REKLAMAA1-FortSłużew-20-05----31-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Ogromna konkurencja na rynku motoryzacyjnym sprawia, że klienci z niecierpliwością czekają na każdy nowy test opon letnich czy zimowych. Niezależne instytuty, przedstawiciele prasy motoryzacyjnej oraz dziennikarze internetowi i telewizyjni korzystają z wielu rodzajów i wielkości opon, starając się możliwie rzetelnie ocenić przydatność na co dzień oraz w warunkach zbliżonych do ekstremum.

  Opony kupione na wolnym rynku

  Chcąc ograniczyć możliwość manipulacji składem mieszanki przez koncerny oponiarskie, co miało miejsce przed laty, coraz częściej opony letnie, zimowe i całoroczne biorące udział w testach, kupowane są na wolnym rynku. Test opon letnich, jakie można kupić w niemal każdym serwisie czy sklepie motoryzacyjnym, stał się bardziej wiarygodnym i wartym uwagi, nawet jeśli badany był inny rozmiar danej opony. Polecamy opony marki Uniroyal: https://www.uniroyal.pl/samochod/

  Kilka kategorii

  Test opon letnich przeprowadza się podczas wielogodzinnych jazd na specjalnie przygotowanym torze. Pierwszym kryterium jest długość drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Przy testach obejmujących kilkadziesiąt modeli do drugiego etapu przechodzi tylko część z nich. Biorąc pod uwagę drogę hamowania na mokrej nawierzchni, wskazano, że jest to najważniejsza wartość związana z bezpieczeństwem i w przypadku słabych wyników nie ma drugiej szansy.

  Test opon letnich przeprowadza się zarówno na nawierzchni suchej, jak również na mokrej. W obu przypadkach sprawdza się długość hamowania ze 100 km/h do zera, obciążenia boczne na zakrętach, maksymalną prędkość podczas jazdy slalomem (tzw. test łosia) oraz czas potrzebny do przejechania odcinka pomiarowego. Aby zminimalizować ryzyko błędu, każda z prób przeprowadzana jest kilka lub nawet kilkanaście razy; wyniki są uśredniane. Kolejne mierzone wartości łączą się nie z bezpieczeństwem, lecz z komfortem oraz ekonomiką. Każdy test opon letnich określa poziom emitowanego hałasu zewnętrznego, mierzy opory toczenia związane z zużyciem paliwa oraz sprawdza żywotność.

  Czytając test opon, można też liczyć na podsumowanie, czyli opłacalność zakupu. Czasem okazuje się, że na drogim w zakupie komplecie opon można przejechać kilkanaście i więcej tysięcy kilometrów niż na wyrobach konkurencji. Bada się też ciężar opony, gdyż każde kilkaset gramów więcej masy nieresorowanej przekłada się na prowadzenie auta. Tak jak i w warunkach drogowych,a także w ocenie za koszty eksploatacji opony Uniroyal wypadają co najmniej dobrze, niezależnie od podmiotu odpowiadającego za badania.

  Nietypowe testy

  Opony letnie czasem też testuje się w warunkach zimowych, wskazując na ich niedostateczne zachowanie w niskich temperaturach w porównaniu do opon zimowych i całorocznych. Można też spotkać się z badaniami mającymi zwrócić uwagę na różnice w zachowaniu się na drodze między oponami nowymi a ogumieniem z częściowo lub całkowicie zużytym bieżnikiem. To cenne wskazówki także dla motoryzacyjnych niedowiarków.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2364 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019