REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-01----31-01-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 czerwca 2019, 09:51 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Inteligencja jest zdolnością postrzegania otaczającego nas świata, analizy spostrzeżeń i wyciągania wniosków. Jest to także szeroko pojmowana zdolność do adaptacji w otaczających nas warunkach. Im wyższa inteligencja, tym łatwiej odnajdziemy się w problemowych sytuacjach, z jakimi borykamy się na co dzień. Dzięki tej zdolności jesteśmy w stanie poznawać problemy, rozumieć je i rozwiązywać. Nic więc dziwnego, że prawdziwą furorę robią testy IQ, które pozwalają zbadać poziom drzemiącej w nas inteligencji.

  Jak działa test IQ?

  Test inteligencji jest testem psychometrycznym. Oznacza to, że pozwala na zbadanie zachowania osoby w warunkach testowych i wyciągniecie wniosków na podstawie przeprowadzonego badania. Testy inteligencji skonstruowane są w taki sposób, aby średni wynik wynosił 100 punktów. Błąd pomiaru mieści się natomiast w 20 punktach w tej samej skali. Oznacza to, że wynik 90-110 punktów mieści się w przedziale średniej inteligencji, którą pochwalić się może niemal 70% społeczeństwa. Test opiera się przede wszystkim na badaniu umiejętności radzenia sobie między innymi z problemami natury logicznej, językowej i abstrakcyjnej badanego. Wynikiem badania jest iloraz inteligencji. Określić go może wzór, w którym należy pomnożyć przez 100 wynik dzielenia wieku umysłowego na wiek życia. Zazwyczaj stosuje się poniższą skalę:

  • wynik poniżej 68 punktów – upośledzenie umysłowe
  • 68-83 punktów – inteligencja poniżej przeciętniej
  • 84-116 – inteligencja przeciętna
  • 117-132 – inteligencja powyżej przeciętnej
  • 133-148 – inteligencja wysoka
  • wynik powyżej 148 – inteligencja bardzo wysoka

  Najwyższym z wskaźników mogą pochwalić się osobistości takie jak Albert Einstein czy Bill Gates, być może także w Tobie tkwi ukryty geniusz.

  Testy IQ w internecie

  Testy IQ mają charakter relatywny. Oznacza to, że nie są nieomylnym i uniwersalnym narzędziem do badania ludzkiej inteligencji. Nasze IQ możemy obecnie sprawdzić za pośrednictwem internetu. W sieci znajdziemy sporo serwisów, które umożliwiają przeprowadzenie tego typu badania. Jednym z nich jest https://pinbook.pl/test-iq Rozwiązanie testu IQ zwykle trwa maksymalnie 2 godziny. Wielu badaczy określa internetowe testy jako niemiarodajne i kontrowersyjne, zwłaszcza jeśli poddający się im mieli wcześniej styczność z zadaniami testowymi. Warto więc podejść do internetowego testu IQ uczciwie, wówczas może on dać nam pewien obraz naszego rzeczywistego ilorazu inteligencji. Odpowiednie podejście może nam dać okazję do intelektualnego wysiłku i sprawdzenia swoich umiejętności.

  Artykuł załadowany: 0.1908 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020