REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Prawidłowe funkcjonowanie wszystkich instalacji i urządzeń w budynku mieszkalnym czy użytkowym wymaga szeregu umiejętności oraz uprawnień. Techniczna obsługa nieruchomości jest kluczowa dla bezpieczeństwa obiektu. Dlaczego warto ją zlecić firmie zewnętrznej? O tym w dzisiejszym artykule!

  Mieszkańcy bloków czy użytkownicy obiektów biurowych często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest profesjonalna obsługa techniczna nieruchomości w Warszawie. Okresowa konserwacja instalacji, urządzeń i elementów infrastruktury czy automatyki budynkowej pozwala zachować obiekt w dobrym stanie technicznym. Nadzór nad wspomnianymi aspektami zdecydowanie warto powierzyć zaufanym podmiotom.

  Nie ulega wątpliwości, że techniczna obsługa nieruchomości w Warszawie to złożony proces, który nadzorować powinien zaufany partner biznesowy. Dlaczego warto ją zlecić firmie zewnętrznej?

  • Podmiot, któremu powierzamy nadzór nad aspektami technicznymi obiektu, przejmuje na siebie wszelkie czynności związane z zadaniami takimi jak obsługa czy konserwacja techniczna budynków w Warszawie.
  • Jako właściciele, mieszkańcy czy użytkownicy lokali w obiekcie zyskujemy poczucie bezpieczeństwa, a często również dostęp do całodobowego serwisu na wypadek awarii instalacji budynkowych czy urządzeń (np. windy).
  • Powierzając obsługę techniczną zewnętrznej firmie, mamy pewność, że konserwacja techniczna budynków będzie prowadzona regularnie i zgodnie z obowiązującymi wymogami prawa.

  Systematyczne przeglądy infrastruktury budynkowej czy usuwanie awarii przez całą dobę to zdecydowane zalety współpracy z zewnętrzną firmą zajmującą się obsługą nieruchomości. To gwarancja zachowania budynku w dobrym stanie technicznym przez wiele lat.

  Wiemy już, że zlecenie zewnętrznej firmie nadzoru nad sprawnością instalacji i infrastruktury budynkowej to dobry pomysł. W ten sposób delegujemy profesjonalnemu podmiotowi zadania związane z bezpieczeństwem użytkowanego przez nas obiektu. Zyskujemy czas, który musielibyśmy poświęcić na samodzielne zajmowanie się przeglądami czy awariami. Odpowiemy sobie teraz na pytanie, na czym polega obsługa techniczna nieruchomości?

  Co składa się na techniczną obsługę nieruchomości?

  Pierwszym aspektem, który warto omówić, jest odpowiedź na pytanie, co składa się na techniczną obsługę nieruchomości. W zakresie czynności obsługowych mieści się szereg procesów związanych z utrzymaniem budynku w prawidłowym stanie.

  • Okresowe przeglądy instalacji elektrycznej, oświetlenia, liczników i elementów rozdzielczych w częściach wspólnych oraz wewnątrz mieszkań czy lokali użytkowych.
  • Regularne kontrole instalacji zabezpieczenia przeciwpożarowego, tj. sprawności centrali oddymiania i ppoż. a także wszelkiego rodzaju czujników dymu czy czadu.
  • Systematyczne przeglądy techniczne systemów HVAC, czyli ogrzewania oraz klimatyzacji, czyszczenie filtrów i sprawdzanie drożności wentylacji.
  • Testy sprawności instalacji wodnych, kanalizacyjnych i sanitarnych, a często również przegląd systemu dystrybucji ciepłej wody użytkowej.
  • Konserwacja techniczna budynków to również bezpieczeństwo mienia i osób, a więc regularne przeglądy systemów alarmowych oraz instalacji monitoringu wizyjnego.

  Do wspomnianych wyżej aspektów można również zaliczyć przeglądy systemów automatyki budynkowej czy wind, jeżeli takowe zostały zastosowane w obiekcie. Obsługa techniczna nieruchomości to również usuwanie ewentualnych awarii.

  Konsekwencje nieumiejętnej obsługi technicznej nieruchomości?

  Profesjonalna obsługa obiektów technicznych oraz bieżący nadzór nad budynkami użytkowymi i mieszkalnymi wymaga współpracy z doświadczoną firmą. Warto wiedzieć, jakie są konsekwencje nieumiejętnej obsług technicznej nieruchomości. Realizacja zadań konserwacyjnych przez niedoświadczony podmiot lub przypadkowe osoby może doprowadzić do częstych awarii, uszkodzeń sieci wod-kan, a nawet pożaru.

  Komu w Warszawie można zlecić techniczną obsługę nieruchomości?

  Prowadzenie Książki Obiektu, przeprowadzanie remontów i prac budowlanych, nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem instalacji budynkowych czy usuwanie usterek to jedne z wielu zadań, jakie realizuje techniczna obsługa nieruchomości. Pracownicy firmy zajmują się nie tylko okresowymi przeglądami infrastruktury wg ustalonego harmonogramu, lecz również optymalizacją kosztów utrzymania obiektu w dobrym stanie technicznym.

  Często pojawia się pytanie, komu w Warszawie można zlecić techniczną obsługę nieruchomości. Decydując się na przekazanie czynności obsługowych zewnętrznej firmie, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę firmy SOLIDIA. Wspomniany podmiot od ponad 20 lat świadczy kompleksowe usługi z zakresu zarządzania i obsługi technicznej nieruchomości. Wykorzystuje nowoczesne metody i innowacyjne technologie.

  Jeżeli poszukujesz zaufanego partnera w zakresie technicznej obsługi nieruchomości na terenie Warszawy, wybierz firmę SOLIDIA. Skontaktuj się z jej przedstawicielem i sprawdź, jak zadbać o perfekcyjny stan techniczny budynku i zoptymalizować koszty jego utrzymania.

  Artykuł załadowany: 0.3772 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022