REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lipca 2020, 13:43 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  W sobotę ruszają niezwykłe bezpłatne zajęcia w Parku Kultury w Powsinie. Wszyscy chętni będą mogli poćwiczyć Qigong - technikę ruchów, rozciągania, oddychania i relaksacji, którą od wieków praktykują miliony ludzi w Chinach.

  W starożytnych Chinach wierzono, że poprzez pewne ruchy ciała, koncentrację oraz różne techniki oddechowe człowiek może osiągnąć równowagę fizyczną, duchową oraz metaboliczną. Te techniki były rozwijane poprzez sprawdzanie możliwości ciała oraz naśladowanie ruchów i zachowań różnych zwierząt. Wiedza była przekazywana od mistrza do ucznia. Ten stopień rozwoju nazwano Qigong.

  Miliony ludzi na całym świecie praktykuje qigong codziennie, jako ćwiczenia zdrowotne. W Chinach można zobaczyć ćwiczących w grupach ludzi, jeśli wczesnym rankiem wybierzemy się do parku. Odpowiednia praktyka ruchów, rozciąganie, odpowiednie oddychanie, relaksacja i zwiększanie zasięgu ruchów stawów może poprawić zdrowie człowieka. To naukowo udowodniony fakt.

  Od najbliższej soboty, co dwa tygodnie, będzie można nauczyć się i praktykować Qigong w Parku Kultury w Powsinie. Zajęcia z tej techniki poprowadzi, specjalizująca się w tradycyjnych, głównie dalekowschodnich, systemach ćwiczeń ciała i umysłu Fundacja Dantian.

  Zajęcia z Qigong będą odbywały się w plenerze, na polanie, przed amfiteatrem w Powsinie. Zbiórka przed godz. 12:00 przy Klubokawiarni. Ćwiczenia ruszają o 12:00 i trwają do 13:30.Park Kultury w Powisnie zaplanował sześć spotkań z Qigong - w soboty o stałych godzinach: 11 i 25 lipca, 8, 22 i 29 sierpnia oraz 5 września. Wstęp bezpłatny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 84

  • 36
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~seniorka 5 29 dni temuocena: 80% 

   Nie było? Przez ostatnie 5 lat chodziłam na Qui Gong do Domu Kultury Stokłosy, ale przyszła epidemia i już nie ma tych zajęć.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 4 29 dni temuocena: 70% 

   Szkoda czasu. To nic nie daje.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lol 3 29 dni temuocena: 17% 

   Świetny pomysł! Jednak trochę daleko. Może by tak bliżej Ursynowa ?!?

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lassu 2 29 dni temuocena: 100% 

   park chyba leży na Ursynowie nadal?

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ziuta 1 28 dni temu

   odp dla ~llassu: piszesz ; "park chyba leży na Ursynowie" , Owszem , owszem - Powsin , Pyry, Grabów , fort Służew - wszystko teraz jest włączone do Ursynowa. Jednak to nie oznacza, że wszystkie te tereny są zintegrowaną całością. Powsin - to jest odległy teren , nie skomunikowany z wiekszą częścią dzielnicy Ursynów. Przyłączanie coraz to nowych działek , to jest taki deal , jak robią ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Im więcej rozmaitych działek się dołączy, tym lepsze przekręty można robić. Ale to osobny temat. Dobry na poważną debatę.

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6902 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020