REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Skrzyżowanie

  Skrzyżowanie "ulic" 5 i 7 KUD - w sercu Kabat (KZ (nadesłane))

  REKLAMA

  Jezioro głębokie po kostki, brak przejścia i przejazdu. Tak wygląda osiedlowa uliczka w sercu Kabat. Aż trudno uwierzyć, że kilkaset metrów dalej znajduje się jedno z najbardziej prestiżowych osiedli w Warszawie. Uliczki na starych Kabatach przypominają wiejskie drogi, i to sprzed 40 lat!

  - Walczymy o tę ulicę od 28 lat, odkąd tu mieszkamy - mówią mieszkańcy starych Kabat - części osiedla domków jednorodzinnych położonych za ulicą Relaksową i Rosoła w kierunku Wilanowa. Ulice 5 i 7 KUD (do dziś nikt ich nawet nie nazwał) są w fatalnym stanie. Zwykłe polne klepisko tylko w niewielkiej części wyłożone kostką brukową a na skrzyżowaniu - potężna dziura, w której po każdym deszczu powstaje bajoro. 

  - Wszystkim okolicznym budynkom wlewa się woda do garaży i piwnic. Jak pada deszcz to wszyscy siedzą na warcie - mówi mieszkaniec jednej z posesji.

  Prowizoryczne zabezpieczenie nic nie daje. W czasie deszczu z ulicy Rosoła i Wąwozwej płynie tu rzeka. Nie można wyjechać ani wyjść.

  - Ja tu mieszkam od 28 lat a mój mąż 50 lat. W planach droga jest tu od 18 lat, od czasu uchwalenia planu miejscowego. To przykre, że w XXI wieku na Ursynowie nie ma podstawowych dróg dojazdowych, aby suchą nogą każdy człowiek mógł przejść! - mówi mieszkanka, Iwona Ziembicka.

  Burmistrz obiecuje, że obie uliczki - 5 i 7 KUD zostaną wybudowane jeszcze w tym roku. - Na sto procent będzie to pewne, gdy 17 lipca otworzymy koperty z ofertami wykonawców. Ale wszystko wskazuje na to, że między sierpniem a październikiem powstanie tu ulica - zapowiada Robert Kempa.

  Jak na standardy osiedlowych ulic ma być "luksusowo" - asfalt zamiast kostki, odwodnienie oraz oświetlenie.

  - Poczekamy, zobaczymy. Mam nadzieję, że tym razem dzielnica spełni swoje obietnice. Jeszcze niedawno proponowano nam, abyśmy złożyli się na odwodnienie i asfalt - dodaje Iwona Ziembicka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tom 3 6 miesięcy temu

   Jak pokazuje zalaczone zdjecie: NIE jest to "serce" Kabat, tylko jakas boczna uliczka. Cel jest szczytny, ale autor polecial po bandzie, a to podwaza wiarygodnosc i kompromituje autora oraz Kabaty, bo takie "serca" to maja raczej Kacze Doly czy inne wsie lezace "daleko od szosy", gdzie od 28 lat mieszkaja ludzie, a cywilizacja nie dotarla.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabacok 2 6 miesięcy temu

   JAK PO BANDZIE ??? Człowieku my tu tak mieszkamy a ty słoju skąd jesteś ???

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabatok 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Pewnie z Lublina on ci jest.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1177 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018