REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 stycznia 2019, 07:30 komentarzy 5

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Spektakl

  Spektakl "Niedźwiedź" (Kompania Teatralna Mamro )

  Czy na Ursynowie są niespełnieni aktorzy? Jeśli tak, to już w sobotę będą mogli wziąć udział w naborze do teatru. Dla tych, którzy preferują rolę widza, przewidziano atrakcję w niedzielę. A wszystko w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Kajakowej.

  Kompania Teatralna Mamro przedstawia się, jako: "warszawski specyfik scenicznogenny o silnych właściwościach rozweselających, powstały w roku 2004 z ekstraktów Teatru Porażka i Teatru Słowa oraz elementów napływowych. Podawać w niewielkich dawkach wieczorem po posiłku. Nie stosować w przypadku zaawansowanej ciąży i osób poniżej 16 roku życia. Skutki uboczne przedawkowania: trudności w złapaniu oddechu, bóle przepony, bóle mięśni twarzy, łzawienie. Zapobieganie przedawkowaniu: przestać oglądać natychmiast. Przed użyciem skonsultować się z psychologiem lub farmaceutą".

  Dołącz do kompanii!

  Od razu wiadomo, że z tą wesołą ekipą nie będzie nudno i smutno. Każdy, kto ma ochotę spróbować swoich sił na scenie i dołączyć do Kompanii, może zjawić się w DOK-u w najbliższą sobotę, 19 stycznia, o godz. 12:00 z przygotowanym fragmentem tekstu lub piosenką.

  Miejsce na warsztatach powinno znaleźć się dla każdego. - Jeśli zgłosi się zbyt dużo osób – podzielimy je na grupy, jeśli mało, nie będzie problemu - mówi Grzegorz Reszka z Kompanii Teatralnej Mamro.

  Zakres warsztatów będzie ustalony po naborze i dostosowany do uczestników, choć Kompania podkreśla, że szuka „nowych zawodników” do swojej drużyny. Potencjalni aktorzy muszą być pełnoletni albo mieć skończone minimum 16 lat. Limit wiekowy jest związany m.in. z działalnością festiwalową trupy (na festiwalach zazwyczaj jest taki pułap wiekowy uczestników).

  - Jeśli na przesłuchanie przyjdzie grupa seniorów – wtedy zrobimy warsztaty dla seniorów. W naszym przedstawieniu „Czerwone nosy” rozpiętość wiekowa przekraczała 50 lat. Na scenie pojawili się m.in. licealiści, a najstarszy aktor miał ponad siedemdziesiąt lat – opowiada Grzegorz.

  Coś dla widza

  Ci, którzy wolą oglądać sztuki, niż w nich występować, mogą w niedzielę obejrzeć spektakl „Niedźwiedź” w wykonaniu Kompanii Teatralnej Mamro, który zostanie wystawiony w DOK-u o godz. 19:00 (wejściówki do wcześniejszego odebrania w sekretariacie).

  - „Niedźwiedź” jest naszym autorskim projektem. To autentyczna historia, którą przeżył mój teść w latach 70. w Bieszczadach – opowiada Grzegorz i dodaje, że spektakl wygrał trzy festiwale i zdobył wiele nagród.

  Najbardziej spektakularne jest zeszłoroczne zwycięstwo podczas „Biesiady Teatralnej” w Horyńcu, gdzie Kompania została nagrodzona „Złotym rogiem” i nagrodą publiczności, a jeden z aktorów otrzymał „Brązową misę”.

  Choć w niedzielę, ze względów zdrowotnych, na scenie nie pojawi się jeden z głównych aktorów, Kompania gwarantuje dobrą zabawę!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Polonista z podstawowki 5 7 miesięcy temuocena: 9% 

   Ja sie zapytam autorki tego artykulu ( czyt.KICZU ) - co znaczy " teatralny weekend " ??? Zyje w Polsce i chce czytac teksty na WP po polsku ! Po co te "anglizmy " marna autorko !" Czy to pania nobilituje, ze zna pani to 1 slowo w jezyku angielskim " weekend " ?! Wstyd, zeby radaktorzy nie umieli znalezc odpowiednika tego slowa w jezyku polskim - czyli " koniec tygodnia, aenada KOMPLETNA !!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

   pretensje nie za bardzo uzasadnione, ponieważ słowo weekend zadomowiło się w języku polskim na dobre tak samo jak np. hobby, laptop czy selfie. "Majowy długi koniec tygodnia" brzmi dla Ciebie naturalnie ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Awatarek 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Polonista - a co to jest aenada? :-)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojciech 2 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Zacznę się interesować wydarzeniami w DOK gdy ursynowski dom kultury przemieści się z Piaseczna na Ursynów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2737 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019