REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Ciepła, rodzinna atmosfera, stoły uginające się od domowych specjałów i świątecznych ozdób. Przede wszystkim wielka hojność uczestników. Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe zorganizowało przy Rosoła 10 Charytatywny Kiermasz Świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie rocznej Zosi Stablewskiej. Zebrano ponad połowę potrzebnej kwoty!

  Dziewczynka ma już za sobą trzy zabiegi rekonstrukcji odbytu. Teraz czeka na kolejne, urodziła się bowiem bez kości promieniowej lewej rączki i bez kciuka. NFZ nie refunduje tego leczenia, potrzebne jest więc 18 tys. euro na trzy operacje w Hamburgu, czyli ponad 70 tys. złotych.

  Żeby je zebrać, rodzice dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Szkrabki" i Szkoły Podstawowej im. Samuela Bogumiła Lindego przygotowali wiele atrakcji.

  - Wszystko co mamy, zrobiliśmy sami w domu wspólnymi siłami. Dzieci chętnie pomagały, dekorowały ciasteczka i teraz bardzo się cieszą, że szybko znikają. Ludzie są bardzo szczodrzy, nie patrzą na cenę, tylko wrzucają do puszki o wiele więcej - mówi pani Justyna.

  Przy stoiskach kłębił się tłum. Wybór był ogromny, począwszy od słodyczy po wyroby rękodzieła. - To wspaniała inicjatywa. Jesteśmy tutaj całą rodziną, bawimy się i pomagamy. Dzieciaki już objadły się babeczkami, a my z mężem po bigosiku, był pyszny. Kupiliśmy też bombki i stroik. Dziś nie liczymy się z pieniędzmi, bo to nie wypada - mówi pani Paulina.

  Oprócz kiermaszu był między innymi koncert muzyki świątecznej, występy dzieci i aukcja, podczas której można było wylicytować m.in. oryginalną ikonę z Etiopii, album z okazji 20-lecia Teatru Roma z autografami aktorów oraz piłkę nożną z podpisami piłkarzy reprezentacji.

  - Poszło bardzo dobrze, ludzie licytowali w szczytnym celu. Bardzo dziękujemy za tak liczną obecność na naszym kiermaszu. Co roku jest więcej osób, a to znaczy, że jest w nas dobro i chcemy się tym dobrem dzielić. Udało nam się zdobyć ponad 40 tys. złotych - mówi Agnieszka Schaitter, organizatorka kiermaszu. 

  Aby Zosia miała szansę na samodzielne życie potrzeba jeszcze około 30 tys. złotych. Można je wpłacić na subkonto Zosi Stablewskiej na stronie internetowej fundacji Avalon.

  To był już szósty Charytatywny Kiermasz Świąteczny fundacji  ETO. Portal Haloursynow.pl był patronem medialnym wydarzenia.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z KIERMASZU FUNDACJI ETO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2891 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019