REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2021, 10:18 komentarzy 52

  (SK)

  Tylko do końca października będzie jeszcze działał hipermarket Tesco na Kabatach. Firma wycofuje się z Polski i zamyka wszystkie swoje sklepy. Niektóre z nich przejmie sieć Netto, ale w przypadku kabackiego marketu sprawa jest bardziej skomplikowana. Co się stanie ze sklepami z pasażu?

  Jak już informowaliśmy, 31 października znikną z Ursynowa oba sklepy należące do sieci Tesco - duży przy alei KEN oraz mały przy Szolca-Rogozińskiego. Trwają wyprzedaże towaru, można kupić nawet wyposażenie sklepów.

  O ile sklep na Imielinie odrodzi się po krótkim zamknięciu pod marką Netto, to legendarny, niegdyś jedyny w stolicy całodobowy, hipermarket już nie wróci. Stary blaszak wybudowany na potrzeby dawnej sieci Hit przy alei KEN 14 przeznaczony jest do rozbiórki.

  Blaszak zostanie zburzony - kiedy?

  Właścicielem kabackiej działki z Tesco i przylegającym do niego parkingiem jest znany deweloper Echo Investment. Na wschodniej części terenu - bliżej uliczki Iwanowa-Szajnowicza planuje on postawić blok z mieszkaniami, które już sprzedaje. Na pozostałej części założono powstanie "mikrodzielnicy" z usługami, biurami i restauracjami. Jeszcze w ubiegłym roku deweloper pokazał efektowne wizualizacje z niedużymi budynkami postawionymi między "Ogrodem na skarpie".

  Minął rok, a losy projekty są niepewne. W Echo nie pracuje już Marcin Materny, członek zarządu odpowiedzialny za ten projekt. Coraz częściej słychać, że realizacja pomysłu została wstrzymana, a deweloper będzie się starał o zamianę funkcji terenu na całkowicie mieszkaniową. Plan miejscowy przewiduje teraz funkcje handlowo-usługowe tylko z dopuszczeniem "mieszkaniówki".

  Trwają za to prace przygotowawcze do inwestycji w bloki wzdłuż ul. Iwanowa-Szajnowicza. Niedawno deweloper otrzymał z urzędu miasta decyzję środowiskową, co otwiera drogę do starań o pozwolenie na budowę części mieszkaniowej pod nazwą "Rytm Kabat". 

  Aby rozpocząć budowę bloków konieczne jednak będzie wyburzenie blaszaka po Tesco. Kiedy to się stanie? Najpewniej wówczas, gdy deweloper dostanie pozwolenie na budowę, zgodę na rozbiórkę dostał już w grudniu ubiegłego roku.

  - Nie ma daty rozbiórki. Wszystko się jeszcze krystalizuje - potwierdza Weronika Ukleja, rzecznik Echo Investment.

  Pasaż handlowy ma działać dalej

  Pewne jest natomiast, że tak jak 31 października nieodwracalnie pożegnamy się z kabackim Tesco, tak będziemy jeszcze mogli robić zakupy w pozostałych sklepach w pasażu. One - na razie - się nie zamykają.

  - Cały teren jest objęty umową najmu z firmą Tesco i to oni ustalają warunki ze swoimi podnajemcami w pasażu - mówi Ukleja, po szczegóły odsyłając do sieci Tesco. Ta jednak nie odpowiada już na żadne pytania dziennikarzy.

  Sprawdziliśmy więc na własną rękę, co planują poszczególne sklepy w blaszaku Tesco. Wszystkie, poza jednym, będą wciąż otwarte. Tym wyjątkiem jest sklep ze zdrową żywnością "Strefa diet". Lokal zamyka się 26 października i - z relacji pracowników - kompletnie znika z Warszawy. 

  Sprzedawcy z "Empiku" zapowiadają, że zostaną na pewno do końca roku i będzie można zrobić u nich przedświąteczne zakupy. W przyszłym roku mają przenieść się do innej lokalizacji na Ursynowie.

  "Rossmann" trzyma się Kabat jak tylko może. Mimo iż drogeria ma aż trzy swoje sklepy na Kabatach, to lokal na KEN 14 zostanie co najmniej do końca roku - lub na co liczą pracownicy - jeszcze dłużej.

  Pracownicy "Aquariusza" są podobnej myśli co ekspedientki z drogerii... zaraz przy wejściu wisi karteczka "Zostajemy! Do końca roku, a może i dłużej!". Sąsiadująca z nim "Ziaja" nie jest do końca pewna kiedy zniknie z Pasażu Tesco, ale produkty cały czas stoją na półkach i ani śladu po przecenach.

  Do punktu piekarni "Grzybki" mieszkańcy Kabat lubią wpadać po świeży chleb. Nie muszą zmieniać swoich przyzwyczajeń - nawet gdy piekarnia będzie musiała się wynieść z blaszaka, to właściciele mają już alternatywę na nowy lokal w sąsiedztwie.

  Również obszerny parking przy Tesco, służący wielu mieszkańcom podwarszawskich miejscowości jako P&R, pozostanie dostępny bezpłatnie co najmniej do końca roku. Co dalej? Wszystko zależy od urzędników. Jeśli deweloper dostanie pozwolenie na budowę bloku mieszkalnego w pierwszej połowie przyszłego roku, to prace budowlane będą mogły ruszyć niemal od razu. To oznacza zamknięcie sklepów i parkingu i przystąpienie do rozbiórki blaszaka Tesco. Rok 2022 upłynie pod znakiem metamorfozy tej części Kabat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 251

  • 68
   BARDZO PRZYDATNY
  • 21
   ZASKOCZONY
  • 44
   PRZYDATNY
  • 17
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 55
   WKURZONY
  • 43
   BRAK SŁÓW

  52Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nasze Kabaty 52 6 dni temuocena: 69% 

   I bardzo dobrze, niech budują same mieszkania. Ludzie przyjeżdżają z całego świata żeby mieszkać na Kabatach, z Lublina i z Ukrainy. Więc 5 tys nowych mieszkań na pewno się przyda. To jest przedpole Lasu Kabackiego i Świątyni Opaczności, w pobliżu jest też ogród zoologiczny na pradze. My nie chcemy żeby z naszych curków zrobili galerianki, a dla synów BETONOWEGO KLOCA BIURA NOWEGO MORDORU NA DWU METROWYM NASYPIE gdzie pracują szemrane typy. Obiecują im 5 tys nowych złotych pensji, a ubrania mają czyste, nic nie pobrudzone. To co oni tam robią? Na pewno kradną.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka 51 5 dni temuocena: 85% 

   Tak, my mieszkańcy Kabat chcemy mieszkań. To chyba normalne że mieszkańcy chcą mieszkań? Nadmienię też że w pobliżu dawnego Tesco jest nie tylko Las Kabacki, ale też park w Natolinie i zespół parkowy pałacu w Wilanowie. A i Puszcza Kampinoska jest w zasięgu metra. Taki teren powinien być przyrodniczo chroniony.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 50 5 dni temuocena: 83% 

   My wszyscy z Kabat jesteśmy za mieszkaniami. W mieszkaniach mieszkają mieszkańcy., a do biur i sklepów będą przyjeżdżać obcy. A jak będą przyjeżdżać, na pewno metrem. A już dzisiaj, zwłaszcza z rana mieszkańcom ciężko jest znaleźć miejsce siedzące, bo zajmują je obcy z Piaseczna i Góry Kalwarii. Można ich łatwo rozpoznać po ubłoconych i niemarkowych butach. Pieniądza to u nich nie widać, i jeszcze mają się się szwendać i rozglądać po centrum handlowym. Nie, moi mili, jak ktoś chce tu być to niech wyda 18 tys za m2..

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marti 49 10 dni temuocena: 29% 

   Tesco w takim formacie (ogromny blaszak z parkingiem naziemnym) to jakaś pomyłka w XXI wieku na tak drogiej działce przy samym metrze i dobrze, że w końcu zniknie i przestanie straszyć. Ale ograniczenie projektu Echo do samej mieszkaniówki jest oszustwem wobec mieszkańcow. Projekt Echo bardzo mi się podobał ze względu na stworzenie lokalnego centrum, którego w tej części miasta nie ma, a w którym mieszkańcy mogliby się spotykać. Miał tam się też znaleźć duży sklep spozywczy w podziemiu, czyli jeszcze lepiej dostępny ze stacji metra. Mam nadzieję, że Echo Investment na wzór Browarów Warszawskich, wybuduje na Kabatach równie fajne miejsce, na miarę tych czasów, ale niech tam będzie dużo przestrzeni dla mieszkańców (restauracje, rozrywka, sport, kultura i sklepy) a nie sama mieszkaniówka....

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BETONOWY KLOC o wys. 40 m! 48 9 dni temuocena: 79% 

   Przecież największym budynkiem w tym projekcie był 40-metrowej wysokości BIUROWIEC na rogu KEN i Wąwozowej! W dodatku ten BETRONOWY KLOC miał stanąć na sztucznym nasypie o wysokości 3 kondygnacji (!), w którym miały mieścić się garaże podziemne. Zresztą nawet na tym rysunku poglądowym wyraźnie widać, ze DOMINUJĄCY w tym projekcie jest BUDYNEK OGROMNEGO BIUROWCA. A nie "restauracje, rozrywka, sport, kultura i sklepy". NIE MA więc CZEGO ŻAŁOWAĆ!

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trez 47 7 dni temuocena: 67% 

   Od kształtowania miasta, czyli od urbanizacji, sa władze miasta (dzielnicy), a NIE deweloperzy. To urzad miasta wyznacza jak ma sie rozwijac miasto, aby mieszkańcom (którzy utrzymują urzędników) zylo sie jak najlepiej i z kazda kadencja coraz lepiej. Polega to takze na skutecznej walce z zapędami deweloperów, ich zmianami w planach, na tworzeniu przestrzeni miejskiej, ktora tym rożni leśnej głuszy, ze przewiduje miejsca spotkań, życia publicznego, tworzenia więzi społecznych, itd.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty leżą pomiedzy Rezerwatem Przyrody i Lasem Kabackim 46 6 dni temuocena: 78% 

   Prawidłowo ukształtowana przestrzeń miejska w dzielnicach mieszkaniowych, zwłaszcza na przedpolu Lasu Kabackiego i w pobliżu Parku Natolińskiego będącego rezerwatem przyrody, tym różni się od dzielnic biurowych (jak "Mordor") czy centrum miasta, że WYKLUCZA BUDOWĘ przeskalowanych w stosunku do otoczenia, monofunkcyjnych BUDYNKÓW jak ten 40-metrowej wysokości (!) BIUROWIEC na rogu KEN i Wąwozowej, który według planu miał być w dodatku posadowiony na sztucznym nasypie wysokości ok. 20 m (!).

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asdsa 45 11 dni temuocena: 18% 

   Bardzo dobrze ! Przeszkadzała wam rozbudowa Tesco jak i sam blaszak to teraz jazda na zakupy na swoją wieś :)

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tesco i tak wynosi się z Polski 44 11 dni temuocena: 67% 

   A czemu ktoś z Ursynowa miałby jechać po zakupy na wieś? Na Ursynowie są przecież 3 duże sklepy Lidl, ogromna galeria handlowa (CH Puławska) i wiele innych sklepów. A poza tym TESCO zamyka wszystkie swoje sklepy w Polsce 31 października.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ważniak 43 10 dni temuocena: 33% 

   Przecież Ursynów to była i jest wieś, musisz tu mieszkać od niedawna skoro tego nie wiesz heh

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 42 13 dni temuocena: 12% 

   A gdzie będzie P+R dla okolicznych gmin?

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P+R Stokłosy 41 13 dni temuocena: 92% 

   "P+R dla okolicznych gmin" - nadal jest tam gdzie był, czyli na parkingu Park&Ride Stokłosy.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 36 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 40 13 dni temuocena: 10% 

   Będzie wszędzie... Przecież 'muszą' gdzieś zaparkować. Zresztą przeczytałem w jakimś innym wątku, że to są sami lekarze, do których jesteśmy umówieni na wizyty. Więc powinniśmy się cieszyć, że parkują.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 3 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 39 11 dni temuocena: 50% 

   jac jak zwykle niczego nie kojarzy... A "a gdyby to wasza matka" jest z Barei, Panie Durniu (dureń to wszak twoje określenie z "jakiegos wątku" więc chyba nie obraża? Pana jaca)

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 38 2 dni temu

   @issa A więc zapamiętała mnie Pani i dodała do listy osób, do których musi skierować swoją inteligentną i kulturalną ripostę? Jestem zaszczycony. Pani wybaczy, ale to ostatnia odpowiedź w dyskusji z Panią. Zapasy w budyniu z dyplomowanym pieniaczem to nie jest moja ulubiona dyscyplina sportowa.

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aku5 37 13 dni temuocena: 31% 

   A taką piękną prezentację pokazywali.,"z myślą o mieszkańców Kabat". Oszukiwanie ludzi, to teraz norma i nikt się nie wstydzi.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie będzie BETONOWEGO KLOCA 36 13 dni temuocena: 76% 

   Nie ma czego żałować. Bo kto rozsądny chciałby mieć na przedpolu Lasu Kabackiego 40-metrowej wysokości BETONOWY KLOC (planowany biurowiec na rogu KEN i Wąwozowej)? W dodatku postawiony na SZTUCZNEJ skarpie (w środku niej parkingi) wysokości trzech kondygnacji?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 26 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anżej 35 14 dni temuocena: 49% 

   niedługo podobno przymkną Auchan na czas przebudowy i pozostanie nie za duży Leclerc na całą dzielnicę na kilka lat- nie ma co , jest postęp, piwrót do czasów z Alternarywy 4

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Są inne sklepy 34 13 dni temuocena: 63% 

   Po co wypisywać bzdury? Na Ursynowie oprócz LeClerca są przecież 3 inne DUŻE sklepy spożywcze (LIDL).

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 24 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hmmmm 33 12 dni temuocena: 33% 

   Podziękujcie ekipie Trzaskowski-Kempa. Muszą zdążyć oprzed końcem kadencji.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 9 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piopio 32 11 dni temuocena: 63% 

   Lidl to duży sklep? Wolne żarty! To typowy sklep osiedlowy. A Ursynów to 150 tysięczne miasto, wiéksze od niektórych miast wojewódzkich.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trez 31 7 dni temuocena: 67% 

   Lidl to dyskont. Dyskonty sa to sklepy z bardzo ograniczonym wyborem towarow podstawowej potrzeby i niemal nie zmieniajacym sie asortymentem, bardzo powtazalnym i ograniczonym, pozbawiajacym mozliwosci wyboru. Nie ma w nich w stalej ofercie wiekszosci towarow potrzebnych do codziennego zycia (atrykuly szkolne i pismiennikcze, zarowki, baterie, dzial samochodowy, szeroki wybor calej reszty towarow). Z zalozenia dyskonty sa przeznaczone dla najmniej wymagajacej grupy konsumentow,zwykle najbiedniejszych, ktorzy zadawalaja sie podstawowa oferta i np. chetnie jedza w kolo to samo, nie frustrujac sie nadmiarem oferty, na ktora ich nie stac.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nuworysze 30 6 dni temuocena: 38% 

   Z założenia dla najbardziej wymagającej grupy konsumentów, zwykle najbogatszych, którzy nie zadawalają się podstawową ofertą oraz którzy niechętnie ubierają się i jedzą w koło to samo, którzy frustrują się nadmiarem oferty, na którą ich stać, przeznaczone są luksusowe sklepy, jak "Vitkac" oraz wyjątkowe delikatesy, jak "Likus Concept Store". Ludzi tam kupujących nazywamy nuworyszami lub nowobogackimi. Na Ursynowie stanowią oni ok. 0,5% ogółu mieszkańców dyskonty sa przeznaczone dla najmniej wymagajacej grupy konsumentow,zwykle najbiedniejszych, ktorzy zadawalaja sie podstawowa oferta i np. chetnie jedza w kolo to samo, nie frustrujac sie nadmiarem oferty, na ktora ich nie stac.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ason 29 5 dni temuocena: 100% 

   Skąd pochodzi autor stwierdzenia, ze baraki Lidla są... dużymi sklepami??!

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 28 14 dni temuocena: 31% 

   Ceny naszych mieszkań spadają wskutek decyzji władz Dzielnicy. Niestety Redakcja usuwa nieprzychylne komentarze.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Unicorn 27 14 dni temuocena: 61% 

   No i zniknęła szansa na daje miejsce, będzie kolejne blokowisko, pewnie z minimalną liczbą miejsc parkingowych, bo mieszkający przy metrze według developerów i urzędników samochodów nie mają... Szkoda.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aster 26 14 dni temuocena: 50% 

   Aby siłownie tylko otworzyli gdzies w ktoryms bloku bo z tym na Kabatach jest dramat.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 25 14 dni temuocena: 59% 

   dla mnie jest niepojęte, że na tak duzym osiedlu, dużej części dzielnicy, nie bedzie żadnego dużego marketu, gdzie można zrobić wszystkie zakupy. Kto ma czas na latanie po całej dzielnicy i małych sklepikach, żeby w jednym kupic żarcie a w innym art. drogeryjne, jeszcze w innym papiernik...Przecież Lidl nie jest w stanie zastąpić tego rodzaju marketu. Już nie wspomnę, że Lidl preferuje swoje marki, innych jest zdecydowanie mniej. Ja na szczęście mam saamochód i zakupy robie w odleglejszych marketach, raz na tydzień. Jednak jest to dla mnie niepojete KTO i DLACZEGO zgodził sie tak duże i wygodne miejsce (metro tuz obok) na oddanie pod kolejne blokowiska. Kto na tym zarobi?

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Supcio 24 14 dni temuocena: 85% 

   Jak wynika z artykułu działka jest zbyt cenna, żeby była tam chociaż mała galeria handlowa. Jeżeli Echo dostanie zgodę na zastąpienie funkcji handlowo-usługowej na czystą mieszkaniówkę to jakość życia na Kabatach mocno spadnie, tak jak i w dluzszej perspektywie wartość mieszkań. Szkoda ale taki los Ursynowa...

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ason 23 5 dni temuocena: 100% 

   Supcio, ewidentnie dawno nie byles w Tesco, skoro wieszczysz katastrofe z podwodu jego zamkniecia. Otoz, Tesco od paru lat totalnie opustoszalo. To najbardziej pozbawiony klienteli sklep na poludniu Warszawy. Po drugie: galeria Auchana zostanie rozbudowana do rozmiaru Galerii Mokotow, a zatem az w nadmiarze zapokoi niektorym potrzebe posiadania "swojej" galerii handlowej.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Słoneczko 22 14 dni temuocena: 50% 

   Szkoda,że galeri nikt nie chciał więc będzie miał tysiące mieszkań, brak słów dla przeciwników galeri - teraz to może ktoś zobaczy jak się fajnie będzie jeździć po Kabatach hahah

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 21 14 dni temuocena: 49% 

   Brawo burmistrz, brawo krzykacze! Dzięki Wam koszty życia na Ursynowie wreszcie spadają! Nasze mieszkania niedługo będą tańsze niż na Tarchominie.

   Edytowany: wczoraj 09:03

   odpowiedz oceń komentarz 24 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W Szczebrzeszynie lub innej gminie 20 13 dni temuocena: 82% 

   Co tam na Tarchominie. Powiem więcej, nasze mieszkania niedługo będą tańsze niż w Szczebrzeszynie lub jakiejś małej wiejskiej gminie. A tak serio, polecam najpierw pomyśleć, a dopiero potem napisać.

   Edytowany: wczoraj 09:03

   oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~katyman 19 6 dni temuocena: 33% 

   kupiłem mieszkanie na Kabatach (dziurę w ziemi) za mniej niż 3 tyś za m2. Dzisiaj (ponad 15 lat później) ten sam metr2 kosztuje 14-15 tyś. Ja zarobiłem. Nie piernicz więc, że ceny spadają... Nie spadają, pną się dość szybko.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pioter 18 15 dni temuocena: 30% 

   Mogliby chociaż ten parking zostawić. Ciekawe gdzie ci wszyscy ludzie co przyjeżdżają z Konstancina żeby przesiąść się w metro będą zostawiać auta, zapewne między blokami. Życze powodzenia w porannym parkowaniu.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dla przesiadających się do Metra jest PARK&RIDE 17 14 dni temuocena: 85% 

   A dlaczego "ludzie co przyjeżdżają z Konstancina" mieliby parkować samochody NA KABATACH i to "między blokami"? Przecież w PARK&RIDE na Stokłosach zawsze są wolne miejsca. I te miejsca właśnie są przeznaczane dla przesiadających się z samochodu do metra mieszkańców Konstancina i okolic.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 41 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 16 14 dni temuocena: 48% 

   Już teraz Ursynów jest zalany przez samochody z Konstancina i Góry Kalwarii. Po co nam jeszcze więcej aut?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 24 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 15 14 dni temuocena: 89% 

   Działka jest prywatna. Dlaczego właściciel miałby urządzać na niej darmowy parking?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 14 14 dni temuocena: 91% 

   Mieszkańcy Konstancina powinni dojechać na Kabaty autobusem po buspasie.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 31 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 13 13 dni temuocena: 89% 

   A po co zostawiać? Nasza dzielnica to nie stacja tranzytowa, może nareszcie ominie nas ten potok starych klekotów i kopciarzy

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 31 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiona 12 15 dni temuocena: 89% 

   Sic transit gloria mundi ! Tak oto znika moja wieloletnia historia, tworząc nową !

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka Kabat 11 dzisiaj 17:08

   Wielu ubogich mieszkańców z Konstancina przyjeżdżało autobusem do Tesco po zakupy... Na szczęście,te "wycieczki" w końcu skończą sie...

   Edytowany: dzisiaj 18:02

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 10 15 dni temuocena: 93% 

   Czyli sytuacja jest dynamiczna... Patrzeć na ręce, żeby nie postawili kliku kloców, jak zamierzali. PUM proszę Państwa, PUM się liczy.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KEN 9 15 dni temuocena: 58% 

   Tak okolicznym mieszkańcom przeszkadzało Tesco, że teraz w nagrodę będą mieć patodeweloperkę z tysiącami aut,jeszcze większym ruchem......no i brakiem bezpłatnego parkingu przy Tesco- chytry traci 2 razy!

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maryla 8 dzisiaj 17:10

   Wiekszosc mieszkańców Kabat juz dawno wyprowadziło sie stamtąd i kupiło swoje domy pod Warszawa...

   Edytowany: dzisiaj 18:02

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bear 7 15 dni temuocena: 51% 

   Skoro Echo ma zrezygnować z funkcji handlowej i nastawiają mnóstwo wielopiętrowych bloków to jak te kilkanaście tysięcy ludzi wydostanie się z Ursynowa w stronę Pulawskiej? Przecież Stryjeńskich jest zwężona do jednego pasa, więc nie wchłonie takiego potoku aut. Jedyne rozwiązanie to połączenie Belgradzkiej z Pileckiego, które pozwoli ominąć to zwężenie.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 6 14 dni temuocena: 42% 

   Jeszcze trzeba do tej Belgradzkiej dojechać...

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 13 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pako12 5 14 dni temuocena: 62% 

   Jest METRO!!!

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 23 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 4 15 dni temuocena: 65% 

   Gratuluje krzykaczom z kabat, nie chcieli galerii dostana 5 tysiecy nowych mieszkan, a nie, sorry, dostana Apartmą ;-) i kilka żabek na parterze. Wzbogaci to na pewno tkanke miejska, haha.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Betonowy kloc by wzbogacił tkankę 3 13 dni temuocena: 74% 

   Tkankę miejską za to na pewno bardzo by wzbogacił BETONOWY KLOC (biurowiec wysokości 40 m!), który według poprzedniego projektu miał stanąć na rogu KEN i Wąwozowej. I kto takie cudo architektury wprost z Mordoru śmiał utrącić? No kto?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 2 13 dni temuocena: 20% 

   'Galeria' co najmniej naginała obowiązujące regulacje. Jeśli zmienią, na potrzeby developera, plan miejscowy, to również będzie naginanie. Rozumiem, że cieszy Cię to, że inni będą mieli gorzej?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 5 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 1 11 dni temuocena: 46% 

   ~jac, głównie cieszy mnie to, że ty i tobie podobni, bedą mieli gorzej. Nic tak nie uczy jak własne wdupędostanie. Sam sie przekonasz czym rózni się sąsiedztwo "galerii", od sąsiedztwa 5 tys. nowych sąsiadow. Z ich bombelkami, samochodami i nocnymi imprezami.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2775 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021