REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2014, 11:27 komentarzy 76

  Urząd dzielnicy pokazał światu swoją nową stronę internetową. Miała być lekka, szybka i nowoczesna. Na razie świat się z niej śmieje... Strona ledwo chodzi. Wykonawca - freelancer powiązany z "Naszym Ursynowem" - wziął pieniądze już w ubiegłym roku, choć stronę uruchomiono dopiero na początku października tego roku. 

  Po co nowa strona, gdy stara działała dobrze? Urząd musi być nowoczesny, iść z duchem czasu. Stara strona www nie była bardzo przestarzała, ale nie nadążała już za panującymi w świecie trendami, nie wykorzystywała wszystkich multimedialnych możliwości. Dlatego w ubiegłym roku zapadła decyzja: urząd zamówi projekt nowej strony - u zewnętrznego wykonawcy.

  Wykonanie strony i systemu do jej obsługi zlecono z wolnej ręki Maciejowi Piędelowi - bez żadnych konkursów, aukcji czy zapytań ofertowych. Na co dzień Piędel administruje profilem stowarzyszenia "Nasz Ursynów" na Facebooku - umieszcza posty, moderuje treści. Wynagrodzenie za stworzenie strony urzędu: 40.000 złotych. 

  Dlaczego urząd nie przeprowadził konkursu ofert lub po prostu nie wystosował do kilku firm zapytania ofertowego? Dzielnica tłumaczy, że wszystko jest w porządku, bo przy tak "niskich" zamówieniach może wybierać zleceniobiorcę z wolnej ręki. I "przypadkiem" zleciła usługę osobie pracujacej dla stowarzyszenia, które współrządzi dzielnicą?

  Czas trwania umowy - od 22 października do 13 grudnia 2013 roku. I chyba ta druga pechowa data spowodowała, że strony nie było i nie było - ani w grudniu, ani w lutym, ani nawet w lipcu następnego roku. Co się stało?

  Urząd tłumaczy, że strona powstała jeszcze w grudniu 2013 roku, tylko... nie została wdrożona. Umowę wykonawca wykonał i wziął pieniądze na podstawie rachunku wystawionego 16 grudnia 2013 roku. Zapłacić za usługę i odstawić ją na półkę na prawie rok? W świecie nowoczesnych technologii to wieczność. Skąd taka decyzja? 

  - Od samego początku Urząd Dzielnicy przyjął, że strona będzie wdrażana i zostanie udostępniona mieszkańcom (w miejsce obecnej) dopiero w 2014 roku. W Wydziale Promocji odpowiedzialnym m.in. za prowadzenie dzielnicowej strony internetowej nie ma osób oddelegowanych wyłącznie do wykonywania tego zadania. W związku z tym wykonywanie zadań związanych z przygotowywaniem nowej strony odbywało się, gdy pracownicy nie byli zaangażowani w inne obowiązki służbowe - mówi Bartosz Dominiak, rzecznik prasowy dzielnicy i jednocześnie szef Wydziału odpowiedzialnego za prowadzenie strony www urzędu.

  Jak ta strona działa?!

  Zgodnie z umową wykonawca - Maciej Piędel miał stworzyć 3 projekty graficzne oraz zaplecze strony i wg urzędu prace te wykonał. Czy efekt wart jest 40.000 złotych? 

  To w dużej mierze odczucie subiektywne. Z technicznego punktu widzenia nie było to tworzenie zupełnie autorskiego projektu. Witryna jest stworzona w oparciu o ogólnodostępne formaty i silniki, a graficznie nie różni się od wielu "automatycznych" stron - czyli takich, które są gotowymi do wdrożenia formatami. Zaplecze strony działa w oparciu o rozwiązanie Wordpress, co nie jest niczym złym, ale nie jest ono zoptymalizowane pod kątem ursynowskiej strony, więc działa ona wyjątkowo wolno.  Na wyświetlenie artykułu czeka się nawet kilka-kilkanaście sekund, co nie spełnia podstawowych standardów. Czasami strona nie działa w ogóle - tak było np. 12 października. Na stronie rażą też podstawowe błędy: ikony są w niewłaściwym formacie graficznym - stąd wyglądają źle, są nieostre i rozmyte. Są też błędy w renderowaniu stron. Witryna zawiesza też przeglądarki. Nasza redakcja zleciła profesjonalny audyt witryny urzędu - jego wyniki opublikujemy za kilka dni.

  W umowie z Maciejem Piędelem jest instalacja i konfiguracja portalu na serwerach urzędu oraz testy. Pytanie w jakim wdrożeniu uczestniczył, skoro urząd wdrażał stronę od lipca do października 2014 roku? Na nasze pytania o to urząd nie odpowiada od trzech tygodni. Oficjalnie urząd twierdzi, że strona jest sprawna. Nawet laik łatwo się zorientuje, że urząd po prostu mija się z prawdą. 

  Pytaliśmy też o to czy strona jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie strony www administracji publicznej do końca czerwca 2015 roku muszą być przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Standardy określa ustawa. Z przeprowadzonych przez nas testów za pomocą narzędzia "Iutilitia" wynika, że strona nie jest gotowa na wejście w życie tych przepisów (wynik poniżej w galerii). A to oznacza, że urząd dzielnicy wyda kolejne pieniądze - tym razem na dostosowanie strony.

  Nie błędy a procedura!

  Dziwią jednak wcale nie błędy czy niedoskonałości strony. Najdziwniejszy jest proces zamawiania tej usługi przez urząd. Oddzielenie etapu projektowania i wdrażania to droga ku katastrofie. Dzielnica zapłaciła wykonawcy, więc podczas wdrożenia strony nie jest on już do niczego zobowiązany. Zgodnie z protokołem przekazania strony, urząd potwierdził wykonanie wszystkich prac. W październiku strona nie działa jak należy a urząd udaje, że problemów nie ma. Wygląda na to, że urzędnicy odpowiedzialni za to absurdalne z punktu widzenia podatnika zamówienie boją się przyznać do błędu. A może to wcale nie był błąd?

  Sąsiednia dzielnica - Wilanów na bardzo podobną do ursynowskiej stronę www wydała... 9 tysięcy złotych. Nie wiesza się, działa szybko, zdaniem wielu jest bardziej czytelna. Wilanowski urząd zamówił ją po postępowaniu ofertowym. - Skierowaliśmy zapytania ofertowe do kilku firm. Zlecenie otrzymała firma, która zaproponowała najniższą cenę 9,3 tysiąca złotych - mówi Elwira Wiechecka z wilanowskiego ratusza. 

  Pomijając ważną dla podatników informację o zleceniu dla osoby powiązanej z "Naszym Ursynowem" współrządzącym dzielnicą i wypłacie pieniędzy przed zamknięciem projektu, jest jeszcze jedna, która nadaje sprawie nowy wymiar. To informacja z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. 

  - Urząd w najbliższym czasie planuje ujednolicenie wszystkich dzielnicowych stron z główną stroną miasta - mówi Magdalena Jadziewicz-Kasak z Urzędu M. St. Warszawy. Oznacza to, że dzielnice dostaną dostęp do jednego, przygotowanego na zlecenie dużego ratusza, systemu zarządzania stroną www. Projekt ujednolicający strony ruszył kilka tygodni temu. Wcześniej jednak były prowadzone konsultacje na ten temat, więc dzielnice wiedziały o takich planach dużo wcześniej. 

  Dlaczego urząd zdecydował się więc na wdrożenie nowe strony? Dlaczego potwierdził wykonanie portalu i wypłacił wykonawcy wynagrodzenie - 40.000 zł, w sytuacji, gdy strona jeszcze nie działała w praktyce? Dlaczego cały proces tworzenia strony zaplanowano w sposób, jakiego branża internetowa nie stosuje? Na te pytania próbujemy uzyskać odpowiedzi. Na razie urząd milczy jak zaklęty.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  76Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~chcemy_audytu! 76 ponad rok temu

   redakcjo ciągle czekamy na wyniki audytu! Już 10 dni od publikcji artykułu minęło a wyników ciągle brak?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chcemy_audytu! 75 ponad rok temuocena: 100% 

   A gdzie wyniki audytu które miały być za kilka dni? Kilka dni już minęło a audytu brak.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stanisław kartofel 74 ponad rok temuocena: 100% 

   Kochana redakcjo pragnę nadmienić, że na LINUXie ta strona działa jeszcze bardziej do...kitu. Szlak człowieka trafia. Nie wszyscy używają produktów firmy Microshiet. To jest dyskryminacja. Strona urzędu powinna mi działać nawet na COMODORE 64 do cholery

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~edek 73 ponad rok temu

   wybory

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Wawapixel :) 72 ponad rok temuocena: 100% 

   Wychodzą nowe kwiatki, teraz okazuje się, że dzielnica zapłaciła za sesję foto burmistrza, a zdjęcia wykonane za publiczną kasę użył do kampanii wyborczej. Tak oto uczcie się ludziska robić politykę za cudzą kasę. https://www.facebook.com/Burmi...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ninja 71 ponad rok temuocena: 20% 

   Cos mi się widzi, że tu nie chodzi o pieniądze, tylko o administrowanie tym portalem. Trzeba mieć zaufanie do autora portalu. Z informatycznymi produktami tak jest , że nie widać , a różne dodatkowe funkcje są wbudowane. Trzeba bezwzględnie mieć zaufanie do autora i osób aktualizujących ten system. Widocznie strona na serwerze "waw." nie budziła zaufania ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karateka 70 ponad rok temuocena: 100% 

   Argument całkowicie nietrafiony. "Twórca" strony użył Wordpresa - czyli całkowicie darmowego, dostępnego publicznie dla każdego frameworku. Obawiam się że skoro "twórca" nie ma wystarczającej wiedzy i zdolności aby zrobić tę stronę prawidłowo - tak aby szybko działała - to tym bardziej nie ma wiedzy żeby ją jakkolwiek zabezpieczyć. Poza wg autora artykułu wg umowy "twórca" nie ma świadczyć żadnego supportu. Stronę oddał, pieniądze dostał i papa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 69 ponad rok temuocena: 100% 

   Guział dał koleżce wynagrodzenie za pilnowanie swojej strony na fb, bo koszt wykonania nowe strony dzielnicy to wyniósłby 10 tys max

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 68 ponad rok temuocena: 20% 

   Dla Halo Ursynów 40 000 to może być bardzo dużo zwłaszcza, że za swoją stronę zapewne nie zapłacili nic, biorąc pod uwagę powiązania z innym portalem sfinansowanym z dotacji unijnych i promującym PO. Ciekawe czy dotacja rozliczona za jeden portal czy dwa? Zapraszam do lektury http://www.elblag.net...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 67 ponad rok temuocena: 100% 

   a co złego w wykorzystaniu szablonów i CMSów przecież to norma ale my na Ursynowie musimy mieć stronę od podstaw zrobiona przez znajomego burmistrza

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Redakcja 66 ponad rok temuocena: 100% 

   Dziękujemy za promowanie projektów naszego konsorcjum. Sugestia o dotacji jest nietrafiona. Haloursynow.pl powstało z prywatnych środków udziałowców - bez żadnych dotacji. Zapłaciliśmy za wszystkie rozwiązania informatyczne. Zdradzę, że niewiele więcej niż urząd za swoją nową stronę - skromniejszą, na darmowym CMS-ie i bez tylu serwisów. No ale my jesteśmy inwestorami prywatnymi i liczymy pieniądze... Zyczylibysmy sobie, zeby tak było w przypadku pieniędzy podatników.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 65 ponad rok temuocena: 0% 

   Ja absolutnie tego nie kwestionuje i niczego nie przesądzam w przeciwieństwie do Państwa portalu, który pisząc artykuł, dokonuje osądu osób opisywanych. Myślę że powiązania fotografów, wykonujących materiały dla Was i tamtego portalu nie jest do podważenia, a dotacje unijne mam nadzieję są jeszcze transparentne, pomimo koneksji politycznych z rządzącą partią.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nowakowski 64 ponad rok temuocena: 67% 

   Ciekawe dlaczego redaktor nie napisał, dlaczego strona została zmieniona, że poprzednia strona została wykonana w starej architekturze, była ona bardzo statyczna, nie pasująca do dzisiejszych standardów. Dodatkowo poprzednie władze dzielnicy nie zadbały nawet o to aby mieć możliwość samodzielnego zamieszczania treści na stronie i płacono za to zewnętrznej firmie. Koszt tego podobno wynosił około 5 000 zł/miesiąc, a więc roczny koszt tego wynosił więcej niż zrobienie nowej strony. Dalej oceniam artykuł na robienie afery z czegoś, gdzie jej nie ma.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nikt 63 ponad rok temuocena: 33% 

   Kochani, dobra strona , to również tak, która jest odporna na hakerskie sztuczki . A to już wyższa szkoła jazdy . No i tego nie widać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • jacek00 62 ponad rok temuocena: 40% 

   Tak była/jest odporna na ataki, że chyba więcej czasu nie działa niż działa. Poza tym zostało to postawione na darmowym wordpressie - więc o jakiej wyższej szkole jazdy mówimy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karolina L. 61 ponad rok temuocena: 75% 

   Szkoda, że takie afery nie wypływały wcześniej to można było dołączyć do NU i porządne pieniądze zarobić, a teraz to już tylko się pożegnać wypada...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 60 ponad rok temuocena: 97% 

   nie znam urzędu który robi wydatek 40 tys z wolnej reki bez zapytań ofertowych, to jawny szwindel, zwłaszcza, że wykonawca jest związany z Naszym Ursynowem

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do-redakcji 59 ponad rok temuocena: 24% 

   Nie bardzo rozumiem intencje autora artykułu. Do kogo ma pretensje? Do twórcy strony? Skoro ktoś mu za coś takiego zapłacił to co miał się unieść honorem i nie wziąć? Do Urzędu? Mogli zrobić bez przetargu i zrobili. Jeśli autor uważa że któryś z urzędników przekroczył uprawnienia, wykorzystał stanowisko do odniesienia prywatnych korzyści (zlecenia intratnej pracy koledze) czy coś takiego to od tego są odpowiednie instytucje kontrolne. Niech redakcja zgłosi sprawę np. do NIK (jeśli jest tu jakiś przekręt to 40tys już ich chyba powinno zainteresować) i niech NIK obiektywnie wyjaśni wszystkie wątpliwości. NIK jest m.in. właśnie po to aby badać wydatki publicznych pieniędzy. A potem jeśli kontrola wypadnie niekorzystnie to redakcja nam streści wyniki i tyle. Na pewno by to było ze strony redakcji dużo profesjonalniej. I nie byłoby zarzutów o stronniczość i bicie piany.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Redakcja 58 ponad rok temuocena: 80% 

   Naprawdę nie wiemy czego Pan nie rozumie. Ale być moze wlasnie wg Pana takie powinny być standardy władzy... Ma Pan prawo tak uważać. My uważamy inaczej. Podatnicy mają prawo wiedzieć w jaki sposób wydawane są ich pieniądze. P.S. Zastanowimy się nad złożeniem sprawy do NIK lub prokuratury.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 57 ponad rok temuocena: 43% 

   Szanowna Redakcjo, czy Państwa wpis powyżej nie świadczy o Waszej stronniczości? Pisanie artykułu w przeświadczeniu, że coś jest źle, bez weryfikacji z auomatu skazuje artykuł na stronnniczość i nierzetelność sami powołujecie się, że czekacie na udyt w tej sprawie. Chyba nie takie powinny być standardy mediów ? Jeśli posiadacie wiedzę o nieprawidłowościach to jako praworządni obywatele nie powinniście się zastanawiać tylko odpowiednio działać

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do-redakcji 56 ponad rok temuocena: 43% 

   Na podstawie tego co napisaliście nie uważam że takie powinny być standardy działania władzy. Niezrozumienie wynika stąd że jeśli uważacie że doszło do nieprawidłowości (a jak rozumiem artykuł sugeruje wykorzystanie stanowiska służbowego do odniesienia korzyści majątkowych (w tym przypadku zapłacenie koledze więcej niż cena rynkowa tej usługi), niegospodarność w wydatkowaniu publicznych pieniędzy i inne) to powinniście powiadomić o tym odpowiednie organy. Co więcej zdaje się że wręcz macie taki obowiązek. I te organy wypowiedzą się jednoznacznie czy nieprawidłowości są czy nie. Z raportem organu kontrolnego trudno będzie dyskutować. Natomiast jeśli nic z tym nie robicie a tylko trąbicie że są nieprawidłowości to rodzi to wątpliwości czy przypadkiem wszystko nie jest OK i nie robicie szumu tylko i wyłącznie po to żeby mieć artykuł i wyświetlić na nim reklamy wyborcze. Jeśli naprawdę macie przekonanie i dowody na to o czym piszecie to nie ma się co zastanawiać tylko trzeba działać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 55 ponad rok temuocena: 38% 

   Brawo za konstuktywny i rzeczowy komentarz

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jerzy 54 ponad rok temuocena: 80% 

   Czytam komentarze i widać, że nie do końca wszyscy rozumieję idę zamówień publicznych. Zamówienia poniżej 14 tyś euro( obecnie 30 tys ) wprawdzie nie podlegają ustawie PZP, ale nadal są to zamówienia publiczne. Wydatkowane są bowiem publiczne pieniadze. Takie zamówienia również podlegają zasadzie transparentności, jawności i przede wszystkim zasadności wydatku. Do tego służą wew.procedury czy regulaminy ,na podstawie których jednostki sektora finansów publicznych dokonują wydatków, które nie podlegają ustawie PZP. Urząd też powinien posiadać takie procedury. Wybiera się oczywiście oferte najkorzystniejszą.Chyba w opisanym przypadku konkurencyjnych ofert nie było. Ot i tyle na ten temat

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gorge 53 ponad rok temuocena: 22% 

   KOlejna bzdura na zamowienie POlityczne. Szczerze mowiac, trzeba sie zajac tym portalem, bo poziom jaki prezentuje uwstecznia umysly ludzkie. Autor tego artykulu nie powinnien nigdy byc pismakiem. To skandal, ze tak zawistni ludzie tworza portale opiniotworcze z dala od etyki ich profesji. Funpage i strone NU prowadzi zupelnie kto inny Panie "redaktorze". Nie podam nazwiska, szanuje tego czlowieka i nie wrzuce go do beczki z szambem, jakim jest ten portal.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Redakcja 52 ponad rok temuocena: 71% 

   Rozstrzela nas Pan? ;-) Tekst został bardzo starannie zweryfikowany. Na wszystko mamy dowody i dokumenty. Może nas Pan podać do sądu. Podlegamy prawu prasowemu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 51 ponad rok temuocena: 30% 

   Szkoda tylko, że podszywanie pod "-Redakcje" takich wpisów, może sprowadzić właśnie na nich problemy natury prawnej. PS. zapomniałeś dodać logo HU jako swojego avatara

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nowakowski 50 ponad rok temuocena: 7% 

   Panie Redaktorze, Pan nic nie rozumie. Pana artykuł to totalne dno. Nikt nie krytykuje, że Panu się nie podoba strona, ale że Pan na zasadzie insynuacji chce pokazać, jakieś nieprawidłowości. Czym innym jest jakby Pan napisał, że strona źle działa, że layout jest nieodpowiedni, ale Pan próbuje wykazać nieprawidłowość, której nie ma. Obrzuca Pan kogoś błotem i udaje Pan, że wszystko jest w porządku. Co to znaczy zweryfikowane, czy Pan uważa, że 40 000 to dużo? Nie ma Pan za grosz honoru!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maria 49 ponad rok temuocena: 89% 

   Nowakowski, bez przesady. Redakcja podała przykład że na Wilanowie zrobili podobną stronę 4 razy taniej. Ursynowska strona nie zawiera nic specjalnego - kalendarz, galeria zdjęć, kilka formularzy. To wszystko. W oparciu o darmowy framework. To jest opis stanu faktycznego. Druga rzecz to jak strona wolno działa. Tego się nie da zakwestionować i to też stan faktyczn. Nie wyobrażam sobie aby ktoś dbający o swoje dobre imię opublikował stronę w takim stanie. Sugeruje to jakieś drugie dno. Tak samo jak to że z opublikowaniem strony czekali 10 miesięcy. To też jest fakt i też daje do myślenia. Trudno uwierzyć w wyjaśnienia urzędu że czekali do wakacji jak będzie mniej roboty skoro żadne stare treści nie zostały na stronę przeniesione tylko stara strona robi za archiwalną. To wszystko są fakty i niestety ale patrząc obiektywnie sugerują nieprawidłowości. I jeśli zakup nowej - niesprawnej! - strony pochłania ponad kilka% wydatków na Wydział Promocji to chyba trzeba uznać że tak - jest to dużo.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 48 ponad rok temuocena: 17% 

   Pani Mario, ma Pani bezwględną rację pod warunkiem, że fakty opisane w artkule się potwierdzą. Nikt nie napisał jakie były oczekiwania Urzędu Wilanów co do strony więc ciężko je ze sobą porównywać. Generalnie odbył się osąd nad stroną przez osoby uważające się za specjalistów, a nie znających specyfikacji zamówienia. Jak dla mnie jest to śmieszne, że publikuje się artykuł ze zdawkowymi informacjami i mocno brzmiącym tytułem, pozostawiając zagadnienie w sferze domysłów i pomówień.A co jeśli np. okaże się że wilanów chciał np. stworzenia jakiejś nowej funkcjonalności/modułu i dołączenia jej do istniejącej strony? Z mojej wiedzy wtedy nie ma potrzeby tworzenia layoutu i pomysłu na układ ikon, więc cena może być niska. Poczekajcie z osądem na opinie specjalisty w zestawieniu ze strona Wilanowa

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Paweł Kowalski 47 ponad rok temuocena: 82% 

   Wydaje się, że w dzisiejszych czasach, zrobienie stosunkowo prostego serwisu internetowego nie jest wielkim wyzwaniem. Okazuje się że dla dzielnicy, jest. Ciekaw jestem jak dużo jeszcze tego typu zamówień z wolnej ręki miało miejsce?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 46 ponad rok temuocena: 31% 

   Panie Pawle, ostatnio (rok temu) wykonywałem w miarę prosty serwis dla nowego projektu (tak mi się wydawało), który wdrażałem. Jako że miał on być finansowany 100% z mojej własnej kieszeni to rzetelnie szukałem osoby do jego realizacji. Przez około 2 miesiące: kilkanaście zapytań, rozmów, spotkań i pozornie ten sam projekt, te same założenia, a ceny ofertowe zaczęły się od 150 tys. a skończyły na 25 tys, czyli szściokrotnie mniej. Łatwo jest oceniać coś na podstawie samych liczb, uważam, że z osądem powinniśmy poczekać na rzetelny audyt, który został zlecony przez HU w zestawieniu z podobnym audytem strony www Wilanowa. Wtedy zestawianie dwóch kwot za rzekomo za to samo ma sens, bo taki audyt wskaże co sie znajduje w środku. Prozaicznie, można to porównać do łóżka przykrytego identyczną kołdrą, tylko za sesję zdjeciową np z Caludia Shiffer czy też Joanna Krupa trzeba zapłacić wielokrotnie więcej niż z modelka ze zwykłej agencji modelek. A teoretycznie to samo :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Paweł Kowalski 45 ponad rok temuocena: 63% 

   Posiadam kilka serwisów internetowych i wiem na czym polega ich tworzenie. Tutaj wystarczy rzut okiem i kilka kliknięć, żeby stwierdzić, że jest to wykonane nieprofesjonalnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 44 ponad rok temuocena: 38% 

   Ja tego nie kwestionuję, tylko apeluję o powstrzymanie się z osądami do czasu rzetelnych opinii. Z artykułu nie wynika jakie były parametry zamówienia strony w Wilanowie, więc ciężko to porównywać. To czy strona sie podoba czy też nie to sa subiektywne opinie użtkowników

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 43 ponad rok temuocena: 69% 

   Wyjdzie jeszcze więcej takich spraw po 16/11 kiedy Guział i jego ferajna przegrają wybory. Oj będzie się działo. Obstawiam, że NU dostanie 10% po kiepskich 4 latach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matrix 42 ponad rok temuocena: 29% 

   A jeszcze jedno, jestem zażenowany poziomem tego artykułu i poziomem niewiedzy autora.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 41 ponad rok temuocena: 61% 

   Ciekawa sprawa. Mnie akurat najbardziej irytuje, że nie można dotrzeć do starych newsów - ciągle wyskakuje 404-ka...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nowakowski 40 ponad rok temuocena: 100% 

   Archiwalne wpisy sa pod tym linkiem: http://archiwum.ursynow.pl/pag...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 39 ponad rok temuocena: 31% 

   Szanowna Redakcjo, zakładam że jako autorzy artykułu nie wstydzicie się treści w nim zawartych. Dlatego też zakładam, że wpisy dokonane pod Nickami "-Redakcja" lub "-Przemek z FB" z tego samego komputera nie są Waszymi osobistymi wpisami. Proszę zareagujcie w kwestii podszywania się pod Was nieznanych ludzi, bojących się ujawnić.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 38 ponad rok temuocena: 17% 

   Z tego co zauważyłem wpisy z dopiskiem "z FB" są po prostu kopiowanymi przez redakcję wpisami z Facebooka

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 37 ponad rok temuocena: 71% 

   aaaa, to tłumaczy, szkoda ze wybiórcze :-(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 36 ponad rok temuocena: 63% 

   Chyba jednak nie ma Pan racji, bo w innym artykule gdzie odpowiada Redakcja to w awatarze jest ich logo, a tutaj nie ma, czyli ktos ewidentnie sie podszywa

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matrix 35 ponad rok temuocena: 41% 

   W odróżnieniu od tych chamskich i mega politycznych komentarzy nastawionych na wiadomo co, podoba mi się, podejscie władz urzędu do polityki licencyjnej, w tym wypadku: Creative Commons. Jest to podejście godne pochwały, a nie ładowanie pieniędzy w drogie CMS. Jeżeli Pan Kinczyk uważa, że 40 tys to dużo, to chyba Pan redaktor odlecial w kosmos - to bardzo tania strona. W Polsce obowiązuje prawo a nie jakieś wydumane oskarżenia HU. W zakresie zamówień publicznych obowiązuje ustawa o prawie zamówień publicznych, i jak Pan redaktor nie wie, to do niedawna limit bezprzetargowy wynosił 14 000 EUR, a teraz 30 000 EUR. Brak wiedzy, czy polityczna robota?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dryń dryń 34 ponad rok temuocena: 80% 

   "Jest to podejście godne pochwały, a nie ładowanie pieniędzy w drogie CMS." Tylko że w tym przypadku jest to ładowanie pieniędzy !dużych! w darmowe CMS. Naprawdę jest to godne pochwały? A może godne pochwały jest to że ten gość użył darmowych narzędzi, jednego z darmowych publicznych templatów, a efekt nawet nie do końca działa, bo trudno uznać za działającą stronę która się ładuje 15 sekund i regularnie pada? I za to w dwa miesiące zarobił więcej niż większość osób ma w rok. Wyjdź z matrixa Matrix.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dryń dryń 33 ponad rok temuocena: 80% 

   i jeszcze jedno - za takie pieniądze powinna ta strona działać również na urządzeniach mobilnych. I działa. Komórka ściągnęła ponad 1,5MB!! i wyświetliła stronę którą trzeba było przewijać ponad poł minuty aby dotrzeć do końca. To też chwalisz? I obsługi standardów dla niepełnosprawnych też pewnie nie ma bo wdrożenie byłoby za drogie a to tania strona przecież.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przemek z FB 32 ponad rok temuocena: 86% 

   ja pierdykam strona dla urzedu dzielnicy za 40TYS na darmowym cms wordpress (ktory jest przeznaczony do lekkich stron lub blogow). Mega walec ;) a grafika lezy (standardowy darmowy szablon)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 31 ponad rok temuocena: 33% 

   Proponuję poczekać na rzetelny audyt, który zleciło HU i zostanie podpisaną przez osobę autorytatywna z imienia i nazwiska. Na razie wpisy osób pod fikcyjnymi nickami, nie mającymi odwagi osobistej aby się ujawnić są warte "mniej niż zero.."

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krysiX 30 ponad rok temuocena: 88% 

   napisał osobiście odważny osobnik o imieniu 987

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 29 ponad rok temuocena: 31% 

   ale ja nikogo nie oskarzam bezpodsawnie w przeciwieństwie do przedmowcow i jestem zarejestrowanym uzytkownikiem HU. Proponuje werfikowac swoje wpisy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 28 ponad rok temuocena: 71% 

   Krysinski ojej jesteś serio zarejestrowany? przeszedłeś naprawdę sam formularz?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie! nie! 27 ponad rok temuocena: 86% 

   Ile czasu zajmie burmistrzowi wydanie oświadczenia że: decyzja o zakupie nowej strony to bezsensowna decyzja durnego urzędasa i że on o niczym nie wiedział bo akurat spadał na spadochronie i że on teraz wszystko naprawi i zapłaci Piędlowi za przywrócenie starej strony?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikodem 26 ponad rok temuocena: 13% 

   Szanowna redakcjo. Widać kto Panstwu płaci za reklamy. Nie spodziewałbym sie po Panstwu obiektywizmu. Widac, ze ziejecie Panstwo nienawiścią do Pana burmistrza i Naszego Ursynowa. Państwa artykuł ma sugerować, ze jest cos złego. 40 tys na taka stronę to nic. Zgodnie z prawem, a z Panstwa relacji wynika, ze zamówienie bylo juz jakiś czas temu złożone, to nawet wtedy zamówienia poniżej 14 000 EUR nie podlegały pod zamówienia publiczne. Po prost totalna indolencja, artykuł mający rzucić swiatlo podejrzenia. Żenada. Dzieki takim artykułom to Guzial będzie miał jeszcze większe poparcie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Redakcja 25 ponad rok temuocena: 85% 

   Nie chodzi o zamówienie publiczne. Wystarczyły zapytania ofertowe. Wymaga tego zwykła uczciwość i szacunek dla pieniędzy podatników. Pozdrawiamy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 24 ponad rok temuocena: 93% 

   zdecydowanie przekazanie 40 tys kolesiowi bez zapytania ofertowego i zapłata z góry za usługę wpłyną na wzrost notowań. Na pewno zwiększy to zainteresowanie prokuratora.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bajadera 23 ponad rok temuocena: 92% 

   Szanowna redakcjo! Jest uczciwość i są koledzy. I tyle w temacie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 22 ponad rok temuocena: 29% 

   Mam takie pytanie odnośnie tytułu, który jasno wskazuje że to jest to samo, czy ktoś to sprawdzał od strony technicznej, funkcjonalnej? czy tylko na zasadzie wizualnej ? Rozbieżności cen w tworzeniu stron są bardzo duże, proponuję przeczytać http://natemat.pl/69339,oburze... jak Dln Śląsk wydał na stronę/portal internetowy 66 mln złotych. Na koszty wpływają często drobiazgi, np. skalowanie do urządzeń mobilnych, ilość podstron, możliwość samdzielnego moderowania stron, etc.. Z teści artykułu wynika, że HU wydało werdykt zanim otrzyma wyniki audytu który zleciła do wykonania, czy na tym polega obiektywizm?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Wawapixel :) 21 ponad rok temuocena: 69% 

   Krysiński, Ty chyba sam nie wierzysz co piszesz, nawet za peerelu nie próbowano wciskać takiego prymitywnego kitu. Lepiej zacznij sobie przypominać jakie kwity kazał Ci podpisywać burmistrz i za co możesz beknąć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Redakcja 20 ponad rok temuocena: 73% 

   Problemem nie są błędy na stronie - te można naprawić, poprawić. W naszym artykule zwracamy uwagęna sam proces realizacji i wdrażania oraz wydatkowanie pieniędzy w formule bez konkurencji. Audyt już mamy, jego część jest już w tym artykule. Wkrótce opublikujemy więcej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krysinski987 19 ponad rok temuocena: 40% 

   Nie wiem o czym piszesz Wawapixel, może u HGW masz takie procedury (podpisywanie kwitów i bekniecie za nie) więc nie mierz wszystkich swoją miarką.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynów 18 ponad rok temuocena: 82% 

   Szanowny Panie Redaktorze Dlaczego nie napisze Pan o jeszcze jednej stronie internetowej też z instytucji publicznej Ursynowa. Czyżby zakazali? A może coś na temat wygłuszenia gabinetu dyrektorskiego?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bartek 17 ponad rok temuocena: 76% 

   Eee tam przesadzacie. To że strona czasami nie działa - no przecież nawet strony banków mają czasem przerwy techniczne. Wielka rzecz. Że nie zrobili przetargu? Dzięki temu w pięć minut wybrali wykonawcę. Przy przetargu byłaby cała procedura, przedmiot zamówienia, opis, mnóstwo ludzi byłoby zaangażowanych. Jak to byłaby dopiero strata ich czasu. A przecież oni pracują za pieniądze podatnika. Więc powierzenie p. Piędlowi było całkowicie logiczne. Wilanów zrobił za 9tys? Przecież Ursynów jest duuużo większą dzielnicą. To i strona większa i wynagrodzenie... Że wykonawca zna burmistrza? Pewnie uścisnął mu dłoń na którejś z licznych imprez. Strona nie jest dostosowana do niepełnosprawnych? Przecież w urzędzie jest stanowisko Pana Malesy - właśnie jako łącznika niepełnosprawnych z urzędem. Niech niepełnosprawni do niego dzwonią, na pewno im pomoże i powie w którym miejscu kliknąć. Naprawdę, z niewiadomo czego robicie wielką aferę. A już to o nieostrych grafikach... Przecież ostrymi możnaby s

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Albert 16 ponad rok temuocena: 26% 

   Dziwne. Mi jakos dziala!!! I jest lepsza niz poprzednia. Jezeli ktos uwaza, ze 40 tys to duzo to chyba sie nie zna!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ops-ups! 15 ponad rok temuocena: 73% 

   I to samo w Ośrodku Pomocy Społecznej: http://bip.warszawa.pl/NR/rdon...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynów 14 ponad rok temuocena: 100% 

   niezłe, ale widzę że był ciąg dalszy http://bip.warszawa.pl/NR/rdon...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mich 13 ponad rok temuocena: 91% 

   strona duzo gorsza od poprzedniej. bardzo nie czytelna!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Wawapixel :) 12 ponad rok temuocena: 72% 

   :) https://www.youtube.com/watch?...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 11 ponad rok temuocena: 82% 

   buhahahaha guział ma nie równo pod sufitem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anty_Nasz-Ursynow 10 ponad rok temuocena: 81% 

   Gdzie sa teraz nadworni ujadacze z Naszego Ursynowa? - Aha zapomnialem, niewygodnych tematow nie warto komentowac, liczymy ze temat sam zniknie w morzu innych:) Gospodarnosc pelna geba:)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 9 ponad rok temuocena: 92% 

   wszystko w stylu Guziała i jego bandy, prawda jest taka że gdyby nie pieniądze to nikt by nie popierał tego czegoś

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiad 8 ponad rok temuocena: 82% 

   Strona nie laduje sie. Przy takie opozycji PO bedzie rzadzic bardzo dlugoooooo. Co mi szczerze calkiem nie przeszkadza. Chyba chcieli uruchomic nowa strone przed wyborami a tu niespodzianka - efekt calkiem odwrotny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Maciej Antosiuk 7 ponad rok temuocena: 82% 

   Faktycznie stronka działa bardzo wolno, polecam "przeklikać" dla spróbowania. Szkoda, że to z naszych pieniędzy...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • jacek00 6 ponad rok temuocena: 96% 

   Żeby było śmieszjniej. Właśnie sprawdziłem. Maciej Piędel nie posiada nawet zarejestrowanej działalności gospodarczej, oraz nie posiada żadnych kwalifikacji do zajmowania się profesjonalnym projektowaniem graficznym, analizą czy tworzeniem zaawansowanych stron od strony developmentu. Został stworzony bubel za 40k zł. Ciekawe kiedy się okaże, że użyte narzędzia zostały przypadkowo "zapożyczone" od innych ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie! nie! 5 ponad rok temuocena: 90% 

   Mając takie znajomości nie potrzeba działalności!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MIłośnik 4x4 4 ponad rok temuocena: 60% 

   Może napęd 4x4 się skończył dla strony

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • jacek00 3 ponad rok temuocena: 81% 

   Brawo Guział, brawo kolesiostwo! Koniec urzędowania się zbliża więc trzeba napchać kieszenie komu się da.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dd 2 ponad rok temuocena: 83% 

   Strona urzędu nie działa nawet teraz.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jakub Greloff 1 ponad rok temuocena: 76% 

   Dokładnie, chcieliśmy jechać dziś z żoną do Urzędu, i nic nie można się dowiedzieć. Nie pamiętam kiedy w zeszłym tygodniu było podobnie, ale sytuacja się powtarza.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.262 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021