REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 października 2021, 14:42 komentarzy 16
  Nowa radna Grażyna Wójtowicz

  Nowa radna Grażyna Wójtowicz (SK/ursynow.pl)

  Na ostatniej sesji rady dzielnicy Ursynów zadebiutowała nowa radna. Grażyna Wójtowicz - społeczniczka, działaczka Platformy Obywatelskiej - zastąpiła właściciela bazarku "Na Dołku" Piotra Karczewskiego. Jaką chce być radną? Jakie ma plany i czym chce się zająć? Tego nie wiadomo, bo Wójtowicz... nie chce na ten temat rozmawiać! Ot i obywatelska postawa!

  Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska. Wydawało by się, że drugi człon nazw ugrupowań rządzących lub współrządzących od lat Ursynowem - ze słowem "obywatelska" - zobowiązuje. Nic bardziej mylnego...

  Potwierdza to nowa członkini ursynowskiej rady dzielnicy, która tydzień temu zastąpiła Piotra Karczewskiego. Właściciel bazarku "Na dołku" musiał zrezygnować z mandatu, gdy wygrał licytację na dzierżawę terenu miejskiego pod targowisko, co zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym wyklucza go z bycia radnym.

  Kolejnym radnym w takim przypadku zostaje osoba, która dostała kolejno najwyższą liczbę głosów w swoim okręgu. Komisarz wyborczy wskazał więc ursynowiankę Grażynę Wójtowicz, która w wyborach samorządowych dostała 686 głosów.

  Nasza redakcja śledzi wydarzenia na Ursynowie na bieżąco, chcieliśmy więc zapytać nową radną o jej plany, przemyślenia i tematy, w które chce się zaangażować. Aby przybliżyć jej sylwetkę, pytaliśmy także o dotychczasowe osiągnięcia i miejsca pracy.

  "Weźcie i przeredagujcie"

  Jakież było nasze zdziwienie, gdy Grażyna Wójtowicz w rozmowie telefonicznej z naszą dziennikarką odmówiła kategorycznie udzielenia wywiadu. Powody były prozaiczne i pozorne - rzekomo, jako świeżo upieczona radna nie ma jeszcze prawa do zabierania głosu na sesjach rady dzielnicy, bo radni nie przyjęli odpowiedniej uchwały. 

  Wytłumaczenie jest o tyle idiotyczne, że Grażyna Wójtowicz nie ma przecież zakazu wypowiedzi publicznych w ogóle, a mieszkańcom powinna się chyba pochwalić swoimi planami? W końcu to ich reprezentantem powinna być. Mamy prawo (i korzystamy z niego) pytać radnych o zamierzenia, opinie, trudne kwestie związane z Ursynowem. W końcu - teoretycznie, nawet w radzie dzielnicy, która w ustroju Warszawy pełni rolę dekoracyjną - reprezentuje nas, mieszkańców.

  Gdy nasza dziennikarka zapytała o dotychczasowe dokonania, Wójtowicz bez cienia żenady stwierdziła, żebyśmy... (tu cytat): 

  Wzięli sobie opis sylwetki z "Passy" i przeredagowali.

  Rzeczywiście w ostatnim wydaniu tygodnika "Passa" ukazał się biogram nowej radnej, prawdopodobnie przygotowany przez nią samą. Podobny zresztą znajduje się na stronach rady dzielnicy. Ale nie mamy w zwyczaju kopiować od innych, po drugie - sami decydujemy jakie pytania zadać, a osoba publiczna ma na nie obowiązek odpowiadać. To wynika z prawa prasowego oraz ustawy o dostępie do informacji publicznej.

  Z oficjalnego życiorysu dowiadujemy się, że Wójtowicz jest ekonomistką, absolwentką kierunku finansów i bankowości, wieloletnim pracownikiem służby cywilnej, od 2015 r. zawodowo związaną z administracją samorządową. Od 6 lat zajmuje się kontrolą realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Od soboty jest też członkiem zarządu koła Platformy Obywatelskiej na Ursynowie.

  Niemy chór radnych 

  Wszystko wskazuje więc na to, że radna Wójtowicz dołącza do niemego chóru partyjnych radnych, którzy na sesjach rady dzielnicy milczą jak zaklęci i modlą się, by posiedzenie już się skończyło. Takich rajców na Ursynowie jest zdecydowana większość w liczącej 25 osób radzie. Widać to było choćby na ostatniej sesji budżetowej, na której opiniowano najważniejszą uchwałę w roku - o budżecie na 2022 rok. Ile wnikliwych pytań o wydatkowanie naszych pieniędzy zadali radni burmistrzowi? Zero!

  Cechą wspólną takich radnych jest partyjny emblemat PO, PiS lub zaprzyjaźnionej z jedną, albo drugą partią organizacją lokalną, udającą komitet zatroskanych obywateli. Obowiązkowo, większość z nich jest zatrudniona (a jakże!) w spółkach skarbu państwa, samorządowych spółkach i zakładach lub instytucjach. Do grona takich osób należy także nowa radna Grażyna Wójtowicz.

  Naszej nowej, milczącej reprezentantce należeć się będzie nieopodatkowana dieta w wysokości ok. 2,4 tys. złotych miesięcznie. A od stycznia być może nawet 4,2 tys. złotych, bo możliwość takiej podwyżki uchwalił ostatnio parlament, a odpowiednie rozporządzenie przyjął rząd. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 88

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 41
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~nick_znik 16 miesiąc temuocena: 100% 

   a potem się dziwią, że wygrywają pisiory

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 15 miesiąc temuocena: 100% 

   I to jest dobry artykul!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sposob na zycie 14 miesiąc temuocena: 100% 

   posiedzi, pomilczy, podlubie w nosie i skasuje 4tys., zyc nie umierac.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 13 miesiąc temuocena: 95% 

   no ale po co od razu taki niemiły artykuł o tej pani? Może pani niema radna reprezentuje akurat niemych obywateli, czyli w ich imieniu milczy pełną gębą? Poza tym dla pani radnej Rada Dzielnicy to jedynie przystanek, konieczny i niechciany. Pani wolałaby pomilczeć w Wiejskiej, by później milczeć za solidną dawkę eurasów w europarlamencie. Ale mam złą wiadomość Grażynko - jak na razie za cienko milczysz, by się dopchać na szczyty.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~To wszyscy wiedzą 12 miesiąc temuocena: 10% 

   że Kinczyka gazecina to drugi garnitur a Passa klasa pemium

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kantarp2 11 miesiąc temuocena: 100% 

   nowa radna, ” błyszczała" m.in na posiedzeniach Budżetu Obywatelskiego w Ratuszu, gdy zabierając głos dawała dowód na to, że nie wie NIC o żadnym z projektów ( a zabierając takowy,tudzież siedząc na stołku w tych sprawach miała obowiązek zapoznania się z nimi!!!!!!!) Nie rokuje to niestety dobrze,widząc sposób zachowania,wypowiadania na granicy prymitywizmu. Dlatego nie jestem zdziwiony, że tak się zachowała w przypadku Haloursynów. Kolejny dowód niewłaściwej osoby na miejscu radnego .........

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak jak w czasach PRL 10 miesiąc temuocena: 89% 

   Nic dziwnego. Cala ta Platforma jest bez-radna jak ta "radna". Umieja brac forse za nic-nie-robienie. Takie to lenie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 9 miesiąc temuocena: 47% 

   Wybrali ją mieszkańcy Ursynowa. A że spora część z nich nawet na krtetyna z przywieszką PO lub Nowoczesna by zagłosowała, to jest jak jest. Winić można tylko elektorat na nie w/w damę

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wielbłąd 8 miesiąc temuocena: 43% 

   Mógłbym się nawet zgodzić z tą tezą. Tylko muszę stwierdzić że w tej drugiej partii jest jeszcze gorzej jeśli chodzi o kompetencje wybieranych i niestety wybierających.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkającyObok 7 miesiąc temuocena: 92% 

   Tak najwidoczniej zachowuje się ktoś, kto za bardzo nie ma nic do powiedzenia lub nie zna się na tym. Przykre to bardzo. To takie w stylu „chcieli mnie tam bardzo, więc idę…”

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lektor 6 miesiąc temuocena: 21% 

   Nowa pani radna z pewnością nie rozpoczęła kontaktów z lokalnymi mediami w najlepszy sposób - co nie zmienia faktu, iż powyższy "komentarz" nosi znamiona regularnego paszkwilu. Przeczytalem go z niesmakiem. Mam nadzieję, że stać Was na więcej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej Rogiński 5 miesiąc temuocena: 89% 

   Pani nowa radna nie spełniła swojego obowiązku wobec prasy przez to, ze nie udzieliła odpowiedzi. Źle to wróży jej oraz ursynowskiemu Kołu Platformy Obywatelskiej. W tej materii nie różni się ona od stołecznych posłów PiS. To upadek partyjnej klasy politycznej. Andrzej Rogiński

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 4 miesiąc temuocena: 33% 

   Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że cały ten artykuł/komentarz jest jakąś osobistą wendetą. Nie widziałem tu wcześniej takiego artykułu skierowanego przeciw jednej osobie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kantarp 3 miesiąc temuocena: 97% 

   Sorry, bierze kasę podatników. Ma gadać, ma odpowiadać, bo obywatele chcą wiedzieć, co ma zamiar robić - łaski nie robi!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 32 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ 2 miesiąc temuocena: 88% 

   Radna Grazyna bierze 4k za pierdzenie w stołek. Nic nowego na Ursynowie

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkającyObok 1 miesiąc temuocena: 43% 

   Każdy radny bierze tyle samo. Od samego radnego zależy za co. Część rzeczywiście pierdzi w stołek patrząc w smartfona, a część angażuje się za dwóch

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3858 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021