REKLAMAA1 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (grafika własna)

  Zapraszamy na trzecią część podsumowania wydarzeń w 2015 roku na Ursynowie. Oto co zdarzyło się w naszej dzielnicy od lipca do sierpnia, a więc w III kwartale roku.

  To morderstwo wstrząsnęło opinią publiczną na Ursynowie. W sierpniu 2013 roku w swojej willi niedaleko Centrum Onkologii została zamordowana 63-letnia kobieta. Prokuratura jest przekonana, że sprawcą jest Jerzy B., który zamordował również emerytowanego lekarza w domu na Sadybie. Do sądu w lipcu trafił właśnie akt oskarżenia. W listopadzie Jerzy B. został skazany na dożywocie.


  Matury na Ursynowie wypadły... śpiewająco! W popularnym "Kamyku" egzamin zdało 100% maturzystów. Najwięcej problemów uczniom stwarzała - jak zwykle - matematyka. W LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha  wyniki też są znakomite. Do egzaminu dojrzałości przystąpiło tu 103 absolwentów - egzaminu nie zdało 10 z nich. 7 osób oblało matematykę, 2 osoby j. polski a jedna osoba język angielski. W CIX Liceum Ogólnokształcącym do egzaminu dojrzałości przystąpiło w tym roku 24 absolwentów – egzaminu nie zdała ponad połowa.


  W Arenie Ursynów zakończyły się rozgrywki Rugby Metro Cup 2015. Zwyciężyła drużyna z Wielkiej Brytanii. Polacy uplasowali się na czwartej pozycji.


  Świeżo upieczony kasjer w Biedronce na Bokserskiej oferował klientom specjalny rabat - kasował tylko co drugi produkt. "Promocja" przeznaczona była tylko jednak dla jego kolegów. Kasjer-oszust wpadł zauważony przez czujną ochronę sklepu.


  Dobre i hojne serce okazali ursynowianie z parafii św. Zofii Barat. W lipcową niedzielę przed kościołem wolontariusze z Hospicjum Onkologicznego kwestowali na jego rzecz. Ursynowianie nie zawiedli i głęboko sięgnęli do swoich kieszeni… Efekt zbiórki: 4 104,50 zł i... 2 euro.


  W radzie dzielnicy rozpoczęły się przymiarki do przeskoczenia z ery analogowej do cyfrowej. Zapowiedziano wniosek o zakup tabletów lub laptopów dla radnych. - Oby nie skończyło się jak na Targówku, gdzie z tego powodu wyleciał burmistrz - ostrzegał burmistrz Robert Kempa. Ostatecznie radni wycofali się z pomysłu, uznali, że "nie wypada".


  44 projekty z Ursynowa zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2016 rok. Ratusz ogłosił wyniki. Największym poparciem cieszył się projekt "90 drzew dla Ursynowa", który zdobył 3.362 głosy. Frekwencja była dużo słabsza niż w ubiegłym roku zagłosowało zaledwie 7,8% mieszkańców (11.572 osoby) - w ubiegłym roku było to ponad 15%. Pod względem frekwencji ulokowaliśmy się na piątym miejscu od końca.


  Ślimaki, naleśniki, grillowane mięso i... owoce. To było śniadanie! W Parku przy Bażantarni po przerwie pojawił się Targ Śniadaniowy.Długo na to czekałam – mówi Karolina z Kabat. - Pyszne jedzenie, dobra pogoda i najlepsze towarzystwo. Czego chcieć więcej?


  Czy urokliwe oczko wodne przy Lesie Kabackim czeka ekologiczna zagłada? Po wybudowaniu kolektora deszczówki, okoliczni mieszkańcy obawiają się najgorszego - pisaliśmy w lipcu. Urząd dzielnicy oraz miejskie Biuro Ochrony Środowiska uspokajają. Grupa mieszkańców niedawno wybudowanych pobliskich domów jednorodzinnych przy Jedwabnej, za zgodą dzielnicy, prowadziła tu budowę rurociągu kanalizacyjno-melioracyjnego o długości ponad 0,5 km z 11 studzienkami kanalizacyjnymi. Na razie z oczkiem wodnym wszystko w porządku.


  Robotnicy koszący trawę na ul. Kazury natknęli się podczas pracy na gniazdo zajęcy. Były w nim trzy wystraszone młode zajączki. Na miejsce wezwany został Eko Patrol Straż Miejskiej.


  To cud, że kierowca przeżył - mówią strażacy, który przybyli na miejsce wypadku na ul. Puławskiej. Kierowca BMW chciał się zmieścić pomiędzy dwoma autobusami. Auto wbiło się pod jeden z nich. Autobus linii 709 stał na przystanku przy Wyścigach, w kierunku Piaseczna. Kierowca srebrnego BMW chciał ominąć stojący pojazd. Obok jechał innych autobus. Kierujący osobówką wyliczył sobie, że zmieści się pomiędzy dwoma autobusami. Niestety obliczenia go zawiodły, pędzące auto wbiło się w stojący autobus.


  Metro na pierwszej linii przyspieszy do 80 km/h już od września - ogłosiło oficjalnie miasto. Raz na zawsze mają się skończyć długotrwałe postoje pociągów na stacjach. Przez kilkanaście dni lipca trwały testy nowego systemu ograniczania prędkości - SOP-3. Testy wypadły pomyślnie, dlatego miasto zdecydowało, że zaraz po wakacjach metro na pierwszej linii przyspieszy z 60 na 80 km na godzinę. We wrześniu metro rzeczywiście przyspieszyło, tyle że mieszkańcy prawie nie zauważają różnicy.


  Na dachu jednego z akademików ursynowskiego SGGW wybuchł pożar. Ewakuowano blisko 200 osób. Nikomu nic się nie stało. Ogień pojawił się około 22:00 na dachu siedmiopiętrowego budynku przy ulicy Nowoursynowskiej 161. W akcji ratowniczej wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej, w tym dwie ze specjalnymi drabinami. 


  Na Ursynowie powstał pierwszy w Polsce punkt konsultacyjny dla lekarzy i pacjentów, którzy interesują się leczniczymi właściwościami marihuany. "Na co dzień dużo mówi się o problemie, teraz należy zacząć coś robić" - mówią prowadzący konsultacje. Punkt informacyjny "Medyczna Marihuana" działa na terenie Hospicjum Onkologicznego Świętego Krzysztofa. Prowadzi go dr Jerzy Jarosz, specjalista w zakresie medycyny paliatywnej, anestezjologii i intensywnej terapii.


  Ponad 10 osób na jedno miejsce - taką popularnością cieszyły się się najbardziej oblegane kierunki na ursynowskiej SGGW w tym roku. Rekordowym zainteresowaniem cieszyła się... dietetyka. W tym roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego studia chciało rozpocząć ponad 13 tysięcy osób. Średnio o jedno miejsce rywalizowało 3 absolwentów szkół średnich. Do wyboru było 37 kierunków na studiach dziennych i 30 na zaocznych. 


  Były obawy, że nie zdążą na 6 sierpnia a wyrobili się przed czasem! Kierowcy przejeżdżający z Ursynowa na Wilanów i odwrotnie mogli odetchnąć z ulgą. Ulica Rzekotki pod koniec lipca znowu została otwarta. pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji skończyli swoje prace przed czasem.


  Symbol powstańczej kotwicy na budynku ratusza, flagi państwowe na maszcie oraz składanie kwiatów. I tylko tyle. Miało nie być koncertów, wystaw, pokazów czy akademii. Dzielnica Ursynów postawiła w tym roku na wyjątkowo skromne obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszała na uroczystości ogólnomiejskie. Po protestach i negatywnych komentarzach, władze dzielnicy urządziły 1 sierpnia uroczystości przed ratuszem.

   


  SIERPIEŃ

  Zwłoki mężczyzny o nieustalonej tożsamości znalazł w krzakach przy Płaskowickiej jeden z mieszkańców Ursynowa. Denat to prawdopodobnie bezdomny. Prokuratura prowadziła śledztwo w sprawie jego śmierci. Zostało ono umorzone. Zmarły był ukryty w krzakach, przy parterowym budynku, w którym mieszczą się firmy usługowe. Leżał na wózku dziecięcym przykryty niebieską torbą z Ikea. Policja nie ustaliła tożsamości mężczyzny, denat nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyzna był w wieku 45-50 lat.


  Kabacka podstawówka, w której dochodzi do dużej liczby wypadków a część rodziców od kilkunastu miesięcy jest skonfliktowana z dyrekcją, będzie miała nowego szefa. Prezydent Warszawy odwołała na początku sierpnia dotychczasową dyrektorkę szkoły - Iwonę Grelkę. Konflikt w szkole podstawowej nr 16 przy Wilczym Dole trwa od ponad roku. Rodzice, których dzieci doznały agresji rówieśniczej bądź były ofiarami wypadków, oskarżali dyrekcję o brak reakcji na te zdarzenia, faworyzowanie sprawców pobić, fałszowanie dokumentacji szkolnej oraz niewłaściwą pracę pedagogiczno-wychowawczą prowadzoną przez pedagoga szkolnego oraz wicedyrektorki. Na dyrektora szkoła musi jeszcze poczekać do nowego roku - dotychczasowe konkursy nie przyniosły rozstrzygnięcia.


  Stowarzyszenie "Nasz Ursynów" twierdzi, że prezes bazarku "Na dołku" łamie przepisy antykorupcyjne i zwróciło się do wojewody o nakazanie Radzie Dzielnicy wygaszenie jego mandatu. Zarzut - korzystanie z mienia komunalnego oraz niewłaściwe i niegodne reprezentowania mieszkańców. - To zarzut z kosmosu - komentuje Karczewski. Bazarek działa na terenie należącym do skarbu państwa i dzierżawionym przez Zarząd Dróg Miejskich. Prawnicy wojewody uznali, że konfliktu interesu nie ma. Decyzję o ew. wygaszeniu mandatu pozostawiła Radzie Dzielnicy. Przewodnicząca Rady uznała, że nie ma podstaw do dyskusji na ten temat.


  Fala rekordowych upałów w sierpniu. W trzech miejscach Ursynowa pojawiły się wodne mgiełki. Dzielnica chciała ustawić duże kurtyny wodne, ale miejskie wodociągi odmówiły przekazania sprzętu. Zamiast kurtyn pojawiły się zraszacze, które też dobrze spełniły swoją rolę.


  Rozbudowa ul. Pileckiego nabrała tempa. Pracownicy ursynowskiego Fal-Bruku dwoili się i troili, by druga nitka tej ważnej ulicy powstała jak najszybciej. Została otwarta jeszcze w sierpniiu. Przez długi weekend drogowcy wyremontowali skrzyżowanie Ciszewskiego-Pileckiego-Roentgena. Drugą - wyremontowaną nitkę i całość ulicy otwarto pod koniec października.


  Sierpniowe "Muzyczne Lato na Ursynowie" czyli plenerowy cykl koncertów w naszej dzielnicy, rozpoczęła nietuzinkowa orkiestra - "Dziubek Band". Muzycy dali czadu - zagrali standardy jazzowe, soulowe i popowe w niesamowitych aranżacjach.


  Pijany 70-latek rzucał z 10. piętra bloku przy Lasku Brzozowym słoikami w samochody. Jedno z aut zostało poważnie uszkodzone. Zatrzymany sprawca spędził noc w policyjnym areszcie a za zniszczenie pojazdu grozi mu do 5 lat więzienia.


  Przy alei KEN pojawiły się nowe ławki dla przechodniów. Postawił je na życzenie mieszkańców Zarząd Oczyszczania Miasta. W kilku punktach Ursynowa odnowiono też stare siedziska. Nowe ławki i kosze na śmieci przy swoich ulicach zamontowała też dzielnica. 


  Upały nie odpuszczały. W wielu sklepach klimatyzacja została wyłączona a dostawy towarów wymagających przechowywania w lodówkach - ograniczone. Praktycznie nigdzie nie można już kupić wentylatorów - pisaliśmy w połowie sierpnia. Temperatura przekraczała 35 stopni Celsjusza.


  Nie znali dokładnej trasy, nie wiedzieli, gdzie będą spać i kiedy wrócą. Nie mieli do dyspozycji lawety, nie jechał z nimi mechanik. Ekipa z Ursynowa - Damian, Ola i Kuba wyruszyli starym Polonezem w ekstremalną podróż "Złombol 2015". Cel był charytatywny.


  Słupkowa fuszerka na ul. Dembego. Miejski inżynier ruchu nakazał dzielnicy przesunięcie pachołków odgradzających pieszych od jezdni. Projekt to wyjątkowy przykład bezmyślności urzędników ursynowskiego ratusza. Chodnik nie spełniał przepisów dotyczących szerokości. A przechodnie napotykali na słupy na środku przejścia. Zmiany wprowadzono po interwencjach jednego z mieszkańców, który zalewał miasto i dzielnicę pismami w tej sprawie.


  Ponad 3 tysiące ursynowian wybrało lokalizacje 6 nowych siłowni plenerowych w naszej dzielnicy. Najwięcej głosów zebrały tereny zielone - w Parku Kultury w Powsinie i przy ul. Bacewiczówny na Stokłosach. Nowe siłownie stanęły rzutem na taśmę - pod koniec grudnia.


  Mieszkańcy ulicy Hawajskiej protestowali w sierpniu przeciwko rzekomym planom dzielnicy, która na terenie osiedla ma budować drogę wewnętrzną łączącą ulicę Gandhi z Dereniową. "Boimy się o bezpieczeństwo dzieci" - mówią ludzie. Tymczasem ratusz zaprzecza. - Informacje rozpowszechnianie przez SMB "Imielin" są nadużyciem - mówi burmistrz. 


  35 mln złotych na remonty i rozbudowę szkół podstawowych na Ursynowie przekazała dzielnicy prezydent Warszawy. - Dzięki tym pieniądzom uda nam się zaspokoić prawie wszystkie potrzeby remontowe na najbliższe lata - cieszy się burmistrz Robert Kempa. Sytuacja w ursynowskiej oświacie od lat nie była tak trudna. W podstawówkach pojawił się wyż demograficzny a w ostatnich latach nie rozbudowano ani jednej z tych szkół.


  Awantura o mandat radnego Piotra Karczewskiego na sierpniowej sesji Rady Dzielnicy. Platforma Obywatelska broniła swojego radnego i przedstawiała orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, które uniemożliwia odwołanie radnego. "Nasz Ursynów" powołuje się na wolę mieszkańców i swoją opinię prawną. Chodzi o wspomniany już konflikt wokół bazarku. Opozycja zagroziła Teresie Jurczyńskiej-Owczarek wnioskiem o jej odwołanie. To zaczyna być matrix i rodzaj schizofrenii - komentowała przewodnicząca Rady Dzielnicy.


  Tego można się było spodziewać! Gigantyczna reklama przy Dolince Służewieckiej, zdjęta tydzień wcześniej powróciła. Właściciel instalacji nie zawiadomił dzielnicy - urzędnicy zgłosili sprawę do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. - To kpina z prawa i urzędów - mówią mieszkańcy ulicy Fosa. Ostatnio Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa zaproponowała, by miasto rozwiązało umowę o wieczystym użytkowaniu z gospodarzem budynku.


  Na ulicy Przy Bażantarni pojawiły się dwie elektroniczne tablice, które informują kierowców, z jaką prędkością prowadzą samochód. Wyświetlacze na próbę zamontowała straż miejska. Jeśli kierowca nie łamie prawa, na wyświetlaczu pojawia się uśmiechnięta buźka. Ekrany pojawiły się na rogu ulic Raabego i przy Bażantarni, w pobliżu szkoły podstawowej nr 340. Ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosi 30 km/h, ale kierowcy często jadą dużo szybciej.


  Mieli romans, a po rozstaniu on nie mógł się pogodzić z tym, że wróciła do męża. Zaczął więc ją nachodzić, a małżonkowi grozić śmiercią i skrzywdzeniem córki. Posunął się również do zniszczenia tapicerki w samochodzie „rywala”. Policjanci z Ursynowa zatrzymali 30-latka, który uporczywie nękał swoją byłą kochankę.


  WRZESIEŃ

  14 zarzutów kradzieży z włamaniem usłyszał włamywacz samochodowy 33-letni Krzysztof K., który przez wiele tygodni grasował na Ursynowie. Jego łupem padały wartościowe przedmioty zostawione w autach: laptopy, tablety a także samo wyposażenie pojazdów.


  Rodzice dzieci ze szkoły podstawowej nr 322 na początku roku szkolnego zostali zaskoczeni. Przy wjeździe i wyjeździe z drogi prowadzącej do szkoły stanęły szlabany. Opiekunowie nie wjadą "pod drzwi" podstawówki. Wybuchł konflikt między mieszkańcami spółdzielni "Jary" a rodzicami dzieci. Dzielnica zaproponowała negocjacje. Trwają one do dziś.


  Ma ok. 600 lat i ta operacja dała mu nowe życie! Rosnący na Ursynowie dąb "Mieszko I" - najstarsze drzewo w Warszawie - został uratowany dzięki specjalnej konstrukcji, która wspiera jego konary.


  Setki motocykli pojawiło się 5 września w alei KEN. Ulicami Ursynowa przejechała parada motocyklistów. To część pikniku "Jeden ślad. Jedna droga. Jedno życie", który odbywał się na ratuszowym parkingu. Wśród atrakcji pokazy motocyklowe z udziałem kaskaderów, pokazy stuntu.


  Superman, pięcioletni Eryk, półroczny maluch w wózku i mężczyzna poruszający się o kulach. Na wózku, hulajnodze czy na małym rowerku. Uczestnicy ósmej edycji Onkobiegu na Ursynowie pobili rekord wyścigu. Zawodnicy w sumie przebiegli ponad 11 tysięcy kilometrów.


  Zaledwie co dziesiąty wyborca na Ursynowie wziął udział 6 września w ogólnopolskim referendum. To i tak lepsza frekwencja niż ta ogólnopolska. Odpowiedzi na trzy referendalne pytania były takie same jak w skali całego kraju, ale ich procentowe poparcie wskazuje na nieco odmienne podejście ursynowian do tematu JOW-ów, finansowania partii z budżetu państwa oraz interpretacji podatkowych. 


  Złożenie przez przedstawicieli dzielnicy kwiatów pod tablicą poświęconą Janowi Zumbachowi, msza święta w intencji lotników oraz wykład przygotowany przez historyka – Krzysztofa Kubalę. Tak mieszkańcy Ursynowa uczcili pamięć nieco zapomnianego bohatera Bitwy o Anglię, urodzonego na terenie dzisiejszego Ursynowa.


  Miejsca parkingowe, przejścia dla pieszych, sygnalizacje świetlne i najważniejsze - liczba pasów ruchu na przyszłej ulicy. Te kwestie interesowały mieszkańców na spotkaniu dotyczącym budowy przedłużenia ul. Gandhi, które odbyło się w ratuszu na początku września. Zdaniem wielu ursynowian zaproponowany projekt budowy dwupasmówki jest zaproszeniem dla TIR-ów, a mieszkańcy pobliskich domów nie będą mieli gdzie parkować. 


  150 złotych podwyżki dostali pracownicy obsługi oświaty na Ursynowie. - To satysfakcjonująca kwota - mówią związkowcy i przypominają, że woźne, kucharki czy, sprzątaczki w szkołach zarabiają wciąż marne grosze - często mniej niż wynosi płaca minimalna.


  Na ulicy Surowieckiego nieopodal wejścia do stacji Metro Ursynów samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.Z relacji świadków wynika, że kobieta prowadząca samochód wyjeżdżała z parkingu przy Domu Sztuki, skręcała w lewo w stronę pobliskiego ronda. Kobieta nie zauważyła nadjeżdżającego motocyklu.


  Z Centrum Handlowego "Ursynów" przy Puławskiej we wrześniu zniknął hipermarket Real. To konsekwencja zmian właścicielskich w tej sieci. W drugiej połowie września ursynowian na zakupy zaprosił Auchan, który ma już podobny hipermarket w Piasecznie.


  Dzielnica postanowiła zainwestować w komfort pracy urzędników. Kupiła 100 nowych komputerów i 10 monitorów za ponad 250 tysięcy złotych. Będą kolejne zakupy, bo sprzęt, na którym pracują urzędnicy już się sypie.


  Michał Radziwiłł - niezależny radny z Zielonego Ursynowa zrezygnował z mandatu. Poinfomował o tym we wrześniu komisarza wyborczego. Radziwiłł podjął decyzję o wstąpieniu do seminarium duchownego. Na jego miejsce do Rady wszedł reprezentant Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa - Piotr Wajszczuk wzmacniając swoim głosem koalicję PO-IMU-Jurczyńska.


  Najpierw 400 m, czyli 16 długości basenu, później 10 km na rowerze a na końcu - 3 kilometrowy bieg. W Parku Kultury w Powsinie zakończyły się VII Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Triathlonie. W imprezie wzięły udział także rodziny - w specjalnej kategorii rodzinnej.


  W parku Przy Bażantarni można było poczuć się jak we Włoszech... Zapachy z kuchni, oryginalne włoskie produkty, szybkie auta i pyszne włoskie espresso. A do tego koncert najpopularniejszych przebojów słonecznego południa. I tylko włoskiego słońca zabrakło. - Świetnie się bawimy, kosztujemy przysmaków włoskich - bruschetty i szynki parmeńskiej - mówi Ola, która wraz z rodziną przyszła na piknik włoski w Parku Przy Bażantarni. To pierwszy z cyklu tygodni tematycznych na Ursynowie i nowość w naszej dzielnicy. - Postanowiliśmy przy pomocy lokalnych kawiarni i restauracji przybliżyć ursynowianom kulturę Italii - mówi wiceburmistrz Łukasz Ciołko.


  Będzie nowy konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 343 przy Kopcińskiego. Dyrektor Tomasz Zając, który wygrał poprzedni konkurs w 2013 roku stracił stanowisko w wyniku wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sąd uznał, że Rada Rodziców w niewłaściwy sposób wybrała swojego przedstawiciela do komisji konkursowej. Pojawiły się też zarzuty, że przewodniczący komisji konkursowej - ówczesny burmistrz Piotr Guział - nie był bezstronny, bo zna Zająca.


  "Stop bankowemu bezprawiu!", "Stop szantażowaniu Polski!", "Stop toksycznej bankowości!" - to hasła przewodnie pikiety zorganizowanej we wrześniu na Ursynowie. Demonstrujący, głównie kredytobiorcy frankowi, postanowili odwiedzić "swojego sąsiada" - prezesa Związku Banków Polskich, Krzysztofa Pietraszkiewicza. 


  19.09 - trzy przetargi na zaprojektowanie oraz wybudowanie trasy ekspresowej S-7 ogłosiła tego dnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Droga od węzła przy lotnisku aż do Grójca ma powstać w cztery lata. Skorzystają na niej także ursynowianie. Ma odciążyć Puławską.


  Ponad 1.300 mieszkańców podpisało się pod petycją popierającą przenosiny bazarku "Na Dołku" na pętlę autobusową przy Benedykta Polaka. Ruszyła akcja zbierania podpisów przez kupców. "To świetna lokalizacja, będziemy mieli blisko" – mówili ursynowianie, którzy ją poparli. Przeciwnego zdania są mieszkańcy okolicznych bloków, którzy powołali koalicję lokalnych organizacji, mającą na celu uratowanie terenu zielonego przy Polaka przed bazarkiem.


  Tego na Kabatach jeszcze nie było! W Parku Powałki można było posłuchać na żywo muzyki Chopina i Liszta. Róg ulic Pala Telekiego i alei KEN na kilkadziesiąt minut stał się areną koncertu fortepianowego. Na podium ustawionym w "Naszym Parku" wystąpił Vasco Eduardo Oliviera Costa z Portugalii. Artysta na legendarnym fortepianie Steinway & Sons zagrał dzieła znanych pianistów - Chopina i Liszta. Kompozytorzy byli sąsiadami, przez jakiś czas mieszkali w pobliżu siebie.


  Były burmistrz Ursynowa Piotr Guział ostatecznie nie wystartuje w wyborach do Senatu. Państwowa Komisja Wyborcza odmówiła mu rejestracji ze względu na brak wymaganej liczby podpisów pod kandydaturą. - Zabrakło mi determinacji - komentuje Guział. W okręgu mokotowsko-ursynowsko-wilanowsko-wawerskim wystartowało w rezultacie 3 kandydatów. Wygrał Marek Rocki z PO.


  Akcję społecznego sprzeciwu wobec planów budowy galerii handlowej w kształcie, który proponuje Tesco - zorganizowało stowarzyszenie "Kabaty - Lubię tu mieszkać". Organizacja namawiała mieszkańców do wysyłania listu do urzędników miejskich, w którym protestuje przeciwko projektowi "Galerii Kabaty”. Do Biura Ochrony Środowiska trafiło ok. 100 listów. Sprawa rozbudowy Tesco utknęła w martwym punkcie. Inwestor nie złożył jeszcze nowego raportu środowiskowego.


  Były wspomnienia, anegdoty, podziękowania i... gorzkie słowa. Ursynowski samorząd obchodził 25-lecie powstania samorządu terytorialnego w Polsce. W Auli Kryształowej SGGW odbyła się uroczysta sesja Rady Dzielnicy. Wyróżniono radnych najstarszych stażem. Uroczystość zakończyła się okazałym bankietem.


  24.09 od rana na Ursynowie zaczęli gromadzić się strajkujący taksówkarze. Parking przy OBI był jednym z pięciu, z którego kierowcy wyruszyli na swój dzisiejszy "gwiaździsty protest". - Aby zaprotestować przeciwko panującemu bezprawiu - mówili. Chodziło o konkurencję w postaci przewozów osobowych, które nie muszą mieć licencji.


  Poznali się poprzez portal randkowy i umówili na spotkanie. Po dwóch randkach on zaczął grozić jej publikacją nagich zdjęć i nagrań w internecie. Wysyłał smsy i żądał pieniędzy. Policjanci z Ursynowa zatrzymali 28-letniego Kamila N., który szantażował swoją świeżo poznaną znajomą.


  Kompletnie pijany mężczyzna próbował wyskoczyć z 6. piętra bloku przy ul. ZWM 7 na Stokłosach. Przez godzinę strażacy i policjanci próbowali go odwieść od tego zamiaru. Udało się dzięki fortelowi wymyślonemu przez dwóch ursynowskich policjantów.


  Janina Rohde, Dominika Kurpiewska, Maja Rowecka i Kacper Krzyżanowski - to ursynowscy mistrzowie Super Spellers 2015! Z okazji przypadającego w sobotę Europejskiego Dnia Języków, w Multikinie odbył się finał dyktanda angielskiego. Wzięło w nim udział prawie 180 uczestników. To już druga edycja ursynowskiego dyktanda, pod patronatem burmistrza dzielnicy.


  25.09 skrzyżowanie Ciszewskiego i Dereniowej stało się bezpieczniejsze. Uruchomiono nową sygnalizację świetlną. Walka o światła na tym skrzyżowaniu trwała wiele lat. Dla pieszych jeszcze do niedawna przejście przez ulicę Ciszewskiego czy Dereniową było niebezpieczną wyprawą. Na brak widoczności narzekali kierowcy skręcający z ulicy Dereniowej. Nowa sygnalizacja - jeszcze nie wyregulowana spowodowała ogromne korki na Roentgena.


  Imieniny patrona Warszawy - bł. Władysława z Gielniowa obchodzono na Natolinie. Z udziałem władz stolicy odprawiona została uroczysta msza święta za miasto i jego mieszkańców. Były koncerty i tradycyjny odpust.


  Recytacje, wspólne śpiewanie i licytacja dzieł podopiecznych. W NOK-u odbył się koncert charytatywny na rzecz stowarzyszenia osób niepełnosprawnych "Maja". Ursynowianie pokazali, że mają wielkie serca i... potrafią się dobrze bawić! Idee stowarzyszenia wsparły gwiazdy: Danuta Błażejczyk, Jerzy Filar, Emilia Krakowska czy Wanda Kwietniewska. Zebrano ok. 2 tysięcy złotych.


  Na kolejną ostatnią część podsumowania wydarzeń w 2015 roku na Ursynowie zapraszamy już jutro.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.7099 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022