REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Wspaniałe popisy, efektowne stroje i mnóstwo emocji! W szkole przy Tanecznej rozegrano Ursynowski Turniej Tańca Sportowego zorganizowany przez szkołę tańca Hand to Hand. Poziom imprezy był bardzo wysoki. Swoje umiejętności pokazali m.in. młodzi mistrzowie Polski.

  Ursynowski Turniej Tańca Sportowego po latach spędzanych w ciasnej sali sportowej podstawówki przy Cybisa, w tym roku trafił do świeżo wybudowanej, przestronnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 100 na ulicy - nomen omen - Tanecznej.

  - Dzieci i młodzież rywalizują w 83 kategoriach. Największą liczbę stanowią soliści w kategorii disco dance, hip hop oraz Performing Art Improvisation. Do tego są duety w disco dance i hip hopie. Po raz pierwszy też wprowadziliśmy małe grupy - od trzech do siedmiu osób - mówi Jacek Sennewald, organizator mistrzostw ze szkoły Hand to Hand.

  Na parkiecie swoje umiejętności zaprezentowali przedstawiciele większości ursynowskich szkół i klubów tańca, byli też goście spod Warszawy. Impreza cieszy się ogromną popularnością. W ciągu minionych lat wypracowała sobie bardzo dobrą markę. Występy oceniają tu profesjonalni sędziowie i wybitni praktycy. Nic dziwnego, że z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej pasjonatów tańca - w tym mistrzowie Polski oraz uczestnicy mistrzostw świata.

  Szczególnie ceniona przez sędziów i znawców jest wprowadzona niedawno kategoria Performing Art Improvisation. 

  - Tancerze muszą zaprezentować swoje umiejętności do muzyki, której nie znają. Muszą też dobrze zinterpretować muzykę. Jest tu ograniczenie co do strojów, więc tu nie ma festiwalu "kto więcej zapłacił za strój". Tancerze tańczą w czarnych strojach przylegających do ciała. Tu widać, kto jak czuje muzykę - mówi Jacek Sennewald.

  Występy w każdym z 5 poziomów zaawansowania (od debiutantów na poziomie E po najlepszych na poziomach A i S) wywoływały aplauz publiczności. Piskom, oklaskom i dopingowi nie było końca. Turniej znakomicie integruje środowisko taneczne Warszawy oraz rodziców dzieci, którzy biorą udział w zawodach.

  - Najbardziej lubię w tańcu to, że jeździmy na turnieje i zdobywamy medale. A mamy już dużo medali, powyżej dwudziestu - chwalą się zdobywczynie 1. miejsca w kat. hip hop 9 i 10-letnia Malwina Pilarska i Gabrysia Pietraczyk.

  - Zalety tańca u dzieci? Są świetnie kondycyjne przygotowane, ułatwia im to koncentrację uwagi, skupienie. No i... lepsza dyscyplina, umiejętność współpracy w grupie - zachwala mama Malwiny.

  - Tańczymy, żeby być chudym! - żartują młode tancerki Natalia Śliwińska i Maja Jasionek. - Można całą energię z siebie wyrzucić, mieć fajne emocje na zawodach - dodają z przekonaniem.

  Nagrody i puchary najlepszym wręczał burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Patronem medialnym imprezy był portal Haloursynow.pl.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z MISTRZOSTW URSYNOWA W TAŃCU SPORTOWYM:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3238 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020