REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Koronawirus. To słowo nie schodzi z czołówek gazet i portali informacyjnych. W ograniczeniu skutków pandemii pomaga tlenoterapia, którą zastosowano u pacjentów z niewydolnością płucną spowodowaną chorobą COVID-19. To nie pierwszy raz, gdy leczenie hiperbaryczne okazuje się niezwykle skuteczne, nie tylko przy dolegliwościach w oddychaniu.

  W 1918 roku dr Orval Cunningham z Kansas City w USA przyniósł umierającego przyjaciela kolegi lekarza. Pacjent był konający i niebieski. Już po pierwszej godzinie leczenia sprężonym powietrzem o ciśnieniu 1,68 atmosfery pacjent odczuł poprawę. W połączeniu z dodatkowymi zabiegami hiperbarycznymi przez kolejne 3 dni można było odetchnąć z ulgą - życie pacjenta zostało uratowane. To był pierwszy przypadek zastosowania popularnej dziś terapii hiperbarycznej u człowieka, w dodatku chorego na grypę "hiszpankę".

  Tlenoterapia a koronawirus

  Śmiertelność z powodu koronawirusa, który trapi dziś cały świat, również wynika głównie z infekcji płuc i niewydolności oddechowej. Choć istnieją różnice między "hiszpanką" a wirusem wywołującym chorobę COVID-19, w cięższych przypadkach atakowane są płuca. Zdolność tlenu hiperbarycznego do penetracji tkanek pozwala na dostanie się odpowiedniej ilości tlenu do krwi, co hamuje proces zapalny. Prawidłowo zastosowana terapia hiperbaryczna może być użyteczna u pacjentów z koronawirusem, podobnie jak to było w przypadku pacjenta dr Cunninghama chorego na grypę hiszpańską.

  Skuteczność leczenia tlenem hiperbarycznym potwierdzają badania przeprowadzone w samym centrum epidemii - chińskim mieście Wuhan. Badania zostały przeprowadzone przez doktora Zhong Yangling na pacjentach z koronawirusem. Część osób znajdowała się już w stanie krytycznym. Jak czytamy w raporcie z badań tlenoterapia hiperbaryczna miała za zadanie wesprzeć leczenie COVID-19. Wyniki działania tych zabiegów zostały określone jako bardzo pozytywne. Sesje w komorach hiperbarycznych były przeprowadzane pod ciśnieniem 1,4-1,6 ATA.

  Złagodzenie objawów spowodowanych koronawirusem – jak wspomina doktor Zhong – nastąpiło już po pierwszych seriach zabiegów. W ten sposób zwalczano u pacjentów hipoksemię, czyli zbyt niski poziom tlenu we krwi. Podwyższanie tego ciśnienia powoduje dostarczanie większej ilości tlenu do komórek w organizmie, co pozwala mu skuteczniej walczyć z chorobami i stanami zapalnymi.

  I tak, pierwszy zabieg hiperbaryczny zmniejszył objawy duszności i bólu w klatce piersiowej u pacjentów leczonych przez dr Zhonga w Wuhanie. Kolejne zabiegi znacząco poprawiały oddech pacjentów, redukując w znacznym stopniu duszności.

  Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej to dobry sposób dotleniania

  Podawanie tlenu tradycyjnymi metodami nie jest tak skuteczne jak w komorach hiperbarycznych, gdzie podaje się skoncentrowaną ilość w warunkach wyższego ciśnienia – od 1,3 ATA do 3,0 ATA.

  Jak podaje Changijang General Hospital of Oxygen Shipping, jest kilka istotnych zalet tlenoterapii hiperbarycznej w stosunku do zwykłego oddychania świeżym powietrzem:

  • Zwiększona wydajność przyswajania tlenu, powodowana przez zwiększone przenikanie cząsteczek gazów w tkankach płucnych.
  • ​Ilość tlenu, która rozpuszcza się we krwi, jest dużo większa, niż całkowita zdolność transportu hemoglobiny. Tutaj tlen jest dostarczany do osocza i do płynu mózgowo-rdzeniowego.
  • ​Ukrócenie niedoboru tlenowego organizmu. W serii krótkich zabiegów poprawia metabolizm, nawet tych najbardziej niedotlenionych części organizmu.
  • Wiele badań potwierdziło wpływ hiperbarii tlenowej na komórki odpornościowe. Wiele publikacji medycznych wskazuje na działanie terapeutyczne tlenu hiperbarycznego w ostrym obrzęku płuc na dużych wysokościach.

  Podsumowując, hiperbaria nie leczy choroby COVID-19, ale jest skuteczną metodą minimalizowania skutków ubocznych niedotlenienia organizmu. Zwiększa wydolność organizmu i przyśpiesza procesy regeneracyjne.

  Nie tylko koronawirus...

  Tlenoterapia hiperbaryczna jest również skuteczna w przypadku leczenia kontuzji, jako środek redukujący ból i obrzęki oraz powstrzymujący rozwój bakterii w miejscach urazu. Sprawdza się jako naturalny i skuteczny sposób na leczenie wielu chorób. Najważniejsze z nich to: cukrzyca, borelioza, autyzm, schorzenia neurologiczne, kardiologiczne, gastrologiczne, spowolnienie procesów starzenia, ortopedia i rehabilitacja, depresja i zespół wypalenia zawodowego, przemiana materii, dermatologia, leczenie oparzeń, reumatyzm.

  Sprawdź koniecznie czy leczenie tlenem hiperbarycznym może pomóc także Tobie!

  Ośrodek tlenoterapii hiperbarycznej "Tlenowy Zakątek" na Ursynowie wznowił działalność. Znów można w pełni bezpiecznie i przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych naturalnie wspomóc organizm w walce z chorobami czy kontuzjami.

  Tlenowy Zakątek Ursynów (Kabaty)

  • ul. Wąwozowa 2 - lokal 2A
  • 02-796 Warszawa
  • tel. 519 122 696, 602 702 400
  • e-mail: kontakt@tlenowyzakatek.pl 
  • www.tlenowyzakatek.pl 
  • godziny otwarcia: pon - pt 10:00 - 20:00, sobota 09:00 - 14:00
  • Jesteśmy elastyczni i na specjalne życzenie możemy udostępnić komory wcześniej lub zamknąć lokal po godzinie 20:00. W wyjątkowych przypadkach jesteśmy do dyspozycji klientów także w niedzielę. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.21 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020