REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2019, 10:37 komentarzy 8

  (JW)

  Mieszkańcy zwykle bronią drzew, które są wycinane. Tym razem to na ich wniosek pod topór mogą pójść cztery zdrowe wiśnie przy Hawajskiej. Komitet blokowy chce w ich miejsce posadzić bardziej reprezentacyjne drzewa. Spółdzielnia "Imielin" jeszcze przez kilka dni czeka na opinie w tej sprawie od innych mieszkańców. 

  Na drzwiach klatek schodowych przy ul. Hawajskiej pojawiła się kartka o zamiarze wycięcia kilku wiśni. Tym razem na życzenie mieszkańców.

  - Komitet blokowy przy Hawajskiej 8 wystąpił do nas o wycinkę czterech wiśni. Zdaniem mieszkańców tego bloku nie wygladają one estetycznie, siedzą na nich np. szpaki, spadają owoce. Chcą w tym miejscu bardziej reprezentacyjnych drzew - słyszymy w spółdzielni. 

  Ci, którym się nie podoba taki pomysł wszczęli alarm, licząc że uda się uratować kilka drzew. Zwłaszcza, że każdej wiosny można podziwiać je obsypane białymi, pachnącymi kwiatami.

  - Nie mogłam uwierzyć, jak przeczytałam tę informację. Nie mogę zrozumieć, co w ludziach siedzi, że przeszkadza im przyroda. Co im nie pasuje? - pyta pani Patrycja. 

  Spółdzielnia poinformowała, że części mieszkańców nie podoba się również to, że drzewa mają widoczne ubytki na korze, przez co mogą zainfekować inne rośliny grzybami lub próchnicą.

  - To absurd nie mający żadnego związku z rzeczywistością. Drzewa są zdrowe, mają pełne ulistnienie, co roku owocują, dając pożywienie ptakom. Dwie wiśnie są rzeczywiście pochylone, ale w kierunku środka trawnika i absolutnie nie stanowią zagrożenia dla pieszych - przekonuje pani Jolanta z Hawajskiej.

  Można się sprzeciwić

  Żadna decyzja w sprawie wycinki jeszcze nie zapadła. Informacja o zamiarze takiego działania, to dopiero początek procedury, która może potrwać kilka tygodni. 

  - Wciąż czekamy na opinie mieszkańców i ich ewentualny sprzeciw. Jest na to czas do 16 listopada. Po tym terminie napiszemy wniosek do dzielnicowego wydziału ochrony środowiska o wydanie zgody na wycinkę. Ostatecznie po obejrzeniu drzew może zrobić to urzędnik, a my dostosujemy się do jego opinii - zapewnia spółdzielnia "Imielin". 

  Czy niewielkie ubytki kory, nierówne pnie i "niereprezentacyjny" wygląd będą wystarczające dla dzielnicy, by wydała zgodę na wycięcie wiśni?

  - Mam nadzieję, że uda się zablokować te szkodliwe i niezasadne działania. Co roku wydawane są niebagatelne kwoty na nowe nasadzenia, a tu się chce wyciąć zdrowe, kilkunastoletnie drzewa. Bardzo dobrze one absorbują z powietrza zanieczyszczenia, dają sobie radę z zasoleniem gleby i suszą - broni wiśni pani Jolatna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~hamWej 8 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Drzewa należy wycinać i nie pozwalać im rosnąć. Drzewo to pasożyt i nie powinno być dla niego miejsca w mieście. Krzewy też do wycinki.I wszystko zalać betonem i kostkę położyć a na parapetach asfalt. Tak że tego.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spr 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Mieszkałem tam przez 2 lata na 2 piętrze - nie zauważyłem problemu ze szpakami, spadającymi owocami czy mało reprezentacyjnym wyglądem tych drzew. Ktoś bardzo się nudzi lub upadł na głowę, że chce wycinki i posadzenia "bardziej reprezentacyjnych drzew" - to jest zarówno śmieszne jak i przykre. Mam nadziej, że mieszkańcy obronią te bezbronne drzewa przed ludzka głupotą.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 6 9 miesięcy temuocena: 100% 

   może jeszcze trawniki golą raz na tydzień, żeby reprezentacyjnie wyglądały, kupa śmiechu przez łzy

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hawajanka 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

   To jest SKANDAL!!! Co za debile wnioskowali o usunięcie tych drzew?? Wyglądają nieestetycznie ??? Gdy pięknie kwitną wiosną może i pięknie, upajająco pachną ?? I siedzą na nich szpaki? To im szpaki przeszkadzają?! Co za bezsensowny bełkot!!! Lepiej niech Ci ludzie sami się usuną z tego świata.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zyga 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Komitet blokowy ? To raczej bojówka robotniczo - chłopska !!! Ręce opadają

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Wycinanie zdrowych drzew, w dodatku dekoracyjnych (spytajcie Japończyka co o tym sądzi) to nie głupota to szkodnictwo, ale cóż ktoś już wydał wyrok, jak na te 48 szt na Kabatach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 2 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Bardziej reprezentacyjne Oo. Jprdle. Skąd takie ulungi się biorą? Przywiozą toto w koszyku z jakiejś wiochy i od razu odstawia...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprrr 1 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Myślę, że mieszkańcy jakiejś wiochy doceniają zalety takich drzew a w "Komitecie blokowym przy Hawajskiej 8" na pewno zasiadają same słoiki z podwarszawskich wioch. Gratuluję zacofania (zapewne) prawdziwy warszawiaku z dziada pradziada... hahaha

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3336 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020