadnij kto... 48 26 dni temuocena: 94% 

   Mam nastepny pomysł. A moze główne linie kolejowe pociągniemy przez centrum Ursynowa?

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Soczek 47 25 dni temuocena: 71% 

   Ale po co podciągnać .... nie lepiej wykorzystać tory techniczne metra co lecą wzdłuż obwodnicy ...tam puścić metro ...i potem wpiąć je w tory kolejowe :-) . A co ... jak szaleć to szaleć

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Reds 46 26 dni temuocena: 90% 

   Był pomysł poszerzyć Warszawę a co tam do Grójca potem się metro machnie i będziemy po jabłka jeździć metrem

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zett 45 21 dni temu

   Mozna juz jezdzic po jablka do Gory Kalwarii. Warszawski ZTM oferuje i placi za takie polaczenie. Potem wycina autobusy do Mordoru, "bo ferie", "bo wakacje", "bo dlugi weekend", "bo swieta".

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 44 26 dni temuocena: 80% 

   Przez środek Ursynowa jedzie metro. Tramwaj potrzebny jak pięść do nosa. Trakcja tramwajowa jest droga. Nie lepiej puścić dwie nowe linie autobusowe? Tramwaj to by się przydał na Wilanów albo do Łomianek. Albo do Ursusa.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dlara 43 26 dni temuocena: 100% 

   Z Ursusem bym tak nie przesadzał. Dzielnica jest otoczona czterema przystankami kolejowymi, mają sprawnie działające autobusy i jest szansa na to że przedłużą M2 tak by ludzie nie musieli pokonywać torów by dotrzeć do stacji. Jeśli zaś chodzi o rozwój na Łomianki to trudno mi powiedzieć jak tam wygląda sytuacja, bo jeszcze się nie przyglądałem tamtym terenom, ale wydaje mi się że w przeciwieństwie do bardzo zaludnionego Piaseczna, Łomianki tramwaju nie potrzebują, a jedynie sprawnych linii autobusowych

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~unicorn 42 25 dni temu

   Z Ursynowa na Mordor autobusy stoją w gigantycznych korkach, więc nowe linie autobusowe nie pomogą tylko jeszcze zwiększą problem.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pikpok 41 26 dni temuocena: 92% 

   lepiej tramwaj puścić puławską do z pętli wyścigi do granic(tak naprade tutaj już dawno powinno być metro od granicy z piasecznem przez Ursynów >Służewiec> mordor > metro pole mokotowskie

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja nietutejszy 40 26 dni temuocena: 33% 

   a co to takiego ten tramwaj jest, bo ja nietutejszy...

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fatrix 39 26 dni temuocena: 60% 

   Na razie to powinni w końcu puścić linię od pętli na Mordorze w kierunku alei Krakowskiej (kwik, bo to oznacza faktyczną pracę). Można dodać później linię od Mordoru do pętli Wilanowska. Jak się remontowało most Łazienkowski, to aż się prosiło, żeby dołożyć filary pod trasę tramwaj / buspas / taxi, co naprawdę pozwoliłoby w końcu połączyć Wiatraczną z Narutowicza. Ale gdzie tam. Dopiero teraz robią na Kasprzaka, choć ludzie od 40 lat o tym mówili.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ramko 38 26 dni temuocena: 95% 

   Tak, tramwajem Puławską do Piaseczna!!! To jest to. Za Gierka były trolejbusy, dawniej ciuchcia, a jeszcze wcześniej wozy konne lub powozy.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ylon 37 26 dni temuocena: 100% 

   Puławską aż do Piaseczna to by było bdb

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefcio 36 26 dni temuocena: 38% 

   A nie lepiej wybudować M3? Z Pragi przez Gocław, Wilanów, Ursynów/Moktów na Okęcie? W przyszłości jeśli zlikwidują lotnisko, teren przekształcić się w osiedla mieszkaniowe a linię metra przedłuży się do Włoch i Ochoty.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fatrix 35 26 dni temuocena: 80% 

   Lotnisko Okęcie musi istniejć, bo nikt nie będzie sobie głowy zawracał podróżą przez połowę Polski, żeby dostać się Portu Centralnego czy jak oni to nazywają. Jak mam polecieć do Pragi, Budapesztu czy Rygi, to wolałbym w takim przypadku pojechać samochodem. Mniej problemów i większa mobilność. Rząd chce właśnie w ten sposób zniechęcić Polaków do turystyki w ciepłe kraje, co przełoży się na wyższe (jak dla mnie mocno wygórowane) ceny nad Bałtykiem.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 34 25 dni temuocena: 17% 

   Warszawa się rozrasta i lotnisko trzeba będzie w końcu przenieść. Idąc takim tropem rozumowania to mielibyśmy lotnisko w centrum warszawy zamiast pól mokotowskich.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~123 33 14 dni temu

   fatrix, wyższe ceny, więcej ludzi to więcej woływu z vatu

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bamburek 32 26 dni temuocena: 80% 

   Żądamy przyłączenia Ursynowa do morza!!!!!!

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bemerytka 31 26 dni temuocena: 86% 

   w normalnych krajach metro w centrum miasta jeździ pod ziemią, zaś na obrzeżach na ziemi, Często np. w Nowym Yorku czy Paryżu na estakadach by pod spodem miał miejsce normalny ruch uliczny. Tylko potrzebne są do tego pieniądze.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inez 30 26 dni temuocena: 94% 

   "w naszym mieście Kardamonie samochodów brak, ale za to mamy tramwaj, własny tramwaj! Tak."

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inez 29 26 dni temuocena: 92% 

   dodam jeszcze, że głupszego pomysłu chyba nie będzie mam nadzieję

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~margo 28 26 dni temuocena: 94% 

   środkiem Ursynowa faktycznie bez sensu, ale Puławską.... a nie, czekaj, przecież na Puławskiej jeździły trolejbusy kiedyś, ale jako "komunistyczne" zostały zlikwidowane. bardzo mądrze najpierw likwidować, a potem robić od nowa doklejając łatkę innowacyjności...

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Merto na lotnisko 27 26 dni temuocena: 80% 

   Autorzy tego pomysłu to tramwaje chyba z lego budowali i do tego w piaskownicy. Tak trzeba połączyć mordor z Ursynowem i lotniskiem ale nie tramwajem bo nie ma gdzie tych torów kłaść. Zamiast wymyślać proch trzeba zbudować odnogę linii metra od Wilanowskiej przez Mordor na lotnisko. Tramwaj albo kolej na wiadukcie to konieczność na odcinku metro wilanowska - piaseczno. Komunikacja miejska to system a nie zabawy w budowanie linii tramwajowej na około wszystkiego.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~norma 26 26 dni temuocena: 31% 

   Z programu Jakiego skorzystaj Trzaskosiu!

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiśnia 25 26 dni temuocena: 93% 

   Tramwaj który by stał w korkach, tego jeszcze nie było, ciekawe gdzie by znaleźli miejsce w Al. KEN i reszcie Ursynowa aby wydzielić torowisko...

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~drogowiec Urząd Miejski 24 26 dni temuocena: 69% 

   co za kretynizn. Nie tramwaju a metra potrzeba biegnącego na południe by odciażyć już codziennie uduszoną i zasmrodzoną do 10 potęgi Pułąwską/. Tylko tego leniwe jak diabli urzedasy nie chcą bo po co ruszać czerepem , jeszcze rozboli od myślenia hahahahahahahah

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~politolog UW 23 26 dni temuocena: 44% 

   Fakt------------------polityk który zdecyduje sie na działania w celu tego wydłuzenia linii I metra do Piaseczna zyska nie mniej pół miliona głosów wyborców.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~METRO do PIASECZNA WYDŁUŻYĆ !!! 22 26 dni temuocena: 36% 

   metro przedłużyć pod Lasem Kabackim lub na filarach do Piaseczna ( WYSTARCZĄ 3 M FILARY) !!! Mogę płacić chocby 1000 zł podatku przez 10 lat byle miec metro ŁĄCZĄCE CETRUM Z CAŁĄ POŁUDNIOWA wARSZAWĄ CZYLI PIASECZNEM.,

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 21 26 dni temuocena: 94% 

   Czemu tylko do Piaseczna?! Mieszkam w Górze Kalwarii więc moim zdaniem jak już ciągnąć, wydłużać metro na południe to aż do Góry, samolubie!!!

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~drogowiec 20 26 dni temuocena: 63% 

   to fakt. to skandal że do tej pory w XXI wieku metro nie biegnie do największego skupiska ludzi w Warszawie czyli całego południa aglomeracji a urywa sie na PRLowskim Ursynowie. To jakaś paranoja tyle lat bez linii do Piaseczna . A całe południe Warszawy stoi codziennie w hiper korkach.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Autmex 19 26 dni temuocena: 81% 

   Potrzebne to jak zającowi dzwonek!!! kto mógł wpaść na taki genialny pomysł?! No oczywiście komuniści z partii Razem!!! Tym cechuje się ta ideologia, że wkłada się w rzeczy bez sensu wielki wysiłek wart lepszej sprawy!!!

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 18 26 dni temuocena: 93% 

   Czy dziś 1 kwietnia???

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bobełt pruciak 17 26 dni temuocena: 100% 

   Tramwaj wzdłuż POW to zamiast parku ma być?

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agnieszka z Ursynowa 16 26 dni temuocena: 91% 

   Jako mieszkanka Ursynowa uważam pomysł z tramwajem za totalny bezsens! Po co nam tramwaj skoro jest metro i tak dużo linii autobusowych, którymi bezproblemowo można dojechać do miejsc gdzie nie dojeżdża metro. Skoro partia chce pomóc mieszkańcow Wilanowa niech przyśpieszy budowę zaplanowanej już linii tramwajowej albo budowę 3 linii metra. Za tramwaj na Ursynowie dziękujemy! Uważam, że te środki można przeznaczyć na usprawnienie komunikacji miejskiej w innych dzielnicach Warszawy.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~iez 15 26 dni temuocena: 86% 

   tramwaj przez KEN oznacza zwężenie tej ulicy, dodatkowy hałas oraz korki, kto to wymyślił i w jakim celu,

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowian z Kabay 14 26 dni temuocena: 81% 

   Chory pomysł. Dobra komunikacja autobusowa typu nr 192 (krążąca po Ursynowie) docierająca do stacji Metro jest najlepszym rozwiązaniem.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aurelian 13 26 dni temuocena: 82% 

   Tramwaj przez środek osiedla to nonsens. Jak można coś takiego wymyślić! Niech z Razem stukną się Razem w czoło. Mamy tu wystarczająco dużo hałasu. Karetki do Centrum Onkologii jeżdżą bez przerwy, w końcu to szpital, a niebawem przy tej samej ulicy zacznie działać kolejny.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TRAMWAJ NA ZIELONY URSYNÓW !!! 12 26 dni temuocena: 53% 

   Ursynów Wysoki ma metro, ma bardzo dużo linii autobusowych, ma (za chwilę) S2, ma bezkolizyjne dwa wjazdy (Dolina->KEN, Puławska->Pileckiego), będzie nowy funkcjonalny wjazd (poszerzona i przebudowana Płaskowickiej z tunelem podziemnym pod rondem przy Roentgena) - a Ursynów Zielony ma tylko ulicę Puławską!! My też płacimy podatki i też chcemy mieć lepszą komunikację i lepszy dojazd!!! Absolutnie chcemy tramwaju wzdłuż Puławskiej skręcającego w Karczunkowską i mającego przystanek końcowy gdzieś w okolicach Buszyckiej !!!! TRZASKOWSKI, OBIECAŁEŚ - CZEKAMY !!!!!

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiking 11 26 dni temuocena: 67% 

   Ursynów Zielony? HAHAHAHA Jakiś deweloper to wymyślił? Przecież to Jeziorki. Macie tam ładną stację KMki. Wybierając mieszkanie na kompletnych peryferiach trzeba się liczyć z tym, że nikt dla paru osób tramwaju nie będzie budował. Może za 20-30 lat, kiedy Warszawa wchłonie te okolice, razem z Piasecznem ;)

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 26 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~@Wiking 10 26 dni temuocena: 52% 

   Ursynów Zielony to dla ciebie Jeziorki? "Warszawa wchłonie te okolice"? Może najpierw pomieszkaj kilka lat w Warszawie, jest szansa, że się zorientujesz o co chodzi. A na razie się nie kompromituj wiedzą i pochodzeniem.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiking 9 26 dni temuocena: 59% 

   Kolego, który do mnie pijesz - Buszycka/Karczunkowska to Jeziorki. Też się zastanawiałem nad kupnem tam ziemi, właśnie ze względu na KMkę. Warszawiakiem jestem od urodzenia, a to było kawał czasu wstecz, w poprzednim tysiącleciu. Do tego większość życia południe Warszawy. Zielonym Ursynowem to się nazywa Imielin, Grabów. No chyba że człowiek "nowy miastowy" i Jeziorki to brzmi za mało warszawsko. Tak bardziej z mojej obecnej okolicy - mieszkam w Powsinie (pewnie za jakiś czas będzie się mówiło na Powsinie ;), który jest w granicach dzielnicy Wilanów, ale do głowy by mi nie przyszło opowiadać, że mieszkam w "Wilanowie Zieleńszym" ani żądać tramwaju, chociaż tu i tak mieszka chyba więcej ludzi niż w Jeziorkach Południowych ;)

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~@Wiking 8 26 dni temuocena: 57% 

   Kolego, który do mnie pijesz. Nawet jeżeli jesteś urodzonym warszawiakiem, to nic z tego nie wynika. Raczej nie jesteś zbytnio rozgarnięty. Zielony Ursynów to nie tylko Grabów i Imielin. Nie zauważyłeś może Pyr czy Dąbrówki, warszawiaku z dziada pradziada. Wiesz, w którym roku przyłączono je do Warszawy? A ten wspaniały Wysoki Ursynów to czym był 40 lat temu, jak powstawał, jak nie zadupiem. To tak a propos drwin z Jeziorek. Po drugie, tramwaj jechałby wzdłuż Puławskiej, więc logiczną konsekwencją jest umieszczenie końca linii właśnie na Karczunkowskiej przed torami, dlatego napisałem o Buszyckiej. Wszak linię budowałaby Warszawa, więc w Warszawie musi się kończyć. Natomiast koniec linii w okolicach powstającej cerkwi na Puławskiej byłby głupotą - chyba, że Piaseczno chce mieć tramwaj u siebie, ale wówczas niech ją finansuje przez Mysiadło. A wiemy dobrze, że Piaseczna na to nie stać. Ale i tak zakładam się, że prędzej Piaseczno będzie miało tramwaj, niż przysiółek Powsin.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiking 7 26 dni temuocena: 50% 

   Panie @Wiking, czy ja gdzieś obrażam Jeziorki? O mały włos sam bym tam mieszkał. Nie mam również tendencji do wyzywania, jak Ty, ani kompleksów, jak... Po prostu fakt, że Jeziorki są w granicach Warszawy to jedno, a nazywanie ich Zielonym Ursynowem to drugie - i raczej śmieszne. A poprowadzenie tramwaju wzdłuż Puławskiej miałoby sens, ale owszem, właśnie w kierunku Piaseczna, a nie do miejsca, gdzie mieszka kilkaset osób. I tak, szybciej poprowadzą tramwaj do Piaseczna niż do Powsina, bo myśląc logicznie, taka jest właśnie potrzeba. Nie zaperzaj się tak. Troszkę więcej luzu. Jak ty już nawet bitwę z "Ursynowem Wysokim" (kolejna sztuczna nazwa) chcesz prowadzić, to lepiej zrób parę wdechów. Pozdrowienie z mojego przysiółka dla twojego przysiółka ;)

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek 6 26 dni temuocena: 83% 

   Trolejbus do Piaseczna został zlikwidowany, bo ktoś (okoliczni mieszkańcy) notorycznie kradli rozdzielnie i przewody trakcyjne. Szkoda, bo jeździło się szybko i czysto. Ciekawe, kto będzie pilnował torów? Nie kwestionuję potrzeby powiązania Piaseczna z Ursynowem i Mokotowem i odciążenia Puławskiej. Tramwaj, kolejka, metro naziemne? Potrzebne jest studium ekonomiczne w miarę dalekiej przyszłości komunikacyjnej, a nie łatanie aktualnych braków.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inez 5 25 dni temuocena: 50% 

   na Jeziorkach macie kolejkę podmiejską, tramwaj zbędny w tej sytuacji

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pepe 4 25 dni temuocena: 100% 

   Tramwaj na Puławskiej - a najlepiej połączenie Służewca z pętlą przy Puławskiej i dalej Puławską w kierunku Piaseczna to bardzo dobry pomysł! Rzeczywiście niepotrzebnie likwidowano trolejbus x lat temu - no ale stało się. Na Puławskiej jest wystarczająco miejsca na torowisko. Problem raczej w tym, że Puławska jest bardzo szeroka, a wzdłuż Puławskiej (na południe od Wyścigów) niska zabudowa - więc od przystanku tramwajowego byłoby wszędzie daleko. No ale gdyby z Piaseczna na Służewiec czy do metra dojazd tramwajem zajmowałby 15-20 minut na pewno znaleźliby się chętni :-)

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~To Ja 3 26 dni temuocena: 94% 

   Jest metro i dużo autobusów w tamtym rejonie. Może czas lepiej skomunikować Wyczółki i nowe osiedla, które wyrosły przy ul. Kłobuckiej i rosną w dalszym ciągu. Jedna linia (165) to stanowczo za mało! Przydałaby się linia nocna, autobus na lotnisko oraz autobus dojeżdżający do centrum Ursynowa.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2363 sekundy
  REKLAMA