REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Prawie dwa lata po terminie zostanie otwarte Ursynowskie Centrum Kultury przy ul. Gandhi. Inwestycja za około 30 mln złotych przeciąga się w czasie, bo mieszkańcy chcą mieć w dzielnicy... teatr. Tak zwłokę tłumaczy burmistrz i zapowiada otwarcie na wiosnę 2020 roku. Radni opozycji twierdzą, że to obietnica bez pokrycia. Na razie więc mamy polityczny teatr wokół budowy UCK.

  Ursynów, w czasach dawnej gminy i odkąd jest dzielnicą, nie dorobił się miejskiego domu kultury. W niemal każdej dzielnicy jest ich po kilka, my od dwóch lat mamy mały ośrodek kultury przy Kajakowej, który trudno nazwać centrum kulturalnym z prawdziwego zdarzenia. 

  Obiekt, który będzie aspirował do tej roli powstaje przy ul. Gandhi, na tyłach urzędu dzielnicy. Pierwszy jego projekt czekał na realizację aż 10 lat. Pieniądze na budowę udało się znaleźć dopiero w 2016 roku, rok później ruszyła budowa. Burmistrz zapowiadał, że już w 2018 roku UCK zostanie otwarte. Co zostało z tych śmiałych planów? 

  Budowa Ursynowskiego Centrum Kultury wciąż trwa. I choć rozpoczęły się prace nad budową elewacji, a w środku trwają prace wykończeniowe, ratusz mówi o wiośnie 2020 jako dacie otwarcia.

  "Obietnice bez pokrycia"

  Sprawę wciąż przesuwających się terminów poruszył na wtorkowej sesji rady dzielnicy radny Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów.

  - Robert Kempa sklada obietnice bez pokrycia. Najpierw budowa miała zakończyć się w 2018 roku potem w 2019, a teraz zapowiada, że w 2020. Nie ma podstaw, żeby w to wierzyć. Podobnie było z remontem ulicy Rosoła, a teraz ze szkołą przy Zaruby i parkiem nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Po wyborach zmieniły się terminy - zarzucał burmistrzowi Antosiuk.

  Włodarz dzielnicy odpowiadał, że kolejne opóźnienie budowy UCK wiąże się z oczekiwaniami mieszkańców, którzy w ankiecie z 2016 przeprowadzonej z inicjatywy ówczesnego zastępcy burmistrza, członka Projektu Ursynów, powiedzieli, że chcą na Ursynowie teatru.

  - Wspólnie z Łukaszem Ciołko pojęliśmy tę decyzję. On również podzielał moją ocenę, że mieszkańcom należy się obiekt, z którego będą dumni oraz będą mogli korzystać przez najbliższe dziesięciolecia. Warto na to poczekać - mówił burmistrz.

  Ale dopiero w czerwcu 2018, gdy trwała już budowa, ówczesny zarząd dzielnicy wystąpił do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i rady miasta o dodatkowe pieniądze na spełnienie tych oczekiwań. Kolejne miesiące trwało z kolei czekanie na decyzję. Po drodze były wybory samorządowe i dopiero w styczniu nowy prezydent Rafał Trzaskowski oraz stołeczni radni zdecydowali o dołożeniu ponad 8 milionów złotych na stworzenie w UCK technologii sceny, która mogłaby w razie potrzeby zastąpić dowolną warszawską scenę teatralną.

  - Trzeba też było zlecić stworzenie nowego projektu budowlanego, bo stary pochodzący z 2008 roku nie obejmował najnowszych rozwiązań stosowanych w technologii budowalnej i scenicznej - dodaje burmistrz Kempa.

  Zmiana planu

  Po zmianach scena zostanie wydłużona, co umożliwi zamontowanie większej liczby sprzętów, które podniosą możliwości techniczne sali widowiskowo-teatralnej.

  - W pierwszej połowie września zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę sceny w nowoczesnej technologii. Najpierw generalny wykonawca musi zakończyć prace budowlane. Potem można przechodzić do następnych etapów, nie wszystkie prace można robić jednocześnie. Np. elementy sceny, takie jak oświetlenie i nagłośnienie znjadują się na środku sufitu, a to oznacza, że wcześniej nie można zamontować w sali foteli, bo inaczej stracimy na nie gwarancję. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem otwarcie nastąpi wiosną 2020 roku - zapowiada Robert Kempa.

  Ursynowskie Centrum Kultury będzie miało też inną elewację od tej, która była w pierwotnym projekcie. Zamiast szarej, kamiennej będzie w odcieniach bieli, z pofałdowaniami przypominającymi szlifowany brylant. A w środku oprócz sali widowiskowo-teatralnej na 350 osób, znajdzie się też 5 sal, w których będą mogły odbywać się np. zajęcia malarskie czy rzeźbiarskie, galeria w hallu i kawiarnia. Przewidziany jest też parking na 107 miejsc.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wiernaczytelniczka 14 ponad rok temuocena: 80% 

   Kłamią w dzień, kłamią w nocy, kłamią rano i wieczorem. A los ich będzie straszny. Bez stanowisk, bez koneksji, bez popleczników będą niczym pijane dzieci na tratwie. Ci ludzie walczą o życie. Czują oddech gniewu ludu na plecach. Nowy Prezydent z ich partii jest nie tylko mało inteligentny i uczciwy ale dobrał sobie doradców głupszych od siebie. Ten chłopak pociągnie was na samo dno. PO czeka los Unii Wolności. 8 lat rządzą nami faszyści i złodzieje, ale złodziej co się dzieli z ludem zawsze miał u nas dobrą prasę. Janosik, Ondraszek... Wy zaś nawet ochłapa z pańskiego stołu im, rzucić nie chcieliście. To teraz macie. Skumbrie w tomacie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kret 13 ponad rok temuocena: 100% 

   Jak zobacze to uwierze.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 12 ponad rok temuocena: 100% 

   "Inwestycja za około 30 mln złotych przeciąga się w czasie, bo mieszkańcy chcą mieć w dzielnicy... teatr. Tak zwłokę tłumaczy burmistrz Kempa...." Ku pamięci ! sprawdźcie to : Tytuł "Centrum Kultury Ursynów. Dzielnica otrzymała od miasta dodatkowe 18 mln zł na budowę" - podał 27 listopada 2015r portal Naszemiasto

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zobaczcie 11 ponad rok temuocena: 100% 

   A na stronie portalu naszemiasto pod tytułem "powstanie-nowy-dom-kultury-na-ursynowie-ruszyla-budowa" jest informacja i fotki z uroczystego rozpoczęcia budowy.................

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 10 ponad rok temuocena: 33% 

   Antosiuk coś bredzi o wyborach.......PRZED NIMI WIECZNIE DO MNIE PISAŁ ON I JEGO KUMPLE............ZAGŁOSOWAŁEM NA NICH.........PO WYBORACH JUŻ PRAWIE NIE PISZĄ I NIE ODPISUJĄ NA MAILE,za to chwalą się zrealizowanymi projektami w większości przeprowadzonymi przez innych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasiaa 9 ponad rok temuocena: 43% 

   Czego dokonał radny Antosik ? Bo nie znam żadnego sukcesu. Od harcerza oczekuję prawdy a nie tylko Pisowskich sympatii

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anty-beton 8 ponad rok temuocena: 94% 

   "elementy sceny, takie jak oświetlenie i nagłośnienie znjadują się na środku sufitu, a to oznacza, że wcześniej nie można zamontować w sali foteli, bo inaczej stracimy na nie gwarancję. " - ten wywód jest żałosny, tak samo jak cały ten "obiekt" z placem manewrowym i parkingiem poszerzonym pod budynki i plac zabaw dla dzieci , które o dziwo są gotowe już od wiosny żeby tylko nikomu nie przyszło do głowy, żeby tam nikt zielonego terenu rekreacyjnego nie wymusił. TA BUDOWA TO DRAMAT !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 7 ponad rok temuocena: 82% 

   A kiedy będzie opera, operetka, filharmonia, cyrk...?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Cyrk to już jest w wydziale kultury.... Funkcjonuje od lat i małpy wciąż te same...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiernaczytelniczka 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Do Wiktor - jest nowa małpa, po. naczelnika jakiś brodaty typ z dziarami przysłany chyba przez mafię. O tym oczywiście HaloUrsynów nie pisze bo ma zabronione.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 4 ponad rok temuocena: 89% 

   Wiernaczytelniczka- tak samo kompetentny jak reszta wydziału, na niczym się nie zna... cały urząd ma dość tych plotkarzy i intrygantów... Ze tez przez tyle lat żaden burmistrz nie mam jaj żeby rozgonic to towarzystwo...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaciara 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Podobno nowy cyrkowiec z wydziału kultury ma wszystko ogarnąć w miesiąc i przyspieszy budowę centrum. Wcześniej świetnie ogarniał się w innej dzielnicy, nie tylko na stanowisku ale i prywatnie, za co chyba w nagrodę pchnęli go na Ursynów, więc wierzę w niego. Może nawet od tych zadań urośnie i przekroczy magiczne dla niego 165 cm.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysiek 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Do wiernaczytelniczka - jest też nowa naczelniczka w komunikacji, jak sobie radzi koleżanka Pana Trzaskowskiego? bo o tym też milczy redakcja...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaciara 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Do Krzysiek, nie tylko Trzaskowskiego ale i zastępcy burmistrza Jakuba Berenta. Znajomość chyba jeszcze z czasów wspólnej pracy w mediach o ile się nie mylę? Wiadomo, że swoim trzeba pomagać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3481 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020