REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. inwestora)

  Tesco powraca do pomysłu budowy galerii handlowej na Kabatach. Ponownie stara się o decyzję środowiskową, potrzebną do uzyskania pozwolenia na budowę.

  To już trzecia próba uzyskania decyzji środowiskowej dla przyszłej galerii. Tesco w miejscu dzisiejszego hipermarketu i parkingu przy al. KEN chce postawić galerię handlową o powierzchni nieco mniejszej od Galerii Mokotów z parkingiem na 1600 aut.

  Jak informował dwa lata temu inwestor, Galeria Kabaty ma mieć układ tarasowy z dachem na wysokości 10, 13, 19 i 28 metrów. Najwyższa część obiektu ma powstać u zbiegu al. KEN i ul. Wąwozowej - zajmie niewielki procent powierzchni całego obiektu. Najniższą zajmie obecny hipermarket, ale w najnowocześniejszym formacie - Tesco Extra.

  Projekt nie spodobał się mieszkańcom Kabat. Głównie ze względu na wielkość galerii, rozwiązania komunikacyjne oraz brak ochrony przed hałasem.

  Do trzech razy sztuka?

  W 2012 i 2014 roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w swojej opinii wytknęła Tesco liczne błędy. Przyznała rację mieszkańcom z budynków przy ul. Zaruby, że inwestor nie zagwarantował ograniczenia hałasu - zwłaszcza w rejonie dostaw, który w planach zlokalizowany był na wolnym powietrzu i otoczony 10-metrowym ekranem akustycznym oraz ażurową osłoną dachową. Po krytyce RDOŚ, miejskie Biuro Ochrony Środowiska odmówiło wydania zgody na powstanie galerii.

  W lutym 2015 roku Kabaty Investments (spółka Tesco założona w celu prowadzenia budowy galerii) przestawiło nowe propozycje - m.in. całkowicie podziemną strefę dostaw - ulokowaną na poziomie -1 i -2. Wokół galerii - od strony ul. Zaruby i ul. Szajnowicza inwestor przewidział ogrodzenie o wysokości 2,5 metra pełniące rolę dodatkowego ekranu akustycznego. Do jesieni inwestor miał złożyć pełny raport środowiskowy. Spółka zapowiadała, że uwzględni zastrzeżenia mieszkańców.

  Przez dwa lata o inwestycji przycichło. Tesco jednak wciąż pracowało nad projektem galerii - wymieniło firmę, która przygotowywała raport środowiskowy. W połowie marca Biuro Ochrony Środowiska w Urzędzie M. St. Warszawy ogłosiło, że inwestor złożył nowy raport i postępowanie w sprawie decyzji środowiskowej znów się toczy.

  Przyjazne Kabaty: nadzieje i obawy

  Mieszkańcy, którzy protestowali przeciwko poprzednim planom mają nadzieję, że Tesco przychyliło się do ich próśb o zmianę gabarytów galerii oraz rozwiązań komunikacyjnych. Nie brakuje też obaw.

  - Prześledzimy nowy raport pod kątem zgodności z ustawami i merytorycznie - od strony hałasu i zabudowy. Poprosimy architektów i akustyków o opinię - zapowiada Tomasz Gołubowicz ze stowarzyszenia "Przyjazne Kabaty", które dwa lata temu zmobilizowało mieszkańców do protestowania przeciwko zamiarom Tesco.

  Na wieść o wznowieniu postępowania w urzędzie miejskim, radny Krystian Malesa - szef dzielnicowej komisji ochrony środowiska zapowiedział specjalne posiedzenie swojej komisji, otwarte dla mieszkańców.

  - Na pewno mamy nadzieję na to, aby galeria była niższa, aby na dachu była zieleń. Mamy świadomość, że tam stanie jakaś galeria, ale niech to będzie galeria o mniejszych gabarytach - mówi przewodniczący Malesa.

  Otwarte dla mieszkańców posiedzenie komisji ochrony środowiska w sprawie Galerii Kabaty odbędzie się w poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 18:00 w ursynowskim ratuszu. Nie wiadomo jeszcze czy na miejscu będzie się można zapoznać z treścią raportu przedstawionego przez Tesco. To okaże się w najbliższy piątek.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  53Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~gabby 53 ponad rok temuocena: 67% 

   Tesco dotykają poważne problemy finansowe, zamyka sklepy, przeprowadza zwolnienia grupowe pracowników, ciekawe jak w tej sytuacji jest możliwe inwestowanie? postawią jakiegoś kolejnego straszaka na Kabatach, wycofają się w połowie z inwestycji i zostawią nas mieszkańców z tym problemem, na Kabatach nie jest nikomu potrzebna kolejna galeria motłochów

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J. Gilarowski 52 ponad rok temuocena: 82% 

   Jak to jest? Na Kabatach brakuje żłobków, przedszkoli i szkół, dzieci uczą się na dwie zmiany, a najpilniejszą potrzebą okazuje się wybudowanie kolejnej świątyni handlu, bo ludzie nie maja gdzie wydawać forsy. Czy miasto ma jakąś hierarchię ważności celów? Wydawało mi się, że nasze państwo już nie popiera handlowych gigantów. Na dobitkę idzie kryzys, takie galerie będą padać jak muchy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon_xs 51 ponad rok temuocena: 30% 

   A co mają priorytety miasta do inwestycji prywatnej firmy ? Miasto im nie dokłada do galerii więc gdzie to poparcie ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ildefons 50 ponad rok temuocena: 77% 

   Tak to jest, że ursynowem rządzą developerzy, którzy wysługują się partyjnymi politykami i lokalnymi działaczami, i mamy to co mamy. To czy miasto, a właściwie my jako podatnicy, się dołożymy do tej prywatnej inwestycji to nie jest takie pewne, pewne jest za to, że wszyscy mieszkańcy Kabat poniesiemy jej koszty.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balet 49 ponad rok temuocena: 89% 

   Kon_xs: Miasto, działając w interesie jego mieszkańców, ma ustalać plan zagospodarowania, a inwestycje prywatnej firmy muszą być zgodne z nim. Miasto będzie musiało dołożyć na rozbudowę układu komunikacyjnego i inne rzeczy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiesiek Wilk 48 ponad rok temuocena: 74% 

   Ludzie! Dajmy odpór! Przyjdźcie w poniedziałek na zebranie w ratuszu. Nie dajmy sprzedać ciszy, spokoju i czystego powietrza za parę srebrników do kasy miasta!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arek 47 ponad rok temuocena: 14% 

   Do jakiej kasy miasta ? Przecież to prywatny biznes i miasto z niego nie ma złotówki ! A na spotkanie 3 kwietnia owszem wybieram się

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Księgus 46 ponad rok temuocena: 100% 

   Arek, Miasto ściąga podatki za nieruchomości i to jest sporo kasy. Dlatego ratusz chciałby zbudować każdy metr kwadratowy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zuza 45 ponad rok temuocena: 84% 

   Skąd ta gigantomania? 28 metrów to 9 pięter! Taka ogromna stodoła zupełnie zdominuje otoczenie. i zakłóci pejzaż. To nie miejsce na to. Jest tyle wolnych placów w Powsinie, na Wilanowie, w Piasecznie - tam niech budują. Ale wiadomo o co chodzi: kasa, misiu, kasa. Tyle, że szkody, jakie ta inwestycja przyniesie kabatczanom też można przeliczyć na pieniądze. Nie zgadzajmy się!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gruba Anka 44 ponad rok temuocena: 90% 

   Nowe plany Tesko zakładają zbudowanie co najmniej 2 kondygnacji podziemnych. Oznacza to ogromny wykop o głębokości kilkunastu metrów i odwadnianie. W ten sposób powstanie lej depresyjny o dużym zasięgu. Kiedy drzewa w Lesie Kabackim zaczną usychać, będzie już za późno. Pora otrząsnąć się z neoliberalnego zamroczenia i forsowania interesów dużych firm za wszelką cenę. Miasto to my!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J23 43 ponad rok temuocena: 83% 

   To samo dotyczy budowy autostrady zwanej POW. Osuszanie gruntów i do tego asfalt i beton to wszystko odbija się na Lesie Kabackim, o pogorszeniu warunków mieszkalnych na Ursynowie, już nawet nie wspomnę (choć wspominałem ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JoasiaGL 42 ponad rok temuocena: 81% 

   Firma Tesco to dziadostwo - najniższa jakość i najgorsze towary. Bez żalu się z nią rozstaniemy, bo taniej i lepiej jest kupować w dyskontach, których mamy sporo. Miasto powinno odkupić plac, na którym stoi ta szkaradna buda i zrobić tam parking park&ride, ale taki z prawdziwego zdarzenia. Nie ma chyba żadnego innego miasta na świecie, w którym przy początkowej stacji metra brak takiego parkingu, jak w W-wie. Nie dajmy zniszczyć charakteru i powietrza Kabat!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sena 41 ponad rok temuocena: 83% 

   Tesco jest na granicy bankructwa. Widać to choćby po stale malejącym asortymencie towarów i redukcji personelu. Tam kolejki do kas stoją o każdej porze dnia,a koszyki aż lepią się od brudu. Budowa centrum jest dla nich nadzieją na uniknięcie upadku. Interesy mieszkańców są ważniejsze. Na Zachodzie nigdzie nie buduje się centrów handlowych w obrębie miasta i dzieje się tak nie bez powodu. Nie zgadzajmy się na dyktat biznesu!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Kabat 40 ponad rok temuocena: 89% 

   A ja jestem przeciwny - wystarczająco dużo ruchu jest w związku z tranzytem z różnych konstancinków i dołożenie ruchu związanego z galerią sprawi, że Kabaty staną się asfaltowo-betonową dżunglą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grazyna Joanna L. 39 ponad rok temuocena: 83% 

   Rozbudowa Tesco spowoduje drastyczne pogorszenie sytuacji transportowej na Kabatach. Już teraz 2 x dziennie, w godzinach szczytu, Wąwozowa jest zakorkowana. Budowa II linii metra bardzo utrudni dojazd na osi północ-południe, a przebicie ul. Relaksowej do Wilanowa wprowadzi w ten rejon dziesiątki tysięcy samochodów. Każde centrum handlowe generuje wzmożony ruch drogowy. Istniejący układ komunikacyjny nie przeniesie tak wezbranej fali pojazdów. Rozumiem, że miasto już przebiera nóżkami na dodatkową kasę z podatków, ale na Boga, nie kosztem mieszkańców. Do tego smog...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 38 ponad rok temuocena: 71% 

   grunt akurat przy tej stacji metra jest zbyt cenny by robić sobie tylko park&ride. mieszkańcom kabat że tak powiem żaden parking nie jest potrzebny, bo mamy swoje miejsca garażowe, kto nie ma auta, wsiada w metro. na co tu komu wielki parking przesiadkowy? aaaaa.... państwo z konstancinów pokupowali sobie lokum w pobliżu metra? .... no, może w konstancie należy sobie parking pod oknem wybudować, nam zdecydowanie nie tęskno

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AGG 37 ponad rok temuocena: 17% 

   Po dzisiejszych zakupach w Tesco, w pełni podtrzymuję moją wczorajszą wypowiedź. Każde nowe rozwiązanie, oczywiście nowoczesne, przyjazne środowisku, estetyczne, będzie lepsze niż ta "rudera". Zaznaczam, że moje zdanie to opinia "sąsiadki Tesco" (mieszkam przy Wańkowicza) a nie zatrudnionego trolla. Czy tego chcemy czy nie, musimy mieć na uwadze, że Tesco to teren prywatny i nie zostanie "zaorany" pod park. Dlatego prędzej czy później zostanie rozbudowany, ważne jedynie aby obiekt, który powstanie był obiektem klasy A+ i zmienił na korzyść przestrzeń publiczną. Oczywiście, że na kawę, do kina, do galerii obrazów mogę udać się do innych dzielnic, ale nie ukrywam, że o wiele chętniej przespaceruję się do ciekawego centrum "w mojej okolicy". Najważniejsze aby włodarze i mieszkańcy "przypilnowali" żeby nowa galeria była faktycznie obiektem wysokiej klasy a nie kolejnym "gargamelem". Pozdrawiam, również malkontentów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 36 ponad rok temuocena: 75% 

   wiesz co się stanie z twoją okolicą po otworzeniu galerii? jak nie wiesz, to sobie poczytaj, parę lektur już powstalo (dotyczących realiów polskich) i rozumiem chęć patrzenia na estetyczny budynek, ale żeby mieszkanka wańkowicza musiała do innych dzielnic na kawę latać - to przyznaję, że nie rozumiem. a kino, no rzeczywiście daleko masz, zupełnie jak tę kawę. ale chyba rozumiem, kto pisze, jeśli z wańkowicza do tesco odległość nazywasz spacerem? malkontentka:)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malkontent 35 ponad rok temuocena: 43% 

   Skąd ta pewność, że "nie zostanie zaorany"? Dlaczego "prędzej czy później zostanie rozbudowany"? Czy jesteś wyznawczynią "religii zakupowej", a twój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu to wędrówki po galeriach? Chyba gmina i mieszkańcy mają coś do powiedzenia w tej sprawie, a dyktatura deweloperów/biznesu to przeszłość? Ukłony.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bielik 34 ponad rok temuocena: 24% 

   Mieszkańcy Kabat popierają budowę galerii handlowej Tesco.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Świnka Lily 33 ponad rok temuocena: 67% 

   Ilu was? Raz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 32 ponad rok temuocena: 82% 

   Muszą tę sprawę załatwić dopóki rządzi HGW, bo potem jak zmieni miejsce pobytu (albo ktoś za nią to zrobi), to będzie o wiele wiele trudniej,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AGG 31 ponad rok temuocena: 29% 

   Jestem jedną z mieszkanek Kabat od wielu lat i z niecierpliwością czekam na nową galerię handlową, o estetycznej bryle i przyjazną środowisku. Obecne Tesco to "budziak" szpecący całą okolicę. Z pewnością otoczenie galerii będzie również zadbane i bardziej bezpieczne. Z przyjemnością udam się do nowego centrum na zakupy, kawę i do kina, a może i jakaś mała galeria sztuki też znajdzie tam miejsce. Nie rozumiem obaw mieszkańców, każde nowe rozwiązanie będzie lepsze od szpetnego Tesco.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 30 ponad rok temuocena: 73% 

   nie masz się gdzie napić kawy na Kabatach? aż galerii potrzebujesz?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~j. 29 ponad rok temuocena: 78% 

   Weźcie w końcu zatrudnijcie kogoś bardziej profesjonalnego do pisania tych peanów

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nurka 28 ponad rok temuocena: 80% 

   Bezpieczne pod jakim względem? Smogu czy rzeki samochodów od rana do nocy? Marzycielka z ciebie. Kawiarni jest tu sporo, do kina są 2 przystanki metrem. Lubisz mieć wszystko na wyciągnięcie ręki?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Don Camillo 27 ponad rok temuocena: 80% 

   "Co ty pleciesz - jakie bezpieczne otoczenie? Przecież każdy taki obiekt przyciąga roje złodziei, narkomanów i innych przestępców.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POI 26 ponad rok temuocena: 67% 

   Jak chcecie galerii to chodźcie na wystawy obrazów

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~o 25 ponad rok temuocena: 37% 

   jak widac ofensywa nygusow i golodupcow spod znaku psa ogrodnika trwa w najlepsze, wracajcie na wioche pastuchy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 24 ponad rok temuocena: 25% 

   Jestem przekonany, że w nowej galerii może być miejsce i na ciekawą wystawę - także jedno możemy pogodzić z drugim :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~o2 23 ponad rok temuocena: 57% 

   Słuchajcie, kumie. Wiem, że odkund się przenieśliście do miasta, to chcielibyście, żeby to miasto było widać, słychać i czuć, żeby już o tyj waszej Wólce zapomnieć i udawać prawdziwego miastowego, a przecież miastowe zawsze łażą po galeryjach, siorbiom tamój kawe i posiadujom w kinie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 22 ponad rok temuocena: 73% 

   Jestem przeciwnikiem stawiania kolejnego, jakże wspaniałego klocka zwanego "galerią". Co tam za sztukę się wystawia, że aż trzeba taki przybytek nazywać galerią? Przecież to zwykłe centrum handlowe, w którym zapewne będzie w ofercie standardowy, sieciowy szmatoland za ciężkie pieniądze. Do tego nie jest to obiekt dla Kabat, a dla Konstancina i okolic. Serdecznie dziękuję, Wąwozowa i tak już jest ruchliwa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamEk 21 ponad rok temuocena: 36% 

   Jestem mieszkańcem Ursynowa i nie jestem przeciwny budowie. Jakoś gdzieś indziej galerie funkcjonują i wszystkim żyje się dobrze. Dziś Tesco na Kabatach odstaje już od obecnych standardów - jako mieszkaniec w pobliżu chciałbym mieć więcej sklepów, restauracji, nowocześniejsze Tesco itp. Także nie przesadzajmy! Poza tym budynek też wyjątkowo ciekawy, z zielenią itp. Pamiętajmy, że mieszkamy w mieście, a nie na dalekich przedmieściach - także ruch, hałas jest trochę w to miejsce po prostu wpisany.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 20 ponad rok temuocena: 64% 

   To Ty chyba jednak mieszkasz gdzie indziej ;) Stamtąd jest 400 metrów do rezerwatu Las Kabacki i to właśnie jest specyfika tej lokalizacji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 19 ponad rok temuocena: 72% 

   a nie na dalekich przedmieściach - także ruch, hałas jest trochę w to miejsce po prostu wpisany. otóż Kabaty to dalekie przedmieścia, ruch byłby tu minimalny, gdyby nie najazd konstancina i wilanowa, tu miała być sypialnia a chcecie nam zrobić pustynię (wessanie handlu do środka, pustostany na kenie, i tylko duży ruch samochodowy na otarcie łez)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ruda 18 ponad rok temuocena: 67% 

   Pamiętamy, że mieszkamy w mieście, ale dlaczego ma to oznaczać marną jakość życia, całodobowy hałas, chmurę smogu i pogorszenie poziomu bezpieczeństwa? Miejsce dla takich galerii jest poza miastem. Blaszak Tesko od początku odstawał od jakichkolwiek standardów, bo miało być jak najszybciej i jak najtaniej. Teraz też tak będzie. Jakich sklepów ci tu brakuje?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Kabat 17 ponad rok temuocena: 78% 

   Mieszkańcy Wilanowa skutecznie zablokowali budowę centrum handlowego, które było zbyt duże i nieprzyjazne otoczeniu. poparły ich w tym władze samorządowe. Jeśli na Kabatach Tesco zbuduje galerię, to naszą okolicę dodatkowo zakorkuje strumień samochodów z Wilanowa (klienci sklepów, widzowie 8-salowego multipleksu i inni). Dlaczego Kabaty mają być poszkodowane przez handlowego molocha, kiedy inne dzielnice skutecznie bronią się przed inwazją handlu wielkopowierzchniowego i jego SKUTKAMI?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 16 ponad rok temuocena: 23% 

   jakoś nie widzę, żeby wilanów przyjeżdżał tu do kina czy na zakupy. jakby tak chcieli urzędowac w galeriach to by u siebie nie blokowali. skutki raczej będą dla nas widoczne inaczej, czyli pustostany w ulicach handlowych. rozleją się po wszystkich zakamarkach naganiacze na najem powierzchni w galerii omamiając strumieniem klientów, a my żeby napić sie kawy, rzeczywiście będziemy odpalać auto...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 15 ponad rok temuocena: 83% 

   Radny Malesa już niech takiego łaskawego z siebie nie zgrywa. Wszystkie posiedzenia są otwarte dla mieszkańców. Czasami tylko radni o nich starają się zbytnio nie informować.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gabby 14 ponad rok temuocena: 56% 

   wynocha z galerią!!!!, nie chcemy jej tutaj, nie zgadzamy się

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawiedliwy 13 ponad rok temuocena: 41% 

   wraca temat - wszystkich rozumiem - i inwestora że chce zarobić i polityków bo mogą zaistnieć choć żadnych mądrości nie posiadają i tych co chcą kapliczki i tych co chcą przechowalni dla bachorów i tych co chcą pomarudzić, a że nowa zabudowa nie będzie ani intensywniejsza ani wyższa ani uciążliwsza od sąsiedniej ... to co to kogo obchodzi ....................................................... ale zrozumcie i mnie - cieszę się bo będę miał gdzie popracować np na kasie i od razu będę miał gdzie wydawać i chcę aby galeria była duża, urozmaicona, z barami, kinem i wszystkim co mi się przyda bez jazdy do martwego centrum

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 12 ponad rok temuocena: 67% 

   jak ty będziesz zarabiał na kasie, to wybacz, ale na kawę w galerii ani tym bardziej na bar - stać cię nie będzie:)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawiedliwy a uczciwy 11 ponad rok temuocena: 80% 

   no co ty co godzinę pracy kawa, a mc donald to na śniadanie dawał za darmo

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bacha 10 ponad rok temuocena: 50% 

   To teraz nie masz gdzie wydawać? Chciałbym mieć tylko takie zmartwienia... Do kina na I. Ghandi masz niedaleko. Rusz się!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Orła Cień 9 ponad rok temuocena: 55% 

   no nareszcie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 8 ponad rok temuocena: 67% 

   Może uznali, że nowi rządcy dzielnicy będą bardziej podatni na argumenty... Czemu cytowany w tekście radny na "M" uznaje już za pewnik, " że jakaś galeria tu powstanie"? Może Panie radny niech to będzie galeria sztuki ;) ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bbb 7 ponad rok temuocena: 61% 

   wypierdzielać z tą galerią!! pod oknami sobie inwestorzy postawcie takie dziadostwo!!! trzeba się znowu zebrać i protestować!! przecież to chore żeby w sypialni jak są Kabaty postawić takie g...o!! nawet w Wilanowie postawili takie małe coś świecące pustkami z dala od bloków a tu chcą postawić drugą galerię Motłochów????

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gabby 6 ponad rok temuocena: 65% 

   niedoczekanie, niech sobie budują galerię tam gdzie na świecie buduje się centra handlowe czyli pod miastem, won z galerią cwaniaki!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~raben 5 ponad rok temuocena: 67% 

   A normalny Park and Ride by odciążyć uliczki przy metrze???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 4 ponad rok temuocena: 73% 

   Orzeł znowu będzie zbierał maile pod petycją? Chyba ludzie dwa razy się nie dadzą nabrać temu hohsztaplerowi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abbc 3 ponad rok temuocena: 56% 

   Dlaczego hohsztapler?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatman 2 ponad rok temuocena: 41% 

   Akurat akcja p. Orła w sprawie Tesco była bardzo dobra. Nie należy ustawiać opinii pod takiego czy innego polityka, tylko pod problem. W sprawie Rosoła / Jeżewskiego p. Orzeł wykazał żenujący i szkodliwy populizm - to fakt. Ale to nie powód, by nie popierać akcji w słusznej sprawie. Jeśli zbudują tam molocha to rozwali on rezydencjalny, spokojny charakter Kabat. Ktokolwiek walczy o zmniejszenie tego przyszłego obiektu - ma moje poparcie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~duduś 1 ponad rok temuocena: 85% 

   Petycja była dobra tylko że to nie była jego petycja. Wystarczy poczytać co pisze pan Gołubowicz zaangażowany w sprawe od samego początku. Orzeł "złapał" temat, zrobił petycję razem ze stowarzyszeniem "Przyjazne Kabaty" a potem odmówił udostępnienia im listy podpisów. Dzięki temu mógł w mailach do ludzi przypisać sukces samemu sobie choć tak naprawdę guano zrobił.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4842 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022