To będzie finał! Arka zmierzy się z BMSlam w finale Pucharu Polski

20:08, 16.02.2019 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 22:06, 16.02.2019
Skomentuj JT JT

Za nami półfinały Suzuki Pucharu Polski w koszykówce. W pierwszym, sobotnim, meczu Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski pokonał Polpharmę Starogard Gdański 76:66. Ich przeciwnikami w finale będzie Asseco Arka Gdynia, która poradziła sobie z MKS Dąbrowa Górnicza. Kibice zgromadzeni w Arenie Ursynów w przerwie między spotkaniami podziwiali zawodników, którzy rywalizowali w efektownych konkursach wsadów i rzutów za trzy punkty.

Pierwszy półfinał był diabelnie zacięty, ale jedynie do trzeciej kwarty. Wtedy koszykarze z Wielkopolski wypracowali bezpieczną przewagę, popisując się niezwykłą skutecznością w rzutach za trzy punkty.

- Dzięki agresywnej obronie udało nam się wyrwać parę piłek i zdobyć łatwe punkty z kontrataku. Utrzymywaliśmy przewagę, ale w dzisiejszej, szybkiej, koszykówce to kwestia trzech podać i może się zrobić mecz na styku - mówił tuż po meczu Przemysław Żołnierewicz, rzucający obrońca i skrzydłowy Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski.

W drugim półfinale, w którym gdyńskie Asseco mierzyło się z MKS Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianie prowadzili do końca drugiej kwarty. W pewnym momencie odskoczyli zawodnikom Arki Gdynia na kilkanaście punktów. Ostatecznie mecz zakończył się jednak zwycięstwem Arki 81:78.

W przerwie między półfinałami Pucharu Polski kibice dostali to, co lubią najbardziej, czyli indywidualne popisy zawodników. W popularnym konkursie wsadów najlepszym okazał się być gracz Legii Warszawa, Mo SoluAde, który w rundzie finałowej wywalczył 88 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Devonte Upson, a tuż za nim Kacper Borowski - obaj z TBV Start Lublin.

W rzutach za trzy punkty najlepszy był Michał Chyliński z Arged BMSlam Stali Ostrów. Na drugim miejscu znalazł się zawodnik starogardzkiej Polpharmy, Tre Bussey, na trzecim zaś Omar Prewitt z Legii Warszawa.

Finał Suzuki Pucharu Polski odbędzie się w niedzielę, 17 lutego o 18:00 w Arenie Ursynów. Zagrają w nim BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski i Asseco Arka Gdynia.