REKLAMAA1-TOSIA.pl-05-04----05-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2018, 07:35 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com/bp)

  REKLAMA

  Budowa tężni solankowej w Parku Jana Pawła II odwleka się w czasie. Optymistyczny wariant zakłada rozpoczęcie prac wiosną, ale najpierw musi znaleźć się wykonawca, który bezskutecznie poszukiwany jest od września.

  Latem do urzędu dzielnicy trafił projekt architektoniczny tężni „Maciejka”, która ma powstać w parku przy kościele Wniebowstąpienia Pańskiego, w ramach realizacji pomysłu z budżetu partycypacyjnego na rok 2018, na który głosowały 2245 osoby

  Projekt zakłada powstanie tężni na oświetlonym i ogrodzonym terenie. Sama konstrukcja ma mieć wymiary 11,1 x 3,1 m i znaleźć się w południowej części Parku im. Jana Pawła II i będzie wykonana z drewna sosnowego, w kolorze naturalnym. Konstrukcja będzie ustawiona na wodoszczelnej betonowej płycie. Tarnina - czyli gałęzie, po których spływać będzie solanka, wykonana zostanie ze śliwy.

  Na papierze wszystko wygląda pięknie, ale rzeczywistość okazuje się dużo trudniejsza. Ogłoszono już dwa przetargi. W pierwszym zgłosiła się jedna firma, która została odrzucona ze względów formalnych, przy drugim podejściu nie zgłosił się nikt.

  Urząd postanowił ogłosić kolejny przetarg dopiero w przyszłym roku, co automatycznie przesuwa realizację inwestycji o kolejne miesiące. Mieszkańcy, którzy dopytują o „Maciejkę”, nie kryją rozczarowania.

  - Liczyłam, że będę miała gdzie podleczyć się z astmy, mieszam niedaleko parku, ale widzę, że jeszcze przyjdzie mi poczekać – mówi pani Jadwiga, która głosowała na projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego.

  „Maciejka” jest jedną z czterech czekających na budowę tężni, które wygrały w BP 2018 na terenie Warszawy. Jak wynika z informacji podawanych na stronie budżetu partycypacyjnego, w tym roku ruszy tylko jedna z czterech planowanych inwestycji.

  Pozostałe budowy zostały przesunięte w czasie – do wiosny przyszłego roku, a urzędy zamierzają ogłosić przetargi zimą. Oby Ursynów nie przespał swojej szansy na wyłonienie wykonawcy i nie znalazł się na końcu „kolejki oczekujących”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Walunia 3 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Ta tężnia to niepotrzebna inwestycja. Taka ozdóbka. Tężnia musi być odpowiednio duża i zasilana solanką! A w parku JPII solanki raczej brak. Jak już robić to podobną do tej w bliskim Konstancinie - tylko potrzebna jest solanka.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasio 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   sól będziesz dostawać przy wejściu, w bryłce do lizania

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasio 1 5 miesięcy temuocena: 89% 

   Już po wyborach. Trzeba zaczekać będzie do następnych na kolejne obiecanki cacanki.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2369 sekundy
  REKLAMAA2-WOZKI-Teve-15-04----15-05-2019