REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021 - brak pliku
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 marca 2021, 13:37 komentarzy 9

  (UM)

  - O decyzji ministra zdrowia w sprawie komisarza dla Szpitala Południowego, wzorem Radomia, dowiedziałam się z mediów - oświadczyła wiceprezydent Renata Kaznowska. Jej zdaniem to decyzja polityczna. Przeciwko byłej prezes szpitala, która została rządowym pełnomocnikiem, wytoczyła ciężkie zarzuty.

  Decyzja o przejęciu Szpitala Solec, a co za tym idzie również Szpitala Południowego, przez rząd zaskoczyła warszawskie władze. Sytuację skomentowała na konferencji prasowej zastępczyni prezydenta Renata Kaznowska. Była bardzo poruszona informacją oraz zdenerwowana.

  - Być może ministra przestraszyło to, że za dobrze sobie radzimy? Dziś mamy 30 proc. z 300 łóżek w Szpitalu Południowym, a Szpital Narodowy otwarty z końcem października miał mieć 1,2 tys. łóżek, a w tej chwili ma ich tylko 25 proc. - stwierdziła Kaznowska.

  I pytała: - Pytam ministra czy powołał pełnomocnika rządowego na Szpitalu Narodowego? Bo statystyki są nieubłagane. 

  Spór o personel, a raczej jego brak

  W Szpitalu Południowym, otwartym 15 lutego, uruchamia się moduły 56-łóżkowe dla pacjentów covidowych. Działają już dwa takie moduły, maksymalnie szpital będzie mógł przyjąć 300 pacjentów. Olbrzymim problemem jest brak personelu, liczba łóżek nie rosła w takim tempie jak przybywało chorych, dlatego tydzień temu doszło do sporu między wojewodą a władzami Warszawy. Wojewoda zarzucał stolicy, że sobie nie radzi, a miasto wojewodzie, że nie realizuje zapisów umowy dotyczącej pomocy w rekrutacji.

  W ostatnim tygodniu ratuszowi udało się pozyskać kolejnych lekarzy i pielęgniarki. Na dniach miały być podpisywane następne umowy.

  - Większość z tych umów i grafiki wchodzą w życie od kwietnia. Ruszymy z bardzo dużego kopyta - mówiła Kaznowska. Stołeczny ratusz zapowiadał, że sytuacja zacznie się na dniach normować, dzięki olbrzymiej pracy i determinacji pracowników odpowiedzialnych za opiekę zdrowotną. I wówczas wkroczył rząd ze swoją decyzją o przejęciu szpitala.

  - W swej naiwiości myślałam, że chodzi tu o pacjentów. Ministrze, bierze Pan pełną odpowiedzialność za Szpital Południowy. Daję Panu pięć dni na zapełnienie tego szpitala do 300 łóżek - wzywała zdenerwowana Renata Kaznowska.

  I podawała daty korespondencji z wojewodą. 18 lutego szpital wysłał pierwsze pismo, że potrzebuje 100 lekarzy i 110 pielęgniarek. Pozostało ono bez reakcji. 14 marca - pismo do urzędu wojewódzkiego wysłała Kaznowska. Wojewoda w międzyczasie przysłał bazę 300 numerów telefonów. - Nie zostało z niej prawie nic, numery zdublowane albo nieaktywne, z tego nie pozyskaliśmy nic. Na pokładzie z nami zostały 22 osoby skierowane przez wojewodę - stwierdza wiceprezydent.

  Kaznowska: Ona wiedziała, że szykujemy odwołanie

  Ciężkie zarzuty wiceprezydent postawiła byłej prezes Szpitala Solec Ewie Więckowskiej, która w końcu lutego zrezygnowała z posady. A dziś właśnie została rządowym pełnomocnikiem powołanym przez ministra zdrowia.

  - Doprowadziła do tego, że wygasiła certyfikat ISO w Szpitalu Solec, nie przygotowała odpowiednich procedur w Szpitalu Południowym, w tym medycznych, wytwarzając olbrzymi chaos. Punkt szczepień zgłosiła do NFZ zarejestrowała w nim 4 tys. osób, po czym okazało się, że zrobiła to "przez pomyłkę" i wysłała pismo, że to cofa. Nie myśląc o tym co z tymi 4 tysiącami seniorów - oskarżała Renata Kaznowska.

  Kadry miały być niegotowe, do procesu rekrutacji prawie 600 osób, nie przygotowano strony internetowej Szpitala Południowego. Pierwsi pracownicy mieli nie przejść szkoleń BHP.

  - Pani prezes na oficjalnych naradach mówiła, że nowy szpital może przyjąć maksymalnie 25 osób. A gdy żądałam przyspieszenia prac, usłyszałam, że to jest niemożliwe. Sabotowała prace - mówi Kaznowska.

  Po odejściu Więckowskiej ze stanowiska prezesa Szpitala Solec pracownicy mieli znaleźć nieodczytane maile z ofertami pracy. - Ona doskonale wiedziała, że szykowano jej odwołanie, m.in. za 9 apartamentów, które wybudowała w przychodni przy Poznańskiej, gdzie możemy mówić o niegospodarności - dodawała wiceprezydent.

  "To czysto polityczna decyzja"

  Zdaniem zastępczyni prezydenta Trzaskowskiego minister bierze pełną odpowiedzialność za wybór "komisarza". Miasto obawia się natomiast o materiał dowodowy. - Nie wiem, czy to nie jest powód, dla którego Więckowska chce wrócić do szpitala - zastanawia się Renata Kaznowska.

  I dodawała: - To czysto polityczna decyzja, która ma przykryć skandaliczny brak przygotowania do trzeciej fali pandemii. Bierzecie odpowiedzialność, za komisarza, którego do tego szpitala powołaliście. 

  Kaznowska jest przekonana, że to wszystko po to, by w mediach rządowych pojawiła się informacja, że "Trzaskowski sobie nie radzi".

  - Pan Niedzielski będzie mógł teraz wyjść i powiedzieć: warszawski ratusz nie radzi sobie z pandemią, prezydent Trzaskowski sobie nie radzi. Ta narracja ma przykryć problemy związane z trzecią falą koronawirusa - przekonywała.

  Przytaczała dane. Ponad 40 proc. łóżek covidowych w Warszawie jest w miejskich szpitalach, w rządowych jest zabyt mało w stosunku do ich możliwości.

  Na 15:40 konferencję w sprawie Szpitala Południowego zapowiedział wojewoda mazowiecki. Będziemy ją relacjonować.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 26
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ostry64 9 4 miesiące temuocena: 0% 

   Krawczyk rozmawiał z personelem zaś Wieckowska rozmawia jedynie batem czy była prezesem czy tez komisarzem .Pani E.Wieckowska posłanka z PO i później z listy SLD potrafi się ustawić a może wypowiedza się koledzy ze Śląska jakby nie było to jej rodzinny region.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karolu 8 4 miesiące temuocena: 75% 

   Gościówa jako prezes szpitala straciła ISO a teraz rząd ją powołuje na komisarza? Wstyd i żenada! Koleżanka Szumowskiego?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytam 7 4 miesiące temuocena: 57% 

   Układ zamknięty się zawalił. A burmistrz Ursynowa Robert Kempa co na to ? Chyba właśnie od lutego 2021 jest w radzie spółki miejskiej Szpital Solec, operatora Szpitala Południowego burmistrz jest przewodniczącym organu nadzorczego z wynagrodzeniem ok. 3,2 tys. złotych na rękę. - jak podało HU.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 6 4 miesiące temuocena: 73% 

   Bardzo dobra decyzja. Koniec z rozmywaniem odpowiedzialności

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~iniquitatem 5 4 miesiące temuocena: 50% 

   NiC nowego, czyli "No i Ch*j"

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~boom** 4 4 miesiące temuocena: 64% 

   Na mieście mówią, że dr. Więckowska złożyła rezygnację po kłótni z prezydent Kaznowską, bo nie była w stanie znieść jej niekompetencji. Jeśli nowy Prezes (Krawczyk) nie zastraszy pracowników Solca to staną murem za Więckowską.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 4 miesiące temuocena: 41% 

   Tak Ci trudno wymyśleć inny nick?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 2 4 miesiące temuocena: 39% 

   opowieści z mchu i paproci pisiego trola

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   boom** - czy te gwiazdki świadczą o jakości ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3764 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021