REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Pandemia wpłynęła na dynamiczny rozwój płatności bezgotówkowych. Przekonali się o tym przede wszystkim Ci przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie mieli w swoich lokalach terminali płatniczych.

  Większość z nich wyszła na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i zakupiła urządzenie. Nic dziwnego. W końcu transakcje bez użycia gotówki to silny trend, a nie chwilowa moda.

  Polacy coraz częściej płacą bezgotówkowo

  Pandemia koronawirusa zmieniła wiele w różnych dziedzinach, a także wymusiła zmiane zachowań społecznych. Wprowadzenie zasad bezpieczeństwa oraz dystansu społecznego, wpłynęło na dynamiczny wzrost liczby transakcji bezgotówkowych. Taka forma zapłaty ogranicza kontakt między sprzedawca a klientem do minimum, pozwalając na zachowanie zalecanego dystansu.

  Wiele osób zaczęło również płacić kartą, telefonem lub zegarkiem ze względu na obawę zarażenia się wirusem. Na początku pandemii WHO ogłosiło, że wirus może osiadać na banknotach i monetach przez kilkanaście dni. Przechodzące z rąk do rąk powodują, że Covid-19 rozprzestrzenia się. Lęk przed możliwością zachorowania oraz troska o zdrowie swoje i innych ludzki sprawiła, że ludzie zrezygnowali z płatności gotówkowych na rzecz bezstykowej formy.

  Co ciekawe, kartą nie płacą tylko młodzi, ale również starsze osoby, które wzięły sobie zalecenia do serca. Starsze społeczeństwo dostosowało się do wymagań i nauczyło się obsługiwania nowymi metodami płatności. Dzięki temu Polacy odkryli, jak komfortowe, szybkie i bezpieczne jest płacenie bez użycia tradycyjnego pieniądza.

  W efekcie wiele osób na stałe przerzuciło się na płacenie bezstykowe. To wszystko świadczy o tym, że gotówka powoli odchodzi do lamusa. Prędzej czy później ludzie będą płacić tylko i wyłącznie przy użyciu karty, telefonu i innych urządzeń, które taką opcję posiadają.

  Płatności w formie pandemii

  Dynamiczny rozwój płatności bezgotówkowych wymusił na przedsiębiorcach wyposażenie swoich lokali w terminale płatnicze. Punkty, w których do tej pory można było tylko płacić gotówką, umożliwiają transakcje dokonane z pomocą karty, a także telefonu, zegarka czy opaski sportowej. Nie ma się co dziwić. Właściciele firm robili wszystko, aby ich działalność przetrwała.

  Zależy im na utrzymaniu klientów, a także przypływie nowych, dzięki którym będą w stanie przetrwać ten trudny okres. Z pomocą przyszła im również akcja „Polska bezgotówkowa”. Terminale w ramach programu Polska Bezgotówkowa można zdobyć za darmo. A przez pierwsze 12 miesięcy przedsiębiorca zwolniony jest z opłat za posiadanie sprzętu.

  Dzięki temu właściciele firm są w stanie dostosować się do panujących trendów, wdrożyć nową technologię oraz zaznajomić się z nią i przyzwyczaić swoich klientów do takiej formy płatności.

  Terminale płatnicze w dobie pandemii

  Pandemia sprawiła, że zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci dostrzegli szereg korzyści, jakie niosą za sobą płatności bezgotówkowe. Terminale płatnicze umożliwiają nie tylko płacenie kartą, ale również smartfonami i zegarkami, które posiadają funkcję NFC. Stanowią niezbędny gadżet zarówno w sklepach, marketach, ale również firmach dostawczych i kurierskich.

  Obecnie większość obywateli posiada kartę albo aplikację do płacenia bezstykowo. To niezwykle szybki i bardzo wygodny mechanizm płatności. Nowoczesne terminale posiadają przyjazny interfejs, dzięki czemu ich obsługa nie sprawia problemu. Są na tyle uniwersalne, że doskonale sprawdzą się w każdej branży.

  W tych firmach, gdzie zapłata za usługę wykonywania jest poza lokalem np. w gastronomii, w firmach kurierskich, sprawdzą się terminale mobilne. Te urządzenia mają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu można je schować nawet do kieszeni.

  Artykuł załadowany: 0.2505 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021