REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Budynek „Zdroju Natolin” straszy od kilku lat

  Budynek „Zdroju Natolin” straszy od kilku lat (AŁ)

  Studnia oligoceńska przy ul. Belgradzkiej już od ośmiu lat jest nieczynna. By z kranów znów leciała woda, potrzeba aż pół miliona złotych. Dzielnica twierdzi, że nie ma na to fuduszy, a spółdzielnia "Wyżyny", do której należy budynek, kilka tygodni temu wynajęła go prywatnej osobie na działalność usługową. Mieszkańcy zamiast wody wolą w tym miejscu np. lodziarnię

  Budynek na rogu Belgradzkiej i Żabińskiego nazywa się "Zdrój Natolin". Od dawna jednak nazwa nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Ściany pomazane graffiti, odkręcone krany i ani śladu wody. Popularne kilkanaście lat temu wśród mieszkańców miejsce zamarło w 2011 roku.

  - Kiedyś tu było czasami trudno się dopchać do kranu, sama korzystałam jak miałam małe dziecko, bo nie miałam zaufania do kranówki, ale teraz nie chciałoby mi się dźwigać butelek. Lepiej niech tu lody sprzedają, dzieciaki by się ucieszyły - mówi pani Anna.

  Budynek stoi na gruncie dzielnicy, ale należy do spółdzielni "Wyżyny" i to ona zamknęła studnię, gdy zabrakło wody. W 2014 roku władze spółdzielni wystąpiły do ratusza, by ten przejął w zarząd studnię przy Belgradzkiej. Potrzebny był jednak nowy odwiert, z którego można by ponownie czerpać wodę. Jego koszt dla dzielnicy okazał się jednak za duży.

  Wobec faktu, iż ujęcie jest nieczynne od kilku lat, a koszty uruchomienia nieeksploatowanego ujęcia, według eksperyzy przedstawionej przez Spółdzielnię zostały oszacowane na 500 tys. złotych, a roczne koszty utrzymania ujęcia to około 40 tys., w 2016 roku ówczesny Zarząd Dzielnicy negatywnie ustosunkował się do wniosku Spółdzielni i podjął decyzję o braku dalszej eksploatacji ujęcia

  - tak burmistrz Robert Kempa odpowiedział na interpelację radnego Otwartego Ursynowa Pawła Lenarczyka, który miesiąc temu w imieniu mieszkanców zapytał dlaczego studnia wciąż jest nieczynna.

  Z informacji jakie zdobyliśmy wynika, że "Zdrój Natolin" zniknie już na zawsze z krajobrazu Ursynowa. W tym miejscu powstanie coś zupełnie nowego.

  - Budynek został wynajęty przez osobę prywatną, która wkrótce będzie prowadziła tam swoją działalność usługową. Zapewne przywróci to miejsce do porządku - dowiadujemy się w spółdzielni "Wyżyny".

  Dla  pytanych przez nas mieszkańców to dobra wiadomość. - Nie widzę sensu wykładania pieniędzy na remont. Dzisiaj woda w kranie jest dobra do picia, nie trzeba jej nosić w butlach, w których mnożą się bakterie. Jak ktoś bogatszy, to gotuje na mineralnej ze sklepu. Co tu mogłoby powstać? Może dobra piekarnia, żebym miała blisko po bułeczki na śniadanie - zastanawia się pani Elżbieta.

  W tej chwili na Ursynowie działają studnie głębinowe przy ul. Romera, na Dereniowej, na Dzierzby, Buszyckiej oraz przy SGGW na Ciszewskiego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 57

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marek1975 7 4 miesiące temu

   Ziomuś jaka lodziarnia nie pomieszało ci sie coś naprawiamy to źródełko jak nie rząd to my OBYWATELE wezmiemy lopaty i bedziemy kopac!!!!! DO CZEGO TO DOSZLO??

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AAnnAA 6 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Artykuł tendencyjny. Mieszkam tu od 30 i jak wszczyscy ktorych znam jestem za tym by wyremontowac źródełko. Niech władza zrobi wreszcie coś dobrego dla obywateli.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~borysow 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Studnię należy naprawić, a nie robić tam lody.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dobrawoda 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Studnie oligoceńskie/głębinowe mają znaczenie strategiczne. Władze dzielnicy i miasta powinny o nie dbać w imię dobrze pojętych interesów mieszkańców.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 3 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Zróbcie pijalnie piwa :D

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~powinnybyć 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Takie ujęcia powinny być i być sprawne, na wypadek poważniejszej awarii wodociągów, niskiego poziomu wody w Wiśle uniemożliwiającego uzdatnianie wody. Ursynów jest wielkości sporego miasta w Polsce, powinno być więcej ujęć wody. Pogoda robi się coraz bardziej nieprzewidywalna i zgodnie z przewidywaniami może być coraz gorzej. Niedawny przykład Skierniewic pokazuje o co chodzi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3507 sekundy
  REKLAMAA2-DZIELNICA-MIKOŁAJKI-02-12---08-12-2019