REKLAMAA1 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Szkoła i przedszkole już są, teraz czas na ogólnodostępny plac zabaw. To pomysł jednego z ursynowskich radnych na zagospodarowanie skweru przy ulicy Zaruby. Na miejsca do zabawy liczą nie tylko rodzice małych dzieci, ale też seniorzy, marzący o wygospodarowaniu dla nich cichego zakątka. Problem w tym, że nie cały teren należy do dzielnicy.

  Na skraju Kabat, między ulicami Zaruby, Dembego i Iwanowa-Szajnowicza znajduje się duży skwer. Porasta go jedynie trawa, a na obrzeżach stoją ławki. Nie ma tu drzew, krzewów i innych atrakcji, które przyciągałyby okolicznych mieszkańców. 

  Teraz, gdy spadł śnieg, dzieci wykorzystują przylegający do skweru niewielki nasyp do zjeżdżania na sankach. Jest gwarno i wesoło, gdy jednak zrobi się cieplej pojawią się tu stali bywalcy.

  - To miejsce się marnuje, zostało przejęte przez starszą młodzież. Siedzą na ławkach, hałasują, brudzą. Trudno tu odpocząć. Jestem za tym, żeby się to wreszcie skończyło i zapanował spokój - mówi pani Maria.

  Okoliczni mieszkańcy nie siedzą bezczynnie. To z ich inicjatywy na skwerze ustawione zostały ławki i kosze na śmieci. Na większe inwestycje nie było szans ze względu na nieuregulowane sprawy własności ziemi, której część należy do dzielnicy, a część jest w rękach prywatnych.

  Już trzy lata temu, w styczniu 2018 roku, sąsiedzi skweru napisali do burmistrza Roberta Kempy prośbę, by miasto wykupiło od prywatnych właścicieli pozostałe działki u zbiegu ulic Dembego, Zaruby i Szajnowicza. Życzyliby sobie tam parku na wzór tego przy ul. Przy Bażantarni.

  Do dziś nic w tej kwestii nie zmieniło się - poza tym, że naprzeciw skweru wybudowano Szkołę Podstawową nr 399 oraz Przedszkole nr 394. W rezultacie pojawi się więcej dzieci, które po lekcjach będą szukać miejsca do zabawy.

  W tej okolicy nie ma placów dla dzieci

  Obecnie w tej części Kabat nie ma placu zabaw, ani innej atrakcji dla dzieci. Ten, na terenie Prywatnej Szkoły nr 6 Sióstr Niepokalanek, nie jest publicznie dostępny. Najbliższe place zabaw znajdują się na Osiedlu Kabaty. 

  - Niestety, nie przez wszystkich jesteśmy mile widziani, bo tam nie mieszkamy. W efekcie nie mam gdzie pójść ze swoimi dziećmi. W takiej sytuacji jest bardzo wielu mieszkańców tej części Kabat. Ten skwer to jedyny teren, który można przekształcić w miejsce do rekreacji. Zostawić górkę, posadzić drzewa i krzewy, zbudować minimalistyczny plac zabaw, ale też postawić ławki dla seniorów - apeluje Robert Wojciechowski.

  Radny Koalicji Obywatelskiej z tym pomysłem zwrócił się do burmistrza, dopytując się jakie są możliwości zrealizowania takiej inwestycji.

  Sprawa własności ziemi do dziś jednak nie jest zakończona, co uniemożliwia dzielnicy jakiekolwiek działania. Podobnie jest w przypadku projektów z Budżetu Obywatelskiego dotyczących tego terenu. Dopóki sprawa gruntów nie zostanie uregulowana, dopóty nie można złożyć projektu zabudowy skweru.

  - Trzymam kciuki, żeby udało się zbudować plac zabaw. Mam córkę i bardzo chętnie spędzałabym z nią tutaj czas. Dziś jesteśmy tu tylko dlatego, że jest śnieg i można pojeździć na sankach, poza tym nie ma co robić - mówi pani Katarzyna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Stanisław Aniol 23 23 dni temuocena: 100% 

   Zjawi się 130 letni spadkobierca i już będzie. Myśmy w Pułtusku nie takie numery robili.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 22 25 dni temu

   Działka nie należy do miasta to czemu miałoby coś tu powstać? Z tego co pamiętam deweloper od lat jest w konflikcie z prywatną szkołą, która postawiła boisko i ogrodzenie na cudzym terenie.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dzielnicowy 21 26 dni temuocena: 17% 

   Bez obaw,pancerna Hania natychmiast zagospodaruje z t o w a r z y s z a m i dewelope rami.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 20 26 dni temuocena: 73% 

   weź codzienną pigułkę i głęboki oddech. już czas

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 19 25 dni temuocena: 60% 

   Tak, tak, zagospodaruje teren ZPj, czyli tereny zieleni urządzonej. Bredź sobie dalej, pisi trollu.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabat$$ 18 26 dni temuocena: 79% 

   Nareszcie beton zamiast tej obrzydliwej trawy i wolnej przestrzeni, której boi się każdy radny. Beton tylko beton. Już udało się zrobić park motyli, zróbmy park debili.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert37 17 26 dni temuocena: 88% 

   Teraz chcą placu zabaw,a później będzie jak z parkiem polskich wynalazców, że nie chcą. Polska!!!

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elena 16 26 dni temuocena: 14% 

   A co ci nie pasi z tym placem zabaw na Szolcu? Ja i mój szkrab na przykład na niego bardzo czekamy, bo na Imielinie ich nie ma i nie piszę o tych przedpotopowych placach, które od lat nie są remontowane przez spółdzielnię.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 3 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spooniasty 15 26 dni temuocena: 81% 

   Elena idź do spółdzielni i załatw remont lub rozbudowę placów zabaw które już istnieją! Skoro są już place zabaw, poświecono na nie miejsce i pieniądze to po co budować kolejny? Ja na swoim osiedlu tez mam plac zabaw a mimo to dzieci chodzą się bawić na siłownie plenerową dla dorosłych, na której staram się ćwiczyć. Mam wrażenie że te wasze szkraby i bąbelki zaraz mi wejdą na głowę. Pod lasem pies nie może pobiegać bo bąbelki ostatnio coraz częściej tam się bawią i biegają, na rowerze nie można sprawnie się poruszać bo banda bąbelków z rodzicami zajmuje cały pas rowerowy, siłownia plenerowa służy za plac zabaw, w restauracji gdy jeszcze były czynne słychać było głownie wrzaski dzieci... można tak wyliczać w nieskończoność.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 14 26 dni temuocena: 26% 

   Spooniasty, jeśli pod lasem puszczasz luzem psa bez kagańca to jesteś bandytą narażającym ludzi na pogryzienie, a dzieci nawet na śmierć.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 6 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 13 25 dni temuocena: 100% 

   Elena (a raczej Karyna) od dawna jest przyzwyczajona, że wszystko się jej należy, tak jak pińcetplus jej bombelkom: Brajankowi i Dżesice.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spooniasty 12 26 dni temuocena: 90% 

   Jeśli ktoś nie ma wyobraźni to taki plac jest dla niego bezużyteczny. Wielokrotnie widziałem na tym pustym placu ludzi grających w piłkę, ustawiających słupki i robiących tor przeszkód do gier, rzucających frizbi, grających w speedball, siedzących na kocach, ławkach i czytających książki, dzieci zjeżdżające na rowerach z górki, ludzi grających w gry, których nawet nie umiem nazwać. Sam często chodzę tam na spacery ze względu na cisze i spokój, w lecie rano idę zjeść tam śniadanie na ławce gdy pogoda dopisze. Chodzę tam też czasem ze znajomym pokopać piłkę i ćwiczyć z psem posłuszeństwo i komendy. Dla mnie to miejsce jest świetne w takiej formie i jest potrzebne wielu ludziom.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 11 26 dni temuocena: 85% 

   Kostką bauma wyłożyć, hamaki i sztuczna plaża - koniecznie! Będzie WOW!

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PT 10 26 dni temuocena: 21% 

   Sprawa zagospodarowania tego terenu zgodnie z planem miejscowym jest bardzo ważna. Obecnie w samym środku osiedla znajduje się nieoświetlony teren, na którym często w nocy odbywają się imprezy. W pobliżu kompleksu oświatowego nie powinno być takiego niezagospodarowanego miejsca stanowiącego zagrożenie. Na południe od ul. Wąwozowej, w tej części Kabat nie ma ani jednego publicznie dostępnego obiektu sportowego ani placu zabaw. Plac zabaw jest też bardzo potrzebny ze względu na nowe przedszkole przy Zaruby, które znajduje się na małej działce. Dodatkowo Echo Investment planuje nową zabudowę mieszkaniową przy Sępa-Szarzyńskiego i powstaje nowe osiedle pomiędzy Szajnowicza i Kabacką, więc liczba mieszkańców z małymi dziećmi znacznie się powiększy.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Enty 9 26 dni temuocena: 88% 

   A może jakieś boiska do siatkówki, piłki, ew tylko trochę to ogarnąć i zostawić np na frisbee. Nie można wszędzie wciskać placów zabaw jak nie wiadomo co zrobić.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 26 dni temuocena: 100% 

   Bardzo dobra uwaga. Zapomina się o dzieciach nieco większych i nastolatkach.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 24 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 7 26 dni temuocena: 79% 

   Kolejny "super pomysł" na plac zabaw? PARKI róbcie PARKI, a nie klepiska. Na Psich górkach inny radny- Lenarczyk pomimo protestów mieszkańców chce też stawiać plac zabaw. To nic, że w tym miejscu żyje ptactwo, którego jest coraz mniej w Warszawie. Radny ma plan i po trupach prze żeby go zrealizować...

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 26 dni temuocena: 52% 

   Park masz 200 m dalej. 900 ha, wystarczy?

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 5 26 dni temuocena: 57% 

   Place zabaw też są w pobliżu, wystarczy?

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 26 dni temuocena: 88% 

   Tak, wystarczy. Kolejek do wejścia na płace zabaw nie widać. A za to chce się zabrać kolejne miejsce z którego korzystają nie tylko najmłodsze dzieci.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZofiaKazury 3 26 dni temuocena: 33% 

   W ubiegłym tygodniu pisaliście, zresztą jednostronnie o proteście przeciwko placowi zabaw na Imielinie. Artykuly powstają z tezą w zależność od tego kogo zapytacie czy od nastroju redakcji? Pomysł urządzenia tego skwerku super i mam nadzieję że się jednak uda. Nie dla mnie czy mojej córki studentki tylko dlatego że są ludzie którzy potrzebują takich miejsc

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PZ 2 26 dni temuocena: 56% 

   Uwaga, podpowiadam: artykuły pisze więcej niż jedna osoba, a różne osoby mogą mieć różne opinie.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 26 dni temuocena: 86% 

   Chyba kogoś ewidentnie męczą puste przestrzenie. Zaraz by chciał stawiać place zabaw.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3767 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021