REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(12)-od-07-02-2018-do-08-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Najczęściej występujące imię wśród kierowców taksówek to Piotr, a wśród marek aut znacznie dominują Fordy. Jednak, jak wyglądają usługi taksówkarskie w poszczególnych miastach Polski? Dzisiaj, na podstawie raportu wykonanego przez sieć taksówkarską iTaxi, przeanalizujemy kilka aspektów, przy których pomocy porównamy Warszawę do pozostałych polskich metropolii.

  Średni czas trwania kursu taksówki

  Wydawać by się mogło, że porównanie długości kursu taksówki w poszczególnych miastach mija się z celem. W ten sposób można jednak wywnioskować, ile czasu na podróż taksówką poświęcają mieszkańcy lub osoby przyjezdne na danym terenie. Średnie długości kursów wyliczone zostały na podstawie najdłuższego i najkrótszego kursu zrealizowanego w określonej jednostce czasu.

  W tej kategorii przoduje Oświęcim. Średni czasu kursu w tym mieście wynosi 8 minut. Może mieć to bezpośredni związek z architekturą tego miasta, ponieważ wiele obiektów odwiedzanych przez turystów znajduje się w bliskiej odległości względem siebie. Ponadto w ich okolicy znajdują się hotele i pozostałe miejsca oferujące nocleg, dlatego kursy w tym miejscu mogą być krótkie ze względu na niewielkie odległości przejazdu.

  Średni czas przejazdu taksówką w Warszawie wynosi 19 minut i jest najdłuższy w Polsce. Dla porównania średni czas przejazdu w Krakowie to 15 minut, a w Lublinie już tylko 12. W średniej długości przejazdu bardzo widoczna jest korelacja pomiędzy wielkością miasta. Im większe, i im bardziej zakorkowane miasto tym więcej czasu pasażerowie spędzają w taksówce. Wpływ na to ma również to jak bardzo rozbudowana jest infrastruktura drogowa. W miastach gdzie występuje dużo bus pasów taksówki przemieszczają się znacznie szybciej.

  Średni dystans pokonywany taksówką

  Dystans przejazdu taksówką często ma związek z charakterystyką danego miasta i jego wielkością. Łatwo wywnioskować, że im większe miasto, tym większe odległości będą pokonywane podczas przemieszczania się z miejsca A do B. Odległości w raporcie były porównywane ze średnią odległością trasy przejazdu taksówki wyliczoną na podstawie najdłuższego i najkrótszego przejazdu w Polsce, wynosi ona 9,84 km.

  Zgodnie z regułą, dystans przejazdu taksówką kształtuje się w Trójmieście, ponieważ w kompleksie tym pasażer średnio przejeżdża aż 11,5 km. Warto zaznaczyć, że Gdańsk, Gdynia i Sopot wspólnie zajmują bardzo rozległy teren, dlatego poruszanie się w ramach niego wymaga pokonania stosownie długiego dystansu. Ponadto średnia trasa pokonywana taksówką w Trójmieście jest znacznie wyższa od wyliczonej średniej.

  W tym rankingu Warszawa znajduje się zaraz za Trójmiastem. Średni dystans to aż 11,42 km. W połowie stawki znajduje się Wrocław, tam średnia trasa wynosi 7.36 km. Jednak w przypadku tego miasta jest ona znacznie niższa w porównaniu do średniej. Najkrótszy dystans pokonują taksówki w Kaliszu. W mieście tym średnia długość przejazdu wynosi zaledwie 3,74 km.

  Średnie ceny za kurs

  Cena za kurs wyliczana jest na podstawie odległości, jaką dany pasażer musi pokonać. Średnia krajowa pod względem ceny za kurs taksówką iTaxi wynosi 29,95 zł i właśnie w odniesieniu do tej kwoty będą przeprowadzane wszelkie analizy.

  W tej kategorii ponownie przoduje Kalisz, gdzie średnia cena kursu wynosi 15,38 zł. Jest to kwota aż o 14,57 zł niższa w porównaniu do średniej krajowej. Wrocław pod względem ceny za kurs również może poszczycić się dobrym wynikiem, ponieważ w tym mieście pasażerowie średnio płacą 28,18 zł. Kwota ta wciąż jest niższa niż średnia krajowa.

  Dość zaskakująco średni koszt przejazdu w Warszawie nie jest najwyższy w Polsce i znajduje się dopiero na trzecim miejscu z wartością 32,45 zł. Najdroższe okazały się Katowice gdzie średnia cena za przejazd taksówką wynosi aż 33,66 zł. Podobnie sytuacja wygląda w Trójmieście. Statystyka ta jasno wskazuje, że rozległość miasta nie sprzyja oszczędności na transporcie, co objawia się drogimi przejazdami.

  Raport sporządzony przez sieć iTaxi jasno pokazuje, że wielkość miasta nie musi oznaczać długich przejazdów, czy wysokich kosztów związanych z trasą. Zgodnie z przewidywaniami Warszawa znajduje się w czołówce większości rankingów, co w przypadku średnich kosztów niekoniecznie jest dobrą informacją.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1124 sekundy
  REKLAMA