REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Czerwony pas na chodniku myli rowerzystów i pieszych. Wygląda jak droga rowerowa - brakuje tutaj jednak znaków zarówno poziomych, jak i pionowych. Na Romera i Herbsta nikt nie wie, jak się poruszać.

  Dwukolorowy chodnik napawa biedy pieszym i rowerzystom poruszającym się wzdłuż ul. Herbsta i Romera. Czerwona część uznawana jest przez dziesiątki rowerzystów za drogę rowerową. Pędzą więc swoimi jednośladami, często nie zważając na pieszych.

  Na Romera doszło już do kilku kolizji. - Nie raz zostałam szturchnięta lub puknięta przez rowerzystę na tym chodniku. Boję się tu chodzić i muszę mieć oczy dookoła głowy - mówi starsza kobieta, mieszkanka pobliskiego osiedla.

  - Pędzą na rowerach i nie widzą, że ktoś tu może wychodzić z mojego sklepu. Było już kilka kolizji w tym miejscu.. Nic nie jest oznakowane, a gęste krzaki nie pomagają. To jest traktowane jak droga rowerowa - mówi sprzedawczyni ze sklepu nieopodal feralnego chodnika przy Romera.

  Rowerzyści są pewni, że to ścieżka

  Bliskość parku przyciąga wiele rodzin z dziećmi. Dzieci biegają po chodniku i jeżdżą na rowerkach. - Właśnie się zastanawiałam, czy to ścieżka rowerowa, czy jednak chodnik. Nie widziałam żadnych znaków. W pewnym momencie jest tu bardzo wąsko - szczególnie, gdy przy ulicy stoją dostawczaki, to da się przejść tylko czerwoną stroną chodnika - dodaje jedna z matek.

  Sami rowerzyści nie zdają sobie sprawy, że ten chodnik to nie ścieżka rowerowa. - Byłam pewna, że jadę ścieżką rowerową. To idiotyczne, że ten chodnik ktoś tak zaprojektował. Wygląda identycznie jak ta prawdziwa droga dla rowerów. Myślałam, że widzę na skrzyżowaniu jakieś informacje. Jednak faktycznie nie ma tu żadnych znaków poziomych - mówi rowerzystka.

  Z punktu widzenia dzielnicy, która zarządza drogą sprawa jest jasna. - Nie jest to droga dla rowerów, dlatego nie jest oznakowana. Nie ma możliwości wyznaczenia w tym miejscu drogi dla rowerów tylko poprzez oznakowanie tego odcinka, ponieważ ścieżka rowerowa nie spełniałaby wymaganych obecnie parametrów - tłumaczył nam już w 2016 roku Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

  DDR jest przewidziana, ale nie ma pieniędzy

  Przepisy ruchu drogowego stanowią jasno, że w codziennych warunkach nie można jeździć rowerem po chodniku. W świetle prawa takie zachowanie uważane jest za niebezpieczne i stanowiące zagrożenie życia zarówno dla rowerzystów, jak i pieszych. Wyjątkiem jest osoba dorosła z dzieckiem poniżej 10. roku życia.

  Rowerzysta może poruszać się po chodniku pod warunkiem, że droga do której jest równoległy pozwala na ruch pojazdów powyżej 50 km/h. Zarówno ulica Herbsta, jak i Romera są obszarem zabudowanym, w którym prędkość samochodów nie powinna przekraczać tej normy. Rowerzyści na tym terenie powinni więc jeździć ulicą - w innym wypadku mogą zapłacić 50 złotych mandatu.

  Czy jest szansa, że chodnik zamieni się w drogę rowerową? Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje budowę DDR w tym miejscu, jednak są to jedynie plany i nie ma co liczyć, aby w najbliższym czasie coś się zmieniło.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 27
   BRAK SŁÓW

  35Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jeżdżący 35 2 miesiące temuocena: 0% 

   Ale usuwanie przejść dla pieszych przez ścieżki rowerowe uważam za błąd. Mogły zostać. I wtedy w przepisach zapis ze jeśli pieszy przechodzi przez ścieżkę w oznaczonym przejściem miejscu to ma pierwszeństwo, a jeśli w innym - powinien zachować ostrożność i przepuścić jadące rowery. Szczególnie w sytuacji gdy chodnik i ścieżka idą rownolegle. Niestety czesc pieszych myśli (szczególnie ci bez prawa jazdy), ze rower zatrzymuje się dosłownie w miejscu!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kamil 34 2 miesiące temuocena: 67% 

   Kolizje, przepychanki... wszystkiego można by uniknąć gdyby w ludziach było więcej wzajemnej życzliwości a mniej własnego widzimisię. Gdyby rowerzyści szanowali innych uczestników przestrzeni nikt by nie miał do nich pretensji. Sam jestem rowerzystą codziennie dojeżdżającym do pracy - mam to szczęście, że mam cały czas ścieżkę rowerową, ale to co czasem co ambitniejsi rowerzyści wyczyniają ludzkie pojęcie przechodzi. Nie wspomnę o przepuszczaniu pieszych przez pasy na ścieżce rowerowej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 33 2 miesiące temu

   No gdyby ciocia miała wąsy... Masz rację, ale ludzie nie przestaną być egoistami ;)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Annaann 32 2 miesiące temuocena: 100% 

   To chyba dobrze, że przepuszczają pieszych na zebrze...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 31 2 miesiące temuocena: 60% 

   Tak, łatwp wprowadza w błąd, dawno powinnie zmienić, pomalować

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oscar 30 2 miesiące temuocena: 100% 

   Pewnie miała być ścieżka ale coś nie wyszło.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 29 2 miesiące temuocena: 65% 

   No proszę, też byłem przekonany (jako pieszy), że ten czerwony chodnik to ścieżka rowerowa. Dobrze, że nie mam roweru :D To po co jest innego koloru? Dla ozdoby?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 28 2 miesiące temuocena: 41% 

   Kolor nawierzchni nie stanowi prawa. Nad czym tu dyskutować? Karać jeżdżących po chodniku.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dupawkwiatach 27 2 miesiące temuocena: 58% 

   Najbardziej rowerzyści przeszkadzają zapewne mini bazarkowi na wysokości żabki, oczywiście nielegalnemu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 26 2 miesiące temuocena: 33% 

   rany, kto oczekuje znajomości przepisów przez "rowerzystów" dla niech przepisy są tylko wtedy kiedy dają im prawa, obowiązki to już są be i nie należy ich przestrzegać. Kto widział "rowerzystę" który ustępuje pieszemu na wymalowanym przejściu dla pieszych na DDR ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 25 2 miesiące temuocena: 89% 

   Najbardziej kuriozalna jest ich jazda pod prąd na jednokierunkowej ścieżce rowerowej przy skrzyżowaniu Dereniowej z Ciszewskiego. Jak trzeba być ślepym by nie zauważyć znaków?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abracadabra 24 2 miesiące temuocena: 33% 

   A powiedz mi gdzie na Ursynowie jest przejście dla pieszych przez Drogę Dla Rowerów? Na Mokotowie znam kilka, natomiast na Ursynowie nie widziałem ŻADNEGO...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 23 2 miesiące temuocena: 100% 

   abracadabra, na przykład skrzyżowanie Belgradzkiej z Al. KEN - jest oznakowanie poziome.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abracadabra 22 2 miesiące temuocena: 67% 

   Poziome jest, ale czy z zgodnie z PoRD jest to Przejście Dla Pieszych?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 21 2 miesiące temuocena: 83% 

   Ja widziałem i sam też ustępuję. Nie uogólniaj. Alergia na rowerzystów, to jedno, a obiektywizm, to drugie. Jak już się tak niektórzy czepiają lajkry, to zobaczcie na fotki pod artykułem. Po chodniku jeżdżą zwłaszcza starsi ludzie. Wiem, że losowe zdjęcia nie dowodzą niczego, ale z jakiegoś powodu "uwieczniona" została akurat ta grupa. Swoją drogą wychodzi totalny brak patroli prewencji, które jednego z drugim co jakiś czas "naprostowaliby" jakimś mandatem. Od pewnego czasu obserwuję np., że coraz więcej rowerzystów bez najmniejszej żenady przejeżdża przez pasy, nawet niespecjalnie trudząc się upewnieniem się, czy zza stojącego samochodu po drugim pasie nie nadjeżdża kolejny. Pal sześć pitolenie sfrustrowanych kierowców (bo ci zawsze będą pitolić i statystyka tego nie zmieni), ale dojdzie prędzej czy później do tragedii i wtedy zacznie się szukanie winnego. Nasze społeczeństwo wychowuje się kijem. A tu kija jak na lekarstwo...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abracadabra 20 2 miesiące temuocena: 100% 

   @Jaro: Policji nie chce/nie opłaca się (niepotrzebne skreślić) wysyłać patroli prewencyjnych w takie miejsca. Nawet jak pojawiają się gdzieś to niezbyt ich to obchodzi, chyba że mogą gdzieś łatwo zarobić i zrobić z tego akcję medialną.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 19 2 miesiące temu

   I tak, i nie. Od lat podnosi się problem niedoetatyzowania. Podejrzewam, że tu jest pies pogrzebany. A to, że jak już są, to ich to nie obchodzi, to inna para kaloszy. Nie jestem specem, żeby snuć na ten temat teorie. Są na tym forum znacznie lepsi ode mnie w tej materii.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 18 2 miesiące temuocena: 100% 

   @~abracadabra Na krótkim 600 metrowym odcinku Wąwozowej pomiędzy Rosoła a K.E.N. były przynajmniej3 takie przejścia (w czasie przesżlym, bo teraz całość remontują). Jak ktoś chce udowodnić swoją tezę, to i krowy nie zauważy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Annaann 17 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ja i mój brat zawsze ustępujemy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Słoneczko 16 2 miesiące temuocena: 92% 

   Ogólnie wzdłuż całej ulicy Herbsta jest duży bałagan, prosze zobaczyć że nie można przyjechać wozkiem na wysokości budynku ulica Herbsta 4 bo chodnik zostawiają samochody, dzielnica powinna słupki postawić do ronda, kolejny problem to samochody na pasie drogi zaparkowane przed przystankiem autobusym za rondem na wysokości Dembowskiego 8, ulica Herbsta jest zaniedbana. I widać że brak Zarządcy. Natomiast to co się dzieje na ulicy Romera to dopiero cyrk. Czy inżynier ruchu kiedykolwiek widział to ulicę? Na Romera parkuje się gdzie chce, połowy znaków nie ma. Ursynów Północny to nie Kabaty więc tu nic się nie robi, normalna rzecz. Ulice Herbsta I Romera od początku powinno uporządkować znakami drogowymi, ktorych brak.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 15 2 miesiące temuocena: 19% 

   Te słupki to sobie wbij w głowę. Gdzie mają te auta parkować, na trawniki wjechać, na ulicy stanąć? "Na Romera parkuje się gdzie chce, połowy znaków nie ma" - której połowy nie ma, pierwszej czy drugiej? Których znaków ci brakuje, jakie proponujesz dostawić, zakaz wjazdu czy od razu zakaz ruchu? Wyglądasz mi na takiego, co to z lubością znienacka wchodzi prosto pod samochód, bo "zgodnie z najnowszymi przepisami ma pierwszeństwo", a bez ograniczenia prędkości do 40 km/h w zakręt nie wejdzie (o ile masz prawo jazdy). Wróć na ojcowiznę, na wieś - tam odetchniesz. Chociaż niekoniecznie od aut, bo i tam ich dzisiaj pełno.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ciocia Klosia 14 2 miesiące temuocena: 80% 

   do Wujek Władek ,,oj chyba mandacik za parkowanie dostałes, następnym razem dwa razy się zastanowisz". Podszkol się z przepisów ruchu drogowego , poza tym widać,że należysz do osób, którym wszystko się należy i trzeba wyprowadzić cie z błędu, masz samochód to parkuj na parkingu, kup sobie miejsce parkingowe, wynajmij miejsce a jak dalej masz problem z parkowaniem to sprzedaj pojazd i jeździj komunikacją a nie tu żale swoje wypisujesz, typowy cecha głupiomądrych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Henryk 13 2 miesiące temu

   Zrób 2 zdjęcia każdemu pojazdowi i wyślij na adres straży miejskiej podając swoje dane osobowe + adres (jesli nie podasz, SM wezwie cie do uzupełnienia, aby się tym zająć). Takie parkowanie kosztuje 100 zł, SM ustali z CEPiK właściciela i kierującego i wysyła mandaty.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 12 2 miesiące temuocena: 65% 

   "Dwukolorowy chodnik napawa biedy pieszym i rowerzystom..." Kto szanowną redakcję uczył języka polskiego? Proszę zażądać zwrotu kosztów nauki...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 11 2 miesiące temuocena: 20% 

   mądrala co nie ma nic do powiedzenia

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 10 2 miesiące temuocena: 89% 

   @MrFrosty za to ty masz wiele do powiedzenia. Jedyne co potrafisz, to ujadać i obrażać ludzi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 2 miesiące temuocena: 66% 

   Jak zwykle nieznajomość przepisów. Nie kolor drogi, a oznakowanie. Ale kto by się tym przejmował, nie? Znaki i przepisy przecież nie obowiązują wszystkich, szczególnie tych na dwóch kołach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 8 2 miesiące temuocena: 60% 

   Im więcej lykry tym więcej frustracji i agresji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 7 2 miesiące temuocena: 29% 

   Kolor czerwony zawsze oznaczał drogę dla rowerów. Więc co tu jest niejasne?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DonPaulo 6 2 miesiące temuocena: 78% 

   Paulo - nie masz elementarnej wiedzy, może poza kolorami :-) Wyłożony czerwoną kostką chodnik nie jest ścieżką rowerową dopóki nie jest oznaczony jako droga dla rowerów (znak poziomy - czyli malowanie białe symbolu roweru - oraz znak pionowy - niebieskie tło z białym rowerem), oczywiście po dopuszczeniu go jako ścieżka rowerowa. wg prawa to o czym tu napisano to chodnik. Teraz jasne?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 5 2 miesiące temuocena: 27% 

   .........i pieszego kretyna lezącego po jezdni prosto pod koła,albo włażącego bezmyślnie na ścieżkę rowerową

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 4 2 miesiące temuocena: 40% 

   ~Paulo, asfalt oznaczał zawsze ulicę dla aut lub chodnik dla pieszych, więc czego się czepiacie jak stoi jakieś auto a piesi chodzą po tych waszych DDR.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   A tak, żeby Ci nieco zaburzyć Twój obraz rzeczywistości: znam też odcinki DDR, które przez pieszych traktowane są jak chodniki. Przy małym ruchu nikt nikomu nie robi awantury, ludzie się dogadują.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 2 miesiące temuocena: 57% 

   Jaro, a czy na tym odcinku drogi rowerowej chodzi więcej pieszych niż jeździ rowerów po chodnikach. Ja widzę takie sporadyczne zachowania pieszych, ale nagminne rowerzystów. Ba, wielokrotnie byłem świadkiem pretensji rowerzystów przejeżdżających po pasach, że im zawadzają piesi, a kierowcy nie ustępują jak pieszym. I zdarzały się takie sytuacje przed radiowozami. Nigdy nie widziałem podjętej interwencji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 1 2 miesiące temu

   Statystyk nie robiłem, więc się nie wypowiem. Których objawów lekceważenia przepisów jest więcej, też nie powiem, bo nie liczyłem. Możemy kiedyś stanąć w paru reprezentatywnych miejscach i jeden będzie liczył tych, a drugi tamtych ;-) Zobaczymy wtedy, jaka jest statystyka. O przejeżdżaniu przez pasy pisałem nieco wyżej. O braku partoli też.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5556 sekundy
  REKLAMAA2 GIGANT500 spoxschool 06.09.2021 - 29.09.2021