REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ponad 4 mln złotych wyda w tym roku dzielnica na remonty dróg i chodników. Mieszkańcy ul. Bażanciej wreszcie zyskają chodnik. Nową, asfaltową nawierzchnię zyska ścieżka rowerowa w Alei Kasztanowej. W całej dzielnicy przybędzie też ponad 50 miejsc postojowych. Poznajcie szczegóły!

  Większość tegorocznych prac remontowych dotyczy drobiazgów, ale na te drobazgi najczęściej mieszkańcy narzekają.

  - To wiele drobnych, ale koniecznych remontów, których realizacja zmniejszy uciążliwość dla mieszkańców oraz poprawi ich bezpieczeństwo w poruszaniu się po drogach, chodnikach i drogach rowerowych w naszej dzielnicy – mówi burmistrz Robert Kempa.

  Wielkie obniżanie na Kabatach

  Kabacianie ucieszą się z kompleksowej likwidacji barier architektonicznych. W tej części dzielnicy obniżone zostaną krawężniki, tak aby z przejść dla pieszych swobodnie korzystały wózki - te dziecięce, i te dla niepełnosprawnych. Projekt "Kabaty bez barier" zgłoszony do budżetu partycypacyjnego to dzieło Katarzyny Otachel-Kwiecińskiej, która jako matka na co dzień zmaga się z wysokimi krawężnikami. Głosowało na niego 1,6 tys. osób.

  Krawędzie chodników zostaną obniżone m.in. przy al. KEN 19-21, 20-24, na łączniku ul. Iwanowa-Szajnowicza i Dembego, przy Dembego/Chodorowskiego, obok parkingu przy Dembego 9 czy na Dembego 3-14.

  Najkosztowniejsze będą jednak dwa remonty, które ucieszą pieszych i rowerzystów. Na ul. Bażanciej powstanie upragniony przez mieszkańców chodnik. Dzielnica zasłoni istniejący rów. Nowej, asfaltowej nawierzchni doczeka się z kolei droga rowerowa w alei Kasztanowej - od al. KEN do Rosoła. To ciąg dalszy zmian w tym miejscu, w ubiegłym roku wyremontowano odcinek od alei KEN w kierunku Telekiego, choć zapomniano o końcowym odcinku do Stryjeńskich.

  Bezpieczniejsze przejścia i więcej miejsc postojowych

  Wyremontowane będą też schody przy stacji metra Stokłosy (te od ul. Herbsta, wzdłuż budynku al. KEN 93), które od lat są w dramatycznym stanie. Podobnie - schody przy Janowskiego 9 i 11. Remont przejdzie również zdewastowane przejście podziemne pod ul. Bartóka. Pytanie czy na długo ten remont wystarczy?

  Dzieci i rodzice spieszący się do szkoły przy Koncertowej zyskają nieco bezpieczniejsze przejście. Dzielnica naprawi próg zwalniający i wyremontuje fragment ulicy prowadzący do podstawówki nr 303 od strony Doliny Służewieckiej. Powstanie tam też 10 miejsc parkingowych.

  W tym roku wybudowanych zostanie zresztą w sumie ponad 50 nowych miejsc postojowych. Dziesięć przy Kulczyńskiego 12, 6 przy ZWM 12a, 10 przy Cybisa 5. Piętnaście powstanie nad jeziorem Zgorzała przy ul. Kórnickiej, a 5 przy Samsonowskiej.

  W 2019 roku na Ursynowie pojawią się trzy nowe aktywne przejścia dla pieszych - podobne do tego w alei KEN przy Pala Telekiego. Światełka uruchamiane przez czujniki wykrywające pieszych zostaną zainstalowane na Surowieckiego przy Biedronce, na Gandhi przy Hirszfelda oraz na ul. Nugat przy Szkole Podstawowej nr 343.

  LISTA REMONTÓW DROGOWYCH W 2019 ROKU - źródło: urząd dzielnicy

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~autochton 6 3 miesiące temu

   Hahaha... w zeszłym roku na Sarabandy nawiedzili ze stołecznego ratusza domokrążcy po głosy wyborcze od ludzi, że to niby projekt modernizacji Karczunkowskiej przywieźli i takie tam. Ponawijali makaron na uszy. Ludzie zagłosowali. I po modernizacji Karczunkowskiej jest teraz (_!_). Rokrocznie miliony na Wysoki Słoików a na Zielony Ursynów tylko jakieś odpady.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KopaCwila 5 3 miesiące temuocena: 100% 

   Poz 22 - Modernizacja scieżki rowerowej -- CZY WŁADZE GMINY ODEBRAŁY TEN FAJANS...? Ten kto budował ścieżke a szczególnie chodnik powinien ponieść karę !! KRZYWO NIERÓWNO I POPĘKANE PŁYTY !!! a dotego ścieżka przebiega w miejscu gdzie kilka lat temu posadzono za wspólne pieniadze tysiące krokusów KTO NA TO POZWOLIŁ ????

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka Zielonego Ursynowa 4 3 miesiące temuocena: 75% 

   "Większość tegorocznych prac remontowych dotyczy drobiazgów, ale na te drobazgi najczęściej mieszkańcy narzekają" - fajnie, że są pieniądze na takie drobiazgi, mam nadzieję, że Pan burmistrz Kępa znajdzie sie tez w końcu budżet na budowe chodnika wzdłuż ul. Karczunkowskiej, bo od kilkudziesięciu lat do stacji Warszawa-Jeziorki trzeba iść tragicznym poboczem uważając na rozpędzone samochody. Trzeci świat.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   To zobaczy Pani, co zacznie się dziać, jak otworzą wiadukt nad torami... A potem wybudują osiedle... A potem S7... Współczuję....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Halszka 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   A co z przedeptami? żadnego nie zrobią w tym roku? :(

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 1 3 miesiące temuocena: 20% 

   Tak jakby przy Koncertowej nie dalo się po prostu zrobic sensownego wydłużenia obecnej wnęki parkingowej. Żadne głupie gadanie o "terenie zielonym" (co usłyszałem od "eksperta" o zagospodarowaniu na spotkaniu z mieszkańcami) nie ma tu racji bytu. Co zbawi mnie półtora metra trawnika kiedy mieszkam tuz obok jednej z głównych tras Warszawy a za ulica mam cały park Dolinki Służewieckiej?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2576 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO