REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2018, 07:26 komentarzy 29

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Maksymalnie trzy miejsca postojowe na jeden lokal. Brak identyfikatora karany mandatem. Na razie spółdzielnia "Jary" tylko ostrzega karteczkami za wycieraczką, ale niebawem parkowanie na osiedlu stanie się przywilejem jedynie dla „lokalsów”.

  Wdrażana właśnie nowa organizacja ruchu w okolicach ulic: Wiolinowej, Puszczyka i Pięciolinii, wzbudza duże kontrowersje. Zmiany podyktowane są chęcią zagwarantowania mieszkańcom miejsc parkingowych na ich osiedlu i zniechęceniu przybyszów spod Warszawy do parkowania na terenie osiedla (podczas gdy sami jadą później do pracy metrem).

  Kilka dni temu, właściciele samochodów zaparkowanych na terenie enklawy objętej zmianą, znaleźli za wycieraczkami kartki informujące, że zaparkowali na terenie prywatnym. Mieszkańcy zostali proszeni o odebranie identyfikatorów, a inne osoby o parkowanie przy ulicach należących do miasta.

  Dobra zmiana?

  Według nowego regulaminu postoju, aby legalnie zatrzymać się na terenie osiedla, należy odebrać ze spółdzielni  identyfikator. Przepustki dla mieszkańców są wydawane według liczby osób zgłoszonych do opłat, ale nie więcej niż trzy na lokal. Spółdzielnia zaznacza, że nie ingeruje na kogo wydawany jest identyfikator (może być dla córki, wnuczka).

  Na identyfikatorze mogą być dwa numery pojazdów np. należących do dwóch córek, ale dwa samochody nie mogą równocześnie parkować na terenie enklawy. Samochody bez identyfikatorów, parkujące na miejscach dla mieszkańców, będą zgłaszane do straży miejskiej i policji.

  - To krok milowy w pozbyciu się przyjezdnych, którzy przez cały tydzień porzucają swoje samochody na całe dnie tuż pod naszymi oknami i jeżdżą do pracy metrem – mówi pani Bożena, mieszkanka osiedla „Jary”.

  Jazda pod górkę

  Jednak nie wszyscy tak pozytywnie oceniają wprowadzane zamiany. – Mam dwoje dzieci, te dzieci mają mężów - to już daje cztery samochody. Jedna córka jest w ciąży, druga ma małe dzieci, często odwiedzają nas w weekendy, teraz będą tracić czas na szukanie miejsca, bo dla wszystkich nie starczy identyfikatorów – żali się pan Janusz.

  Także pani Krystyna nie jest zachwycona pomysłem, bo planuje właśnie remont i martwi się o to, jak ekipa będzie dowoziła materiały, a później meble. - Czy mam im załatwić jakiś tymczasowy identyfikator? – pyta.

  Kolejny problem, który poruszają mieszkańcy, to samochody służbowe. Wśród mieszkańców są osoby, które często korzystają z pojazdów o różnych rejestracjach. Zapytaliśmy pomysłodawców zmian w „prawie parkingowym” o to, czy mają rozwiązania na wszystkie bolączki mieszkańców.

  - Wszystkie osoby bez identyfikatorów zapraszamy do korzystania z miejsc postojowych na zewnątrz enklawy, nie mamy możliwości zapewnienia miejsc dla wszystkich mieszkańców, gości i znajomych - mówi prezes spółdzielni "Jary" Piotr Janowski. – Osoby, które mają jakiekolwiek problemy, w tym z samochodami służbowymi, zapraszamy do spółdzielni. Udzielimy odpowiedzi na miejscu, bo mamy gotowe rozwiązania – dodaje.

  Jak sprawdzi się nowy regulamin, czas pokaże - to operacja na żywym organizmie. Może okazać się, że na co dzień miejsc dla mieszkańców przybędzie, bo "goście zza miedzy" skorzystają z miejskich parkingów, zamiast robić P&R z miejsc osiedlowych. Tak zakłada spółdzielnia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 137

  • 70
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 23
   WKURZONY
  • 25
   BRAK SŁÓW

  29Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~SOWA 29 5 miesięcy temu

   JAKAS WIELKA BZDURA NIECH SIE WYNIOSA NA KSIEZYC ALE TAM SA RUSKIE I KOWBOJE TO TEZ BEDA PRESZKADZACCZY NA MIESCIE TAK SAMOICH TRAKTUJA JAK ONI PRZYJEZDNYCH CHOLCHOZ BO I LUDZIEZ CHLCHOZU

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZofKa 28 10 miesięcy temu

   Problem nie polega na tym, że "obcy" parkują na terenach spółdzielni, ale na tym że Spółdzielnia może ściągać od mieszkańców opłaty za parkowanie (np. przy Cybisa "pod chmurką" 142 zł miesięcznie). Może wprowadzić w całym mieście takie zakazy, nie będą potrzebne samochody, bo nie będzie gdzie jechać. A gdzie mają zatrzymać się klienci i goście np. dorosłe już nasze dzieci? Z tymi "obcymi" to obłuda.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MonikaL 27 10 miesięcy temuocena: 100% 

   A jak ja przyjeżdżam z nieco dalszego Ursynowa do przychodni przy Romera- to wolno mi zaparkować przy blokach na Pięciolinii czy Wiolinowej? W okolicy samej przychodni nie ma zwykle miejsc, tak samo zapchane są zatoczki przy Romera.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WPR 26 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Płacisz podatek gruntowy to znaczy, że teren należy do lokatorów i po temacie. Mam dom i ogród wiec jest to moja własność i rok w rok płacę gruntowe do UM. Dzielnica powinna posiadać parkometry i po temacie, po to są P&R.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolololo 25 10 miesięcy temuocena: 100% 

   i po temacie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ninka 24 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Jedni płacą za miejsce w garażu a inni za darmo parkują sobie byle gdzie, smrodząc spalinami, że nie można okna otworzyć. Przecież są miejsca w zatoczkach przy ul. Surowieckiego i przy innych głównych ulicach.A stamtąd 5 minut spaceru do szkoły czy przedszkola. Kiedyś ludzie w ogóle nie wjeżdżali na osiedle, była to strefa bez samochodów ale za to ze świeżym powietrzem. A teraz to ci najmłodsi kierowcy nie mają chyba nóg przyzwyczajonych do chodzenia. Starsi ludzie mogą z przystanku dojść do domu a oni najchętniej parkowaliby przy windzie w bloku.Ruszać się trochę bo ruch to zdrowie.!!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dolores 23 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Ale wyjaśnijcie jedna rzecz.. Przecież przy Metrze Ursynów działa P&R.... Więc dlaczego "obcy" parkuję na WASZYCH miejscach....???

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Deni 22 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Czyli jak mieszkam powiedzmy na Natolinie czy Kabatach to już nie można wjechać na osiedle żeby wejść gdzieś do sklepu restauracji itd? Już widzę ile tych miejsc "poza osiedlem" będzie do dyspozycji dla innych.... Jak przepedzicie mieszkańców z ich autami bo tylko jeden samochód może być zapakowany..... :(

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Romburak 21 10 miesięcy temuocena: 88% 

   Wjeżdżając z KEN w przesmyk pomiędzy budynkami KEN 103 i 105 i Wiolinową 2, 4, 6, 8 nie ma żadnego znaku, że jest to teren spółdzielni , zatem jest to teren miasta i prezes może "naskoczyć" kierowcom.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • PJanowski 20 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Wjazd nie jest oznakowany JESZCZE. Ale miejsca postojowe przy Wiolinowej 2-4 już dawno.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 19 10 miesięcy temuocena: 100% 

   @PJanowski Oznakowania nie ma już 1,5 roku. To jest skrajna NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ. Ludzie mieszkający od dawna traktują ten teren jako osiedlowy i chodzą po ulicy tak jak w przypadku obszaru zamieszkania (tak, jak było oznakowane przez 13 lat za poprzednich prezesów) . Chodzą po jezdni dzieci ze szkoły przy Wiolinowej 6, a samochody traktują jezdnię jak zwykłą ulicę, pędzą , czasem pod prąd . Tu obowiązują zwykłe przepis o ruchu drogowym, jak na KEN czy innej ulicy anie jak w obszarze zamieszkania. Jeśli zdarzy się wypadek pełna odpowiedzialność spadnie na Pana. Czy Pan jest tego świadomy ? Czy aby nadaje się Pan na pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaaa 18 10 miesięcy temuocena: 71% 

   Mam nadzieję, że spółdzielnia "Przy Metrze" też tak zrobi. Pobudowały się (i dalej budują) nowe bloki, których mieszkańcy postanowili zaoszczędzić na miejscu parkingowym. Przykład? Osiedle Lokajskiego, odkąd powstał blok Belgradzka 3 parking wzdłuż Rosoła obstawiony samochodami z rejestracjami spoza Warszawy, jak przyjdzie się późnym wieczorem to nie ma gdzie zaparkować. Niech wykupią sobie miejsce w garażu, a nie zajmują miejsca na pobliskim parkingu.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oola 17 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Może to jest dobry pomysł - u mnie na parkingu pod blokiem na 10 samochodów 7-8 jest "obcych", a lokatorzy nie mają gdzie zaparkować.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qw 16 10 miesięcy temuocena: 63% 

   Nie każdy "obcy" nie jest mieszkańcem spółdzielni... Mam dwa samochody: jeden zarejestrowany na WN, a drugi pozostawiony na starych rejestracjach spoza Warszawy... Obydwu Właścicielem jest Właściciel mieszkania...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • PJanowski 15 10 miesięcy temuocena: 0% 

   qw - rejestracja WN nie jest potrzebna . Mówiąc o "obcych" mamy na myśli tych, którzy na JARACH nie mieszkają

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qqqq 14 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Gdzie dostępna jest mapa parkingów spółdzielni? Mieszkam przy Wiolinowej - na drzwiach jest informacja o zrobieniu identyfikatora, ale parking pod blokiem nie jest niczym oznaczony że można parkować tylko z identyfikatorem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qqqq 13 10 miesięcy temuocena: 58% 

   ciekawe, czy ten teren jest miejski, czy spółdzielnia ma prawo własności, albo przynajmniej użytkowanie wieczyste?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaryk 12 10 miesięcy temuocena: 56% 

   Tak, to jest teren SMB JARY

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 11 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Wjeżdżając z KEN w przesmyk pomiędzy budynkami KEN 103 i 105 i Wiolinową 2, 4, 6, 8 nie ma żadnego znaku, że jest to teren spółdzielni, zatem jest to teren miasta i prezes może "naskoczyć" kierowcom.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KrzysiekUrsyn 10 10 miesięcy temuocena: 71% 

   W pełni popieram. Mnie problem już nie dotyczy, bo z mieszkania w bloku wyprowadziłem się do domu, ale cholery można było dostać, jak rejestracje z całej Polski szczelnie zastawiały wszystkie miejsca parkingowe. Przyjechałem w czasie dnia pracy po coś do domu i nie miałem gdzie zaparkować. Z DRUGIEJ STRONY ta sytuacja pokazuje oczywistą patologię w naszym kraju. Ludzie wolą jechać metrem do centrum, bo szybciej i bez korków, ale jakoś muszą do tego metra dojechac. Nie piszcie, że moga dojechac komunikacją. To bzdura. Komunikacja publiczna nie wszędzie dociera, i jest bez porównania wolniejsza niż samochód. Słowem, większość z tych słoików nie ma wyboru.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan 9 10 miesięcy temuocena: 33% 

   Ależ mogą jechać metrem a auto zostawić na parkingu przy METRZE a nie pod blokiem , w którym nie mieszkają. To mieszkańcy płacą podatek gruntowy

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 8 10 miesięcy temuocena: 100% 

   ~jan, uważasz, że oni SPECJALNIE jeżdżą po całym osiedlu wokół metra, żeby zaparkowac pod twoim oknem? i NIE CHCĄ złośliwie zaparkować tuż obok wejścia do metra? No, zastanow sie trochę, naprawdę.... widocznie wokół metra nie ma wolnych miejsc parkingowych... Mnie akurat nie dotyczy bo mam wykupione mejsce garażawowe, ba... dla drugiego samochodu wynajmujemy miejsce w garażu. Jednak, nosz kurka...czasem jeżdżę po Ursynowie... a to do sklepu jakiegos musze podjechac, punktu usługowego, dentysty. I co mam zrobic z samochodem? po "mojej" ulicy też jeżdża obce samochody. I parkują. Mam je przepędzać bo "moje"? A ja też płace podatek gruntowy (chyba każdy gdzieś płaci?) Dochodzi do jakichs paranoi, naprawdę. Zresztą sami mieszkańcy (w artykule) maja sporo wątpliwosci, co mozna przeczytać.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasio 7 10 miesięcy temuocena: 84% 

   Powinni tak zrobić przy Kazury. To co teraz tam się dzieje po likwidacji parkingów pod budowę POW to przechodzi ludzkie pojęcie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 6 10 miesięcy temuocena: 53% 

   Tzn co. Że wszyscy chcą zaparkować pod swoją klatką i nie ma miejsca. Tzn. Że wolne miejsca od strony kościoła to już bleee, nie wspominając o wolnych miejscach na parkingu przy Pileckiego 116.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aldik 5 10 miesięcy temuocena: 75% 

   Dwie córki +mężowie to cztery samochody? To każdy przyjeżdża swoim samochodem na niedzielny obiadek? Mam rozwiązanie - jadą jednym, mąż podwozi pod klatkę żonę w ciąży, z małymi dziećmi i odstawia samochód poza osiedle. Proste?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inicjatywa dla słojów z Ursynowa 4 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Cyt. "Mam dwoje dzieci, te dzieci mają mężów - to już daje cztery samochody." Sprzedajcie te blachosmrody i kupcie 2 rowery tandemy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 3 10 miesięcy temuocena: 83% 

   ha ha ha...byłoby nawet śmieszne gdyby nie było tak dramatycznie idiotyczne...Jasne, noworodka na plecy, drugiegą pińcetke na ramę a pieluchy i butle z mlekiem - żona w plecaku. Sam się wyprowadź, bedzie mniej smrodu na Ursynowie. I pedalarzy na ulicach - bo scieżki im "śmierdzą"

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 2 10 miesięcy temuocena: 83% 

   a tak swoja droga to są właśnie te słoikowe przyzwyczajenia...Każdy musi mieć swoje morgi i za swoja miedzę na centymetr nikogo nie wpusci. "Wara bo moje". Kiedyś mozna było sie swobodnie przemieszczać, parkować a "tera nie bo moja morga"...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowianka 1 10 miesięcy temuocena: 71% 

   słusznie! przecież nie każdy wpadający na niedzielny obiad do rodziny musi parkować pod budynkiem, można podwieźć w okolice budynku osoby, które mają problemy z przemieszczaniem się a autko odstawić na miejsce parkingowe na zewnątrz enklawy. Ekipie remontowej można załatwić pozwolenie i przy okazji powiesić info dla sąsiadów o planowanym czy trwającym remoncie i godzinach trwania - nie ma nic gorszego niż brak wiedzy ile ten koszmar za ścianą ma trwać... można też kupić sąsiednie mieszkanie i tam parkować, wtedy już nikt się nie zmęczy przejście kilkudziesięciu metrów!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2598 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO