REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  REKLAMA

  Świeżo upieczeni właściciele psów lub nowi „obywatele” Ursynowa często pytają, gdzie mogą pójść na spacer z czworonogiem. O ile o wybiegu przy Kazurce wiedzą wszyscy psiarze, to o wybiegu w pobliżu Potoku Służewieckiego niekoniecznie. Wybraliśmy się tam sprawdzić, co w trawie piszczy.

  Za górami, za trawami… Tak trochę wygląda teraz wyprawa na zielone tereny położone za Kopą Cwila nad Potokiem Służewieckim, znanym popularnie jako „Smródka”. Duży tor dla psów paradokaslanie łatwo przegapić, bo urządzenia giną w gąszczu zieleni. Wiele osób o nim nie słyszało, bo nawet spacerując czy jadąc wzdłuż Doliny Służewieckiej można go nie zauważyć.

  Mimo że oficjalnie teren należy do Mokotowa, to ursynowianie często tamtędy spacerują. Na sam wybieg najłatwiej dostać się przechodząc przejściem podziemnych przy Koncertowej 10 (niedaleko stacji metro Ursynów).

  Wielki wybieg

  Wybieg świecił pustkami, co akurat nie przeszkadzało naszemu psiemu testerowi. Nie ma on dużej wprawy w ćwiczeniach agility, ale i tak świetnie się bawił. Duży teren został podzielony jest na trzy strefy – dla szczeniaków i psów do 1,5 roku, dla psów od 1,5 do 6 lat oraz dla psów powyżej 6 lat.

  W każdym z sektorów znajduje się zestaw do slalomu, opony do skoków, huśtawka i płotki. Sprzęty wykonane są z drewna oraz metalu i mimo że obiekt jest stosunkowo nowy, widać już na nich pęknięcia i rdzę.

  Na terenie znajdują się także tzw. toalety dla psów, które nie wzbudziły zainteresowania naszego testera. Na ogrodzonym fragmencie znajduje się słup, kamienie i kosz.

  Czegoś tu brak…

  Wybieg powstał w 2016 roku w ramach realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego. Sprawdziliśmy pierwotne założenia i okazało się, że podczas wykonania zabrakło bardzo istotnego elementu.

  - Nie jestem ekspertem w dziedzinie agility, ale zabrakło mi tu tunelu, który mój pies bardzo lubi – komentuje pan Mariusz. – Hector jest już dojrzały i nie w głowie mu ucieczki, ale największy minus tego wybiegu to brak ogrodzenia. Może zniechęcać właścicieli, którzy są na początku szkolenia psów – dodaje.

  Pomysłodawca wybiegu wyraźnie podkreślał w projekcie, że ogrodzenie jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa psom, a także osobom przebywającym w pobliżu. Proponował zbudowanie go z paneli zgrzewanych o wys. 150 cm.

  Wybieg miał obejmować 750 m2 i w całości być ogrodzony. Powstał zdecydowanie większy obiekt, do którego, sądząc po opiniach, właściciele czworonogów mają zastrzeżenia, głównie z związku z brakiem ogrodzenia w sąsiedztwie ruchliwej ulicy.

  Niemniej jednak, w ramach wycieczki, można zabrać czworonoga na psi plac zabaw, który na pewno będzie ciekawym urozmaiceniem codziennych spacerów!

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z TORU AGILITY ZA SMRÓDKĄ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~yacenty 3 7 miesięcy temu

   Z uwagi na przebiegającą obok bardzo ruchliwa ulicę wybieg bez ogrodzenia jest bez sensu i jest omijany przez właścicieli psów... ot urzędnik pochwalił się realizacją i wziął pewnie premię.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yacenty 2 7 miesięcy temu

   Z uwagi na przebiegającą obok bardzo ruchliwa ulicę wybieg bez ogrodzenia jest bez sensu i jest omijany przez właścicieli psów... ot urzędnik pochwalił się realizacją i wziął pewnie premię.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdfsfs 1 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Moje dzieci też tam się świetnie bawią. ;)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3539 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO