REKLAMAA1_AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 stycznia 2018, 07:21

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Drugi dzień nowego roku to kolejny, w którym urząd dzielnicy jest nieczynny. Nie pracują dziś także m.in. spółdzielnie mieszkaniowe. Odbierają wolne za Święto Trzech Króli. Poznajcie szczegóły.

  Nie wszyscy wracają dziś do pracy. Wielu z nas wzięło sobie urlop aż do 5 stycznia, a np. urzędnicy miejscy mają dzień wolny od pracy na mocy zarządzenia prezydent Warszawy. Urząd miejski oraz wszystkie urzędy dzielnic odbierają sobie dzień wolny za przypadające w sobotę, 6 stycznia Święto Trzech Króli. Na Ursynowie nieczynny będzie także referat paszportowy Urzedu Wojewódzkiego.

  Nic nie załatwisz także w spółdzielniach

  Jeśli planowaliśmy coś załatwić w spółdzielniach mieszkaniowych, to także "odbijemy" się od zamkniętych drzwi. Prezesi tych instytucji podjęli decyzję, że wszyscy pracownicy odbiorą wolne w tym samym dniu. Nie pracują dziś praktycznie wszystkie spółdzielnie: SMB "Jary", SMB "Imielin", SBM "Ursynów", SM "Na Skraju" oraz SM "Wyżyny".

  Są jednak instytucje, które funkcjonują normalnie. Od dziś czynny jest znów (po przerwie świątecznej) Punkt Obsługi Pasażera ZTM na stacji metra Imielin - od 7:00 do 20:00. Czynna jest również sala obsługi ZUS przy ul. Dembego - od 8:00 do 15:00. Działa też urząd skarbowy przy ul. Wynalazek - od 8:00 do 16:00. Komunikacja miejska wróciła do rozkładów dnia powszedniego.

  Dlaczego tyle wolnego?

  Pracodawcy są zobowiązani do udzielenia dnia wolnego od pracy na podstawie kodeksu pracy oraz wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2 października 2012 r. TK stwierdził że pracownikom, za święta przypadające w dni rozkładowo wolne od pracy (na przykład wolne soboty), także przysługuje dzień wolny i nie jest możliwe nakazanie przez pracodawcę odpracowywania tych świąt. 

  Oddanie wolnego zależy od organizacji pracy w danym zakładzie pracy. Urzędy miejskie oddają je wszystkim pracownikom właśnie dziś, natomiast inne instytucje robią to indywidualnie, np. po uzgodnieniu z pracownikiem.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.147 sekundy
  REKLAMA