REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 sierpnia 2022, 06:41 komentarzy 39

  (SK)

  Przez najbliższe dwa miesiące na POW tiry będą jeździć przez całą dobę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zniosła ograniczenia dla ciężarówek. Wywołała przy tym oburzenie mieszkańców i ursynowskich radnych. Bo wcześniej obiecywała, że tranzytu nie będzie.

  Dotychczas pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton nie mogły jeździć Południową Obwodnicą Warszawy przez całą dobę. Podczas porannych - od 7 do 10 - oraz popołudniowych - od 16 do 20 - godzin szczytu ciężarówki nie miały wstępu na trasę S2. GDDKiA postanowiła to zmienić. 

  Przez cały sierpień i wrzesień tiry mogą jeździć na trasie od węzła Lubelska do węzła Opacz bez żadnych ograniczeń. Znaki informujące o godzinowych ograniczeniach zostały zasłonięte. Usunięte zostały także pasy wyznaczające zatoki do kontroli.

  - Obserwacja, a następnie analiza ruchu będą stanowić materiał do dalszego rozwoju strategii zarządzania ruchem w Warszawskim Węźle Drogowym - informuje generalna dyrekcja.

  Ursynów zaleją tiry?

  Dwa lata temu GDDKiA pod naciskiem opinii publicznej zapowiadała kierowanie aut powyżej 3,5 tony na drogę krajową nr 50 oraz specjalne zabezpieczenia, m.in. bramownice i znaki. Dziś eksperymentuje z wpuszczaniem tranzytu.

  - Jestem zdziwiony. GDDKiA zapewniała mieszkańców Ursynowa, że tiry wciąż nie będą przejeżdżały przez Ursynów. Ustalenia były inne - mówi burmistrz Robert Kempa.

  To właśnie w naszej dzielnicy i w Wilanowie, gdzie auta przejeżdżają naziemnym nasypem, zniesienie zakazu może być najbardziej odczuwalne. Chodzi przede wszystkim o objazd nieczynnego tunelu, o czym przekonuje radny Projektu Ursynów Maciej Antosiuk.

  - W momencie, kiedy dzieje się to w godzinach szczytu, to stoi cała Stryjeńskich i Płaskowickiej - stwierdza radny i przypomina sytuację z czerwca, kiedy to tunel był przez godzinę zamknięty. - Zastanawiam się, czy jako radni nie powinniśmy oprotestować decyzji generalnej dyrekcji... - dodaje. 

  Dodatkowa obecność tirów nie przysłuży się szybkiemu rozładowaniu korków, gdy znów przydarzy się zamknięcie tunelu. Nie wiadomo czy w przypadku awarii czy wypadku kierowcy tirów zostaną odpowiednio wcześnie przekierowani na inną trasę.

  Już teraz - jak wynika z naszych obserwacji - co 4-5 pojazd wjeżdżający do tunelu to tir. Będzie ich więcej, gdy wszyscy kierowcy upewnią się, że mogą wjeżdżać na POW. Drogowcy twierdzą, że do dwumiesięcznego testu przekonał ich brak wypadków na nowej trasie.

  - Pomimo odnotowanego wzrostu natężenia pojazdów nie wpłynęło to na zwiększenie liczby zdarzeń drogowych. Zaprojektowany układ drogowy od węzła Konotopa do węzła Lubelska, w przekroju dwie jezdnie po trzy pasy ruchu wraz z jezdniami zbiorczo-rozprowadzającymi na węźle Opacz, zapewnia planowany poziom warunków bezpieczeństwa ruchu - tłumaczy GDDKiA. 

  Więcej hałasu i spalin

  Bezpieczeństwo to tylko jedna strona medalu. Ciężarówki generują większy hałas, który już teraz jest odczuwalny przez mieszkańców. Temu zagadnieniu drogowcy w ogóle nie poświęcili uwagi, ogłaszając swoją decyzję. Podobnie jak kwestii emisji spalin. Tiry mało nie palą i są najczęściej wyposażone w silniki Diesla. Na możliwe pogorszenie się jakości powietrze zwraca uwagę radny KO Krystian Malesa.

  - Jako przewodniczący Komisji Architektury i Ochrony Środowiska jestem zdecydowanie przeciw decyzji GDDKiA. Nikt zdroworozsądkowy nie powie, że to dobra decyzja. Jednak jako władze dzielnicy nie mamy na nią za dużego wpływu - stwierdza radny.

  Wyrzutnie spalin z tunelu wciąż nie mają filtrów. Ich instalacja zależy od wyniku trwających badań powietrza. Radny Malesa zastanawia się, czy drogowcy będą je prowadzić także w czasie zniesienia ograniczeń dla ciężarówek. 

  Badania trwają - odpowiadają drogowcy. O ile próbki z wyrzutni są pobierane codziennie, to w rejonie wlotów do tunelu już nie.

  - W sierpniu będą prowadzone pomiary przy portalu zachodnim. Pomiary przy portalu wschodnim były wykonywane w lipcu. Następna sesja pomiarowa jest planowana na październik - mówi rzeczniczka GDDKiA Warszawa Małgorzata Tarnowska.

  Wyniki badań jakości powietrza, na które czekają ursynowianie zainteresowani kwestią filtrów, drogowcy poznają w II kwartale przyszłego roku. Wówczas ma też zapaść decyzja czy instalacja filtrów jest potrzebna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 108

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 37
   WKURZONY
  • 44
   BRAK SŁÓW

  39Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Joka 39 3 miesiące temuocena: 100% 

   Mieszkam przy ul. Nowoursynowskiekj na wysokości Parku Natolińskiego. Przez 30 lat była tu niemal całkowita cisza, tylko ptaki śpiewały. Teraz jest nieustający hałas, 24 godziny na dobę!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rks79 38 3 miesiące temuocena: 0% 

   Możesz do lasu się wyprowadzić.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~saba12 37 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ktoś zrobił sobie z mieszkańców i władców dzielnicy wielkie "jaja".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HO 36 3 miesiące temuocena: 67% 

   Bazarek Na dołku zgodnie z nazwą przenieść do tunelu! A ruch skierować na DK50

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rks79 35 3 miesiące temuocena: 0% 

   Tak. Niech jeżdżą na około i ktoś inny niech słucha. Warszfka to przecież lepszy sort.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inxyu 34 3 miesiące temuocena: 42% 

   Dobrze dobrze jest trasa trzeba korzystać.na Bielanach od dawna i nikt nie kweka

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pi 33 3 miesiące temuocena: 85% 

   a kiedy zatem ekrany p obu stronach na odcinku od tunelu do mostu na Wiśle i pomiar odcinkowy z ograniczeniem na tym samym odcinku? Jedynie te dwa rozwiązania są w stanie zapewnić obniżenia hałasu. Odkąd jeżdżą ciężarówki jest zauważalnie/odczuwalnie głośniej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ToSz 32 3 miesiące temuocena: 60% 

   Dokładnie! Obwodnica przez tereny miejskie powinna być na całej długości ekranowana akustycznie. Co to za pomysł, żeby na wysokości Wilanowa od strony Ursynowa nie było ekranów?! Nie dość, że hałas wyraźnie przeszkadza mieszkańcom Ursynowa, to "zanieczyszczono" hałasem tereny rekreacyjne, jakimi były tereny zielone przy skarpie. Kiedyś regularnie chodziłem tam na spacery, teraz nie da się wytrzymać...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 31 3 miesiące temuocena: 27% 

   Przecież po to jest obwodnica- żeby ruch nie jechał cholera wie gdzie, tylko ekspresówką za miastem. W ogóle ograniczenie w ruchu tirów w tych godzinach to była głupota - po co jakieś nazywanie tego obwodnicą i ekspresówką, jak się robi jakieś wygibasy i blokuje ruch? A jak się komuś nie podoba, że "łolaboga hałas i korki", to niech wraca do swojej wioski 50km za Warszawą i stoi w korkach 2 godziny dziennie na dojazdy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inżynier 30 3 miesiące temuocena: 27% 

   Otóż to

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawapl 29 3 miesiące temuocena: 45% 

   Spie*zalać Mieszkam w Wawie i Tiry na tej obwodnicy pasują jak masełko do świeżego pieczywa, a nie na lokalne drogi Grójca Góry Kalwarii i Kołbiel Tam wypadki były co chwile Tyle w temacie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 28 3 miesiące temuocena: 71% 

   To wróć skąd przybyłeś

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkrw 27 3 miesiące temuocena: 48% 

   Gdy w tunelu dojdzie do zderzenia to zamkną tunel i setki tirów będą stać na Płaskowickiej, aby dojechać do skrzyżowania z Puławską. Teraz widać jak ważne jest połączenie Belgradzkiej z Pileckiego, które pozwoli wydostać się z Natolina i Kabat w kierunku następnego skrzyżowania Puławskiej z Poleczki.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~saadi 26 3 miesiące temuocena: 100% 

   Jest to niepotrzebne i bezensowne połączenie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ohfl 25 3 miesiące temuocena: 75% 

   > Usunięte zostały także pasy wyznaczające zatoki do kontroli. Kij do chleba?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antypow 24 3 miesiące temuocena: 74% 

   Precz z POW!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 23 3 miesiące temuocena: 24% 

   Jak czereśniaku chciałeś ciszy to wracaj do swojego łochowa na wioskę

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cik 22 3 miesiące temuocena: 50% 

   W Górze Kalwarii będzie remont mostu na DK 50. Ot i cała przyczyna. Miłego dnia

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiedzscy 21 3 miesiące temuocena: 36% 

   Nie wprowadzaj w błąd. Most jest remontowany ale przejezdny. Zresztą remont kończy sie w lutym. A tiry maja jeździć POW do końca września.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cik 20 3 miesiące temuocena: 80% 

   Z tym że na moście z tego co czytalem będzie ruch wahadłowy. Także przejezdny będzie ten most że ho ho. Niewykluczone że ruch wahadłowy będzie właśnie do konca września, a reszta prac nie będzie wymagała już takiego działania. Moze stąd takie terminy dla ciężarówek na POW

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wbjs 19 3 miesiące temuocena: 58% 

   Pisałem , że tak będzie .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 18 3 miesiące temuocena: 72% 

   Na razie jest luzik bo nie ma tranzytu do Białorusi i do Rosji ale jak on wróci to a prawym pasie przez całą dobę będzie jechać cieżarowka za ciężarówka. Tylko totalny kretyn mógł puścić transkontynentalny tranzyt przez środek mieszkalnej dzielnicy stolicy. Póki co autor tego pomysłu nie ujawnia się

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cicha lipa 17 3 miesiące temuocena: 53% 

   No ale po to zbudowano tunel i obwodnicę, żeby mogły bez problemu tamtędy jeździć samochody ciężarowe > 3,5 tony, czyż to nie jest oczywiste ? Obwodnica to obwodnica !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuba 16 3 miesiące temuocena: 41% 

   Bardzo dobrze od tego jest obwodnica miasta żeby tranzyt tedy jeździł. Ja mieszkam przy tunelu POW i nie narzekam

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkrw 15 3 miesiące temuocena: 65% 

   Szkopuł w tym, że obwodnica - jak sama nazwa wskazuje - powinna prowadzić tranzyt po obwodzie miasta, a tu jest autostrada przez środek miasta jakim jest 140- tysięczny Ursynów!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 14 3 miesiące temuocena: 31% 

   Jaki środek, jak idzie pod miastem, słoneczko przygrzało? No normalnie jak te janusze, co kupiły "dziwnie tanie mieszkanie" koło lotniska a teraz ich uszy i nie tylko pieką, że "ŁOLABOGA HAŁAS"

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkrw 13 3 miesiące temuocena: 57% 

   Grażyna wracaj na ojcowiznę rozrzucać widłami obornik na polu bo nie wiesz, że autostrady nie prowadzi się przez środek 140-tysięcznego miasta, jakim jest Ursynów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 12 3 miesiące temuocena: 0% 

   Dlatego januszu autostrada idzie POD dzielnicą (a nie miastem, swoją drogą, no ale przyjezdnym może się mylić dzielnica z miastem).

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 11 3 miesiące temuocena: 78% 

   Caly czas z Tunelu PoW buczy. Jest to dosc wkurzajacy dzwiek. Najlepiej go slychac z samego rana tak przed 5-6. No ale przeciez wedle zapewnien wszystko jest Ok.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie to nam obiecywano... 10 3 miesiące temuocena: 64% 

   Żądamy opłat deadiacenckich z powodu utraty wartości nieruchomości wynikających z pogorszenia warunków korzystania z nieruchomości czego przyczyną jest wzmożony ruch TIR-ów!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 9 3 miesiące temuocena: 20% 

   Niczego ci nie bede placil! Juz za tunel zaplacilem 3 miliardy wiecej, powinna byc rynna bez tunelu - tak jak bylo planowane! Kupiles mieszkanie przy trasie to masz, kupiles na ursynowie a nie kampinosie to tez masz.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bart 8 3 miesiące temuocena: 75% 

   Jakie jest uzasadnienie tej decyzji? Bo ewidentne mieszkańcy Ursynowa-Imielina są wykańczani fizycznie. To kolejny ruch pogarszający warunki życia..

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~T 7 3 miesiące temuocena: 46% 

   Remont mostu na DK50 w Górze Kalwarii

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie przez POW 6 3 miesiące temuocena: 73% 

   No i gdzie nasi radni-bezradni? Kto pomoże mieszkańcom? Wstyd radni- tak nie dopilnować sprawy!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 5 3 miesiące temuocena: 0% 

   Co maja radni do tego ? Przeciez to wina Tuska!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~YO 4 3 miesiące temuocena: 91% 

   Z budżetu obywatelskiego zasypać tunel!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rks79 3 3 miesiące temu

   Ale jaki to tunel? Zepchnęli.ziemie i przykryło betonem. Taki kryty rów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 2 3 miesiące temuocena: 41% 

   To może pójść za ciosem i wywalić to ograniczenie do 100 na godzinę! Mało kto jedzie tak wolno na autostradzie (tu specjalnie nazwano to S2 by obejść wiele problemów związanych z przepisami), a jak się trafi jakiś powolny to zawsze na środkowym pasie. Może jak parę Tirów śmignie takiemu po prawej to się zastanowi, e nie raczej nie. Do sedna, skoro Tiry całą dobę to zdejmijmy to ograniczenie do 100, no w tunelu może być do 100. O!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zouza 1 3 miesiące temuocena: 89% 

   No to elegancko! :///

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4633 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023