REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (RM)

  REKLAMA

  Dokarmianie i opieka nad kotami sprzyja… rozmnażaniu gryzoni, które „żyją w nienagannej symbiozie z kotami”. Opiekunowie snują się pod balkonami, a kotów przybywa. To tylko niektóre z zarzutów, jakie SMB Ursynów przedstawiła w skardze do dzielnicy, wobec mieszkanki opiekującej się od 10 lat kotami na Surowieckiego.

  Kiedy pierwsi mieszkańcy Ursynowa sprowadzali się do bloków, myszy dosłownie bujały się na zasłonach. W pułapki, każdej nocy wpadało po 5-6 sztuk. Później pojawiły się wolno żyjące koty.

  - Kotami zajmuję się od dwudziestu pięciu lat – opowiada pan Jerzy, mieszkaniec Pięciolinii. – Od kiedy pojawiły się pierwsze wolno żyjące, przywiezione przez sąsiadów, problem myszy zniknął.

  Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursynów, jasno mówi, iż przypuszczenie, że koty żyją w symbiozie ze szczurami, jest sprzeczne z naturą jednych i drugich, ponieważ zapach kotów skutecznie odstrasza gryzonie.

  Magda od kotów

  Pani Magda od kiedy zamieszkała na swoim osiedlu zajmuje się wolno żyjącymi kotami. Codziennie przed pracą, robi poranny godzinny obchód, po wszystkich kocich „stanowiskach”. Czeka aż podopieczni zjedzą, nalewa świeżej wody, sprząta. Dba na bieżąco o zdrowie zwierząt i sterylizacje.

  Problemy zaczęły się kilka lat temu. Zaczęły znikać koty, okazało się, że do dzielnicy wysłano skargę. Wizja lokalna nie wykazała nieprawidłowości. W tym roku także. Spółdzielnia argumentuje, że niektórzy mieszkańcy kotów nie lubią lub się boją. Obawiają się chorób, nie życzą sobie ustawiania budek. Mówią, że kotów przybywa.

  Tegoroczna wizja lokalna wykazała, że na terenie znajduje się 10 budek zakupionych przez dzielnicę, które zamieszkuje 12 kotów. Teren wokół był czysty i nie stwierdzono brzydkich zapachów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, koty nie muszą być szczepione na wściekliznę, a ludzie mają obowiązek stworzenia im warunków schronienia w miejscu bytowania.

  Pod koniec września do pani Magda zgłosiła kradzież trzech budek o łącznej wartości ok. 630 zł, które były własnością dzielnicy. Pewnego dnia po prostu zniknęły spod balkonu nowo nabytego mieszkania. W tej sprawie toczy się postępowanie.

  Kota nie ma…

  Wbrew zarzutom stawianym pani Magdzie kotów nie przybywa, ostatni miot na Surowieckiego pojawił się w 2011 roku. Regularne kastracje i sterylizacje, sprawiają, że małe kocięta na Ursynowie to rzadkość. Nowe koty są raczej przywożone ze wsi lub wyrzucane.

  - Koty na Ursynowie „się kończą” – mówi pan Jerzy. – Kiedyś miałem pod opieką kilkanaście, teraz zaledwie kilka sztuk.

  Przeciwnicy kotów mówią o brudzeniu piaskownic (które powinny być przykrywane), o wchodzeniu na balkony, możliwości zadrapania, przenoszeniu chorób. Nikt nie przedstawia jednak dowodów. Są tylko przypuszczenia.

  - Jest u nas na osiedlu 94-letnia pani, która od lat dokarmia koty – opowiada pan Jerzy. – Walczyła w powstaniu, była farmaceutką. Jest samotna, dzięki kotom ma po co wyjść z domu. Niezależnie od pogody, jedzie kupić im jedzenie. Kiedy pojawia się na ulicy, wszystkie koty do niej biegną.

  Po częściowym zamknięciu bazarku przy Megasamie, zniknęła większość tutejszych kotów, które mieszkały przy sklepie zoologicznym i na tyłach bloków. Z dziewięciu zwierząt zostały dwa. Opiekunki znalazły kocie budki wyrzucone do śmieci.

  - Czy to tępienie kotów to naprawdę dobry pomysł? Przecież to wróży powrót myszy i szczurów na osiedla - pyta retorycznie mieszkanka osiedla na Surowieckiego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszkanka 23 4 miesiące temuocena: 100% 

   i egoistyczne półgłówki dalej będą koty tępić, a tępić to trzeba takie jednostki,a nie koty. A spółdzielnia niech się lepiej zajmie czymś konkretnym zamiast słuchać skarg obłąkanych lokatorów maruderów. Postawa spółdzielni karygodna. Zresztą spółdzielnia koński jar nutki wcale nie jest lepsza. Kiedyś było tam tyle kotów wolnożyjących, a teraz nie ma prawie w ogóle, za to są szczury. Jeżeli budek nie ma, a były przed wprowadzeniem się nowego lokatora to sprawa jest prosta, powinny być wobec niego wyciągnięte konsekwencje. Koty na osiedlu są były i będą, więc jeśli się komuś nie podoba to niech lepiej wraca tam skąd przyjechał. Koty od zawsze żyły z człowiekiem i wszystkie te mity o tym że śmierdzą że przenoszą choroby itd są nieprawdą. Na każdym kroku niestety znajdą się jacyś psychiczni co zamkną okienka w piwnicy czy w jakiś inny sposób zakłócą egzystencje tych kochanych istot, ale nie można się na to godzić. Pani Magdo, proszę się nie poddawać, bo z głupotą ludzką trzeba walczyć!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka 22 4 miesiące temuocena: 100% 

   Taka skarga jest absurdalna!! Pani Magda jest wspaniałą osobą, w świecie pełnym znieczulicy i egoizmu jest nadzieją dla tych biednych i bezbronnych kocich istot. Dba o nie, dba o porządek i nic nie można jej zarzucić. Takie osoby są na wagę złota. Koty są wykastrowane i zaopiekowane, żeby się od nich czymś zarazić to trzeba by zjeść ich odchody a tego chyba nikt nie robi. Stado jest pod kontrolą, a nowy kot w miejscu bytowania pojawi się tylko wtedy kiedy ktoś nieodpowiedzialny wyrzuci swojego pupila, bo kontrolowane stado się nie rozmnaża. Szkoda, że osoby które pomagają zwierzętom zwykle się wyśmiewa, uważa za nienormalne i nawiedzone. Zamiast je docenić i wspierać, a jeśli ktoś czuje niechęć to niech chociaż nie przeszkadza Pani Magdzie w tym co robi i zostawi ją w spokoju. Jest wyraźnie powiedziane w ustawie o zwierzętach, że kotom wolnożyjącym trzeba zapewnić warunki bytowe, a niszczenie i wyrzucanie budek to już jest szczyt wszystkiego. Ursynów zjedzą szczury jeżeli niemyślące i

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolo 21 4 miesiące temu

   llll

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gana 20 4 miesiące temuocena: 88% 

   Mieszkam w Kole woj. wielkopolskie u nas jest ten sam problem- na osiedlut koty znikają, budki są wyrzucane do śmieci okienka zamykane. Ludzie chodzą na skargę do Prezesa Spółdzielni aby koty wyłapać i utopić tacy właśnie są nasi pseudo katolicy w sobotę zabić kota a w niedzielę iść do kościoła wyspowiadać się i pokazać, że siedzą w pierwszej ławce a po kościele wyrzuć zatrute mięso to jest jej pokuta.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~psiulek 19 4 miesiące temuocena: 14% 

   Koty to pasozyty ,ktore calymi dniami wyleguja sie ,zalatwija sie w piaskownicach i nie tepia szczurow.Kazde zwierze musi spelniac swoja role ,nie moze tylko rozmnazac w nieskonczonosc.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anna 18 4 miesiące temuocena: 50% 

   przydała by sie konsultacja psychiatry.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seba 17 4 miesiące temuocena: 86% 

   psiulku, twoja ignorancja i bezduszność demaskuje pochodzenie i zwyczajnie PORAŻA.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~1950 16 4 miesiące temuocena: 100% 

   Właśnie, ty nie sprawdzasz się jako człowiek (o czym świadczy twój stosunek do zwierząt), więc powinieneś zostać utylizowany. W czym jesteś lepszy niż zwierzę? Jesteś zwykłym ssakiem, sra.sz większe kupy, robisz masę gnoju na ziemi, a pożytku niewiele. Może dajesz na tacę, ale to niewielki pożytek dla ziemi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mj 15 4 miesiące temuocena: 100% 

   Najwiekszym pasożytem tej ziemi to ty jesteś...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mój nick 14 4 miesiące temuocena: 0% 

   Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale wszystkie psy wytruję

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bogna 13 4 miesiące temuocena: 100% 

   Potrzebny specjalista czy raczej zakład zamknięty?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MS 12 4 miesiące temuocena: 100% 

   Proponuję sam się otruj!! Gnidy mniej ! Bo ani psy ani koty nie są winne ludzkiej głupocie a dokładnie mendom społecznym które się rozplemniają jak zaraza!!! Każda dzielnica ma obowiązek zapewnić kotom wolnożyjącym BEZPIECZNE SCHRONIENIE JEDZENIE WODĘ jak ktoś sterylizuje /kastruje działa na rzecz zwierząt żeby się nie rozmnażały to dzielnice powinny wspierać takie inwestycje bo wtedy nie opłacają schronisk i hycla!! Zyskują kasę na dalsze sterylizację walkę o zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt i ma to wpływ na bezpieczeństwo lokalne ludzi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leon 11 4 miesiące temuocena: 93% 

   ja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kot_Alik 10 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ludzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych osiedlach i broń Boże jakiegokolwiek kontaktu z innym człowiekiem, o zwierzęciu nie wspominając. Nie da się tak żyć, zwłaszcza w Warszawie, gdzie zwierzaki zawsze były blisko mieszkańców.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ana 9 4 miesiące temuocena: 90% 

   i pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmmmmmmmm 8 4 miesiące temuocena: 100% 

   A ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą mieszka w domku działkowym w którym ma domek ze styropianu.Czesto podgrzewam żeby było mu cieplo. Zima zawsze kiedy zje a ja czekam na niego lezac na wersalce, zawsze wchodzi mi pod sweter i kurtke i zasypia na około 1- 1.5 godz , mrucząc mi Jst szczęśliwy a ja takze

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarek 7 4 miesiące temuocena: 100% 

   wez go do domu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowianka 6 4 miesiące temuocena: 100% 

   Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowianka 5 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ludziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i bezinteresowność. Koty w mieście, to korpus sanitarny w walce z gryzoniami. Władze spółdzielni niech zajmą się wreszcie sprawami wymagającymi od lat pilnego uregulowania, a nie tracą cenną energię na odwieczną walkę z kilkoma kotami

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zal.pl 4 4 miesiące temuocena: 95% 

   No coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuba 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ech, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich wysiedlenie, wrócą szczury, trzeba będzie wystawiać trutki, trutki nie będą działać, nagle przyjdzie olśnienie że koty są jednak lepsze niż szczury, z powrotem przywiezie się koty, przez kilka lat będzie spokój, znów komuś zaczną przeszkadzać koty...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~esimona 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ludzie pochodzący ze wsi przynoszą z sobą wiejskie obyczaje. Na wsi zwierzęta muszą przynosić korzyści, inaczej są niepotrzebne i bez sentymentów należy je zlikwidować. Koty nie przynoszą zysków więc należy je wytępić, opieki nad kotami nie rozumieją. Oni nigdy nie mieszkali w mieście, ale chcą być miastowi za wszelką cenę. Tępota nie pozwala na refleksję, że dzięki kotom nie ma myszy i szczurów, jak będą to zostaną wytrute, a na razie należy wytępić koty, bo po co mają tu być? Straszni i prymitywni ludzie osiedlają się w naszym mieście.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 33 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Władze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1244 sekundy
  REKLAMA