REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Już nie raz przekonywali, że taniec to nie tylko rywalizacja. To przede wszystkim zabawa i pasja. W weekend setki tancerzy po raz kolejny będą mogli to udowodnić i pokazać widzom, na co ich stać. Wszystko podczas turnieju o Puchar Polski w Tańcu Sportowym, który rozegrany zostanie w hali przy Dereniowej.

  Tańczyć każdy może, ale oni robią to najlepiej! W ten weekend na Ursynów zjadą setki zawodników, którzy pokażą się w jednym z ostatnich turniejów w sezonie - Pucharze Polski w Tańcu Sportowym. W ciągu dwóch dni rozgrzeją parkiet do czerwoności. 

  - Każdego dnia wystąpi po 400 tancerzy. Tradycyjnie wystąpią w podziale ze względu na poziom zaawansowania. Zależy nam, aby nagrodzić jak najwięcej dzieciaków. Rywalizacji jednak nie zabraknie. To w końcu walka o puchar - mówi Jacek Sennewald, organizator turnieju ze szkoły tańca Hand to Hand.

  Taniec to jednak przede wszystkim pasja i zabawa. A bawić się będzie na Ursynowie niemal cała Polska. Nie zabraknie też gości z Ukrainy. To siedem zawodniczek, które przygotowują się także do udziału w mistrzostwach świata. 

  Spokojnie, żywiołowo, a może tak i tak?

  Pierwszego dnia zawodów tancerzy czeka rywalizacja w kategoriach Performing Art. Są to tańce w stylu Jazz, Modern&Contemporary czy Performing Art Improvisation. Są to kategorie bardziej stonowane i zmysłowe. W niedzielę natomiast zawodnicy dadzą czadu w kategoriach Street Dance. Mamy tutaj skoczne i kolorowe disco czy „koci” hip-hop oraz inne formy tańca.

  Wszystkim występom będą mogli przyglądać się widzowie. W tym roku - podobnie jak tancerze - będą mieli dla siebie trochę więcej miejsca. Turniej nie odbędzie się jak dotychczas w Szkole Podstawowej nr 100 przy ul. Tanecznej, a w hali UCSiR przy ul. Dereniowej. 

  - Kierowaliśmy się tutaj troską o komfort tancerzy i widzów - tłumaczy zmianę miejsca turnieju Jacek Sennewald. 

  Nie tylko walka o puchar

  Puchar Polski nie będzie jedynym wydarzeniem, które odbędzie się w weekend na ul. Dereniowej. W tej samej hali w niedzielę miejsce będzie miał Hand to Hand Show 2022. To przygotowany przez podopiecznych ursynowskiej szkoły pokaz umiejętności. Wystąpi wówczas ok. 250 tancerzy - od najmłodszych, początkujących, po najstarszych, najbardziej zaawansowanych.

  - Chodzi o to, by młodsi mogli podpatrzeć, jak radzą sobie starsi, i żeby starsi wiedzieli, że rośnie im konkurencja - zauważa Jacek Sennewald. 

  Turniej o Puchar Polski w Tańcu Sportowym odbędzie się w dniach 11-12 czerwca w godzinach 8:00-21:00 i 12:00-20:00. Hand to Hand Show odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca w godzinach 9:30-11:00. Oba wydarzenia będą miały miejsce w hali UCSiR przy ul. Dereniowej 48. Widzów obowiązują płatne wejściówki - 50 złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Magda1 2 13 dni temu

   Odpłatność za wejściówki mocno przesadzona. Brak miejsc siedzących, brak klimatyzacji, na parkiecie dla tancerzy brak powietrza!!! Opłaty za starty rozumiem, natomiast żeby codziennie płacić 50 zł aby obejrzeć 1 minutowy występ dziecka?????

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jolanta1 1 17 dni temu

   Te platne wejsciowki sa mega. Ostatnie 2 imprezy kosztowaly 40 pln, nawet opiekuna dziecka. Wchodzic, scisk, 50stopni goraca, widocznosc zerowa. Nie polecam

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3688 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022