REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Hinduskie tańce, indyjska kuchnia, inspirujące spotkania i premierowe projekcje filmów. Tydzień Indyjski na Ursynowie to okazja do spotkania z orientalną kulturą na każdej płaszczyźnie. Trwają już losowania wejściówek, więc warto się pospieszyć.

  Tygodnie "narodowe" organizowane przez dzielnicę to kilkuletnia tradycja. Po europejskich inspiracjach przyszła pora na powiew orientu. Będzie kolorowo, wesoło i smacznie. Pierwsze wydarzenia ruszają już w najbliższą sobotę.

  Wspólny taniec

  Tydzień Indyjski rozpocznie się w sobotę, 5 października o godz. 11:00 od uroczystego wciągnięcia na maszt flag przed urzędem dzielnicy oraz wykładem pt. „Smak zachodnich Indii – przez barwny Radżastan po rajskie Goa”, który wygłosi dr Agata Cieszewska.

  Także tego dnia o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem - "Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem". Dziennikarz opowie o tym, jak wyglądają Indie widziane oczami Europejczyka. Spotkanie odbędzie w bibliotece na Zielonym Ursynowie, ul. 6 Sierpnia 23. Wstęp jest wolny.

  Jednak prawdziwym gwoździem programu tego weekendu, będzie festiwal tańca Navratri. Jest on uważany za najdłuższy festiwal tańca na świecie! W Arenie Ursynów przez pięć godzin wykonywany będzie tradycyjny taniec Gujarat zwany też tańcem Garba i Dandiya-Raas.

  Na razie wejściówki na niedzielny festiwal trafiły do 750 potencjalnych hinduskich tancerzy. Choć warto podkreślić, że krok tańca jest bardzo prosty i dołączyć może każdy chętny. Impreza przewidziana jest na 1500 osób, a wstęp odbędzie się na podstawie bezpłatnych kart wstępu. Informacje o sposobie ich uzyskania znaleźć można w naszym kalendarium.

  Premierowe pokazy filmowe

  Festiwale narodowe to nie tylko występy na żywo, ale także projekcje filmowe. Także tym razem nie zabraknie sensów dla fanów zagranicznej kinematografii. I choć pierwsze skojarzenie jakie mamy z kinem indyjskim to Bollywood, okazuje się, że repertuar nie jest tak oczywisty.

  Na widzów czekają projekcje w Domu Sztuki oraz w Multikinie. – Proponowane filmy są o tyle ciekawe, że nie są w polskiej dystrybucji. Zostały przetłumaczone specjalnie dla nas – mówi wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski.

  Na dużym ekranie obejrzymy 6 października film z tego roku „Jeresey”, a w kolejnych dniach miłosne perypetie przedstawione w indyjskiej scenerii w filmach „Bajirao Mastani” oraz „W pogoni za uczuciem”. Nie zabraknie też dawki hinduskiego… rapu podczas projekcji „Gully Boy. Głos ulicy”.

  Smaki Indii

  Przez cały tydzień na Ursynowie odbywać się będą także koncerty, pokazy i nauka tańca bollywodzkiego. Jednak w weekend kończący festiwal, mieszkańcy mogą liczyć na drugi gwóźdź programu – Festiwal Uroki Indii. Festiwal Kultury i Kuchni.

  Wydarzenie odbędzie na parkingu za ursynowskim ratuszem w sobotę, 12 października w godz. 12:00-17:00. W programie przewidziano m.in. atrakcje muzyczne, czyli tańce indyjskie i występ Michała Rudasia z Zespołem oraz kulinarne – pojawią się stoiska pięciu indyjskich restauracji (Namaste India, Tulsi, Bombay Masala, India King, India Gate).

  Ponadto odbędzie się targ z indyjskimi produktami spożywczymi, ubraniami i biżuterią, malowanie henną, indyjska gra carrom (indyjski billard) oraz specjalne atrakcje dla dzieci.

  - Zapraszam wszystkich mieszkańców. Cieszy mnie to, że „wyszliśmy” z festiwalem poza Europę i czeka nas w tym roku orient z krwi i kości. To coś zupełnie innego niż było do tej porty, a o to przecież chodzi, żeby poznać inną kulturę i jej wszystkie smaki – mówi wiceburmistrz Ostrowski.

  Pełny opis Tygodnia Indyjskiego, zasad rozdawania wejściówek oraz terminów wszystkich wydarzeń, znajduje się w naszym kalendarium.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3305 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020