REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 września 2022, 18:31 komentarzy 1
  Bieg w Świdniku

  Bieg w Świdniku (biegwpizamach.pl)

  Pobiegnij dla zdrowia i w szczytnym celu. Nie zapomnij tylko o odpowiednim stroju. Już w ten weekend na Natolinie wystartuje... Bieg w Piżamach! To okazja do wspólnej zabawy, a przede wszystkim do wsparcia dzieci chorych na raka. 

  Wrzesień na Ursynowie to zdecydowanie miesiąc biegania. Był już Onkobieg, był Bieg Ursynowa. Teraz przyszedł czas na - pierwszy w Warszawie - Bieg w Piżamach. To zabawa, w której rzeczywiście trzeba wziąć udział w piżamie. Brzmi szalenie i ciekawie. Powód, jaki stoi za takim doborem stroju, jest jednak niezwykle poważny i szczytny.

  - Piżama to symbol. Ubieramy je w geście solidarności z dziećmi cierpiącymi na choroby nowotworowe. Będąc w szpitalach, podczas leczenia mali pacjenci są w nie ubrani 24 godziny na dobę - mówi prezes fundacji "Gdy liczy się czas", organizator biegu, Natalia Voytsel.

  Rodzice! Pamiętajcie o profilaktyce

  Cele biegu są dwa. Pierwszy to zbiórka pieniędzy na centrum rehabilitacji dla dzieci z chorobą nowotworową. Fundacja ma już gotowy lokal na warszawskiej Woli. Na razie stoi pusty i trzeba go urządzić. 

  - Nie chcemy tworzyć dużego ośrodka. Zależy nam na ciepłej, rodzinnej atmosferze. Tego właśnie często brakuje podczas rehabilitacji i dochodzenia do zdrowia u dzieci po chorobie - przekonuje Natalia Voytsel. Będzie to także miejsce, gdzie szanse na odreagowanie wojennej traumy będą miały dzieci z Ukrainy.

  Natomiast drugim zadaniem jest uświadomienie rodzicom, jak ważna jest profilaktyka. Często się o niej zapomina. Tymczasem dzięki niej można uniknąć przykrych chwil. 

  - Tak jak w samochodach robimy przegląd, tak warto co jakiś czas robić taki „przegląd” zdrowia u naszych dzieci. Niestety u rodziców często nie ma wyrobionego tego nawyku. Dlatego dzieci trafiają na leczenie dopiero w III czy IV stadium. Sama jestem mamą takiego dziecka. Gdybym wcześniej zareagowała, na pewno wszystko inaczej by wyglądało. Teraz to trudne doświadczenie przekuwam w coś dobrego - opowiada prezes fundacji "Gdy liczy się czas".

  Bieg dla każdego

  Chętni pobiegną w parku Przy Bażantarni, a do wyboru będą mieli trzy trasy. Najkrótsza liczy 500 metrów. Dłuższa to już 1,5 km. Najdłuższa zaś - na której uczestnikom będzie liczony czas - mierzy 5 km. Organizatorom zależało, aby każdy mógł wziąć udział w biegu. Stąd kilka dystansów do wyboru.

  - Bieg często przeraża, ktoś się boi, twierdzi, że nie da rady. My nie straszymy, a zachęcamy do spróbowania, wdrożenia się w ten sport. Również dla własnego zdrowia. Promujemy bieganie jako dobrą zabawę - mówi Natalia Voytsel.

  Wciąż trwają zapisy na specjalnej stronie internetowej. Warto się jednak pospieszyć - nie zostało już dużo miejsc. Gdyby ktoś nie zdążył albo nie miał ochoty na bieganie, to też nie będzie się nudził. Podczas biegu odbędzie się Piżama Fest.

  - Na scenie zaśpiewa dziewczyna po nowotworze, od której właściwie zaczęła się fundacja. Udało się jej pokonać chorobę, a teraz studiuje w Gdańsku śpiew jazzowy. Będzie także śpiewaczka operowa oraz Artem Furman, zwycięzca X Factor. Wszyscy będą oczywiście w piżamach - zachęca organizatorka wydarzenia.

  Poza tym - występy sztukmistrzów i iluzjonistów. Uczestnicy będą mogli także przebierać między stoiskami ze zdrową i smaczną żywnością. Być może przygotowany zostanie również jarmark rękodzieła. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, np. dmuchańców. Wszystko w rodzinnej i ciepłej atmosferze.

  Bieg w Piżamach odbędzie się w sobotę, 24 września w parku Przy Bażantarni na Natolinie. Zabawa rozpocznie się o godzinie 10. O godzinie 11 rozpocznie się rozgrzewka dla uczestników. Pierwszy start - na 500 metrów - o godzinie 11:30. Kolejne zaplanowane są co pół godziny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dark 1 10 dni temuocena: 40% 

   No nie dla każdego, nie używam pidżamy. Nago nie pobiegnę, bo za zimno - a może można przyjść w kołdrze?

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4758 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022