REKLAMAA1 QCLINIQUE 22.11.2021 - 21.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 czerwca 2020, 14:15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Otwarte aranżacje w polskich domach i mieszkaniach to żadna nowość - często łączymy salony z jadalnią i kuchnią. A co... gdyby połączyć je jeszcze z tarasem? Wystarczy odpowiedni dobór materiału na posadzki!

  Jeden styl tarasu, salonu i kuchni - czy to dobry pomysł?

  Od kilku sezonów coraz popularniejszym trendem w urządzaniu domów jest stawianie na otwarte przestrzenie. Połączenie wielu pomieszczeń, a także tarasu czy balkonu to świetny i bardzo estetyczny pomysł. Poszczególne strefy przenikają się, uzupełniają i dają poczucie spójnej całości. Nie tylko optycznie powiększamy pokoje, ale w rzeczywisty sposób łączymy je, realnie tworzymy jedną wspólną przestrzeń.

  Jak połączyć taras, salon i kuchnię w sposób funkcjonalny i estetyczny?

  Jeśli chcemy uzyskać jedną otwartą przestrzeń, warto zastanowić się nad tym, jak stworzyć ten efekt. Oczywistym jest, że nie postawimy we wszystkich pomieszczeniach mebli z jednej kolekcji - jest to trudne, a często wręcz niewykonalne. Mogą nawiązywać do siebie, jednak rzadko istnieje możliwość wyboru zarówno mebli do salonu, jak i do kuchni czy ogrodowych na taras w jednym stylu.

  Podstawą więc staje się podłoga - trzeba wybrać taki materiał, który sprawdzi się w tych różnych miejscach i w każdym z nich będzie prezentować się zachwycająco! Ze względu na charakter każdego z pomieszczeń oraz tarasu, dobrym wyjściem są płytki ceramiczne lub kamienne.

  Płytki ceramiczne i kamienne do salonu, łazienki i kuchni - klink.pl

  Na co zwrócić uwagę, wybierając posadzkę do otwartych przestrzeni?

  Jakie cechy powinny mieć płytki, które sprawdzą się zarówno w salonie, w kuchni, jak i na tarasie?

  • Odporne na ścieranie
  • Antypoślizgowe
  • Łatwe do utrzymania w czystości
  • Odporne na wpływ warunków atmosferycznych

  Płytki na taras – jakie będą najlepsze mrozoodporne płytki gresowe?

  Funkcjonalność i estetyka w jednym - jakie płytki wybrać do salonu, kuchni i na taras?

  Każde z miejsc w domu pełni nieco inną funkcję. W salonie spędzamy rodzinnie czas i przyjmujemy gości, w kuchni przygotowujemy posiłki i je spożywamy, na tarasie wypoczywamy i się relaksujemy. Ważne, aby kafelki tworzyły całość nie tylko spójną i estetyczną, ale i funkcjonalną!

  W przestrzeniach minimalistycznych doskonale prezentują się płytki jednobarwne, bielone lub beżowe oraz szare, imitujące wygląd betonu. W eleganckich przestrzeniach, w stylu glamour warto postawić na duże płyty o wzorach imitujących marmur. Zaś w domach, w których widać zamiłowanie do natury (np. drewniane meble) świetnie sprawdzą się płytki kamienne lub drewnopodobne.

  Artykuł załadowany: 0.3439 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021