REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Marzysz o balach na ścianie, oglądaniu widoku południowej Francji, a może o ogromnej bibliotece? Tapeta 3D to doskonały pomysł na dekorację ścienną, dzięki której stworzysz imitacje materiałów, a nawet trójwymiarowe iluzje, które przeniosą cię do innego świata. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze wzory, gdzie je umieścić i co musisz wiedzieć przed montażem.

  Dlaczego tapeta 3D zachwyca

  Tapeta realistyczna, nazywana również tapetą 3D, powstaje z użyciem zaawansowanej techniki druku cyfrowego, stąd piękne wzory drewna, blachy, skóry, a nawet widoki miast, które wyglądają jak „prawdziwe”. 

  W rzeczywistości często skanuje się realne materiały lub używa zdjęć, przenosząc je na materiał dekoracji. Z tego właśnie powodu możliwości są prawie nieograniczone – jeśli wspominasz wakacje we Włoszech, Grecji lub w innym pięknym miejscu i udało ci się uchwycić kilka widoków, z łatwością zamówisz je w formie fototapety ze zdjęcia. A może spędziłeś czas w krajach azjatyckich? Tapeta bambus 3D zachwyci cię swoim realizmem i podkreśli wschodnie akcenty w aranżacji.

  Dla kogo będą najlepsze tapety 3D

  Nie masz czasu na długi i kosztowny remont, a może ograniczenia budowlane uniemożliwiają ci posiadanie pięknego kominku na ścianie? Tapety 3D to doskonałe rozwiązanie do wielu pomieszczeń, nawet tych o podwyższonej wilgotności! Jeśli marzysz o balach pod prysznicem lub dodatkowym oknie w kuchni, nie musisz ani martwić się tym, że drewno zbutwieje, ani tym, że nie możesz wybić otworu okiennego. Wśród tapet 3D znajdziesz mnóstwo interesujących wzorów, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających osób.

  Tapety koty 3D i inne, są idealne dla każdego, kto nie chce mieszkać w nudnej aranżacji. Dzięki nim przestrzeń nabiera dynamizmu, koloru i podkreśla upodobania właściciela. Dodatkowo dekoracje są dostępne w szerokiej stylistyce, doskonale odnajdując się we wnętrzach w stylu loftowym, glamour, skandynawskim i rustykalnym. Ograniczeniem będzie tylko twoja kreatywność! 

  Tapety 3D można bez problemu umieścić we wnętrzach o dużej, jak i małej powierzchni – oczywiście w zależności od wzoru. W salonie stworzą ciekawy efekt na ścianie, na którą nie masz po prostu pomysłu, a w małym wnętrzu pomogą stworzyć głębię, optycznie je powiększając. Fototapety 3D pomogą poprawić odbiór zbyt wąskich korytarzy lub za szerokich pomieszczeń. 

  Kilka wskazówek dla miłośników tapet 3D

  Jeśli planujesz trójwymiarową dekorację na ścianie, zacznij od przyjrzenia się metrażowi. W małych mieszkaniach lub domach dobrym wyborem są fototapety ze zdjęcia 3D, które oddalą przestrzeń, dając wrażenie, że np. za sofą znajdują się coś dalej (uliczka miasta, las). Aby jak najlepiej wykorzystać ten efekt, można zastosować tapetę tylko na fragmencie ściany i np. obudować ją ramą. Modne są motywy miast, a także naturalne krajobrazy, które pomogą ci wypocząć we własnym domu.

  Jeśli chcesz wyróżnić ścianę, doskonałym pomysłem będzie zaakcentowanie jej np. tapetą ze wzorem cegły, desek, trójwymiarowych kafelków czy innych kubistycznych, geometrycznych elementów. W stylu glamour niesamowicie wyglądają tapety 3D ze wzorem realistycznej tkaniny, która może być pikowana lub zmięta w artystyczny sposób. W kuchni zamiast prawdziwych płytek warto ułożyć bryty fototapety o zwiększonej odporności na wilgoć i zmywanie. 

  Pamiętaj o tym, że powinieneś dopasować motyw do pomieszczenia:

  • sypialnia – tapeta, która koi zmysły i wycisza przed snem – delikatne wzory i jasna kolorystyka.
  • przedpokój – tapeta, która przykuwa wzrok i pomaga poprawić odbiór optyczny.
  • łazienka i kuchnia – motywy imitujące materiały lub inne, w zależności od wielkości wnętrza i miejsca na dekorację; materiał tapety dopasowany do trudnych pomieszczeń.
  • salon – pełna dowolność wyboru w zależności od wielkości wnętrza i rozmieszczenia wyposażenia; nie ma sensu naklejać tapety za meblościanką.

  Fototapety 3D dla osób z artystyczną duszą

  Tapety 3D zmieniają myślenie o tradycyjnej aranżacji wnętrza i ułatwiają wprowadzenie trendów, nieco artystycznego charakteru i oczywiście zmniejszają koszty remontu. Pomimo tego, że mogą zawierać bardzo wyrazisty wzór, nie pomniejszają optycznie pomieszczeń, a wręcz poprawiają ich wrażenia optyczne. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

  Które dekoracje najbardziej ci się podobają? Zobacz nasze tapety 3D na stronie www.tapety4u.pl!

  Artykuł załadowany: 0.2707 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021