REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 czerwca 2020, 12:07 komentarzy 32

  (SK)

  Duńska sieć handlowa Netto przejmie 301 sklepów Tesco w całej Polsce. Co z hipermarketem na Kabatach?

  Netto kupi ponad trzysta sklepów Tesco, centra dystrybucyjne i centralę. Oznacza to, że wkrótce klienci będą robić zakupy w sklepach pod szyldem duńskiej sieci. Przebrandowany zostanie m.in. supermarket przy ul. Szolca-Rogozińskiego 1 na Ursynowie. Bardziej skomplikowana jest sytuacja hipermarketu na Kabatach.

  W ubiegłym roku 4,5 hektarową działkę u zbiegu ul. Wąwozowej, alei KEN, Iwanowa-Szajnowicza i Sępa-Szarzyńskiego kupił od Tesco duży deweloper - Echo Investment. Firma chce tam postawić kompleks mieszkaniowo-gastronomiczno-handlowy. Tesco zagwarantowało sobie w umowie, że do czasu uzyskania pozwolenia na budowę nowego kompleksu jego blaszak będzie mógł działać. W praktyce oznacza to, że sklep będzie czynny jeszcze szacunkowo przez około 2-3 lata.

  Jeśli Netto przejmie to zobowiązanie, to hipermarket wraz z pasażem handlowym będzie funkcjonować pod jego szyldem. Na nasze pytania o to, czy tak się stanie, nabywca nie odpowiada. Również deweloper nie udziela na razie żadnych informacji.

  - Nasze plany pozostają aktualne - tak, jak wcześniej mówiliśmy, mamy intencję przekształcić ten fragment miasta w centralny punkt Kabat z wieloma funkcjami i zieloną przestrzenią miejską. Prace analityczne i projektowe jeszcze trwają, żeby zaprezentować projekt w ostatecznym kształcie jeszcze potrzebujemy czasu. Tesco realizuje swoją strategię, my swoją - odpowiada Emil Górecki z Echo Investment.

  Mieszkania, restauracje i małe sklepy zamiast Galerii Kabaty

  Wg nieoficjalnych informacji brytyjska sieć chciała zachować miejsce w handlowej części nowego kompleksu Echo, tym bardziej, że strategia zmniejszania sklepów realizowana od pewnego czasu w Tesco, pasowała do miksu funkcji mieszkaniowej, restauracji, zieleni i handlu convenience (nieduże sklepy samoobsługowe), jaki zaplanował w tym miejscu nowy właściciel. Jest niemal pewne, że również Netto będzie chciało skorzystać z tej bardzo atrakcyjnej lokalizacji.

  Przypomnijmy, to właśnie brytyjska sieć na 4,5 hektarowej działce z parkingiem, chciała wybudować "Galerię Kabaty". Ze względu na opór sąsiadów, którzy obawiali się hałasu, bałaganu i skali obiektu, plany zostały skorygowane i przeciągnęły się w czasie - głównie przez brak zgód środowiskowych ze strony miasta. Później dla sieci Tesco przyszły gorsze czasy i postanowiono sprzedać kabacki grunt.

  W połowie września 2019 roku znany deweloper Echo Investment przyznał, że to on jest nabywcą atrakcyjnego terenu. Zapowiedział wstępnie, że teren u zbiegu alei KEN i Wąwozowej "zmieni się nie do poznania".

  - To będzie miks funkcji mieszkaniowej, restauracji, zieleni i handlu convenience. To zrobi wielką różnicę - powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment podczas konferencji prasowej. Zaznaczył przy tym, że nie będzie to centrum handlowe a "destination project" dla tej części miasta - czyli dużo usług (np. siłownia, kino, kręgielnia) z elementami handlu. Podobnie jak w przypadku otwartej "Galerii Młociny" na drugim końcu linii metra, której operatorem również jest Echo.

  Do dziś jednak - mimo deklaracji - Echo nie przedstawiło wobec Kabat żadnych planów. Jak się dowiedzieliśmy prezentacja projektu opóźnia się ze względu na epidemię koronawirusa. Miasto, które ma duży wpływ na to, co może powstać na Kabatach, zażądało również szerokich konsultacji społecznych. Mają one zostać przeprowadzone jeszcze w tym roku.

  Na działce z Tesco aktualny plan miejscowy dopuszcza powstanie zarówno centrum handlowego, jak i bloków mieszkaniowych. Te mogą zostać wybudowane jednak tylko wzdłuż obecnych bloków przy ul. Zaruby i o tej samej wysokości.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 83

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 24
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  32Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zły pirat 32 wczoraj 22:40

   Uważam że jedynie słuszna zabudowa tam to kościół z drogą krzyżowa jak w Licheniu

   Edytowany: dzisiaj 08:55

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 31 14 dni temuocena: 100% 

   Nie ma się co łudzić że deweloper zadba o tereny rekreacyjne dla mieszkańców, czy tak zwaną zrównoważoną architekturę rezygnując z maksymalizacji zysku będącego niczym innym jak zabudowaniem po kokardkę ile się da upchać na działce. Jak z resztą jest na całych Kabatach.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aw5 30 15 dni temuocena: 40% 

   Tam na Kabatach powinna powstać Biedronka (duża), wielkie bloki mieszkaniowe i jakiś McDonald (ale ładny). Oczywiście ze dwie Żabki też i wielopoziomowy parking dla przyjezdnych do metra.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 29 19 dni temuocena: 0% 

   Do Odyniec post Ursynowianiana, który komentowałem: "@~Kronik Są przecież inne rozwiązania. Przykładowo grunt pod szkołę przy ul. Zaruby Urząd Dzielnicy dostał od dewelopera w zamian za inną działkę." Szkoda prądu, kończę, pozdrawiam.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Odyniec 28 19 dni temuocena: 100% 

   A najprościej to umieścić komentarz pod postem którego dotyczy i z nawiązaniem do tego komentarza którego dotyczy. A nie z uporem tworzyć nowe posty.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 27 19 dni temuocena: 75% 

   no i pokonaliście TESCo - zwycięstwo, jeszcze tylko żeby hala się zawaliła i będzie wreszcie cisza

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Retrospekcja 26 19 dni temuocena: 100% 

   Do~Addam. Pamięć mam niezłą. Guział był pośmiewiskiem w całej Polsce, tyle, że więcej gadał, niż robił i niewiele zdążył napsuć, zanim został pogoniony. Obecny burmistrz niestety nie tylko dorównuje poprzednikowi w szkodliwych pomysłach, ale skutecznie je wdraża.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Retrospekcja 25 19 dni temuocena: 87% 

   I pomyśleć, że jeszcze parę lat temu, zanim zawitał burmistrz K., Ursynów był jedną z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. Kabaty znalazły się, obok np. Sopotu wśród najatrakcyjniejszych do życia miejsc w Polsce. Niestety, te czasy bezpowrotnie minęły. Dziś Ursynów to wiecznie zakorkowana dzielnica tranzytowa bez infrastruktury

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 24 19 dni temuocena: 38% 

   Kabaty były "jedna z najpiekniejszych dzielnic do życia" przez jakieś 10 -15 lat od ich powstania. Potem zaczęły wprowadzac się rózne nowobogackie słoiki, ze swoją prostacka kulturą (i takimż zachowaniem), i juz przestały byc przyjemne do zycia. Z każdym rokiem jest coraz gorzej i to akurat nie ma NIC WSPÓLNEGO z burmistrzem, tym czy innym, tylko z chamstwem i prostactwem nowoprzybyłych mieszkańców. A korki były zawsze, malkontencie.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Addam 23 19 dni temuocena: 41% 

   do Retrospekcja - ta retrospekcja Ci się coś nie udała. Słabą coś masz pamięć albo dealer do zmiany! Jak ja się cieszę, że mieszkańcy Ursynowa dali pyszałkowatemu Piotrowi G, byłemu burmistrzowi, ostro do wiwatu. Uciekł do Niemiec, zbratawszy się wcześniej z PiS. I wreszcie nie trzeba go oglądać, uff. A taki był pewniutki siebie. Po poparciu Jakiego i wynikach aż się bidulek popłakał...

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Głupota 22 19 dni temuocena: 88% 

   Mieszkańcy naprzeciwnych bloków mogą być z siebie dumni. Najpierw walczyli tyle lat żeby nie powstała galeria, podczas gdy kupowali oni tam mieszkania to w planie zagospodarowania mogli sprawdzić że coś takiego może tam powstać. Teraz będą mieli oogromne blokowisko (może z jakimiś szeregowcami) przed samym nosem.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~buba 21 19 dni temuocena: 22% 

   ee tam... już tam nie mieszkam... walnąłbym wam tam największy park and ride w Polsce... coby ludziska z Piaseczna i Konstancina se mieli gdzie parkować... no i najlepiej jeszcze jakieś bloczyska po 30/40 metrów wysokości... albo lepiej... przenieść tu bazarek na dołku... lol

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły pirat 20 wczoraj 22:37

   Od bazarku to ty się odczep, jedno z ostatnich miejsc gdize można kupić normalne jedzenie.

   Edytowany: dzisiaj 08:55

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 19 19 dni temuocena: 50% 

   do Odyńca: Czytaj ze zrozumieniem, post był komentarzem do wpisu dotyczącego działki pod szkołę przy ul. Zaruby. I tam się zagapiono, czy jak tam zechcesz to określić.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Odyniec 18 19 dni temuocena: 67% 

   Ani w twoim poście ani w poście Ursynowianina na który odpowiedziałeś nie ma mowy o działce przy Zaruby. A odgadywać czyichś myśli nie potrafię.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwiazkowiec z kopalni 17 20 dni temuocena: 79% 

   Mozna tylko kolejny raz pogratulowac okolicznym mieszkancom "zwyciestwa" nad Tesco. Galerii nie zbuduja, bedziecie miec za to 1000 nowych mieszkan i nowa Biedre ;-).

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 16 20 dni temuocena: 30% 

   do Ursynowianina Fakt, ale najpierw "się zgapiono" i przy całkowitej bierności władz gminy tenże deweloper nabył ziemię i dyktował warunki. To nie jedyny tego typu przypadek w naszej dzielnicy (przypadek?). Naprawdę na Ursynowie są podstawy do używania znanego hasła "deweloperka rządzi"

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Odyniec 15 20 dni temuocena: 88% 

   Nie wiem kto i kiedy miał się zagapić? Ten teren od chyba 30 lat był przeznaczony na zabudowę handlową lub handlowo- mieszkaniową.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wilhelmina 14 20 dni temuocena: 36% 

   Netto i sklep Action, to skandal że te sklepy nie są normalnie dostępne w stolicy a w mniejszych miastach są,

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 13 20 dni temuocena: 47% 

   To jest dokonałe miejsce na park dla mieszkańców Ursynowa, a nie kolejny komercyjny kloc blokujacy dostę do Lasu Kabackiego i sciągający tysiące samochodów przez i tak już zapachana samochodami okolicę.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 12 20 dni temuocena: 71% 

   Tak oczywiście, deweloper już oddaje grunt za darmo na potrzeby mieszkańców :-) trochę realizmu proszę...

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 11 20 dni temuocena: 50% 

   @~Kronik Są przecież inne rozwiazania. Przykładowo grunt pod szkołę przy ul. Zaruby Urząd Dzielnicy dostał od dewelopera w zamian za inną działkę.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 10 20 dni temuocena: 75% 

   Jaki k..wa park znowu. 200 metrow dalej masz las kabacki.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 9 20 dni temuocena: 85% 

   Ta działka jest z pewnością jedną z najdroższych na Ursynowie. Poza tym jest zwyczajnie bardzo duża. Urząd Dzielnicy nie posiada terenów nawet o przybliżonej wartości. Poza tym to bardzo atrakcyjna lokalizacja, żaden rozsądny deweloper jej się nie pozbędzie, a nowych bloków planuje się tam dużo - niestety.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_zNatolina 8 20 dni temuocena: 100% 

   Xyz ma rację, zejdźcie na ziemię ...

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konn 7 20 dni temuocena: 79% 

   Wyjmij z portmonetki ilestam milionow, nastepnie kup dzialke i ztrob park.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Old_Boy 6 20 dni temuocena: 18% 

   Kochani redaktorzy...nie ma ulicy SZOLCA ROGOZIŃSKIEGO tylko SZOLC ROGOZIŃSKIEGO.......

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 5 20 dni temuocena: 86% 

   A gdyby Szolc nie miał drugiego członu nazwiska to dalej była by to ulica Szolc czy Szolca?

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaW 4 20 dni temuocena: 91% 

   Old-Boy - może za późno ale wróć do nauki i szkoły. Nic tak nie ośmiesza jak poprawianie kogos gdy nie ma się samemu racji i wychodzi się na idiotę - sorry ale taka jest prawda :-))))

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Old_Boy 3 20 dni temuocena: 14% 

   Aha, o ile mnie pamięć nie zawodzi, przez kilkanaście , jak nie kilkadziesiąt lat, bloki przy tej ulicy miały tabliczki z napisem Stefana Szolc-Rogozińskiego, nie Szolca. Chcesz mi powiedzieć że przez tyle lat ludzie tam mieszkający byli nieuczeni i cały czas się ośmieszali? Śmiała teza....

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaW 2 19 dni temuocena: 67% 

   Tak Old-Boy. Przez tyle lat było to z błędem. Zrezygnowano jednak ze zmiany nazwy z uwagi na koszty operacji. Ale jedyna poprawna forma to SZOLCA - ROGOZIŃSKIEGO. poszukaj sobie info na ten temat proszę. I nie brnij dalej bo pogarsza to sytuację

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaW 1 19 dni temuocena: 73% 

   Old-Boy: znalazłam nawet tu na portalu artykuł stary, oto fragmenty: Literkę "a" do pierwszego członu nazwiska Szolc-Rogoziński chciała dołożyć Komisja ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy. Po zasięgnięciu opinii językoznawców stwierdzono, że od ponad 30 lat na Ursynowie istnieje ulica z błędną odmianą tego nazwiska. //// Zasadą w języku polskim jest odmiana obu członów nazwisk. Można jej nie stosować dla pierwszeggo członu, jeśli jest on nazwą dawnego herbu lub dawnym zawołaniem bojowym. W związku z tym, prawidłowa nazwa ulicy powinna brzmieć: ulica Stefana Szolca-Rogozińskiego. - napisano w uzsadanieniu do projektu uchwały. //// także polecam stosować poprawną formę SZOLCA :-)

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3393 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020