REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Od kilkunastu dni na Kabatach słychać dźwięk dzwonu. To efekt uruchomienia dzwonnicy przy kościele pw. Św. Ojca Pio. Mieszkańcom sąsiednich bloków nie podoba się, że dzwon bije co pół godziny, od świtu do nocy, i zamierzają interweniować w kurii.

  Budowa kościoła przy ulicy Rybałtów zakończyła się trzy lata temu. Powstała duża trzynawowa świątynia z wolnostojącą obok dzwonnicą. Dopiero w ubiegły czwartek, 24 września po raz pierwszy można było usłyszeć zawieszony w niej dzwon.

  Dla wielu mieszkańców, którzy kupili w okolicy kościoła mieszkania, było oczywiste, że kiedyś dzwonnica zacznie pełnić swoją funkcję. Jednak ku zdziwieniu wielu, dzwon nie wzywa tylko na mszę, ale bije z dużo większą częstotliwością, od 7:00 do 21:00.

  Gdyby on dzwonił tylko z okazji uroczystości kościelnych, to już mógłbym zrozumieć, mimo że nie jestem osobą wierzącą. Taki już zwyczaj tej religii. Każdy ma prawo do swoich zwyczajów.

  Ale proboszcz postanowił informować okolicznych mieszkańców jaka właśnie mija godzina, oraz dodatkowo 30 minut po pełnej godzinie. A to już przesada. To nie jest ratusz miejski. Czasami warto pomyśleć o sąsiadach i najzwyczajniej nie uprzykrzać im życia

  - napisał do nas pan Rafał, mieszkaniec bloku przy skrzyżowania Rybałtów z Wąwozową.

  Podobnie myślą inni sąsiedzi dzwonnicy, których zapytaliśmy o opinie. Mówili nam, że nie rozumieją potrzeby informowania o czasie co 30 minut, gdy każdy może to sprawdzić nie tylko na zegarku, ale też w telefonie.

  - Jest to zbędny hałas, który irytuje i budzi niechęć do księży - mówią sąsiedzi.

  Ksiądz zaprzecza

  Uruchomienie dzwonu równie gorąco komentowane jest na ursynowskich forach internetowych. Poza pojedynczymi głosami, popierającymi decyzję proboszcza, zdecydowana większość jest krytyczna

  - A może więcej tolerancji dla tych, co chcą mieć spokój we własnym domu, ludzi z nerwicami, nadwrażliwych, z autyzmem, albo przemęczonych matek co właśnie uśpiły swoje niemowlę? - pyta pan Janusz.

  Pomimo wielokrtonych prób nie udało się uzyskać w tej sprawie stanowiska proboszcza parafii pw. Św. Ojca Pio.
  Z kolei jeden z księży pełniący dyżur w parafialnej kancelarii w rozmowie z nami zaprzeczył, że dzwon wybija godziny, a jedynie "wzywa na nabożeństwa". Zarzucił nam "niekompetencję" i przerwał rozmowę, nie odnosząc się do zarzutów stawianych przez mieszkańców. 

  Lokatorzy bloku przy ul. Rybałtów 20, stojącego w bliskim sąsiedztwie dzwonnicy, rozpoczęli zbieranie podpisów pod listem do zwierzchników proboszcza z Kabat. Proszą w nim o zaprzestanie dotychczasowych praktyk.

  Do sprawy powrócimy w kolejnych artykułach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 148

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 42
   WKURZONY
  • 41
   BRAK SŁÓW

  67Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AgnieszkaKatoliczkaPolka 67 2 miesiące temu

   dzwon to wyrzut sumienia przypomina o.Bogu...kościele...o.tym że czas ucieka!!! i stąd ta reakcja niektórych nielicznych mieszkańców....A samochody nie przeszkadzają? a metro? może warto wrócić w rodzinne strony...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anonim 66 3 miesiące temuocena: 50% 

   Fake News !!!!!!!!!!! To nie dzwon bije co godzinę i w pół do tylko zegar . Ci co nie chcą dzwonu zachowują się nie ludzko - nie macie co robić ?!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabat mieszkaniec 65 3 miesiące temuocena: 100% 

   Z artykułu wynika jasno, na czym polega problem: gdyby to był dzwon na ratuszu, to mógłby sobie wybijać i kwadranse (a tęczowy to nawet minuty), ale to jest dzwon na kościelnej dzwonnicy i w związku z tym nie ma prawa bić, bo kojarzy się z wiarą katolicką, a to bardzo przeszkadza i jest niedopuszczalne w świetle zasad tolerancji, która może być dla wszystkich i wszystkiego oprócz chrześcijaństwa. Brawo autorzy - przynajmniej byliście szczerzy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 64 3 miesiące temu

   Mnie na studiach uczono, że jak ktoś rozmawia z niewidzialnym przyjacielem to należy mu podać neuroleptyki.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~scoti 63 3 miesiące temuocena: 0% 

   dzwón niektórzy mają w mózgu i im ciągle dzwoni by pamiętali że są katoliki.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wieża 62 3 miesiące temuocena: 60% 

   Jeśli te dzwony mają przypominać wiernym o Bogu to przy Wąwozowej chyba zbyt często o nim zapominają

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TIM SEBASTIAN 61 3 miesiące temuocena: 29% 

   Nie przy Wąwozowej o Nim zapominają a przy Nowoczesnej, szczególnie ten jeden mieszkaniec, który chce wychowywać dzieci mieskańców Warszawy na pracowników niemieckiego seksbiznesu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inwalida 60 3 miesiące temuocena: 33% 

   Chyba nikt z dyskutantów nie mieszka przy kościele Św. Ojca Pio. Dzwony 2 razy na dobę, w dzień, a tak jest nikomu normalnemu nie przeszkadzają. Naszym problemem dużym, narastającym jest brak świateł na skrzyżowaniu ulic: Wąwozowej, Wełnianej i Stryjeńskich. Często skrzyżowanie to jest zupełnie zablokowane. Szczególnie około godz 8 rano, kiedy rodzice odwożą dzieci do dużego kompleksu szkół przy Wilczym Dole. Również w godzinach szczytu lub zakończenia nabożeństw w tym najdardziej przyjazdnym dla niepełnosprawnych z warszawsich kosciołów. Dziękujemy za wiele parkingów dla niepełnosprawnych. Brawo Księże Ignacy! ! !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kuternoga 59 3 miesiące temuocena: 80% 

   konfesjonały dla ludzi na wózkach i ZUPEŁNY brak progów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zawadzki 58 3 miesiące temuocena: 43% 

   2 słowa o zascianku Przy cmentarzu parafialnym we wsi Zawady w gminie Kampinos koło Warszawy stoi tablica upamiętniająca miejscową akcję Polskiego Państwa Podziemnego. W grobowcu rodziny Zawadzkich i dwóch sąsiednich w 1940 roku została zainstalowana i funkcjonowała drukarnia. Jej ofiarodawcą był Święty Maksymilian Kolbe z pobliskiego Niepokalanowa. Jednym z uczestników i inicjatorów tego czynu był Mieczysław Zawadzki wywodzący się z Zawad podobnie jak Dobrzyńscy z Dobrzyna. Za działalność konspiracyjną został on aresztowany na Pawiaku, a następnie przewieziony do Obozu Auschwitz, przeżył i dawał świadectwo. Przez stulecia zaścianek dostarczał Polsce najdzielniejszych żołnierzy, powstańców, ,dlatego też był niszczony przez zaborców i okupantów następnie dobijany ekonomicznie przez 50 lat PRL-u, dziś trwa z nim walka wizerunkowa i jakże często słowo „zaścianek” używane jest jako synonim zacofania i ograniczoności. Czy szeroko słynie w Polsce Zawadzkich Zaścianek - nie, a może powinien.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirek 57 3 miesiące temuocena: 67% 

   Ale dziś nie mamy wojny. Mamy otwarty świat. Proszę tego nie porównywać. Zaściankowe myślenie w dzisiejszych czasach spycha nas na peryferia świata - ale pewnie wielu o to chodzi (łatwiej takimi ludźmi manipulować i rządzić) . A poza tym jest zwykła ludzka zasada - żyj i daj żyć innym - to się nazywa tolerancja. Dzwonnica jest dla ludzi i niech będzie używana tak jak wszędzie - do zwoływania na nabożeństwa, Anioł Pański itp. A nie jako kuranty ratuszowe

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 56 3 miesiące temuocena: 50% 

   Ale jaki to ma związek z hałasem generowanym przez dzwonnicę?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TIM SEBASTIAN 55 3 miesiące temuocena: 38% 

   TOLERANCJA, TOLERANCJA I JESZCZE RAZ TOLERANCJA.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lisi_jar 54 3 miesiące temuocena: 19% 

   Hmm, jakby tu jeszcze dopieprzyć facetom w sukienkach... Hmm, wiem, wiem! "A oni wychodzą po zakupy na bazarek w tych kieckach, a to przynosi pecha, bo czarny kot przynosi pecha".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asa 53 3 miesiące temuocena: 42% 

   A mnie przeszkadza ruch samochodowy miedzy 6 a 22 . zlikwidować samochody.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirek 52 3 miesiące temuocena: 65% 

   Ale po co te krzyki. Jest metoda. Kto niezadowolony z tych kurantów nie płaci na tacę. Może gdy parafia odczuje mniejszy przypływ gotówki to zmądrzeje. Kabaty to nie jest pisowski zaścianek.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 51 3 miesiące temuocena: 50% 

   A skąd się ta dzwonnica wzięła? Kto dał na nią pieniądze? Przenieśli ją z Klerykowa? Zachodzi obawa, że stoi ona właśnie pośrodku zaścianka. Pisowski on czy innej proweniencji ...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yacenty 50 3 miesiące temuocena: 73% 

   Niech się proboszcz skontaktuje z proboszczem z ulicy Domaniewskiej... Warto przed szkodą dla parafii.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 49 3 miesiące temuocena: 24% 

   Bardzo dobrze niech dzwoni komu sie nie podoba proszę sie przeprowadzic

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anno 48 3 miesiące temuocena: 80% 

   oto przykład aroganckiego komentarza bez żadnego sensu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 35 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AT 47 3 miesiące temuocena: 82% 

   Mało kto wie że jest w kwietniu "Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem", nie można ty wklejać linków ale to cytat ze strony generalnej dyrekcji ochrony środowiska: "Najczęściej hałas można opisać jako uciążliwy dźwięk o częstotliwości 65-70 decybeli [dB]. Hałas utrudnia sen, naukę, pracę, koncentrację a także wypoczynek. Może być czynnikiem uszkodzeń słuchu, zaburzeń sercowych, oddychania, bólów głowy czy bezsenności. Przez hałas jesteśmy zestresowani, nerwowi i przewrażliwieni. Ograniczenie hałasu w środowisku uzyskuje się za pomocą metod i sposobów technicznych, m.in. przez wyciszenie źródeł hałasu, zabezpieczenia akustyczno-urbanistyczne oraz rozwiązania architektoniczne. Bardzo istotny wpływ na zwalczanie hałasu mają obowiązujące przepisy prawne, dzięki którym istnieje możliwość kształtowania klimatu akustycznego, a tym samym ograniczenie zagrożenia hałasem na danym terenie."

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 46 3 miesiące temuocena: 50% 

   Dźwięk o częstotliwości 65-70 decybeli . Częstotliwość mierzymy w decybelach ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nienaiwny 45 3 miesiące temuocena: 83% 

   Proszę spróbować porozmawiać proboszczem tej parafii z księdzem Ignacym. Życzę sukcesu!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam123 44 3 miesiące temuocena: 26% 

   Ja lubię dzwony. Stawiają do "pionu" w naszym zwariowanym świecie!!!Przychodzą z refleksją nad życiem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 43 3 miesiące temuocena: 70% 

   ~Adam123 To sobie zainstaluj INDYWIDUALNE DZWONY w mieszkaniu. Na WŁASNY UŻYTEK. A innym pozwól żyć w ciszy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 42 3 miesiące temuocena: 79% 

   Dobrze, ze ksiadz nie wyje na wiezy jak muezzin u wyznawcow religii pokoju. Ale nie zdziwilbym sie, gdyby i do tego doszlo. To podobny obled.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 41 3 miesiące temuocena: 31% 

   No tak, a my wszyscy jesteśmy owocem tego obłędu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirko 40 3 miesiące temuocena: 83% 

   Mi te dzwony dzieci budzą. Walą co 30 min. Na zegarek już nie patrzę. Budzika też nie potrzebuję.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 39 3 miesiące temuocena: 69% 

   W kościele Przy Bażantarni też dzwon tłucze bez opamiętania. Brak szacunku dla okolicznych mieszkańców jest skandaliczny. A powiadają, że zbyt głośny dźwięk jest szkodliwy dla człowieka. Kościół będzie płacić odszkodowania?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niewierny 38 3 miesiące temuocena: 60% 

   @Natolin Nie jestem wyznawcą kościoła katolickiego ani zwolennikiem dzwonów ale może warto trzymać się faktów a nie pisac bajki? Przy Bażantarnii dzwony biją w południe i pół godziny przed każdą mszą. To nie jest "bez opamiętania" tylko sensowny kompromis.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 21 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 37 3 miesiące temuocena: 63% 

   Dla mnie to jest bez opamiętania. Za głośno i za dużo. Ty możesz definiować to jak chcesz, ale nie zmienia to faktu uciążliwości tych dźwięków.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 36 3 miesiące temuocena: 54% 

   Az na Wawozowej slychac dzwony z kosciola przy Bazantarni... Uwazam, ze to skandal. Ja naprawde nie chce ich sluchac... Czy sukienkowym wszystko wolno?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~milik 35 2 miesiące temu

   Dziś świat stoi otworem i nie ma przymusu mieszkać ani na Ursynowie, ani na Natolinie, ani w Warszawie i narzekać na to, na tamto, na religię, na tradycje, na zwyczaje, na kolor flagi, na godło... Jest tak wspaniale, że wybierasz miejsce do życia gdzie tylko chcesz !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 34 3 miesiące temuocena: 68% 

   Może to sprytne działanie biznesowe proboszcza? Bo za tym kościołem widzę całkiem ładne domki. Księżulo ponapiernicza tak przez parę miesięcy, aż wszyscy będą cholery dostawać. A potem sam albo przez pośredników złoży właścicielom kuszącą ofertę zakupu ich nieruchomości. Ci sprzedadzą a kiedy już wszystkie znajdą nowych nabywców, operację "Dzwon" można będzie wznowić. I interes się rozkręci :P

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rek 33 3 miesiące temuocena: 73% 

   Dziś dzwony kościelne to jakieś średniowiecze. Po co mają bić? Zostawić to na święta czy jakieś podniosłe chwile. W dzień zwykły zero bębnienia, szczególnie o 6.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kris 32 3 miesiące temuocena: 33% 

   Mieszkam w bloku na Rybałtów 20 na przeciwko kościoła i nie odczuwam żadnych uciążliwości związanych z dzwonnicą. Więcej tolerancji, miłości mniej hate'u!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 31 3 miesiące temuocena: 72% 

   Mniej dzwonów przez kilkanaście godzin na dobę. Uśmiechnij się - nie jesteś pępkiem świata - WIĘKSZOŚCI to przeszkadza

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 28 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sihdbd 30 3 miesiące temuocena: 84% 

   Też mieszkam w tym bloku, mieszkanie narożne i dzwiek sie bardzo niesie i niestety jest to bardzo uciazliwe, zwlaszcza jak sie ma male dziecko, ktore albo nie może usnac, a jak juz śpi to jest wybudzane, nie powiem jak bardzo wtedy jestem rozwscieczona. Dzwony są za glosne i mam przez nie nerwicę. To nie ratusz, żeby co pol godziny dudnily.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkurzony 29 3 miesiące temuocena: 82% 

   Nikt tu nikogo nie hejtuje. Dla większości pobliskich mieszkańców dzwony te przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Trochę więcej patrzenia i tolernacji innych!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolo 28 3 miesiące temuocena: 43% 

   ...a mi przeszkadza bazarek, korki i tęczowe flagi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pipiripi 27 3 miesiące temuocena: 51% 

   Cd. mojej uwagi- są hałasy, które są i już. Ulica, samolot, sygnały metra, dzwonnice i inne środowiskowe. Są tez hałasy, które przeszkadzają najbardziej - te za przyzwoleniem na chamstwo. Drące mordy dzieciaki, ciągłe "remonty" (tu podziubdziam, tam podłubię i takie markowanie roboty przez pół roku), harchający ciecie. Pozdrawiam współudręczonych przez tałatajstwo, które chyba rozmnaża się przez podział komórkowy, bo tyle tego jest ostatnio.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pipiripi 26 3 miesiące temuocena: 35% 

   Co poniektórym polecam szałas w lesie. A nie, wróć, patyki będą ich doprowadzać do furii...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 25 3 miesiące temuocena: 74% 

   Polecam zacząć myśleć. Dzwonnica tak - bijące dzwony co chwila NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AT 24 3 miesiące temuocena: 80% 

   Szczęśliwie mieszkam w drugiej linii bloków ale potrafię sobie wyobrazić co czują mieszkańcy bloków od strony kościoła, zwłaszcza na piętrach na wysokości dzwonu - nawet stojąc na ulicy siła - powiem dosadnie- walenia w ten dzwon jest porażająca. I tak od rana do 21 co pół godziny (pełne godziny wybijane są wielokrotnie)... Dziwi mnie reakcja władz kościoła - zadziwiająco mało w tym myślenia o innych.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~durex 23 3 miesiące temuocena: 19% 

   Do kompletu mozna wam wcisnac pod okna bazarek przenoszony z Plaskowickiej. I tak macie przesrane przez sasiedztwo tej dzwonnicy, wiec co za roznica?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AT 22 3 miesiące temuocena: 67% 

   Proszę pisać na temat. Temat brzmi: "Natężenie dźwięku bijących co pół godziny dzwonów uniemożliwia mieszkańcom normalne funkcjonowanie"

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolo 21 3 miesiące temuocena: 78% 

   nigdy nie rzucę tam złamanego grosza na tace!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~666 20 3 miesiące temuocena: 57% 

   Powinni zlikwidować wszystkie kościoły raczej ;-) Religie pomału upadają i te "budynki" nie będą niedługo potrzebne...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 19 3 miesiące temuocena: 35% 

   Pewnie, wojny religijne trwają od tysięcy lat, no ale Ty akurat trafiłeś na ten czas, że niedługo się zakończą :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jurek 18 3 miesiące temuocena: 47% 

   Otworzyc tam biedre albo lidla. Jeszcze z 15 i bedzie tam squat albo impreza

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 17 3 miesiące temuocena: 36% 

   Pani Redaktor, "sąsiedzi", "pan Janusz" i pokolenie gimnazjum z religią w szkole (Szanowni w komentarzach) w ogóle nie doceniają wolności słowa w "tym kraju". Można mówić co się chce o "katabasach". Gdybyście tak wszyscy jechali na publicznym forum o muezinach (przykładowo w UK,Francji) to niewiele by po was zostało.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 16 3 miesiące temuocena: 70% 

   Po co mieszasz do tego problemu jakąś inną religię? Co oni mają z tym wspólnego?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 28 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rek 15 3 miesiące temuocena: 84% 

   A czy naprawdę dzwony musza bić? Nie każdy wstaje na 7 do pracy. Dziś pracuje się w różnych porach, czasem w domu. Niektorzy śpią w dzień! Życzę mieszkańcom sukcesu z petycja. A jak nie - sprawa sądowa i pomiar głośności. PS. Jestem katolikiem. Mi dzwony nie muszą „przypominać o nabożeństwie”

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 32 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 14 3 miesiące temuocena: 37% 

   @Boom: nie mieszam innej religii, jeżeli "mieszam" to inne kraje i porównuję, w Polsce jest ok, można mówić i pisać co się chce i to mi się bardzo podoba i uważam że wielu Polaków tego nie docenia.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qwertyuiop 13 3 miesiące temuocena: 46% 

   A jak mi przeszkadzają bachory na podwórku tych wszystkich brajanków i karyn, to gdzie można zgłosić? Samoloty, samochody, ulice szersze niz 1 pas, odwozenie dzieci do szkol, przedszkoli, obwodnica, petardy w sylwestra, hałas i zapachy z metra, karpie w sklepach, koszenie trawy, scinanie chorych drzew. Czy jest cos do k...y nędzy co jaśnie państwu hrabiostwu z ursynowa na tym łez padole nie przeszkadza? Katoland mówicie. No to faktycznie pojedźcie do muslimów, tam na pewno bedziecie mogli te swoje wypierdy wypisywać. Czemu taki jeden z drugim (czy druga?) w Polsce moze klepac sie po wacku kucając w oknie, jak idą katolicy i krzyczy jak go represjonują a nie pojedzie klepac sie w Izraelu?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 12 3 miesiące temuocena: 40% 

   @Qw: dokładnie, bohaterowie śmieją się z katolandu ciekawe co by zrobili gdyby do Polski faktycznie przyszedł wojujący islam. W internetach odważni a za tydzień do piwnicy w bloku po słoik windą nie zjadą bez maseczki.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 11 3 miesiące temuocena: 64% 

   ~UrsynowskiGad, a co do tego ma "wojujacy islam"???? odbiło ci? znaczy, teraz mam zamknąc się i na wszystko sie zgadzać bo inaczej "wojujacy islam"?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 10 3 miesiące temuocena: 43% 

   @issaa: Ma to islam, że w 1990 "na Zachodzie" krytykowano dźwięk dzwonów a w 2020 nie wolno tam krytykować śpiewu muezina. A my w Polsce powinniśmy pograć inaczej, żeby i w 2020 i w 2050 była wolność słowa.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 9 3 miesiące temuocena: 43% 

   przeprowadź się na Alaskę

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~guziec 8 3 miesiące temuocena: 63% 

   Nie można katabasów nauczyć elementarnej kultury, zgłaszając po prostu popełnienie wykroczenia z art. 51 kw. "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny"?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qwertyuiop 7 3 miesiące temuocena: 43% 

   Zacznijcie od pilnowania swoich bachorów, ktore się drą cały dzień a w tym czasie seba z karyną tłuką schabowe i chleją wóde w rytm disco polo. To tez podlega pod 51?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 29 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 6 3 miesiące temuocena: 40% 

   Qwerty coś tam... oj masz chłopie problem z dzieciakami....Co post to "bombelki" Nie możesz zrobić własnego i tak odreagowujesz ?... Kur.. Jaki Dzban.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qwertyuiop 5 3 miesiące temuocena: 33% 

   Spytaj swojej starej, moze juz kiedys zrobiłem

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 4 3 miesiące temuocena: 78% 

   Śmiejecie się ludzie z muezzinów, a za rogiem macie własnych.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antykler 3 3 miesiące temuocena: 78% 

   Niech sobie księża zgrają dźwięk tego dzwonu na komórkę albo dyktafon i niech sobie puszczają na plebanii, jak im się ta melodia tak podoba.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rek 2 3 miesiące temuocena: 95% 

   Powinni aplikacje wypuścić. Abonament mczny z 10 pln. Aplikacja wygrywa co godzinę dzwony. I parafianin zadowolony i kościół (wszak wpływ jest!)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3662 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021