REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Całodobowa poczta przy Belgradzkiej skraca godziny pracy. Od kiedy dzielnicę opanowały paczkomaty, urząd Poczty Polskiej na Natolinie przestał wyrabiać normy sprzedażowe. Od stycznia do końca marca otwarty będzie do godz. 21, a później budynek przy ul. Belgradzkiej zostanie wyburzony. 

  Budynek przy ul. Belgradzkiej 42 został wybudowany prawie 30 lat temu. Od samego początku swoją filię ma tu Poczta Polska, był też posterunek policji, przychodnia czy siedziby różnych stowarzyszeń. Z czasem obiekt stojący przy samym wyjściu z metra przestał wyglądać reprezentacyjnie. Działka stała się również zbyt cenna, aby była zajmowana przez niski pawilon.

  - Ze względu na bardzo wysokie koszty i nieopłacalność remontu powstał pomysł wyburzenia tego budynku i postawienia w jego miejscu ośmiopiętrowego bloku mieszkalnego z zapleczem na lokale użytkowe - mówi Andrzej Grad, członek zarządu spółdzielni "Wyżyny" i pomysłodawca rozbiórki pawilonu.

  Spółdzielnia "Wyżyny" zaplanowała w nowym budynku 39 mieszkań oraz 65 miejsc postojowych (54 w garażu podziemnym i 11 na zewnątrz) oraz 18 stojaków na rowery. Władze “Wyżyn” od 1 marca 2021 r. mają już pozwolenie dzielnicy na wyburzenie budynku przy Belgradzkiej 42.

  Poczta zostanie, ale nie 24/24

  Mimo planów rozbiórki obiektu poczta pozostanie na Natolinie. Po rozpoczęciu prac urząd zostanie przeniesiony do Natolińskiego Ośrodka Kultury, a później wróci na stare miejsce, jednak do nowego budynku.

  - W pierwszym kwartale 2022 roku planowane jest przeniesienie placówki do lokalizacji tymczasowej w Natolińskim Ośrodku Kultury, przy ul. Na Uboczu 3. Docelowo i według dotychczasowych ustaleń, chcielibyśmy, aby placówka funkcjonowała w nowo wybudowanym obiekcie pod aktualnym adresem - mówi rzecznik Poczty Polskiej Justyna Siwek.

  Do czasu przeprowadzki zarząd poczty postanowił skrócić godziny funkcjonowania placówki przy Belgradzkiej. Dotychczas całodobowa poczta od 3 stycznia będzie czynna od poniedziałku do soboty w godz. 8-21, a w niedzielę od 10 do 16. 

  - Decyzja o zmianie czasu pracy urzędu pocztowego podyktowana jest wieloma czynnikami i podjęta została po wnikliwej analizie zebranych danych, m.in. sprzedażowych czy natężenia ruchu w niestandardowych godzinach pracy placówki. Warto zaznaczyć, że obecne uwarunkowania rynkowe wymuszają zmiany funkcjonowania na wielu przedsiębiorcach - dodaje rzecznik Poczty Polskiej.

  Mieszkańcy, którzy będą chcieli skorzystać z nocnych usług poczty, będą musieli się udać do centrum (ul. Świętokrzyska 31/33) lub na Pragę Północ (ul. Targowa 73). Na tych, którzy nie boją się nowoczesnych rozwiązań do końca marca będą mogli skorzystać z całodobowych samoobsługowych automatów pocztowych przy Belgradzkiej - można w nich przez całą dobę nadawać i odbierać listy i paczki. Przez 24 godziny będzie wciąż funkcjonował kiosk pocztowy, urządzenie oddawcze, bankomat oraz wpłatomat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 188

  • 39
   BARDZO PRZYDATNY
  • 24
   ZASKOCZONY
  • 24
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 60
   WKURZONY
  • 34
   BRAK SŁÓW

  28Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Graf ramolo 28 3 miesiące temuocena: 0% 

   Poczta to straszny relikt, pamiętam te ciągle problemy i walki. Paczkomaty to wybawienie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ludzka chciwość 27 3 miesiące temuocena: 100% 

   Poczta do Natolińskiego Ośrodka Kultury, a NOK do niepotrzebnych lokali w suterynach. Niech emeryci się cieszą bo mogli wysłać ich w "kosmos".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowian 26 4 miesiące temuocena: 75% 

   A czy ktoś coś wie o sprzedaży mieszkań przez SM Wyżyny w planowanym budynku ? Bo wszędzie cisza o tym , żadnych informacji .

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zuza 25 4 miesiące temuocena: 83% 

   Poczta stoi w doskonałym punkcie - można sobie wyjść z metra i od razu załatwić jakieś sprawy, bo do budynku jest parę kroków. Sama często tam coś załatwiam, ten budynek powinien pozostać. Jest licznie odwiedzany, czasem są kolejki po kilkanaście osób, co świadczy o ważności tej poczty.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Salka 24 4 miesiące temuocena: 33% 

   Czy pan kopertowy przewidział opcję szybkiej spowiedzi podczas oczekiwania na odbiór poleconego?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumburak 23 4 miesiące temuocena: 42% 

   Cala ta poczta nadaje sie do wyburzenia. Dysfunkcyjny relikt komuny.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 22 4 miesiące temuocena: 58% 

   pomijam juz kwestie samej poczty, ale pytanie odnosnie nowego budynbku mieszkalnego ktory ma tam powstac: Jak rozumiem KAZDY z mieszkancow bedzie MUSIAL z obowiazkiem podkreslam wykupic mieszkanie wraz z garazem podziemnym (pytanie czy wogole bedzie garaz) Bo jak nie to powodzenia dla tych co obecnie nie moga znalezc miejsc parkingowych. 500m wczesniej wcisnieto kolejny budynek mieszkalny przy Lanciego z niewsyatrczajaca iloscia miejsc, teraz to samo przy samym Metrze . Pamietajcie drodzy mieszkancy kto jest prezesem spoldzielni i kto Wam zafunduje ten koszmarek (a takze pozdrawiamy wszystkich mieszkancow na conajmniej 2 lata ktorzy beda musieli sie meczyc z uciazliwosciami budowy - gdzie dojazd do planowanej inwestycji jest mocno utrudniony wewnetrznymi waskimi drózkami.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basia 21 4 miesiące temuocena: 10% 

   Po co poczta w weekend? Dla przykładu podam, że w Szwajcarii poczta nawet ma przerwę w ciągu dnia na lunch. W weekendy zamknięta. Poczta nie chce zwiększać kosztów na utrzymywanie placówek. Paczkomatów nie ma - dbają o pocztę. Kupując w sklepie internetowym nawet nie ma takiej opcji jak paczkomat. No ale przesyłki są rozwożone i zostawiane pod blokiem, a nie awiza. Więc po co paczkomat. ;)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trez 20 4 miesiące temuocena: 92% 

   W Szwajcarii zycie toczy sie piec razy wolniej niz w Warszawie. Szwajcarzy maja zapewniona i przyszłość, i przeszłość, i ustawione dzieci do dziesiątego pokolenia. Tam nic nie musi działać, pieniądze w bankach działają same.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 19 4 miesiące temuocena: 63% 

   Ciesz się, że dopiero od wielu lat 50 lat kobiety mogą tam głosować. Tam w weekend wszystko zamiera, tak Ci to imponuje?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zxe 18 4 miesiące temuocena: 100% 

   W Szwajcarii produkt krajowy brutto per capita to ponad 80 000 dolarów a w Polsce 15 000 dolarów. Oczywiście nominalnych a nie PPP.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~none 17 4 miesiące temuocena: 73% 

   Jedyna tak dobrze skomunikowana i działająca DLA KLIENTA poczta w likwidacji! A te na trudno dostepne , choć nie maja warunków do wykonywania usług pocztowych , zostają. SZKODA !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taka prawda 16 4 miesiące temuocena: 50% 

   Przecież wszyscy piszą zamknąć pocztę polską, po co komu taki relikt itpitd, a teraz szkoda, że zamykają. Trzeba być konsekwentnym i się cieszyć że zamykają.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~estim 15 4 miesiące temuocena: 94% 

   Mogli przenieść pocztę o wiele blizej, do któregoś lokalu pobliskiej galerii, ktora świeci pustkami. Poczta mogłaby byc nawet na pierwszym pietrze. Dogorywająca galeria by na tym skorzystała, wiec i poczta mogłaby miec korzystne warunki najmu, a większość klientów bliżej niz na skraj osiedla. Z poczty korzystają głownie starsze osoby.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ytor 14 4 miesiące temuocena: 75% 

   NOK i budynek poczty są w spółdzielni Wyżyny. Pewnie PP nie chciała zmieniać umów tylko sam lokal w ramach aneksu, powiedzmy na 2 lata.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~huczący kraj 13 4 miesiące temuocena: 93% 

   Do zarządzania PP potrzebni są ludzie z wizją i otwartą głową (vide InPost), a nie d.e.b.i.l.e z nadania prezesa czy Shreka Sasę...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczupak 12 4 miesiące temuocena: 90% 

   No proszę, ależ niespodzianka - paczkomaty wykańczają pocztę. Nikt nie mógł tego przewidzieć. Nie było żadnych znaków na niebie i ziemi, żadna przepowiednia z Lourdes sprzedawana w okienku nic na ten temat nie głosiła. I nie jest wszak prawdą, że wszystko, co ma w nazwie "polska/polskie", "polski związek" itp. to ostoja patologii i wszelkiego dziadostwa. Zatem to tylko może być sprawka szatana. Antypolskiego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 11 4 miesiące temuocena: 74% 

   po poczcie polskiej będziemy tak samo rozpaczać, jak po gdace. Paczkomaty winne upadkowi poczty? Nie. Po prostu poczta sprzedaje za mało dewocjonaliów i jest zlokalizowana zbyt daleko od kościoła.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 10 4 miesiące temuocena: 56% 

   No cóż, szkoda. Pozostanie nam poczta na Lanciego, gdzie obsługa rusza się jak muchy w smole i gdzie wiecznie są kolejki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smok 9 4 miesiące temuocena: 67% 

   O, a państwo na Belgradzkiej niczym Kubica na torze.....czasem wydaje mi się, że biorą klientów na przetrzymanie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 8 4 miesiące temuocena: 36% 

   przeczytaj artykuł. Najlepiej do końca.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 7 4 miesiące temuocena: 67% 

   ~MrFrosty, przeczytałem. Zasatanawiam się tylko, ile będzie różnych problemów i perturbacji z przenosinami urzędu w tę i z powrotem. I jak długo de facto to będzie trwać. Bo nie wierzę, że to sie odbędzie tak szybko i sprawnie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pocztylion 6 4 miesiące temuocena: 86% 

   Ciekawe czy już wszystkie mieszkania sprzedane znajomym królika, zanim cokolwiek zacznie się dziać w temacie?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warlord Konstancin 5 4 miesiące temuocena: 60% 

   Szkoda by było. Nadal warto inwestować w mieszkania pod wynajem, zwłaszcza w tak atrakcyjnych lokalizacjach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 4 miesiące temuocena: 70% 

   Jak dla mnie to poczta polska mogłaby przestać istnieć, a powinno się wdrażać komunikację elektroniczną. A tak utrzymuje się teraz dziwny twór, który nie roznosi listów a tylko awiza, a w swoich budynkach handluje słodyczami i dewocjonaliami.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek na Woli 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   Gdybyś miał znajomą pracownicę PP, to z pewnością byś usłyszał o panującej w placówkach patologii nakazowej sprzedaży wszelkiego goowna, forsowanej przez kierowników.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basia 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   No racja. e-poczta powinna być standardem, dla tych, którzy tego chcą. I tak wszystko w urzędzie idzie przez komputer.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 4 miesiące temuocena: 73% 

   Basia, oczywiście, że w XXI w. powinniśmy korzystać z emailii. Przesyłki papierowe to relikt. Ja w ubiegłym tygodniu dostałem pismo z policji emailem, bo im zostawiłem swoje dane, ale wysłali też wersję papierową, a ten leń listonosz przyniósł znowu awizo i teraz czeka mnie wycieczka na pocztę. Pytanie po co? A wiecie kto we współczesnym świecie używa jeszcze faksu? Sądy i policja. Żenujące.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5047 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022