REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 sierpnia 2019, 09:19 komentarzy 10

  (AŁ)

  Minął kolejny rok, a przy ul. Herbsta bez zmian. Chodnik nadal tak wąski, że trudno przejść i trzeba kluczyć między latarniami i parkującymi samochodami. Dzielnica obiecała zająć się tą sprawą, tym razem na poważnie.

  Takiego drugiego chodnika na Ursynowie ze świecą szukać. Nie jest to jednak atrakcja turystyczna dzielnicy, rodem z filmów Barei, a codzienna uciążliwość dla mieszkańców osiedla przy ul. Cybisa i Dunikowskiego. Chodnik po północnej stronie ulicy Herbsta ma już prawie 40 lat, podobnie jak stojące na jego środku latarnie.

  Trudno tędy przejść, tym bardziej, że parkujące obok samochody dojeżdżają przodem jak tylko się da do krawężnika, jeszcze bardziej zawężając drogę pieszym, idącym np. do przystanku przy Pileckiego. O swobodnym przejściu z wózkiem dziecięcym czy zakupami można tylko pomarzyć.

  - Kto tędy nie szedł, to nie uwierzy, że taki chodnik przetrwał bez żadnych napraw. To prawdziwe kuriozum. Trzeba szybko coś zrobić bo wpiszą do rejestru zabytków i będzie po sprawie! - żartuje mieszkaniec pan Wojciech.

  Nie do śmiechu jest mieszkance Dunikowskiego, która opowiada, jak była świadkiem groźnie wyglądającej sytuacji. 

  - To była matka z kilkuletnimi dziećmi, chłopiec jechał rowerkiem. Chciał ominąć latarnię i zahaczył o przód samochodu tak nieszczęśliwie, że przewrócił się i dość mocno uderzył w głowę. Każdy powtarza, że tak nie powinno być, ale nic się tutaj nie dzieje - skarży się pani Mirosława. 

  Znów brakuje pieniędzy

  Podobnie jak rok temu, dzielnica nie ma pieniędzy na gruntowną przebudowę ulicy oraz dostosowanie chodników i wytyczenie ścieżek rowerowych. Urzędnicy wyliczyli, że taka inwestycja kosztowałaby 4 mln złotych.

  Komfort i bezpieczeństwo pieszych można jednak poprawić za znacznie mniejsze pieniądze. Wystarczy zamontować znane z innych rejonów Ursynowa ograniczniki parkowania, by kierowcy nie zajmowali samochodami części i tak wąskiego chodnika. To rozwiązanie sprawdziło się np. na Kabatach przy ul. Mielcarskiego czy Iwanowa-Szajnowicza.

  - Zlecimy wykonanie projektu, a potem montażu ograniczników przy ul. Herbsta, bo jak widać jest potrzeba. Poszukamy na to pieniędzy, jak szybko się tylko da - obiecuje nam ursynowski wydział infrastruktury.

  - Uwierzę jak zobaczę - powątpiewa w zapewnienia urzędników pani Mirosława. Ale dajmy ratuszowi szansę. Za parę tygodni sprawdzimy czy obietnice się zmaterializowały.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 48

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ixi 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   Chodnik jest OK. Wystarczy przestawić słupy z latarniami. No ale Dzielnica i Burmistrz ma kasę to musi wydać, nawet bez sensu. Na konieczne remonty nie ma natomiast środków. Ale rowerowców trzeba zadowolić.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Celina 9 2 miesiące temuocena: 83% 

   tak więc tego - niech ten remont będzie. Niech znajdą się na tak uczęszczanym chodniku miejsca z parkometrami dla matek z dziećmi - dla wózków. Poidełka dla uczniów jak i dla pupili czworonożnych, Altany chroniące przed słońcem i gradem. Fontanny na upalne dni. Niechaj na każdym słupie cofniętym w zieleń znajdował się panel solarny, niech zamontują biletomaty i wskazówki jak dotrzeć do metra niewidomym też. Niech to będzie chodnik odpowiadający naszym zapotrzebowaniom - chodnik na miarę naszych czasów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~axolot 8 2 miesiące temuocena: 18% 

   Warszawa od dawna jest jednym, wielkim parkingiem dla zagłębia słojów. Szelest słomy słychać z odległości 200m. Potencjalna grupa wyborców pis.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolo 7 2 miesiące temuocena: 92% 

   tłumy tam chodzą że szok. Chodnik jak chodnik - dla mnie gites - lampy przeszkadzają trolom wlepionym w telefony.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 6 2 miesiące temuocena: 13% 

   problem z chodnikiem przy ulicy Herbsta jest na wysokosci budynku ulicy Herbsta 4 od początku budynku do ronda w kierunku Romera, proszę zając się tym terenem, dlaczego nie ma tam słupków? Gałęzie nie są przeciętne pomimo zgłoszeń na 19115 , nie można się minąć dwoma wózkami z dzieckiem, dlaczego na chodniku parkują samochody?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 5 2 miesiące temuocena: 82% 

   Podziwiam komentarze kulturalnych "inaczej"..., w dodatku mało gramotnych. A wystarczyłoby zamontować na jezdni przed chodnikiem belki uniemożliwiające zajmowanie pojazdowi części chodnika. Na ul. Mielczarskiego można było tak uczynić ? Można... Proponuję Panu PT Burmistrzowi R. Kempie (z pełnym uszanowaniem) pochylenie się nad tą sprawą - koszt niewielki. Czekam na odzew. PS. Na stronie UD jest zakładka "zapytaj Burmistrza" - jaki zatem jest problem z przekazaniem zgłoszeni w tej formie - zapewniam jest skuteczna.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rf 4 2 miesiące temuocena: 23% 

   Tak. Z wjeżdżaniem obrysem samochodu poza zatoczki postojowe to powszechny problem. Dotyczy to również Surowieckiego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~darmowyparking 3 2 miesiące temuocena: 21% 

   Prościej by było zrobić równoległe miejsca postojowe, ale przecież zaraz autkowa rasa panów rozpoczęła jazgot o to, że darmowe miejsca parkingowe zabierają (co z tego, że obok są 2 parkingi), bo płacenie za miejsce postojowe nie przystoi polakowi-cebulakowi. A ludzie, co nie mają samochodów to niech lepiej z domu nie wychodzą i tyle...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ pedalarz 2 2 miesiące temuocena: 79% 

   Niech wychodzą, ale po 22.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JaPolak 1 2 miesiące temuocena: 96% 

   Jazgot się zacznie ale z drugiej strony. Znów piesi będą narzekać na auta stojące na chodnikach bo ktoś wymyślił parkowanie równoległe gdzie mieści się dwa razy mniej aut. Miasto zamiast walczyć z kierowcami i likwidować miejsca parkingowe powoduje przeciwny efekt. Ludzie jeżdżą kilka min w koło szukając wolnego miejsca zastawiając chodniki, uliczki itp. Jakiś "geniusz" myśli że likwidując te parkingi zmniejszy ilość aut w Warszawie...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 26 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2972 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019