REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 listopada 2019, 09:22

  (Jan Marcinkiewicz)

  Ogród botaniczny w Powsinie to perełka Ursynowa. Placówka już po raz kolejny będzie otwarta także w sezonie jesienno-zimowym. Można podziwiać naprawdę piękne widoki!

  Koniec października do 2017 roku oznaczał także koniec możliwości zwiedzania ogrodu w Powsinie. Od dwóch sezonów jest inaczej - Ogród zaprasza ursynowian także w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym.

  - To że nie kwitną rośliny, nie znaczy, że miejsce to nie jest atrakcyjne na spacery, do uprawiania nordic walking czy biegania – czyli do wszystkich tych aktywności, którym warszawiacy oddają się przez okrągły rok - mówi Małgorzata Szymańczyk, rzecznik Ogrodu Botanicznego PAN w Powisinie.

  Atrakcji jest co nie miara - począwszy od szklarni, w której tropikalny klimat panuje przez cały rok, po przytulną kawiarenkę Cafe Ogród, gdzie serwowane są własnej produkcji słodkie wypieki oraz rozgrzewające herbaty oraz zupy. Oczywiście główną jest spacerowanie po pięknym ogrodzie i podziwianie gatunków roślin z całego niemalże świata. Zimą wrażenie robią ośnieżone "powsińskie Tatry" - czyli kolekcja roślin górskich. Zachód słońca obserwowany z tego miejsca robi piorunujące wrażenie!

  W listopadzie i grudniu Ogród otwarty będzie codziennie w godz. 9.00-16.00 (25 grudnia nieczynne). Niestety, wejście w tym okresie tylko przez bramę główną do godz. 15.00. Brama leśna, którą najłatwiej dojść od strony Lasu Kabackiego jest nieczynna. Oranżeria czynna codziennie w godz. 10.00-15.00, a kawiarnia Cafe Ogród codziennie w godz. 10.00-15.00.

  ZOBACZ ATRAKCJE OGRODU BOTANICZNEGO W SEZONIE ZIMOWYM:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3444 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020