REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  5. edycja Pucharu Mazowsza - wyścig na ursynowskiej Kazurze

  5. edycja Pucharu Mazowsza - wyścig na ursynowskiej Kazurze (KT)

  Na tydzień przed Mistrzostwami Polski w Mrągowie kolarze górscy sprawdzili się podczas Pucharu Mazowsza MTB XCO na ursynowskiej Kazurce. Ponad 150 śmiałków, kilkanaście kategorii startowych, dzieci i dorośli - ursynowski wyścig był przedostatnim wyścigiem tegorocznej edycji imprezy. Sami kolarze twierdzą, że trasa była satysfakcjonująca, ale i wyczerpująca.

  Tegoroczna edycja Pucharu Mazowsza jest już na finiszu. Niedzielny wyścig na Kazurce był przedostatnim w ramach całego cyklu. Finał imprezy odbędzie się we wrześniu, jednak kolarze górscy na brak wyzwań narzekać nie mogą.

  - Już za tydzień startujemy podczas Mistrzostw Polski w Mrągowie, a za trzy tygodnie są Mistrzostwa Europy, na które zbieramy pieniądze, bo odbywają się we Włoszech - mówi Szymon Nachowicz z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, który podczas zawodów na Kazurce zajął pierwsze miejsce w kategorii młodzików. Jeśli ktoś chce wesprzeć finansowo młodych kolarzy i pomóc im w wyjeździe na Mistrzostwa Europy, wszystkiego dowie się tutaj.

  Na Ursynowie wystartowali kolarze w kilkunastu kategoriach. Oglądaliśmy najmłodszych - kilkuletnie wentylki i doświadczonych mastersów - niektórzy z nich na siodełku spędzili już kilkadziesiąt lat. Zainteresowanie MTB nie słabnie, co zdecydowanie potwierdza wysoka frekwencja podczas dzielnicowego wyścigu.

  - Dzisiaj z pewnością startuje więcej niż 150 osób. Myślę, że może być nawet do 200 kolarzy - mówi Błażej Maresz, dyrektor cyklu Puchar Mazowsza MTB XCO 2019.

  DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU ZNAJDUJE SIĘ POD GALERIĄ ZDJĘĆ

  Uczestnicy zgodnie przyznali, że trasa, choć perfekcyjnie przygotowana, dawała w kość.

  - Według mnie trasa trudna pod względem podjazdów, które były strome i mogły wykończyć. Brak czasu na odpoczynek, bo zjazdy były krótkie i intensywne - ocenia Maciej Jarosławski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, który na Kazurze wywalczył trzecią lokatę w kategorii młodzików.

  Wśród gości nie zabrakło gorąco dopingujących kibiców. Szczególnie najmłodsi sportowcy byli gorąco wspierani przez rodziny. - Jestem mamą Tomka. Ma osiem lat i startuje w wentylkach. To są nasze pierwsze zawody. Syn dojrzał do tego i powiedział, że chce wystartować. Poza tym już od roku jeździ w klubie, a ja dzielnie wspieram - mówi Ania.

  5. edycja Pucharu Mazowsza jest organizowana przez Warszawski Klub Kolarski i BM Usługi. Finał tegorocznego cyklu odbędzie się 29 września - lokalizacja nie została jeszcze potwierdzona.

  źródło: sport.ursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3826 sekundy
  REKLAMAA2-LiveHealthy-06-11----06-12.2019